بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

مهدي جان چرا اينطور تيکه ميندازي خوب اگه به قسمتي از سخنان دوستان اعتراض داري به صورت کاملا مشخص بگو به کدوم قسمت اعتقاد نداري اينجوري تاپيک بهتر هم ميشه ولي با اين تيکه انداختن تنها باعث ايجاد تنش و در نهايت قفل شدن تاپيک ميشويد بهتر نيست همه در جهت اعتلا و پيشرفت کشور حرکت کنيم دوست عزيز خودت تو امضات نوشتي چو ايران نباشد تن من مباد پس چرا اين جور با شور و اشتياق کشورت و هموطنانت(متخصصان دفاعي کشور) رو به تمسخر ميگيري؟
بارها در اين سايت و سايت هاي ديگه گفته شده و تاکيد شده که ايران به هيچ وجه قابل مقايسه با عراق نيست.عراق تمام تسليحاتشو از غرب و شرق وارد ميکرد و صنايع تسليحاتي بومي نداشت همون تسليحات خريداري شده هم تو جنگ با ايران و به خصوص جنگ با کويت از بين رفت با اين حال تا مدتي که ميخاست بجنگه تونست امرييکا رو پشت فاو نگه داره ولي وقتي دست از جنگ کشيد امريکايي ها در عرض يکي دو روز به پشت دروازه هاي بغداد رسيدن
با اين حال بهتره دوستاني که از امار و ارقام اطلاع دارن مقايسه اي را بين قواي مسلح ايران و ارتش عراق قبل از حمله ي امريکا قرار دهند من به طور اجمالي به قواي مسلح عراق ميپردازم
نيروي هوايي : پس از انکه در طول جنگ با ايران سه بار نيروي هوايي عراق بازسازي شد و با توجه به اينکه در طول جنگ اول خليج فارس تعداد نسبتا زيادي از هواپيماهاي نيروي هوايي ارتش عراق به ايران پناهنده شدن ديگه بعد از جنگ اول خليج فارس عراق عملا نيروي هوايي نداشت
نيروي دريايي : پس از عمليات مرواريد که شيرمردان نيروهاي مسلح در طول جنگ تحميلي با موفقيت انجام دادند عراق تا کنون از نيروي دريايي قدرتمند محروم است و نيروي دريايي اين کشور منحصر به موشک انداز هاي سبک اوزا شد
نيروي زميني:پس از جنگ اول خليج فارس و تحريمهاي متعدد و فشار هاي اقتصادي و برنامه هايي مانند نفت در برابر غذا عراق که در طول جنگ تعداد لشگرهاي خود را به شدت افزايش داد مجبور شد دوباره تعداد لشگرهاي خود را کاهش دهد و با توجه به اين که در تحريمها قرار داشت و صنايع تسليحاتي بومي نداشت نتوانست تجهيزات جديدي را وارد خدمت کند
نيروي موشکي : عراق از همان ابتدا برنامه ي موشکي درست و حسابي نداشت و برنامه ي موشکيش محدود به همون موشک ها الحسين شد که همون موشک اسکاد بود ولي با يه ذره بهينه سازي که اون بهينه سازي ها کار رو خراب تر کرد و دقت موشکو کم کرد
نيروي پدافند: در اين مورد هيچ اطلاعي ندارم و از دوستان ميخام يه کم در مورد پدافند عراق قبل از حمله امريکا به عراق توضيح بدن
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

با تشکر از دوست خوبمون navid missle:
عراق در بعد پدافند مجهز به سیستم های سام-2 و سام-3 و سام-6 بود که تقریباً همگی اونها در برابر جنگنده های مدرن غربی و سیستم های اخلال الکترونیکی ضعف داشتند.
دقیقاً چیزی که باعث ضعف عراق شد وابستگی شدید تسلیحاتی به روسیه و فرانسه بود، و با توجه به تحریم های طولانی مدت که تقریباً اجازه ی هیچگونه نوسازی و تجهیز قوا رو به عراق نداد، در نتیجه نیروهای مسلح عراق توان مقابله با سیل نیروهای مجهز غربی و آمریکایی رو نداشتند، هرچند با همین شرایط امریکا و انگلیس 2 هفته در پشت دروازه های فاو و ام القصر گیر کرده بودند و نتونستند این مناطق حساس و کلیدی رو تصرف کنند.

