شبيه سازي حمله کوتاه مدت آمريکاوتوان دفاع ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 381 بار
سپاس‌های دریافتی: 132 بار

شبيه سازي حمله کوتاه مدت آمريکاوتوان دفاع ايران

پست توسط viper »

دوستان سلام
صحبتهای زیادی در این مورد شده که به نظر من تاحد زیادی دور از واقعیت بعضی از دوستان تاحدی توان دفاعی ایران را بالا نشان میدهند که ما فکر میکنیم
آمریکا توان مقابله با ایران را نداره! برعکس بعضی از دوستان هم به حدی این توان را پایین میارن که فکر میکونیم آمریکا میتونه ظرف چند ساعت مارو فلج کنه!
من شبیه سازی یک حمله کوتاه مدت هوایی مثل حمله 1998 آمریکا به عراق موسوم به روباه صحرا را که کمتر از یک ماه طول کشد را به شکل کاملاً مختصر
بیان میکنم دوستان لطف کنند ونظرشون را صرفاًاز شکل دفاع ممکن را بیان کنند

حمله درنیمه های شب درقافل گیری کامل زمانی که شرایت سیاسی کاملاً به نفع مابوده وکسی تصور حمله نظامی نداشته آغاز میشه!
1)شلیک150 تا250 موشک کروز در انواع مختلف شلیک شده از ناوهای مستقر درخلج فارس دریای عمان ودریای سرخ وبمبفکن های B_52H ,B_1B
این حمله امکانات استراتژیک ایران نظیر مراکز اتمی رادارهای مرکزی ومحل های استقرار ونگهداری موشکهای راهبردی ایران هدف قرار میدهد

2)به پرواز درآمدن بمبفکن های پنهانکار B_2A واحتمال زیاد جنگنده های چند منظوره F_22A وحمله به تاسیسات زیرزمینی اتمی ایران با سلاههای نفوذکننده

3)سرکوب پدافند هوایی واز کار انداختن رهگیر های ایرانی با به پرواز در آمدن F_15C,F22A به عنوان هواپیماهای تاًمین کننده برتری هوایی .هواپیماهای F_16CJ,FA_18E,F
مسلح به موشکهای ضد رادار وهواپیماهای اخلال کننده راداری EA_6B پراولر وEA_18G گراولر برای از کار انداختن سامانه های پدافندی کل این مرحله تحت کنترل آواکس هاو
پرنده های کنترل وفرماندهی هوایی و تانکر های سوخت رسان خواهد بود این مرحله بسیار پرحجم خواهد بود وزمینه را برای حمله گسترده هواپیماهای متعارف فراهم میکند

4)مرحله آخر یرش گسترده جنگنده بمبفکن های FA_18E.F ,F_16C.D ,F_15E وبمبفکن هایB_1B ,B_2A به کل اهداف از پیش معین شده این مرحله به شکل شبانه روزی
طی چند روز با کمک وپوشش دهها رهگیر هوایی و هواپیما های پشتیبان انجام می شود
دوستان توجه داشته باشند من به مختصر ترین حالت ممکن مطالب رابیان کردم
حال سوال من در چنین حمله ای که کمتر از چند هفته طول میکشد وبا شرکت 2000 هواپیمای عمل کننده وپشتیبانی دو ناوگان دریایی انجام می شود چه راهکاری برای دفاع وجود
دارد؟ باتوجه به امکانات موجود یعنی 50تا55 فروند اف14 ای 35 تا45 فروند میگ29ای و13تا18 فروند میراژاف1 والبته سامانه های سام 2 و6و اس 200و تورام1 و هاوک که البته باز من
فقط اسامی امکاناتی که میتوان روی انها برای دفاع حساب کرد رابیان کردم
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

به به.چه شود.اين که ميشه بازي ژنرال اون هم با کد تقلب.
حال سوال من در چنین حمله ای که کمتر از چند هفته طول میکشد وبا شرکت 2000 هواپیمای عمل کننده وپشتیبانی دو ناوگان دریایی انجام می شود چه راهکاری برای دفاع وجود

