بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

soheil_riazi نوشته شده:اول سلام به همه ي بروبچه هاي تاپيک. ممنون از نظرات و مطالب جالبتون.
هادي عزيز ، اصولا رفتار متقارن در جنگ کاري خطرناک، نا مطمئن و پرهزينه است. منظورم از رفتار متقارن اين است که مثلا
چون آمريکا از هواپيما بيش از موشک استفاده ميکند ما هم به سياست مقابله ي هوايي پاياپاي روي بياوريم.
فراموش نکنيد که گاهي يک موشک چند هزاردلاري توان نابودي و انهدام يک هواپيماي چند ميليوم دلاري و يا ناو چند ميليارد دلاري را داراست. بنابر اين با توجه به بودجه نظامي آمريکا که شايد بيش ا کل بودجه کشور ما باشد ما ميبايست بجاي سيات تقابل پاياپاي، از سياست کشف و ضربه به پاشنه هاي آشيل آمريکا استفاده کنيم. هدف از ايجاد اين تاپيک نيز بررسي نظرات دوستان در مورد نقاط ضعف دشمن و نقاط قوت خودي است.
صميمانه از همگيتان سپاسگذارم و منتظر شنيدن نظرات با ارزشتان هستم.

آره ولی تا هالا کسی با موشک خالی نبرده

هتا روس ها که اين همه موشک ميسازن که ايران ميخره نيرويه هوايی توپ توپ دارن
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

armanmodern نوشته شده:دوستان من دو،سه روزی نبودم و کلی از بحث عقب افتادم. اما این نکات رو با توجه به نظرات دوستان عنوان می کنم:

1- استفاده از موشک های بالستیک و جنگنده مزایا و معایب خاص خودشو داره. مثلاً با یک جنگنده چون سوخو-30 میشه بر فراز هدف قرار گرفت و با دقت زیادی ایستگاه های راداری یا مراکز حساس دشمن رو هدف قرار داد اما موشک های بالستیک ضریب خطا دارند و ایران هم مدام مشغول بهینه سازی ضریب خطای موشک های بالستیکش هست اما این ضریب خطا بخاطر نوع عملکرد موشک های بالستیک هرگز صفر نمیشه. دیگه اینکه بابت یک جنگنده 50 میلیون دلار هزینه میکنی و اون جنگنده اهداف رو بمباران میکنه و برمیگرده و 50 میلیونت سر جاشه. اما موشک بالستیک رو با هزینه ی 5 میلیون دلار میسازی و هدف رو میزنه اما 5 میلیون دلارت پودر میشه و میترکه. اما وقتی با جنگنده میری برای بمباران امکان انهدامش وجود داره، امکان داره خلبانش کشته یا اسیر بشه اما موشک رو شلیک می کنی و یا هدف رو میزنه یا نمیزنه اما تلفات انسانی به خودت وارد نمیشه!
امروزه برای وارد شدن به صنعت هواپیماسازی و رقابت با قدرتهای موجود هزینه ی چند ده میلیارد دلاری لازمه. اما دانش صنایع موشکی رو میشه با هزینه کمتر وارد کرد یا با استفاده از تحقیقات و نبوغ داخلی به فناوری توسعه و تولید موشک رسید. با توجه به این مزایا و معایب هر کشوری استراتژی خودش رو تعیین میکنه. کشورهایی مثل آمریکا و فرانسه با توجه به سیاست هاشون تصمیم گرفته اند در بخش نیروی هوایی و جنگنده ها سرمایه بیشتری صرف کنند و کشورهایی مثل چین، کره شمالی و ایران با توجه به محدودیت ها و شرایطشون تصمیم به توسعه صنایع موشکی شون گرفته اند.

2- با توجه به موقعیت جزایر ایرانی و وضعیت ایران، با برد موشک های فعلی نیروی دریایی میتونه سرتاسر خلیج فارس رو در تیررس خودش داشته باشه. اما در دریای عمان و اقیانوس هند به شناور ها و ناوهای مدرنتری برای مقابله با نیروهای دشمن نیاز داریم.

3- با توجه به اینکه تولید موشک نور و کوثر از روی موشک های C-701 و C-802 با بهینه سازی های بومی و چندین سال قبل صورت گرفته(اگر اشتباه نکنم حدود سال 1380) و با توجه به توجه ایران به موشک های ضدکشتی ساحل به دریا و توان موشکی احتمالاً متخصصین کشورمون در پی طراحی موشک های ضد کشتی مدرنتر و بهتری هستند که با توجه به نیاز و برای ابراز قدرت بازدارنگی اعلام خواهند شد و بعید به نظر میرسه در این چند سال هیچ حرکت جدیدی در این زمینه صورت نگرفته باشه. احتمالاً بزودی شاهد پرتاب موشک های ضدکشتی سوپرسونیک و قدرتمند ایرانی با بردهای مناسب خواهیم بود.

