بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

navid missle و هادي آقازاده 2 عزیز:
گفته های شما در مورد عدم نمایش تمام توان هوایی نیروی هوایی و کلاً ارتش رو قبول دارم. اما مطمئن باشید اگر میگ-29 های ایران به استاندارد اس ام تی ارتقا یافته بودند می باید در بین دهها عکسی که در طول ماه های اخیر از میگ-29 های مستقر در مهرآباد گرفته شده حداقل چند مورد مدل ارتقا یافته دیده می شد. یا از 9 فروند میگ-29 موجود در رژه حداقل یک فروند از مدل اس ام تی برای نمایش توان موجود نشان داده می شد، همانگونه که 3 فروند میراژ برای اثبات بکارگیری میراژها نشان داده شدند...
البته در نمایشگاه هوایی دوبی در سال 2005 ایران را جزو کشورهای دارنده میگ-29 اس ام تی اعلام کردند اما هیچ مدرک مستندی دال بر حضور این پرنده وجود نداره.
در مورد سوخو-27 هم هیچ منبع و خبر موثقی تحویل سوخو-27 رو اعلام نکرده. من از این مورد مطمئنم و دوستان اگه مخالف هستند لطفاً مدرک بیارن.
دوستان در مورد فانتوم و خستگی سازه اش و فرسودگیش و نظرات شما که فرمودید میشه با تعویض قطعه مشکلش رو حل کرد نظری ندارم اما میگم:
پیر پیر است، اگر چه شیر باشد...
شما دارید فانتوم های اسراییلی رو با فانتوم های ما مقایسه می کنید؟ میدونید اسراییل با چه هزینه ای فانتوم ها رو بروز رسانی کرده و سیستم راداری و ناوبریش رو تقویت کرده؟ میدونید سیستم الکترونیکیش رو دستخوش چه تغییراتی کرده؟ همون اسراییلی که سیستم راداری و الکترونیکی آواکس های چینی رو طراحی کرده که آ-50 روسی رو قورت میده؟
ایران فانتوم هاش رو ارتقا داده.. اما این تغییرات و نصب صفحه نمایشگر و تجهیزات دیجیتالی رو نمیشه با فانتوم های اسراییلی مقایسه کرد...

منم مثل شما امیدوارم نیروی هوایی مون سرپا و پر قدرت باشه و اجازه ی هیچگونه دست درازی به حریم کشور رو به بیگانگان نده.
New Member

پست توسط big die »

توي متن بالا گفته شده کشتی سوخت رسان 1 فروند
خوب اگه اين كشتي منهدم شه امريكا سوختش رو از كجا تامين ميكنه؟؟؟
اگه فقط با يك كشتي سوختش رو تامين ميكنه كه با منهدم كردن اين كشتي كل ناوگان دريايي امريكا از كار ميوفته
[External Link Removed for Guests]

Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

نكات جالبي كه تو اين تاپيك ديدم
1- روش از كار انداختن ناو هواپيما بر بوسيله كاتيوشا !! البته نفهميدم از نوع ميني يا بزرگ .
2- برابري اف 4 با اف 15 هابي آمريكا ( البته هيچ كس يادش نيست كه اف 15 هاي عربستان كه به شير بي يال و دم و اشكم معروف هستند يك دوتا از اف 4 هاي ما را انداخته اند )
3- تجهيز نيروي هوايي به سوخو 27 و ميگ 31 ( البته ظاهرا اين 2 نوع هواپيما را گذاشته اند فقط و فقط روز جنگ استفاده بشه چون تا حالا هيچ كس نديد ه هيچ كس هم نگفته ما داريم ميدونيد آخه خريد هواپيماي جنگنده مثل خريد ماست از بقال ميبخشيد سوپر سر كوچه هست و ميشه پنهانش كرد )
4- لود شدن موشك فونيكس روي ميگ 29
5- برابري جت 9 متري آموزشي شفق كه تا حالا كسي نگفته پريده با اف 22 و اف 35
6- از كار افتادن كل ناوگان امريكا با غرق كردن يك فروند كشتي سوخت رسان ( البته اصلاح اش ميكنم از كار افتادن كل ناوگان غير هسته اي آمريكا يك ماه پس از غرق شدن تنها كشتي سوخت رسان به شرطي كه در اين يك ماه هيچ تانكر ديگري نياد )
7- نابود كردن يك شبه جزيره بي دفاع ديوگو گارسيا

و نكاتي كه در ادامه احتمالا خواهيم ديد.