در حال حاضر ایران با تکیه بر صنایع بومی و تسلیحات تولیدی داخل دست به بازسازی و نوسازی اساسی قوای زمینی و دریایی زده و نمونه هاش رو در طی این دو سال اخیر بسیار دیدیم، از قبیل تولید انواع تانک و نفربر و تانک بر و هویتزر و خودروهای سبک و فرماندهی و انواع توپ های کششی و خمپاره انداز و بازسازی هوانیروز و قوای هلی کوپتری و تسلیحات انفرادی و موشک های ضدهوایی قابل حمل توسط نفر و موشک های ضدتانک و ناوچه و ناوشکن و زیردریایی های سبک و..... در بعد هوایی وضعیت مشخص نیست و اطلاعات کمی اعلام شده اما گویا در این زمینه هم تکیه به توان داخلی در اولویت قرار داره.
وضعیت ایران با عراق فرق داره دوستان.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

راستي کسي ميدونه زير دريايي که اون غواص ها رو به ناو امريکايي نزديک کرده کدوم زير دريايي بوده ؟

اسمشو نميدونم ولي يه زر دريايي دو نفره بود که تو رژه ارتش هم نشونش داد.چون با برق کار ميکنه صداي بسيار کمي داره و مثل زير دريايي هاي کلاس کيلو نميشه اون رو رديابي کرد.
حتما ميدونيد که رادار هاي عادي در زير اب کار نميکنند و رادار هاي دريايي براي رديابي هدف از امواج صوتي ايجاد شده توسط هدف اون رو رديابي ميکنند.
dr_mehdi57 نوشته است:
وقتی تصور می کنم عراقی ها هم قبل از حمله آمریکا اینطور با صلابت نظر کارشناسی میدادن پشتم می لرزه

من هم در مورد پست dr_mehdi57 با armanmodern موافقم.اين جور اظهار نظرها فقط باعث تنش ميشه.از دوستان خواهشمندم که کمي مراعات کنند تا بجث در صلح پيش بره.
ممنون
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

خيلي ممنون اسي جان اين زير دريايي که شما مشخصاتش رو دادي همون زير دريايي سابحاته اين زيردريايي يک زير دريايي مرطوبه و دردسگاه هاي سونار و رادار ديده نميشه خوشبختانه از اين زيردريايي ها به طور انبوه توليد و تحويل شده
ارمان جان خيلي ممنونم اگه پدافند عراق همينا بوده باشه پس عملا پدافند هم نداشتن ببخشيد کسي اينجا امار هواپيماهاي سرنگون شده نيروهاي ائتلاف توسط نيروي هوايي و پدافند عراق رو داره؟ اصلا تونستن منهدم کنن؟
راستي دوستان اين کاوشگر 2و3 و ماهواره ي اميد چي شد مگه قرار نبود خرداد پرتاب بشه؟ تو تقويم پرتاب هاي فضايي ناسا هم پرتاب ماهواره ي اميد رو تو همين ماه ميلادي مشخص کرده
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

خيلي ممنون اسي جان اين زير دريايي که شما مشخصاتش رو دادي همون زير دريايي سابحاته اين زيردريايي يک زير دريايي مرطوبه و دردسگاه هاي سونار و رادار ديده نميشه خوشبختانه از اين زيردريايي ها به طور انبوه توليد و تحويل شده
ارمان جان خيلي ممنونم اگه پدافند عراق همينا بوده باشه پس عملا پدافند هم نداشتن ببخشيد کسي اينجا امار هواپيماهاي سرنگون شده نيروهاي ائتلاف توسط نيروي هوايي و پدافند عراق رو داره؟ اصلا تونستن منهدم کنن؟
راستي دوستان اين کاوشگر 2و3 و ماهواره ي اميد چي شد مگه قرار نبود خرداد پرتاب بشه؟ تو تقويم پرتاب هاي فضايي ناسا هم پرتاب ماهواره ي اميد رو تو همين ماه ميلادي مشخص کرده
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