4- درسته که امریکا قدرت نظامی زیادی داره و ابرقدرته، اما اگر همه ی دنیا مثل بعضی از دوستان میترسیدند و تسلیم این کشور می شدند الآن اسم کره زمین رو میذاشتند "ایالات متحده امریکا" :grin:

فراموش نکنيد امريکا چندين لايه دفاعی در برابر موشک های باليستيک داره

از ليزر هوايی گرفته تا موشک زد موشک
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

TOPGUN نوشته شده:
armanmodern نوشته شده:دوستان من دو،سه روزی نبودم و کلی از بحث عقب افتادم. اما این نکات رو با توجه به نظرات دوستان عنوان می کنم:

1- استفاده از موشک های بالستیک و جنگنده مزایا و معایب خاص خودشو داره. مثلاً با یک جنگنده چون سوخو-30 میشه بر فراز هدف قرار گرفت و با دقت زیادی ایستگاه های راداری یا مراکز حساس دشمن رو هدف قرار داد اما موشک های بالستیک ضریب خطا دارند و ایران هم مدام مشغول بهینه سازی ضریب خطای موشک های بالستیکش هست اما این ضریب خطا بخاطر نوع عملکرد موشک های بالستیک هرگز صفر نمیشه. دیگه اینکه بابت یک جنگنده 50 میلیون دلار هزینه میکنی و اون جنگنده اهداف رو بمباران میکنه و برمیگرده و 50 میلیونت سر جاشه. اما موشک بالستیک رو با هزینه ی 5 میلیون دلار میسازی و هدف رو میزنه اما 5 میلیون دلارت پودر میشه و میترکه. اما وقتی با جنگنده میری برای بمباران امکان انهدامش وجود داره، امکان داره خلبانش کشته یا اسیر بشه اما موشک رو شلیک می کنی و یا هدف رو میزنه یا نمیزنه اما تلفات انسانی به خودت وارد نمیشه!
امروزه برای وارد شدن به صنعت هواپیماسازی و رقابت با قدرتهای موجود هزینه ی چند ده میلیارد دلاری لازمه. اما دانش صنایع موشکی رو میشه با هزینه کمتر وارد کرد یا با استفاده از تحقیقات و نبوغ داخلی به فناوری توسعه و تولید موشک رسید. با توجه به این مزایا و معایب هر کشوری استراتژی خودش رو تعیین میکنه. کشورهایی مثل آمریکا و فرانسه با توجه به سیاست هاشون تصمیم گرفته اند در بخش نیروی هوایی و جنگنده ها سرمایه بیشتری صرف کنند و کشورهایی مثل چین، کره شمالی و ایران با توجه به محدودیت ها و شرایطشون تصمیم به توسعه صنایع موشکی شون گرفته اند.

2- با توجه به موقعیت جزایر ایرانی و وضعیت ایران، با برد موشک های فعلی نیروی دریایی میتونه سرتاسر خلیج فارس رو در تیررس خودش داشته باشه. اما در دریای عمان و اقیانوس هند به شناور ها و ناوهای مدرنتری برای مقابله با نیروهای دشمن نیاز داریم.

3- با توجه به اینکه تولید موشک نور و کوثر از روی موشک های C-701 و C-802 با بهینه سازی های بومی و چندین سال قبل صورت گرفته(اگر اشتباه نکنم حدود سال 1380) و با توجه به توجه ایران به موشک های ضدکشتی ساحل به دریا و توان موشکی احتمالاً متخصصین کشورمون در پی طراحی موشک های ضد کشتی مدرنتر و بهتری هستند که با توجه به نیاز و برای ابراز قدرت بازدارنگی اعلام خواهند شد و بعید به نظر میرسه در این چند سال هیچ حرکت جدیدی در این زمینه صورت نگرفته باشه. احتمالاً بزودی شاهد پرتاب موشک های ضدکشتی سوپرسونیک و قدرتمند ایرانی با بردهای مناسب خواهیم بود.

4- درسته که امریکا قدرت نظامی زیادی داره و ابرقدرته، اما اگر همه ی دنیا مثل بعضی از دوستان میترسیدند و تسلیم این کشور می شدند الآن اسم کره زمین رو میذاشتند "ایالات متحده امریکا" :grin:

فراموش نکنيد امريکا چندين لايه دفاعی در برابر موشک های باليستيک داره

از ليزر هوايی گرفته تا موشک زد موشک

دوست عزیز هیچ سیستم ضد موشکی بطور کامل در برابر موشک های بالستیک ایمن نیست. این رو خود ارتش امریکا میگه.
مگه اینکه اطلاعات شما از اونها کاملتر باشه...
اینقدر که شما از سیستم های غربی تعریف می کنید و تسلیحات ما رو دست کم میگیرید پنتاگون نمیکنه...
کمی منطقی باشید. درسته امریکا ابرقدرته اما قدرت مطلق نیست. ضعف هم داره...
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