1- برابري اف 5 با اف 16
2- لود شدن فونيكس روي تمام هواپيماها از اف 7 گرفته تا ايران 140 و سسنا و گلايدر و ...
3- لود شدن شهاب 3 روي هواپيما هاي سوخت رسان
4-از كار انداختن رزم ناوهاي آمريكا با خمپاره 60

در مجموع هرچي ما داريم را 10 برابر بيشتر و 10 برابر قوي تر و هرچي آمريكا دارد را 10 برابر كمتر و 10 برابر ضعيف
تر هست و اين وسط واقع گرايي فقط قرباني مشه
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

سلام ارمان خان
همونطور که خودتون فرموديد تو نمايشگاه هوايي دبي هم اين موضوع گفته شده توي مجله ي صنايع هوايي هم درج شده من هم از اين منابع دارم اينو ميگم ديگه اين که چرا عکسي ازش منتشر نشده من خودمم نميدونم ولي اين از اين جور سياست هاي ابهام اميز تو نيروي هوايي زياده راستي ميشه تفاوت هاي ظاهري و باطني! ميگ 29 A و ميگ 29 SMT رو توضيح بدي لطفا ار عکس هم استفاده کن
در مورد سوخو 27 ها يادم نيست کجا تاييدشو ديدم ولي ميگردم برات پيدا ميکنم اگه پيدا کردم حتما برات ميزارم
در مورد فانتومها خوب معلوم نيست که ما چه تغييراتي درش به وجود اورديم پس نميشه درست و حسابي نظر داد هر چند که من مدعي نشدم که فانتومهاي ما در حد فانتومهاي اسراييلند من گفتم ميشه با اپگريد اونا رو به اون سطح رسوند هر چند که اين موضوع رو که تا الان به اون سطح رسيده باشن رو هم منتفي نميدونم

اسي جام مطمئني موتوره ؟ اخه موتور اونجا چي کار ميکنه به نظر يه توپ مياد خوشحال ميشم بيشتر توضيح بدي
راستي دوست من اگه اسکنر داري ميشه لطف کني اين کتابو اسکن کني برا ما بزاري اخه فکر نکنم بيرون بفروشنش

big die اشتباه متوجه شدي يک فروند مربوط به نيروي دريايي عراق بود تعداد سوخترسان هاي امريکا رو 5 فروند عنوان کرده
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

دوست عزيز a10
در مورد فانتومها من کي گفتم با ايگل برابره گفتم اگه اونها رو ارتقا بديم به يه سطح ميرسن تقريبا شما مهمات قابل حمل برد رادار و ... ايگل رو يزار اينجا بعد با هم اونو با فانتوم اپگريد شده مقايسه ميکنيم
در مورد سوخو 27 هر چي ميگردم لينک تاييدشو پيدا نميکنم پس از دوستان عذر ميخام اين خبر تاييد نشده ولي در مورد ميگ 31 من خودم هم گفتم شايعه است ولي اين شايعه يه ذره زيادي قويه از جمله مدارک اونهم همون ماجراي اف-16 اماراتي و رادار اسراييلي و عکس اين هواپيما با ارم سپاه و ... که ادمو مطمئن ميکنه حداقل 3-4 فروند از اين هواپيما رو داريم ولي قراردادش 24 فرونده (اينم غير رسميه ها از من منبع نخايد)
در مورد موشک فونيکس من اون عکسو ميزارم ديگه قضاوت با شما در ضمن من خودم هم گفتم ممکنه اين کار فقط واسه زيبايي باشه
تصویر
در پايان از دوستان عذر ميخام که 2 تا پست پشت سر هم زدم اخه تا من بيام چيزاي قبليو تايپ کنم و ارسال کنم a10 عزيز مطلبشو ارسال کرده بود و من مجبور شدم يه پست ديگه بدم
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

A10 عزيز من برابري اف4 با اف15 رو در يه سايتي خوندم خودمم اعتقاد دارم که ميشه اين کار رو کرد دوست عزيز اف5 مي تونه با اف16 برابري کنه به شرطي که رادار و موشک اون با اف 16 برابري کنه و همچنين خلبان هاي با تجربه در ضمن وجود سوخوي 27 رو در يه سايتي به نام بلند آسمان جايگاه من است خوندم اونجا نوشته شده بود که فرمانده نيرو اين خبر رو در هنگام بازديد فرمانده کل قوا از دانشگاه شهيد ستاري نقل نکردند در ضمن اشاراتي به FB-22 & FB44 نيز شده بود
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