arshya4171 نوشته شده:با توجه به اينکه ناوگان امريکا معمولا از يک ناو هواپيمابر با قابليت دفاعي فوق العاده قوي و چندين هواپيماي فوق پيشرفته و ناو ها و ناوچه هاي با قدرت دفاعي و تهاجمي بالاو زيردريايي هاي فوق مدرن و همچنين حمايت از طرف ديگر ناوگان ها برخوردار است نه تنها ايران بلکه هيچ نيروي دريايي و هوايي ديگري در دنيا نيست که بتونه اين ناوگان رو از راه دريا يا هوا و به صورت مستقيم از بين ببره ولي اين ناوگان عظيم نقاط ضعفي نيز دارد به عنوان مثال با توجه به اينکه فقط ناو هواپيما بر و زيردريايي ها اتمي ميباشندپس بقيه ناوگان احتياج مبرم و حياتي به سوخت کافي دارند پس ميتوان اين ناوگان را از طريق از بين بردن منابع سوخت و تدارکاتش از کار انداخت ولي با توجه به اينکه معمولا ناوگان دريايي از ذخيره کافي سوخت و ديگر مايهتاج براي يک جنگ 20 الي 30 روزه تمام عيار برخوردار است پس اين موضوع هم در مورد جنگهاي طولاني تر صدق ميکنه راه ديگر که به فکر من ميرسه استفاده از کف دريا قبل از جنگ ميباشد به اين صورت که اول پايگاههاي بسيار نيرومند در سواحل کم عمق و در زير کف دريا احداث شود سپس بر روي موشک ها و اژدر هاي زير سطحي و مين هاي دريايي کار شود به طوريکه از نظر رهگيري قابل شناسايي نباشند سپس در تمام نقاط مهم و به تعداد بسيار زياد از اين ادوات در کف دريا کار گذاشته شود-به نظر من با يکصد هزار تا قايق تند رو هم نميشه يک ناو هواپيما بر رو از دور خارج کرد به خاطر توپهاي پرقدرتي که به همين منظور بر روي اين ناوها نصب شده و رگباري عمل ميکنه - در مورد غواصها هم بايد بگم شايد بشه در حالت سکون به اين ناوها نزديک شد ولي در حرکت و زمان حمله همچين کاري تلفات بسيار زيادي بهمراه داره

من فکر ميکنم ايران از بمب خوشه اي استفاده کنه عليهه نو هواپيما بر
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

armanmodern نوشته شده:A10 عزیز:
امریکا در حمله به عراق در ابتدا از بمب افکن های پنهانکارش استفاده نکرد. حتی از موشک های کروزش هم استفاده نکرد. در ابتدا هلیکوپترهای آپاچی با پرواز در ارتفاع پایین ایستگاه های راداری و هشداری عراق رو نابود کردند و بعد با اطمینان از امن بودن آسمان بمب افکن های امریکایی به پرواز در اومدند و موشک های کروز از ناوهای جنگی شلیک شدند.
اگر خدای نکرده به ایران هم حمله ای بشه مطمئن باشید وقتی حمله صورت میگیره که با ترفندی مطمئن باشند که تمام استگاه های راداری و پدافندی ما رو از کار انداختند و تلفاتی نخواهند داد. جامعه امریکا و ارتش امریکا به تلفات انسانی و تکنولوژیک خیلی حساسه. و بهمین خاطر حمله رو در صورتی شروع می کنند که کمترین مقدار خسارت رو ببینند.
ما باید از جنگنده های سوپرهورنت و گراولر که به تازگی تحویل نیروی دریایی امریکا شده بترسیم. احتمالاً جنگ الکترونیک و بمب های مغناطیسی رل اصلی رو در حمله اولیه خواهند داشت و بعد بمب افکن ها و موشک های کروز کارشون رو شروع می کنند.
در ضمن جنوب ایران در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و فارس و بوشهر و خوزستان اصلاً کوهستانی نیست دوست من. موشک های کروز امریکا ار خلیج فارس و دریای عمان شلیک خواهد شد که سرزمین ما در این مناطق هموار و بیابانی هستند و توپ های ضد هوایی سماوات و سیستم های پدافندی در ارتفاع پایین میتونن موفق ظاهر بشند. اما باید دید که میتونیم در برابر حجم حملات موشک های کروز مقاومت کنیم یا خیر...
چیزی که ما بای ازش بترسیم قدرت جنگ الکترونیک و اخلال راداری امریکا است نه بمب افکن های یک میلیارد دلاری...