اوه تاپ گان جان چرا اين همه پستو جدا جدا زدي خب تو يه دونه پست ميزدي ديگه
تاپ گان نوشته:
فکر کنم بين استفاده از اپاچی ها تا بمب آفکن ها يک پنج شش ثانيه اي فاصله بود

دوست خوبم ميشه در اين مورد توضيح بدي اين مورد به شوخي گفتي ديگه؟

تاپ گان نوشته:
پس چتوری که موشک های عراقی اگزوسه و کرم ابريشم عراقی را نميزد؟يا حتا هواگردهای عراقی.چون اين همون توپ اورليکن که چين ميسازه

علت اينکه توپ سماوات موشکهايي رو که شما گفتي نميزد خيلي ساده است چون اون موقع اين توپ ساخته نشده بود راستي توپ سماوات يه توپ زميني است و بر عليه موشک هاي کروز طراحي شده ولي اين موشک هايي که شما گفتيد موشک هاي دريا به دريا ند فکر کنم شما اين توپ رو با توپ فجر 27 پيشرفته ترين توپ دريايي جهان اشتباه گرفتيد.در ضمن دوست عزيز من تا حالا نديدم کسي توپ سماوات رو با توپ اورليکن مقايسه کنه اين توپ همه جا با توپ sky guard مقايسه شده

تاپ گان نوشته:
نه ولی با بمب نوترونی که امريکاييها دارن ميشه

البته با بمب نوتروني هم ميشه ولي با کلاهک اتمي هم ميشه ناو هواپيمابرو ذوب کرد و نيازي نيست حتما از بمب نوتروني استفاده بشه راستي چرا گفتين با کلاهک شيميايي يا ميکروبي نميشه خدمه رو از بين برد(حداقل تعدادي از خدمه رو)

تاپ گان نوشته:
يعنی چی؟

ايران از همه چيزش استفاده ميکنه ولی امريکاييها بچه های خوبين .از موشک باليستيک استفاده نميکنن !!! ز هی خيال باتل
دوست خوب مثل اينکه خوب صفحات قبلي رو مطالعه نکردين توي يکي از صفحات جناب هادي اقازاده ميپرسن با توجه به اينکه امريکا تو جنگ هاش بيشتر از هواپيما استفاده ميکنه و کمتر از موشک استفاده ميکنه بهتر نيست که ما هم به سراغ برنامه ي هواپيماسازي بريم. من هم در جواب ايشون اون مطلبو نوشتم و نوشتم که چرا امريکا تاکنون تو جنگ هاش از موشک هاي بالستيک و دوربرد استفاده نکرده من نگفتم امريکا در جنگ با ما از موشک بالستيک و دوريرد استفاده نميکنه هر چند که به نظر خودم احتمال استفاده از اين موشک ها توسط امريکا بعيده( به علت وجود پايگاه موشکي در کويت و وجود ناوهاي هواپيمابر نيازي به استفاده از موشک هاي دور برد نيست)

تاپ گان نوشته:
نيرويه هوايی درست مسل نيرويه هوايی جنگ دوم جهانيه.ضعيف در مقابل دشمنان قوی

فکر نميکنم اينجور که شما بگي باشه نيروي هوايي در زمان جنگ جهاني دوم اصلا نتونست يه عمليات درست و درمون انجام بده ولي نيروي هوايي ما اگه شايعات درست باشه ميتونه جلوي حملات نيروي هوايي امريکا رو بگيره ولي بازم ميگم احتمالا توان افندي بر عليه امريکا نداره

راستي تاپ گان جان اين ليزر هوايي چيه نوشتي ميشه يه ذره در موردش توضيح بدي؟
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