navid missle نوشته شده:دوست عزيز a10
در مورد فانتومها من کي گفتم با ايگل برابره گفتم اگه اونها رو ارتقا بديم به يه سطح ميرسن تقريبا شما مهمات قابل حمل برد رادار و ... ايگل رو يزار اينجا بعد با هم اونو با فانتوم اپگريد شده مقايسه ميکنيم
در مورد سوخو 27 هر چي ميگردم لينک تاييدشو پيدا نميکنم پس از دوستان عذر ميخام اين خبر تاييد نشده ولي در مورد ميگ 31 من خودم هم گفتم شايعه است ولي اين شايعه يه ذره زيادي قويه از جمله مدارک اونهم همون ماجراي اف-16 اماراتي و رادار اسراييلي و عکس اين هواپيما با ارم سپاه و ... که ادمو مطمئن ميکنه حداقل 3-4 فروند از اين هواپيما رو داريم ولي قراردادش 24 فرونده (اينم غير رسميه ها از من منبع نخايد)
در مورد موشک فونيکس من اون عکسو ميزارم ديگه قضاوت با شما در ضمن من خودم هم گفتم ممکنه اين کار فقط واسه زيبايي باشه
تصویر
در پايان از دوستان عذر ميخام که 2 تا پست پشت سر هم زدم اخه تا من بيام چيزاي قبليو تايپ کنم و ارسال کنم a10 عزيز مطلبشو ارسال کرده بود و من مجبور شدم يه پست ديگه بدم

نه دوستم برای زیبایی نیست فکر کنم موشک فونیکس نوع C یا موشک ستار باشه در ضمن من که گفتم ایران تولید می کنه
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

در ضمن اونايي که مي بينيد (اف14) به رنگ آبي هستند اورهال شده اند
Furious Poster
Furious Poster

پست توسط armanmodern »

navid missle عزیز:

اولاً شما در پستتون گفتید لود موشک فونیکس بر روی میگ-29
اما این تصویری که قرار دادید تامکت می باشه.

دوماً زمان جنگ داشتن میگ-29 اس ام تی و سوخو-27 و میگ-31 رو از روی نقل قول فلان فرمانده یا فلان مجله مشخص نمی کنند، مبنا حضور اون جنگنده در صحنه ی نبرده. شما تا مدرک تصویری و محکمی دال بر حضور و عملیاتی بودن پرنده ای ندیدی باور نکن.

سوماً میگ-29 در مدل های اولیه در پشت کابین خلبان تا دم جنگنده دارای سطح صاف و زیبایی بود که مانورپذیریش رو بهتر میکرد، اما در مدل اس ام تی برای افزایش برد جنگنده و اضافه کردن امکان دیگر برآمدگی کوهان مانندی به اون اضافه شده که از فواصل دور هم قابل تشخیصه. در ضمن موتور میگ-29 در مدلهای اولیه مانند مدل آ دود بسیار شدیدی تولید میکنه که در نبردهای نزدیک میتونه بسیار به ضرر خلبان باشه و رهگیری میگ رو با ردیابی چشمی خلبان حریف میسرتر میکنه، در مدلهای بالاتر و جدیدتر با بهینه سازی موتور این نقص رفع شده...البته تغییرات راداری و آویونیک و کاکپیت زیادی هم صورت گرفته که مشخصه در ظاهر معلوم نیست.
تصویر اول میگ-29 مدل آ و تصویر دوم میگ-29 مدل اس ام تی هستش که برآمدگی کوهان در اون کاملاً مشخصه.

شما همچین با اطمینان در مورد وجود میگ-29 اس ام تی و سوخو-27 و میگ-31 میگفتی که آدم باورش میشد و شک کردم نکنه سوخو-30 و سوخو-35 و سوخو تی-50 هم داریم! منابع اینترنتی و وبلاگ ها و حرف های فلان فرمانده در فلان جمع خصوصی یا عمومی ملاک حضور جنگنده نیست دوست من. حضور واقعی و عملیاتی بودن جنگنده ملاکه.
در ضمن دوست من شما دارید عنوان میکنید که ایران میتونه مثل اسراییل فانتوم هاش رو ارتقا بده؟
یه نگاه به تکنولوژی الکترونیکی و راداری و آویونیک اسراییل و ایران بندازید...من منکر زحمات کشیده شده توسط پرسنل نهاجا نمیشم...اما فاصله تکنولوژیکی و صنعتی ما خیلی زیاده. کمی تامل کنید و بعد با اطمینان ابراز عقیده کنید..

Furious Poster
Furious Poster

پست توسط armanmodern »

هادي آقازاده 2 نوشته شده:
navid missle نوشته شده:دوست عزيز a10
تصویر

نه دوستم برای زیبایی نیست فکر کنم موشک فونیکس نوع C یا موشک ستار باشه در ضمن من که گفتم ایران تولید می کنه

دوستان این موشک رو میگید موشک فونیکس تولید داخله ؟ :grin:
این موشک فونیکس مشقی هست! که 10 فروند از اون در زمان خرید تامکت ها وارد کشور شد.
به رنگش و ظاهرش دقت نکردید؟
.....

