پایگاه هوایی جدید بیرجند را بیشتر بشناسیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

TOPGUN

نمی دانم منظور شما از طرفداری سپاه و بسیج چیست.

ولی برای من یکی ارتش و سپاه دو بازوی دفاعی کشورند که زحمات شبانه روزی پرسنل زحمتکش و وطن پرست آنها را از نزدیک دیده ام. نظامی گری شغل بسیار سختی است وآنها بدون هیچ ادعایی با دلاوری از این اب و خاک دفاع می کنند.

شایسته نیست با این الفاظ از آنان یاد کنید.امیدوارم مغرض نباشید.

در ضمن بحث شما ارتباطی با موضوع تاپیک ندارد اگر مطالبی در رابطه با پایگاه بیرجند دارید بفرمایید وگرنه چه اصراری است که وارد بحث شوید به امورات قبلی خویش مشغول باشید.

با درود بی پایان به حافظان همیشه بیدار تمامیت ارضی ایران عزیز.
  بی  
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط armin19801 »

TOPGUN نوشته شده:
navid missle نوشته شده:دریا سالار عزیز از اینمه مبحثی به این خوبی بازکردید تشکر میکنم.
هواپیماهای بی ارزشی چون f-7 ساخت چین هستند که مطلقا در نبردهای امروزی حرفی برای گفت نخواهند داشت

البته هواپیمای اف-7 یک جت اموزشی است و قرار نیست در نبرد ها شرکت کند
در مورد پایگاه بیرجند من شنیدم در این پایگاه تعدادی اف-5 نگه داری میشود
هم چنین شنیده ام این پایگاه قرار است به محلی برای انجام ازمایشات سری نیروی هوایی تبدیل شود

ازمايشات سری تو سمنان اجرا ميشه

اف7 رهگير است و تو رهگيری از اف4 و اف5 خيلی سرتره

از شما بعیده !!
به استناد به کدامین دلیل اف 7 از فانتوم توی رهگیری سر تره؟؟؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

چيزي که احتمال حفاري هاي زير زميني رو افزايش ميده عدم مشاهده تاسيسات در عکس هاي ماهواره اي است. در عکسي که ميلاد عزيز قرار داده اند هيچ شيلتري ديده نميشود مطمئنا هر چند هم که پايگاه دور افتاده و محروم( از نظر جنگنده) باشد بايد داراي تعدادي شيلتر باشد. من در اين عکس تنها 2 باند فرود( يکي اسفالته و يکي خاکي) و يک محل پارک و چند ساختمان خيلي کوچک ميبينم. به طور حتم اينها نميتواند نياز هاي يک پايگاه را پاسخ بده.
راستي در انتهاي باند اسفالته يه خروجي وجود داره که در انتهاي اون يه چيزي وجود داره ولي اصلا شبيه شيلتر نيست. در بيشتر مواقع اين خروجي ها به شيلتر ختم ميشوند ولي اين جا اين طور به نظر نميرسه. ميلاد عزيز امکانش هست عکس واضح تري از اين ناحيه بگذاريد؟

نقل قول:اف7 رهگير است و تو رهگيری از اف4 و اف5 خيلی سرتره

دوست عزيز اگر اف-7 رهگير است ميگ-31 و تامکت چيه؟ دوست عزيز حتي تايگر هم تو رهگيري از اف-7 سرتره. چه برسه با فانتوم. فانتوم ميتونه موشک هاي اسپارو و سايدوايندر رو حمل کنه. تايگر هم مجهز به موشک مرگبار سايدوايندره که بسيار دقيقه ولي اف-7 موشک هاي ضعيف چيني رو حمل ميکنه و اصلا با فانتوم و تايگر قابل مقايسه نيست
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

نوید عزیز دقیقا بحثی که تو درباره حفاری زیر زمینی می کنی بحثی است که چند فروم دیگر نیز روی آن بسیار صحبت می کنند. وبه شدت روی آن تاکید می کنند
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

متاسفانه گویا دوست اگاه ومطلعی در cc نیست که این مساله رو تایید یا رد کنه. و همه درباره آن جز حدس وگمان های شخصی چیزی نگفتند.

ولی به اعتقاد من وجود یک air base زیر زمینی در مواقع خطر بسیار به کار کشور خواهد آمد و هواپیما های ما را از گزند حمله مصون نگاه خواهد داشت.

اینم چند تا عکس واضحتر از نقاط مختلف پایگاه تقدیم به نوید و همه بچه های علاقه مند به نیروی هوایی
[External Link Removed for Guests]

بی  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

دريا سالار عزيز از اينکه لطف ميکنيد و عکس هاي خوبي براي ما ميگزاريد بسيار سپاسگزارم
بنده اشتباه کردم در اين عکس هاي جديد 2 شيلتر در انتهاي خروجي کاملا مشخص است.
راستی در این عکس ابتدای باند اون محدوده ی اسفالته جدا از باند چیه؟ هون که دورش دیوار هم کشیدن؟ محل پارک هواپیماهاست؟ پس عکس وسط چیه؟
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

نوید اون دو شیلتر رو من دیده بودم ولی عربا می گن اینا شیلتر های طعمه هستند و base اصلی زیر زمینه.

به هر حال پایگاه خیلی عجیبیه من عکس ماهواره ای خیلی از پایگاه ها رو دیدم. ولی این یکی بد مشکوک میزنه.

روی همین اصل بود که این تاپیک رو باز کردم شاید یکم دوستان بتونن راهنماییم کنن.