سلام به تاپ گان، نويد، آرمان، احسان و ....همه ي بچه ها.
اول اينکه تاپ گان جان نظراتت بسيار محترم ولي هر کدوم از بچه هايي که نقل قول ازشون زدي يه چيزايي رو ميدونستند و
يه چيزايي هم نظر شخصي شون بود. تو ماشالا به همه تيکه بار کردي :x ، اي ول ، بي خيال ايراد نداره :-) ، اما يه لطفي کن و تو تاپيک تنش ايجاد نکن. تو هم نظراتت رو مثل همه بگو و ما خوشحال ميشيم که نظراتت رو بشنويم_ اصلا مگه غير از شنيدن نظرات هم ، دليل ديگه اي هم واسه اينجا بودن داريم؟!!_ اجازه بدين اين بحث تنشزا همينجا تموم شه لطفا :AA:
اما نويدجان من واقعا نگران سيستم دفاع هوايي مون هستم. يه بار هم قبلا اشاره کردم، حتي با فرض اينکه ما 40 تا تامکت عملياتي داشته باشيم!! و 50 تا هم ميگ 29!!! و فانتوم ها هم همه ارتقا داده شده و آماده ي نبرد، بازهم به نظرم ما توان پدافندي نخواهيم داشت. حداقل از نظر کمي اش رو که ديگه قبول دارين: 50+40+70=160 !!!- تازه من فرض کردم 160 تا هواپيماي توپ عملياتي داريم. فکر کنم رژه فروردين ثابت کرد که همچين رقمي که من گفتم درست نيست( اگر فرض کنيم تمام هواپيماهاي رژه کاملا عملياتي هستند که خود اين هم کلي جاي بحث داره) . بنا براين نويد جان من مثل شما درباره ي توان پدافندي خيلي موافق نيستم.
نظر شخصي من اينه که اگه توان دفاع نداريم، مثلا تامکتها قديمي شدن يا فانتوم ها به پاي ايگل نميرسند، خوب اشکالي نداره، بجاي دفاع بايد سياست حمله رو در پيش بگيريم. يعني بجاي اينکه در مقابل هر حمله دفاع کنيم و تعدادي هواپيما از دست بديم که مثلا جلوي حمله اونارو گرفته باشيم، در مقابل هر حمله ما هم به يه پايگاه، يا يه ناو اسيب خيلي جدي برسونيم. منتظر نظراتتون هستم.
با تشکر
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

soheil_riazi,
فکر کنم منظور فرمانده ارتش هم همين بود.ايشون اعلام کردند که اگر امريکا بر عليه ايران عمل متجاوزانه اي انجام بده با سيل موشک هاي ايراني روبه رو ميشه.در ضمن نيروهاي انتهاري ايران رو هم در نظر بگيريد.يهو ميبيني 2 روز بعد از اغاز جنگ,پايگاه هوايي امريکا در ژاپن ميره هوا.تو عراق ميره هوا.تو افغانستان مياد زمين :-D
TOPGUN نوشته شده:
navid missle نوشته شده:ارشيا جان کاملا باهات موافقم
هادي جان متاسفانه نيروي هوايي مستلزم خرج پول بسياره. من هم با توجه به نيروي هوايي موافقم و فکر ميکنم تو اين 2 -3 سال اخير اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده ولي براي اينکه بتونيم با نيروي هوايي امريکا مقابله کنيم خيلي بيشتر از اينا به جنگنده نياز داريم البته اگه شايعات درست باشه ما با همين نيروي هوايي هم مي تونيم تا حدودا جلوي نيروي هوايي امريکا رو بگيريم ولي بعيد ميدونم بتونيم عمليات افندي بر عليه امريکا داشته باشيم(احتمالا توان افندي بر عليه اسراييل داريم ) ولي در هر صورت نيروهاي موشکي به جاي خود نيروي هوايي هم به جاي خود اينا همديگه رو تکميل ميکنن و در تناقض با يکديگه نيستن

نيرويه هوايی درست مسل نيرويه هوايی جنگ دوم جهانيه

ضعيف در مقابل دشمنان قوی

topgun من هم فکر ميکنم اطلاعات شما در حد همون جنگ جهاني دوم باشه.
راستي در مورد بمب نوتروني من اطلاعي ندارم ولي فکر کنم بمب نوترونب فقط افراد رو ميکشه.فکر نکنم بتونه ناو رو ذوب کنه.راستي براي از کار انداختن موقت باند پرواز ناو فقط کافيه شيار فلاخن رو زد که اين کار حتي با کاتيوشا هم ممکنه.
در ضمن ديگه هم اينهمه پست پشت سر هم نزن که تاپيک سنگين بشه.همه حرفات رو در يک پست بزن....پدرم در اومد تا صفحه 7 رو باز کردم.

دوستان شما از همه چيز حرف زديد الا قايق پرنده ضد رادار.فکر کنم کاراييش بالا باشه.اگه کسي از توانايي هاش اطلاع داره لطفا يه توضيحي بده.
ممنون
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