دوست عزيز در حمله به عراق تعداد هواپيماهاي شرکت کننده در نبرد که شامل کشورهاي امريکا.انگليس.ژاپن.کانادا.استراليا.فرانسه.هلند.يونان.لهستان.ايتاليا.ترکيه.نيوزلند.هندوستان بود 1685 فروند به علاوه 282 فروند جنگنده که متعلق به نيروي دريايي اين کشور ها بود که در کل ميشود 1986 فروند شرکت داشتند.
اونوقت چطور ميگيد امريکا بدون اين متحدان ميتونه 2000 جنگنده وارد عمل کنه.؟ :-O
به اين نکته توجه داشته باش که در جنگ احتمالي بين ايران و امريکا هيچ يک از متحدان امريکا در جنگ با عراق به او کمک نخواهند کرد.
باتوجه به امکانات موجود یعنی 50تا55 فروند اف14 ای 35 تا45 فروند میگ29ای و13تا18 فروند میراژاف1 والبته سامانه های سام 2 و6و اس 200و تورام1 و هاوک که البته باز من

ميشه بگي شما اين اطلاعات کامل از تعداد ادوات هوايي و ضد هوايي ما رو از کجا اوردي؟

دوست عزيز اگه خود امريکا هم مي خواست مثل شما شبيه سازي کنه مطمعن باش قبل از حمله به عراق يه راست مي امد سراغ ايران.تازه اون موقع صدام هم که دل پري از دست ايران داشت بهش کمک مي کرد. :shock: :eek:
در ضمن از اين نوع تاپيک ها در انجمن زياد هستند.يه سرچ ميکردي بد نبود.البته هرچند بيشتر اونها به دليل ايجاد تنش بين اعضا يا حذف شدند و يا قفل.
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط viper »

خوب من انتظار این موضع شما را به این شکل نداشتم
خوب شما دررابطه با اینکه کشورهای عمل کننده را در عملیات روباه صحرا عنوان کردید باید بگم من نیازی به عنوان کشورهای شرکت کننده ندیدم این فقط یک مثال بود!!!!!!!
در رابطه با اطلاعات به اصطلاح دقیق بنده باید بگیید کدام یک از عدد های عنوان شده دور از واقعیت ؟؟؟
وصحبت دیگه شما من کاری به اینکه کشورهای منطقه اجازه این را به آمریکا میدن که ازپایگاههاشون استفاده بشه یانه ندارم ولی تو بد ترین حالت که متحدین آمریکا درحمله احتمالی شرکت کنند نمیشه
تصور کرد که به فزض 2000 جنگنده شرکت کنند؟
بد نیصت صحبت های ژنرال آنتونی زینی از فرماندهان آمریکایی روبیان کنم که عنوان کرده بودما برای حمله به ایران به حدود 2000 جنگنده و پایگاههای منطقه وناتو احتیاج داریم من سعی میکنم متن کامل
این صحبت ها روپیدا کنم خدمتتون بدم
درضمن من فکر میکنم شما عملیات طوفان صحرا1991 را با روباه صحرا1998 اشتباه گرفتید !
Captain II
Captain II
محل اقامت: يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک
سپاس‌های ارسالی: 159 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار
تماس:

پست توسط ta.abad »

حالا یا روباه یا طوفان مهم اینه که اونا توی صحرا بودن و ما توی ایرانیم البته با این همه امکاناتی که یهو ممکنه بر علیه ما فعال بشه (شبیه حمله آدم فضاییها به زمین) 1 ماه که هیچ چند هفته هم هیچ ما 5 دقیقه هم دویم نمیاریم :::P simulator شما با مشکل دشمن بزرگ بینی بیش از اندازه مواجهه باید روش کار کنی ولی تخیلت خیلی قویه

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط viper »

درست روباه وطوفانش فرقی نمیکنه شایدم 60 درصد صحبتهای من تخیل باشه ولی شما فکر میکنید باید دشمن دست کم گرفت البته این سیاست فعلی کشور ماست که عنوان میشه آمریکا
کاری ازپیش نمیبره ولی من که به عنوان یه ایرانی آرزو میکنم با این دیدگاهها جنگی شروع نشه چون انتهاش معلومه من دیگه بحثی ندارم!!!!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