فکر کنم بين استفاده از اپاچی ها تا بمب آفکن ها يک پنج شش ثانيه اي فاصله بود
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

navid missle نوشته شده:توپ سماوات دقيقا به منظور حمله به موشک هاي کروز طراحي شده و فکر ميکنم بتونه جلوشونو بگيره
در مورد بمب مغناطيسي هم چون تکنولوژي ساده اي دارن فکر کنم بتونيم بسازيم

پس چتوری که موشک های عراقی اگزوسه و کرم ابريشم عراقی را نميزد؟

يا حتا هواگردهای عراقی

چون اين همون توپ اورليکن که چين ميسازه
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

navid missle نوشته شده:رنجر جان خب ما هم ميتونيم به تعداد زياد از اين توپ ها کار بزاريم در مورد موشک هاي کروز تا حدودي خيالمون راحته
a 10 جان امريکا که توي عراق پايگاه موشکي نداره که بخاد از اونجا موشک کروز به ايران شليک کنه
saeed hz طرحت عاليه البته براي مناطق وسيع جواب نميده(چون معلوم نيست کشتي از بالاي مين رد بشه) ولي براي مناطق کوچک و باريک مثل تنگه ي هرمز عاليه فکر کنم از لحاظ علمي هم امکانپذير باشه و فکر نميکنم فناوري پيچيده اي بخاد
armanmodern به نظر من زدن عرشه ي ناو هواپيمابر بهترين کار ممکنه چون ديگه ناو به اون عظمت تبديل ميشه به يه تپه
راستي دوستان نميشه با استفاده از جنگ الکترونيک رادارهاي ناو رو از کار انداخت و طي يک عمليات کماندويي اون رو يا حداقل بخشي از جنگنده هاشو تصاحب کنيم؟ اخه حيفه ناو به اون عظمت نابود بشه
در مورد حمله ي پيش دستانه من هم با نظر دوستان موافقم ولي اين کار بايد زماني صورت بگيره که ما مطمئن باشيم که امريکا ظرف مدت کوتاهي به ما حمله ميکنه چرا که اگر حمله توسط ما صورت بگيره قطعا پاي ناتو هم به ميان خواهد امد

نه ولی با بمب نوترونی که امريکاييها دارن ميشه
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

taktaz نوشته شده:دوستان من تخصصي در نقشه ها و طرحهاي نظامي ندارم ولي مطلب دوستان رو که خوندوم چند تا سوال دارم

اول اينکه ميدونيم امريکا مجهز به هواپيماها و (شايد موشکهاي) رادار گريز نظير Black Bird هست که قادر است با پشت سر گذاشتن همه سيستمهاي پدافندي هوايي هر هدفي رو تخريب کنه براي مقابله با همچين تکنولوژي امکان مقابله واقعي هست براي ايران؟