سهيل جان چرا فرض کردي ما 40 تا تامکت عملياتي داريم اونهم با دو تا علامت تعجب! براي بار دهم من سخن فرمانده نيروي هوايي رو که در تاريخ 18/11/86 در برنامه ي 45 دقيقه عنوان شد تکرار ميکنم: " تمام تامکت هاي ما عملياتي اند و امروز ما هيچ هواپيمايي نداريم که به خاطر کمبود قطعات نتونه پرواز کنه" بنابراين ما بايد تمام تامکت هامون رو عملياتي فرض کنيم در ضمن ما ميگ 29 ها رو هم داريم که همگي به سطح SMT ارتقا پيدا کردن که البته خودتون هم اشاره کرديد به علاوه ما 24 فروند سوخو 27 رو هم دريافت کرديم . در ضمن ايگل چيزي جز اف-4 اپگريد شده نيست البته يه خورده مانورپذيريش بهتره ولي اگه ما ايونيک و سيستم هاي الکترونيکي کاکپيت و ... فانتوم ها رو ارتقا بديم اونها رو تقريبا به سطح ايگل رسونديم ولي با اين وجود من گفتم در صورت صحت داشتن شايعات ما از لحاظ پدافند در سطح نسبتا مطلوبي قرار داريم و صحت داشتن شايعات هم يعني صحت وجود ميگ 31 (احتمالا به تعداد 24 فروند) که بهترين رهگير جهان پس از اف-14 دي بود و با توجه به بازنشسته شدن تامکت در حال حاضر بهترين رهگيرجهانه
البته با سياست تهاجم به جاي دفاع هم 100 در 100 موافقم و فرماندهان هم نظرشون همينه و در کل بنا بر اينه که تو ساعات اوليه حمله و در زماني که هواگرد هاي دشمن بر روي زمينند اون ها رو نابود کنيم

esijoon داري شيطنت ميکني ها اين عبارت اطلاعات شما در حد جنگ جهاني دومه يعني چي؟ خوب اون هم برميگرده ميگه اطلاعات تو در حد جنگ جهاني اوله بعد حالا يکي تو بگو يکي اون بگو و ...
در مورد قايق پرنده فکر کنم قرار بود سالها بعد معرفي بشه چون بعد از رزمايش پيامبر اعظم ديگه اصلا به کلي ازش صحبتي به ميان نيومد ولي واقعا سلاح خطرناکي به نظر مياد
تصویر

تصویر
راستي کسي ميدونه اين قسمتي که در عکس مشخص کردم چيه؟ فکر ميکنم يه جور توپ درياييه
راسي دوستان بهتون توصيه ميکنم هميشه برنامه ارتش ج ا ا رو که هر هفته چهار شنبه ساعات 15 از شبکه 1 پخش ميشه ملاحظه کنيد مخصوصا اگه تو يه هفته ي قبلش خبر نظامي مهمي شنيده باشيد برنامه ي امروز گزارشي از سيمولايتور اف-4 رو که به تازگي توسط مهندسان ساخته شده بود پخش کرد که خيلي جالب بود
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

navid missle عزیز:
منبع خبرت درسته. فرمانده نیروی هوایی اعلام کرد که هیچ تامکتی بدلیل کمبود قطعه زمینگیر نیست. اما چیزی که در مورد تامکت مهمه توانایی و سلامت رادارش در تشخیص اهداف هوایی و توانایی شلیک موشک فونیکس هست. در مورد رادارهای تامکت های ما هیچ کس نمیتونه اظهار نظر کنه، چون هر کس از روی حس ششم به بالا حرف میزنه!!! گروهی میگن شاید حداکثر 10 تامکت با رادار قعال داشته باشیم. عده ای هم میگن رادار زاسلون روسی بر روی تامکت نصب شده و موشک های روسی بهش خورونده شده و عده ای هم معتقدند ایران به تنهایی تونسته رادار تامکت رو احیا کنه. موشک فونیکس هم مشخصه..تاریخ عملیاتی موشک های خریداری شده از زمان شاه تمام شده و عده ای میگن ایران تونسته با موشک فونیکس با سیستم حرارتی آب خنک تولید کنه که شبیه مدل C فونیکس امریکایی هست. و خبرهایی مبنی بر تولید موشک سجیل (همون موشک پدافندی هاوک که هوا به هوا شده) هست که شک برانگیزه...اگر فونیکس داخلی داریم پس سجیل چیه؟ 2 طرح موازی و شبیه به هم؟

بهرحال نمیشه گفت چه تعداد تامکت عملیاتی و آماده داریم.. در ضمن در نظر بگیرید که اگه تمام تامکت های ما کاملاً عملیاتی و تازه نفس هم باشند در نهایت یه جنگنده نسل چهارم هستند. یعنی 59 تا تامکت داریم که نسل چهارم هستند و باید کل آسمان کشور رو پوشش بدهند که برای مقابله با تهدیدات موجود و قدرت های غربی خیلی کمه...
در مورد میگ-29 ها شما بر چه اساسی میگید که میگ-29 ها به استاندارد اس ام تی ارتقا پیدا کرده اند؟ رژه رو دیدید؟ در روز رژه 9 فروند میگ-29 پرواز کردند که 4 فروندشون مدل یو بی برای مقاصد آموزشی بودند و 5 فروند مدل آ. هیچ کدوم از میگ-29 های موجود در تهران و تبریز دارای استاندارد اس ام تی نیستند. خبرهایی مبنی بر ارتقای رادار میگ-29 ها بگوش رسیده اما تغییر ظاهری و اضافه شدن کوهان و افزایش برد عملیاتی در اونها دیده نمیشه. چندی قبل گفته میشد که شاید به کمک بلاروس به استاندارد بی ام ارتقا پیدا کنند.
مطمئن باشید اگر میگ-29 ها بارتقا پیدا کرده بودند ابتدا میگ-29 های مستقر در تهران آپگرید میشدند. در حالی عکس های منتشره از میگ-29 ها که اکثراً جدید و زیاد هم هستند هیچ تغییری رو نشون نمیدهند. حتی موتور این جنگنده ها هنوز بطرز وحشتناکی دود میکنه و بهینه سازی بر روی موتور آر دی-33 هم صورت نگرفته. تعداد میگ-29 ها هم باید 30 تایی باشه با توجه به پروازهاشون...