راستی همانطور که jsf گفت شعاع 10 کیلومتری این پایگاه کاملا بیابانه و نزدیکتری منطقه به اون بخش کوچکی به نام خور است.
  بی  
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

armin19801 نوشته شده:
TOPGUN نوشته شده:
navid missle نوشته شده:دریا سالار عزیز از اینمه مبحثی به این خوبی بازکردید تشکر میکنم.
هواپیماهای بی ارزشی چون f-7 ساخت چین هستند که مطلقا در نبردهای امروزی حرفی برای گفت نخواهند داشت

البته هواپیمای اف-7 یک جت اموزشی است و قرار نیست در نبرد ها شرکت کند
در مورد پایگاه بیرجند من شنیدم در این پایگاه تعدادی اف-5 نگه داری میشود
هم چنین شنیده ام این پایگاه قرار است به محلی برای انجام ازمایشات سری نیروی هوایی تبدیل شود

ازمايشات سری تو سمنان اجرا ميشه

اف7 رهگير است و تو رهگيری از اف4 و اف5 خيلی سرتره

از شما بعیده !!
به استناد به کدامین دلیل اف 7 از فانتوم توی رهگیری سر تره؟؟؟

اف 7 همون ميگ 21 است

به استناد اينکه امريکييها 10000 پرنده تو ويتنام از دست دادن
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

darya.salar.milad نوشته شده:TOPGUN

نمی دانم منظور شما از طرفداری سپاه و بسیج چیست.

ولی برای من یکی ارتش و سپاه دو بازوی دفاعی کشورند که زحمات شبانه روزی پرسنل زحمتکش و وطن پرست آنها را از نزدیک دیده ام. نظامی گری شغل بسیار سختی است وآنها بدون هیچ ادعایی با دلاوری از این اب و خاک دفاع می کنند.

شایسته نیست با این الفاظ از آنان یاد کنید.امیدوارم مغرض نباشید.

در ضمن بحث شما ارتباطی با موضوع تاپیک ندارد اگر مطالبی در رابطه با پایگاه بیرجند دارید بفرمایید وگرنه چه اصراری است که وارد بحث شوید به امورات قبلی خویش مشغول باشید.

با درود بی پایان به حافظان همیشه بیدار تمامیت ارضی ایران عزیز.

چون پستها پاک ميشن نميتونم جواب بدم
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

پست توسط shadro »

آقايون عزيز هواپيما کجا بوده؟؟؟؟؟؟؟من دارم ميگم هواپيماهاش از مشهد ماموريتي ميرن بعد شما از تاسيسات زير زميني صحبت ميکنيد؟؟؟؟ول کنيد اين خيال بافي هاي مسخره رو!!!!!!!پايگاه بيرجند تازه راه افتاده وهنوز امکاناتي نداره وانشاا... کم کم رديفش ميکنن.باز شما هي بگين هواپيماهاش زير زمينن :? :-?
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

پست توسط shadro »

armin19801 نوشته شده:شما رو به خدا ول کنيد اين تخيلات رو
نيروي هوايي الان نميتونه به مهمترين پايگاهاي خودش برسه(پايگاه سوم شکاري شاهرخي همدان و چهارم شکاري وحدتي دزفول که بي نظير ترين در منطقه خاورميانه هستند)يعني نه نفر داره نه هواپيما
باباجان اين نيرو قبل از سال 57 روزي 120 سورتي پرواز حداقل داشت.موقع مانور تا 350 هم رسيده (تابستان 55)
الان به 35 هم نميرسه
تا سال 72 پرواز پشتيباني پايگاههايپنجم ششم هفتم و نهم شکاري هر هفته دوشنبه ها جمبو
پنج شنبه سي 130و سه شنبه فرند شيپ بود
الان تازه بعد از چند سال رسما اعلام شده 707 ها و جمبو ها دونه دونه دارن به سرويس برميگردندالبته اگه دوباره از خط پرواز برنگردند.
در ضمن اون دوست عزيزي که درباره سپردن نيمه غربي به سپاه گفتند ميشه به من کم سواد بي اطلاع بگن سپاهي که حتي از عهده سرويس و نگهداري هليکوپتر هاي کبراي خودش (که مسلما همه ميدونن از هوانيروز گرفته شده)
بر نمي آد با چه هواپيمايي ميخواد از اسمان غرب کشور حفاظت کنه؟
ايکه خدا پدر ومادرتو واست حفظ کنه،واقعا گل گفتي.اون پايگاه نبايد هم هواپيما داشته باشه،يعني از کجا بياره؟؟؟؟؟؟؟؟اگر هم چيزي هر ازگاهي ميپره اف5هاي مشهد هستن همين :-o
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

shadro عزیز

من که علامه دهر نیستم از هر موضوعی اطلاع داشته باشم و در هر اموری دارای سررشته باشم.

ولی همانطور که گفتم بحث های شدیدی که تو فروم های عربی در رابطه با این پایگاه دیدم ذهنمو مشغول کرد که آیا واقعا این پایگاه می تونه یک under ground air base باشه یا نه.

آیا شما واقعا سمتی در نیروی هوایی دارید و به این موضوع اطمینان و آگاهی دارید که در این پایگاه اینگونه تاسیسات وجود ندارد؟
هرچند که از نیروی هوایی مرموز ما هر کاری بر می آید.
  بی  
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector »

جناب دریاسلار
اگر واقعا" این پایگاه فوق سری هست پس چرا شما داری درباره اش حرف میزنی؟ پس دیگه سری نمیشه !
ثانیا" شما با این کارتون ، بیشتر باعث میشید که دشمنان خوشحال بشوند.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”