دوم درتجربه حملات امريکا شاهد اين بوديم که ابتدا بطور وسيع تمام تاسيسات و امکانات زير بنايي نظامي طرف مقابلش رو تخريب ميکنه و امکان مقابله سيتماتيک رو از طرف ميگيره و هيچ شانس پيروزي باقي نميگذاره نمونه بارز اين رو در عراق ديديم در جنگ اول خليج فارس گفته شد ميزان بمب هاي که بر روي عراق ريخته شد برابر با جنگ دوم جهاني بود و در خصوص باندهاي پروازي عراق گفتند شخم زده شد شما چطور انتظار داري به ايران امکان launching نظامي بدن؟ چه با هواپيماي با سرنشين چه بي سرنشين يعني اصولا تمام امکانات ارتباطي بي سيم و غيره رو از کار ميندازند و با مانيتورينگي که از بالا انجام ميدن اين امر رو تضمين ميکنند.
نظر شخص من اينه که ما هيچ شانسي نداريم که از نظر نظامي با امريکا رويارويي داشته باشيم بخصوص اينکه قبل از حمله هم تمام فشارهاي سياسي و اقتصادي مثل تحريم رو بکار گرفته خواهد شد تا از نظر روحيه هم طرف مقابلش رو خلع سلاح کنه اگر ما هنري داشته باشيم بايد کاري کنيم که اين رويارويي ايجاد نشده و با تدبير و عقلانيت فقط امکان پذير هست
با شناختي که من از مردم ايران دارم بهيچ وجه اماده و پذيراي يک درگيري ديگه اون با اين نوع نامعادله ندارند و اين خود باعث ميشه بهترين تاکتيک براي چنين رويارويي که عبارتست از جنگ در زمين خودي بصورت مقاومت نامنظم ديگر امکان و زمينه اي نداشته باشه.

بهس اينجا بر سر اين نيست که جنگ خوب است يا بد يا

فوايد گاو را بنويسيد

اينجا فرز اين است که جنگ شده حالا چی ؟
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

navid missle نوشته شده:esijoon دستت درد نکنه ميخاستم بگم ايران اين موشک رو در اختيار داره همين(طبق گفته ي فرماندهان نظامي در خبر گزاري فارس)
دوست خوبم جناب اقازاده امريکا از موشک کروز که زياد استفاده ميکنه ولي در مورد موشک بالستيک با توجه به اينکه بيشتر موشکهاي بالستيک اين کشور قاره پيما و گرانبها هستند و با توجه به اينکه روي اونا کلاهک اتمي لود شده و با توجه به اينکه امريکا در بيشتر جاها پايگاه داره و ميتونه از موشکهاي کروزش استفاده کنه از موشک بالستيک استفاده نميکنه اگه يه روز بين امريکا و روسيه يا چين جنگي در بگيره اونوقت ميبينيم که به تعداد زياد از اين موشک ها استفاده خواهد کرد
راستي دوست عزيز منظورتون از طرح کدوم طرحه؟

يعنی چی؟

ايران از همه چيزش استفاده ميکنه ولی امريکاييها بچه های خوبين

از موشک باليستيک استفاده نميکنن !!!

ز هی خيال باتل
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

navid missle نوشته شده:ارشيا جان کاملا باهات موافقم
هادي جان متاسفانه نيروي هوايي مستلزم خرج پول بسياره. من هم با توجه به نيروي هوايي موافقم و فکر ميکنم تو اين 2 -3 سال اخير اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده ولي براي اينکه بتونيم با نيروي هوايي امريکا مقابله کنيم خيلي بيشتر از اينا به جنگنده نياز داريم البته اگه شايعات درست باشه ما با همين نيروي هوايي هم مي تونيم تا حدودا جلوي نيروي هوايي امريکا رو بگيريم ولي بعيد ميدونم بتونيم عمليات افندي بر عليه امريکا داشته باشيم(احتمالا توان افندي بر عليه اسراييل داريم ) ولي در هر صورت نيروهاي موشکي به جاي خود نيروي هوايي هم به جاي خود اينا همديگه رو تکميل ميکنن و در تناقض با يکديگه نيستن

نيرويه هوايی درست مسل نيرويه هوايی جنگ دوم جهانيه

ضعيف در مقابل دشمنان قوی
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”