ببخشید پرحرفی کردم. فقط خواستم این چیزا رو بگم.

اف-4 هامون هم واقعاً خسته و فرسوده هستند...باید به فکر جنگنده جدید بود..
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

سلام
جناب ارمان من خيلي خوشحالم که در کنا رشما و بقيه دوستان هستم ارمان جان شما فکر مي کنيد نيروي هوايي ايران محدود به رژه است که 5 تا ميگ واينا رو بپرونند و توان نيرو رو محک بزنند نه دوستم اينا گوششه اقايان اصولا هواپيماهاي داراي فرسودگي سازه رو با اورهال درست مي کنن شما يه نگاه به فانتوم هاي اسرائيلي کنين مي بينيد که با تغيير رادار
و موشک با اف 15 برابري مي کنن خيال مي کنيد ما نمي تونيم اين کار ها رو انجام بديم مي توانيم و کرديم منتها ما نمي بينيم در مورد بهترين هواپيما براي حمله به امريکا يک هواپيما رو نمي شه در نظر گرفت بلکه ترکيبي از هواپيما ها با با حداقل زمان بايد بزنن و بيان تا اونا مي خوان خودشون رو جمع کنن باز حمله ديگه و ...
خوشحال مي شم نظراتتون رو اعلام بفرماييد
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

arman عزيز فکر کنم يه ذره زيادي داري گير ميدي بابا فرمانده نيروي هوايي ميگه عملياتي عملياتي يعني توانايي عمليات رو داره پس رادارش هم سالمه سالم نباشه که ديگه عملياتي نميشه به جز اين قضيه چند سال پيش خبر توليد موشک فونيکس تو ايران شنيده شده و فکر ميکنم تا الان حتما توليد شده من تو همين فارومها يه عکس از نمايشگاه هوايي دزفول ديدم که دراون بر روي يه ميگ 29 موشک فونيکس لود شده بود!!! ممکن هم هست فقط واسه زيبايي بوده باشه ولي ظاهر موشک فونيکس اينطور نشون ميداد که گويا تازه توليد شده . در مورد پروژه موشک هاي سجيل دوست من اين يه پروژه ي قديميه ممکنه چون اون موقعايران نميتونسته موشک فونيکس توليد کنه دست به ساخت اين موشک زده
با توجه به اينکه دوربرد ترين موشک لود شده بر روي هواپيماهاي امريکا در خليج فارس موشک آمرامه اگه رادار اف-14 بتونه رو هواپيماهاي دشمن قفل کنه ما مشکل خاصي نداريم
در مورد هواپيماي ميگ 29 هم منبع من مجله ي صنايع هواييه اين مجله وابسته به نيروهاي مسلحه پس ميتونيم رو خبراش حساب باز کنيم در ضمن اين خبر چند سال پيش نوشته شده بود. البته تو بعضي سايت ها هم ادعا ميشه که به سطح OVT ارتقا پيدا کرده که اين يکي منبع درست حسابي نداره
درمورد رژه من هم نظر اقا هادي رو دارم ببينيد قرار نيست وقتي رژه ي هوايي برگزار ميشه همه ي هواپيماهاي کشور بيان تو رژه شرکت کنن اصلا اين کار امکانپذير نيست پس تکليف امنيت مرزها چي ميشه شما فکر کنيد تو روز رژه به کشور حمله ي هوايي ميشد اونوقت طبق گفنه ي شما چون تمام جنگنده ها در تهرانند پس کشور رو بايد دو دستي تقديم دشمن کنيم که. ببينيد چند روز پيش تو انگليس به مناسبت تولد ملکه رژه ي هوايي برگزار شد حالا به نظرتون درسته ما بيايم بگيم تمام جنگنده هاي ارتش انگليس همينها بود که نمايش داده شد! باز اگه بخام مثال بزنم ميتونم سوخو 27 ها رو مثال بزنم اين هواپيماها تقريبا تحويل گرفتنشون تاييد شده ولي تو رژه نمايش داده نشد يا مثلا وجود حداقل 3-4 فروند ميگ 31 قطعي شده ولي تو رژه شرکت نکردن
مقامات ارتش هم چه بعد از رژه و چه قبل از رژه گفتن که توان دفاعي ما بيش از اين مقداره و ارتش ميتونه بيش از اين مقدار هواپيما پرواز بده
بله دوست عزيز م هم همين نظر رو دارم فانتومها رو اگه اپگريد کنيم ها تقريبا به توانايي ايگل ها ميرسن بعد وقتي ما همه ي قطعاتشو ميسازيم ديگه خسته گي سازه معنا نداره خب هر جا فرسوده شد يه قطعه ي نو ميزاريم جاش
من فکر ميکنم ما با هواپيما به امريکا (ناوها و پايگاه ها) حمله نکنيم بهتره ما اينهمه موشک درست نکرديم که جونخلبانامون رو به خطر بندازيم به نظر من با موشک بايد حمله کرد و با جنگنده ها بايد به شدت از حريم هوايي کشور دفاع کرد
راستي کسي در مورد اون عکسا نظري نداره
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