حالا مثلا انتهاش کجاست
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط viper »

واضح که اگه بخوایم دشمن دست کم بگیریم ضربه میخوریم تعداد هواپیماهای عمل کننده شاید خیلی کمتر از چیزی باشه که من گفتم
ولی طی جنگهای گذشته متهدین دیدم که مثلاً ناوهای هواپیما بر با اینکه تعداد هواپیماهای کمی داشتند به خاطر لجستیک قوی سورتی های زیادی را انجام دادنند
هدف من از این بخش این بود که دوستان راههای مورد نظر خودشون راعنوان کنند حالا فرقی نمیکنه که چقدر نیروی عمل کننده کمیت بالا یا پایینی داشته باشه

مثالاً شاید بتوان با به پرواز درآوردن گروهی اف 14 ها در کنار میگ 29 ها از قابلیت های دور برد اف14 وقدرت مانور میگ کنار هم استفاده کرد
یا مثلا با ایجاد تله های سام در سراسر کشور هواپیما های سرکوب پدافند راقافل گیر کرد کاری که عراق در جنگ اول انجام داد وموفق بود وووووو.............
هرچقدر امکانات ما کم باشه میتونیم با برنامه ریزی دقیق ازاین امکانات درست استفاده کنیم در جنگ یگوسلاوی با اینکه تعداد هواپیما های میگ یگوسلاوها
خیلی کم بود ولی توانستند تعدادی از هواپیماهای ناتو را سرنگون کنند هرچند که در آخر همه از بین رفتند!
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط najix »

سلام خيلي خنده داره دوست عزيز تخيل خوبي داري ولي سياست نه اگه مسولين ما ميگن امريکا هيچ غلطي نميکنه اين دليلي براي ضعيف شمردن امريکا نيست ساده اين سياسته اين جنگي رواني هست و دلگرمي براي مردم فکر ميکني همه دکترين نظامي ما نشستن و منتظر نظر شما بودن نه عزيز جون اطلاعات شما هم در مورد جنگنده ها ايران ناقصه هيچ کس نميدونه وضعيت ايران چيه بعد مثل اينکه فيلم زياد ميبيني نترس مسولين ما دکترين نظامي ما خودشون کارشون رو بلدن نيازي به نظر شما نبود بعد درمورد هواپيما شما تعدادي بيخودي دادي چون فقط 180 فروند جنگنده در روز ارتش در اسمان تهران پرواز کرد چه طور شما اينگونه صبحت ميکني شايد شما تعداد جنگنده هاي سپاه رو حساب کردي بعد عراق هم اگه شکست خورد بخاطر سياست بود امريکا به اون نخبه اي جرات حمله نداره بعد شما ...
New Member

پست توسط roohoravan »

سلام.دشمن را هرگز دست كم نمي گيريم ولي آمريكا از اين غلط ها نخواهد كرد.لبنان كه بچه كوچولوي ايران هست و آمريكا و اسراييل در جنگ 33 روزه امتحان كردند و به گفته خيلي ها ؛ ميخواستند محك بزنند و ببينند كه ميتوانند خلع سلاحش كنند و اگر اين كار را ميكردند ؛ خيلي اميدوار به حمله به ايران ميشدند ولي بعد از آن جنگ ؛ حالا حالا از اين فكرها نخواهند كرد.انشاءالله
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط viper »

najix عریز مثل اینکه شما هم بجای بحث درمورد مسئله بیشتر سعی در ایجاد تنش دارید
مطلب من را دوباره بخونید من گفتم امکاناتی را مثال زدم که برای دفاع خاص میشه روی اونا حساب کرد
حتماً تصدیق میکنید که از بمبفکن سوخو24 نمیشه برای جنگ هوایی استفاده کرد البته شاید منظور شما شاید از 180 فروند هواپیما یا به قول منبع رسمی 140 فروند اف 7 یا اف4 یا اف 5 بوده
که جای سوال داره که چقدر میتونند ماٌثر باشند درضمن من میدونم که مسئولین ننشستن تا مطالب ما رابخونند درثانی من بحث سیاسی نمکنم فرض من بر این بود که با تمام راهکارهای سیاسی
این جنگ شروع شده :x
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