کمی دقت به خرج بدید و بعد اظهار نظر کنید دوستان من.
Captain II
Captain II
سپاس‌های ارسالی: 502 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

پست توسط hedayat.m »

سلام دوستان

تاپیک داره کم کم از موضوعش دور میشه

من فکر می کنم روی زمین و دریا برتری با ماست.
تو آسمان ما به نسبت آمریکایی ها هم کمتر هواپیما داریم و هم تکنولوژی مون پایین تره ( من خبر کار کردن روی آواکس و رادار هایی با برد 1000 کیلومتر و همچنین سیستم های جنگ الکترونیک و شنود صا ایران رو شنیدم ولی چون چیزی در موردش نمی دونم کنار می زارم)

فرمانده نیروی هوایی گفت ما روی پدافند هوایی خیلی کار کردیم (دلیلش راحت تر بودن به روز کردن پدافند نسبت به هواپیماست و به معنی کنار گذاشتن هواپیما نیست. باید پذیرفت که هواپیما پیچیده ترین دستگاه جنگیه و من اطمینان دارم که نیرو های مسلح به اهمیت این دستگاه کاملا واقفا و برنامه های گستره ای از همون ابتدای کار خودکفایی شروع کردن ولی همون طور که گفتم کار راحتی نیست و در واقع سخت ترین کاره)

می گفت ما هواپیما های دفاعی رو در اختیار تیم های پدافندی قرار دادیم. برداشت من اینه که با هماهنگی کامل با سیستم با پدافند هوایی عمل می کنن. یعنی به تنهایی عمل نمی کنن تا آمریکایی ها از برتری شون استفاده کنن. یعنی ما ضعفمون در تعداد و کیفیت هواپیما ها رو با همکاری پدافند هوایی و جنگنده جبران می کنیم. و فکر می کنم نباید انتظار داشت که ما با هواپیما ها مانند آمریکایی ها عملیات انجام بدیم.
اگر ما بتونیم در جنگ آسمان رو برای آمریکایی ها نا امن کنیم و تهاجم رو به موشک های دریایی و بالستیک و همچنین نیروی های تکاور و تفنگدار بسپاریم موفق خواهیم بود.
حداقل تلفات رو داریم و بیشترین ضربه رو وارد می کنیم. بطوری که ناوگان دریایی آمریکا آسیب جدی می بینه و نیرو های زمینی و تاسیساتش منجمله پایگاه های هوایی در کشور های همسایه هم همینطور و باندی برای بلند شدن نمی مونه. شما فکر کنید ضدن یک ناو هواپیما بر تقربیا 100 فروند پرنده رو از بین می بره. عدد قابل توجیه.
آقای رامسفلد وزیر دفاع سابق آمریکا در برابر سوال کنگره در مورد عواقب جنگ با ایران به صراحت اعلام کرد که ممکنه ما تا دو ناو هواپیما برمون رو از دست بدیم. باید نظر گرفت که جنبه احتیاط رو رعایت کرده تا نیرو های خودش نا امید نشن.
تازه این جدا از آسیبیه که به پایگاه های هوایی اطراف ما وارد میشه.

خیلی نباید یک طرفه هم نگاه کرد. احتمال اینکه آسیب های زیادی به کشور ما وارد بشه هم هست. اونها ممکنه دستشون به تاسیسات حساس کشور نرسه ولی همون طور که تاریخ نشون داده که موجودات وحشی هستند و به غیر نظامی ها اعم از انسان و غیر انسان رحم نمی کنن. می تونن به تاسیسات غیر نظامی کشور آسیب بزنن و کم یا زیاد ما رو دچار مشکل کنن و....

مطلب آخر و از همه مهم تر اینه که خدا پشتیبان ماست.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

آرمان جان نوع موشک رو نمي شه با رنگش فهميد همچنين شما يه عکس از ميگ گذاشتين که اولا دود نداره ثانيا اس ام تي هعم مثل بقيه ي هواپيماهاي گفته شده در پارهاي از ابهام است اگر ارتقا داده بشه شما انها را نخواهيد ديد در ضمن شما عکسي از کابين ميگ داريد ارتقا به اين معني نيست که شبيه اون هواپيما بشه به اين معني است که اويونيک اون تغيير کنه
شما نمي دونيد ايران به ميگ هاش قابليت سوختگيري هوايي ويک مخزن سوخت اضافه کرده
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”