سلام دوستان.این مطالبی که اینجا گذاشتم رو از کتابی معتبر که در اخر مطلب اسمش هست نقل کردم.فقط به این منظور هست که شما از تجهیزات احتمالی امریکا در جنگ احتمالی با ایران مطلع بشید.در ضمن از تمام متحدان امریکا در جنگ عراق فقط اسراییل و به احتمال خیلی کم انگلیس در جنگ احتمالی با ایران باهاش میمونند.از نصف پایگاه هاش هم بیشتر نمیتونه علیه ایران استفاده کنه.
خواهش میکنم متن رو کامل بخونید و نظرات خودتون رو مطرح کنید.از تشنج و درگیری لفظی هم بپر هیزید.
.......................................
استعداد پرسنلی نیروهای منظم عراق قبل از تهاجم حدود 550000 نفر به شرح زیر بود:
1. نیروی زمینی 395000 نفر
2. نیروی هوایی و پدافند هوایی 52000 نفر
3. نیروی دریایی 3500 نفر
4. گارد مرزی و پلیس و ... 25000 نفر
5. گارد ویژه 12000 نفر
6. سازمانهای اطلاعاتی 32000 نفر
• ظمنا ارتش عراق قادر بود در مواقع بحرانی650000 نفر را در زمانی کوتاه به عنوان نیروی احتیاط تحت قالب جیش الشعبی مانند نیروهای قدس فداییان صدام اشبال صدام و ... را احضار و سازماندهی نماید.در عراق هر ساله حدود 229700 نفر به سن خدمت وظیفه می رسند.
استعاد تجهیزاتی نیروی زمینی:
1. تانک(تی54-72-69-62-55) 2200 دستگاه
2. توپخانه پدافند هوایی(5/23-20-14-100-57-27 میلی متری) 4700 عراده
3. نفربر های زرهی 3300 دستگاه
4. توپخانه صحرایی شامل(155-152-130-122-120-105 م م) 2050 عراده
5. موشک های زمین به زمین با برد کمتر از 150 کیلومتر(ابابیل-فاو7 و 150-فراگ) 200 فروند
6. موشک های زمین به زمین با برد بیشتر از 150 کیلومتر(اسکاد بی و سی-الحسین-العباس) 120 فروند
7. راکت انداز چند لول(کاتیوشا و مینی کاتیوشا) 150 قبضه
استعداد تجهیزاتی نیروی هوایی:
1. هواپیماهای جنگنده تهاجمی از نوع(میگ23-سوخو20و7و25و24و22-میراژ اف1 و هواپیماهای اف6 و اف7 چینی) 160 فروند
2. هواپیماهای شکاری رهگیر(از نوع میگ233و21و25و29-میراژ اف 1) 170 فروند
3. هواپیماهای بمب افکن (توپولف22 و 16) 10 فروند
4. هواپیماهای اموزشی شامل(پی سی 7-پی سی 9-ال 39-براوو-توکانو- جت پروست-یاک 11-میگ17- هاکر هانتر) 250 فروند
5. هواپیماهای ترابری سبک و سنگین(شامل انتو نوف2-26-24-12 و ایلوشین14-76 و توپولوف 124-آی لند و هرون) 65 فروند
6. بالگردان(گازل-سوپر فلون-آگوستا- mbb-bo-105}} –میل 2-4-6-8-17-24-25) 100 فروند
استعداد پرسنلی نیروی دریایی 3500 نفر و استعداد تجهیزاتی به شرح ذیل بوده است:
1. انواع ناوچه موشک انداز 5فروند
2. ناوچه اژدر افکن کلاس پی-6 2 فروند
3. قایق بزرگ گشتی کلای پولوچات 1 فروند
4. انواع کشتی مین جمع کن 3 فروند
5. کشتی سوخت رسان 1 فروند
6. انواع یدک کش 3 فروند
فرماندهی پدافند هوایی و موشکی عراق:
ارتش عراق دارای 5 تیپ موشکی به شماره های 145-146-147-149-195 و یک تیپ مستقل موشکی به نام المعارک بود.در هر یک از مناطق پدافندی یک تیپ موشکی و یک تیپ کنترل و مراقبت هوایی استقرار داشت.این مناطق عبارتند از:
1. منطقه یکم پدافندی به مرکزیت بغداد(در پادگان التاجی بغداد)
2. منطقه دوم پدافندی به مرکزیت الولید(H3)
3. منطقه سوم پدافندی به مرکزیت ناصریه
4. منطقه چهارم پدافندی به مرکزیت کرکوک
استعداد:
استعداد پرسنلی این فرماندهی 7000 نفر و تجهیزات ان به شرح ذیل بوده است:
• رادارهای اخطار اولیه
• رادارهای ناوبری و کنترل ترافیک هوایی
• رادارهای I.F.F (رادار شناسایی دوست از دشمن)
• رادار های وابسته به سیستم های موشکی زمین به هوا و توپ های زمین به هوا
....................................................................
تجهیزات هوایی ارتش امریکا در جنگ با عراق:
تعداد 431 فروند پرنده شامل 253 فروند جنگنده-48 فروند ترابری-52 فروند سوخت رسان-46 فروند شناسایی و 14 فروند بالگردان که در کویت.قطر.بحرین.امارات متحده عربی.عمان.عربستان و ترکیه مستقر بودند.این 431 فروند تنها بخشی از 1685 فروند پرنده حاضر در جنگ بودند که باقی این 1685 فروند پرنده متعلق به متحدان امریکا بود. تجهیزات دریایی ارتش امریکا در جنگ با عراق:
امریکا بالغ بر 1500 فروند موشک دوربرد توماهاوک.748 فروند انواع هواپیما و بالگرد شامل 272 فروند جنگنده.10 فروند ترابری.90 فروند شناسایی و 376 فروند بالگرد و 169 فروند شناور شامل 6 فروند زیر دریایی اتمی.9 فروندفریگیت.14 فروند ناوشکن.5 فروند مین جمع کن.57 فروند ناو پشتیبانی.2 فروند مهمات بر.1 فروند یدک کش اقیانوس پیما.ناو نیرو بر 6 فروند ناو بالگردان بر 8 فروند.رزمناو 9 فروند.ناو سوخت رسان 5 فروند.گارد ساحلی 20 فروند.لندیمگ گرافت 2 فروند.یدک کش 5 فروند.تحقیقاتی 1 فروند در خلیج فارس و دریای عمان و باقی را در دریای مدیترانه مستقر نموده بود.
تجهیزات زمینی ارتش امریکا در جنگ با عراق:
امریکا تجهیزات 7 تیپ زرهی شامل 794 دستگاه تانک.1250 دستگاه خودروی زرهی.125 دستگاه خمپاره انداز.136 دستگاه هویتزر 155 م م.5 اتشبار موشک پاتریود.321 فروند بالگرد.