Re: شبيه سازي حمله کوتاه مدت آمريکاوتوان دفاع ايران

پست توسط TOPGUN »

viper نوشته شده:دوستان سلام
صحبتهای زیادی در این مورد شده که به نظر من تاحد زیادی دور از واقعیت بعضی از دوستان تاحدی توان دفاعی ایران را بالا نشان میدهند که ما فکر میکنیم
آمریکا توان مقابله با ایران را نداره! برعکس بعضی از دوستان هم به حدی این توان را پایین میارن که فکر میکونیم آمریکا میتونه ظرف چند ساعت مارو فلج کنه!
من شبیه سازی یک حمله کوتاه مدت هوایی مثل حمله 1998 آمریکا به عراق موسوم به روباه صحرا را که کمتر از یک ماه طول کشد را به شکل کاملاً مختصر
بیان میکنم دوستان لطف کنند ونظرشون را صرفاًاز شکل دفاع ممکن را بیان کنند

حمله درنیمه های شب درقافل گیری کامل زمانی که شرایت سیاسی کاملاً به نفع مابوده وکسی تصور حمله نظامی نداشته آغاز میشه!
1)شلیک150 تا250 موشک کروز در انواع مختلف شلیک شده از ناوهای مستقر درخلج فارس دریای عمان ودریای سرخ وبمبفکن های B_52H ,B_1B
این حمله امکانات استراتژیک ایران نظیر مراکز اتمی رادارهای مرکزی ومحل های استقرار ونگهداری موشکهای راهبردی ایران هدف قرار میدهد

2)به پرواز درآمدن بمبفکن های پنهانکار B_2A واحتمال زیاد جنگنده های چند منظوره F_22A وحمله به تاسیسات زیرزمینی اتمی ایران با سلاههای نفوذکننده

3)سرکوب پدافند هوایی واز کار انداختن رهگیر های ایرانی با به پرواز در آمدن F_15C,F22A به عنوان هواپیماهای تاًمین کننده برتری هوایی .هواپیماهای F_16CJ,FA_18E,F
مسلح به موشکهای ضد رادار وهواپیماهای اخلال کننده راداری EA_6B پراولر وEA_18G گراولر برای از کار انداختن سامانه های پدافندی کل این مرحله تحت کنترل آواکس هاو
پرنده های کنترل وفرماندهی هوایی و تانکر های سوخت رسان خواهد بود این مرحله بسیار پرحجم خواهد بود وزمینه را برای حمله گسترده هواپیماهای متعارف فراهم میکند

4)مرحله آخر یرش گسترده جنگنده بمبفکن های FA_18E.F ,F_16C.D ,F_15E وبمبفکن هایB_1B ,B_2A به کل اهداف از پیش معین شده این مرحله به شکل شبانه روزی
طی چند روز با کمک وپوشش دهها رهگیر هوایی و هواپیما های پشتیبان انجام می شود
دوستان توجه داشته باشند من به مختصر ترین حالت ممکن مطالب رابیان کردم
دارد؟ باتوجه به امکانات موجود یعنی 50تا55 فروند اف14 ای 35 تا45 فروند میگ29ای و13تا18 فروند میراژاف1 والبته سامانه های سام 2 و6و اس 200و تورام1 و هاوک که البته باز من

دوست عزيز

اولين پاسخ مسلمن از ترف نيرويی داده ميشه که قابليت سريعترين عکس العمل را دارد

و ان چيزی نيست جز زد هوايی برای دفا ع و نيرويه موشکی برای همله

بدون سوخت ناتو و امريکا چيزی نيستند و ايران اين را خوب ميداند

زد هوايی که معلومه چکار ميکنه و نيروهای موشکی تمام پايگاه ها کشتيها سنايع

نفت شيمی پتروشيمی لوله پل آب سد و فرودگاه های کل کشورهای منتقه را خاهند زد

تا اينکه نيروی هوايی هوادريا هوانيروز وارد عمليت بشن

چون اين نيروها دومين نيروهای واکنش سريع هستند که ايران داره
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

نيروهاي آمريکايي و کشور هاي منطقه هم ميشينن تماشا مي کنن!
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”