ملاحظات:
توجه کنید که مقدار تجهیزات کل متحدان امریکا شامل انگلیس.هلند.ترکیه.ژاپن.استرالیا.فرانسه.هندوستان.ایتالیا.یونان.لهستان و نیوزلند یک پنجم کل تجهیزات امریکا بوده است.
..............................................
منبع: کتاب حقایقی از جنگ سلطه و سقوط صدام.انتشارات دافوس ارتش.1382
-------------------------------------
دیگه دستم مال خودم نیست چون تمام مطالب بالا رو تایپ کردم.
راستی دوستان به همتون پیشنهاد میکنم این کتاب رو بگیرید و مطالعه کنید.فکر کنم در کتابخانه پادگان های ارتش موجود باشه.(برای اونایی که خودشون و یا بستگانشون ارتشی هستند)در ضمن در این کتاب نوشته که اگر خیانت فرماندهان رژیم بعث نبود عراق حداقل 1 سال در مقابل امریکا و متحدانش مقاومت میکرد.
حالا تجهیزات و داشته های عراق رو با ایرا ن مقایسه کنید و ببینید که ایا در صورت جنگ ایران هم به سرنوشت عراق دچار میشه یا نه؟
تصویر
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

راستي کسي ميدونه اين قسمتي که در عکس مشخص کردم چيه؟ فکر ميکنم يه جور توپ درياييه

نه نويد جان.توپ دريايي نيست.موتور اين قايق هست
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”