پایگاه هوایی جدید بیرجند را بیشتر بشناسیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

نقل قول:نوید اون دو شیلتر رو من دیده بودم ولی عربا می گن اینا شیلتر های طعمه هستند و base اصلی زیر زمینه.
به هر حال پایگاه خیلی عجیبیه من عکس ماهواره ای خیلی از پایگاه ها رو دیدم. ولی این یکی بد مشکوک میزنه
--------------------
البته رو حرف عربا که نميشه حساب کرد ولي خب اوضاع اين پايگاه خيلي مشکوکه. وقتي يه پايگاه احداث ميشه به طور قطع براش هواپيما هم جور شده که اين پايگاه احداث شده. اگه قرار باشه هر چند وقت يه بار چند تا اف-5 بيان به اين پايگاه و يه پرواز اموزشي انجام بدهند پس براي چي اين پايگاه احداث شده؟ خب تو مشهد يا ساير پايگاه ها هم ميشد پرواز اموزشي انجام بدهند ديگه

نقل قول:اف 7 همون ميگ 21 است
به استناد اينکه امريکييها 10000 پرنده تو ويتنام از دست دادن
--------------------------------
تاپ گان عزيز اف-7 همون ميگ-21 نيست. اف-7 کپي چيني ميگ-21 است. پس ضعيف تر از ميگ-21 است
در ضمن چيزي که در جنگ ويتنام پرنده هاي امريکايي رو نابود ميکرد موشک هاي زمين به هوا SAM بود نه هواپيماهاي ويتنام. هر چند من در مورد اين عدد 10000 شما هم شک دارم
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط armin19801 »

من احساس ميکنم بعضي از دوستان چون اصلا پايگاه هوايي رو نديدن اينجوري خيال پردازي ميکنن
ما هواپيما نداريم نفر نداريم
اين واقعيت رو بايد باور کنيم
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

zector

هنوز هم محرمانه است چون هیچکس از بچه های فروم حتی یک جمله علمی و مستدل نتوانستند درباره پایگاه بگویند و همش حدسیات بود.
حدس بی پایه نیز در ارزبایی های نظامی پشیزی ارزش ندارد.

armin

پایگاه ندیده نیستیم ولی پایگاه مشکوک ندیده هستیم. اگر مستدل و قانع کننده صحبت کنی با کمال میل حرفهایت را می پذیرم. حدس و گمان خواهشا تعطیل.

اینکه نداریم و نمیشه و نمی تونیم و شما خیالپردازید و ... را به کنار گذاشته و چون انجمن تخصصی است کمی با دلایل محکم و قابل دفاع بگویید پس هدف نیروی هوایی از اینهمه هزینه و ساخت یک پایگاه چه بوده است.

اگر گذاشته اند که خاک بخورد که الا ماشالله فرودگاه متروکه و بی مصرف در کشور داریم.یکی از انها را تبدیل به پایگاه نظامی می کردند.

چند تاشو می خوای اسم ببرم .تو هر دره دهاتی یک فرودگاه ساختن با ماهی یک پرواز.
اگر پول نیروی هوایی زیادی کرده که بیرجند رو ساخته که باید بگم...
  بی  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

اهاااااااااااااا الان يه چيزي به ذهنم رسيد.
مگه عکس هاي گوگل ارث براي 2-3 سال پيش نيست؟ اين پايگاه که پارسال افتتاح شده. پس فکر کنم اين عکس ها براي زمانيه که هنوز پايگاه افتتاح نشده بوده و علت خلوتي پايگاه هم همينه.
نظر شما چيه؟
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

نوید گوگل آپدیت 2008 استفاده میکنم
  بی  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

پست توسط airplane »

به به
این چه سری هست که همه ازش اطلاع دارند.
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود

برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید

[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

airplane,

باز هم میگم هنوزم سری هست و سری خواهد ماند. همه فرضیات بی پایه گفتند.
  بی  
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط armin19801 »

اين تاسيسات مال حداقل 30 سال پيش است مال مانور هاي سنتو
من نمي خواهم توهين کنم ولي دوست عزيز اگه شما يه پايگاه شکاري رو ديده بودي اينجوري اين حرفها رو نمي زدي
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

armin19801,

نمی دانم چرا قصد انحراف بحث را دارید. من که در چند پست قبل گفتم ادعایی ندارم که همه چیز را می دانم. ولی شما به ای سوال من واضح پاسخ ندادی که چرا با وجود 80 فرودگاه بی مصرف در کشور(طبق اعتراف وزیر اسبق راه و ترابری)
ما نیاز به احداث این پایگاه با آن هزینه های گزاف دازیم.آیا برای پز دادن و تبلیغات پایگاه ساخته ایم؟

می گویید من پایگاه ندیده ام. خدا را شکر دیده ام و از اینکه به بعضی پایگاه ها رسیدگی نمی شود بسیار متاثر شده ام.
در پایگاه امیدیه که معروف به پایگاه تبعیدی هاست آب و برق به زور وحود داشت. خلبانان و پرسنل غیور آن با تحمل شرایطی بسیار سخت در آن بیابان تفتیده امیدیه به دفاع از این اب و خاک مشغول بوده اند.

شرایط اقتصادی پرسنل را می دانم که ...

می گویید پایگاه مربوط به پیمان سنتو و زمان ان خدا بیامرز است .
گیریم که حرف شما درست ولی باز هم راه اندازی یک پایگاه که خود شما احتمالا از شرایط اداره کردن و سایر موارد بهتر از من مطلعید بدون هواپیما چه معنی می دهد.
ایا مسولان نیروی هوایی پول زیادی دارند که اگر دارن حقوق پرسنل را زیاد کنند.

به من به عنوان کسی که به شدت اخبار و مسایل نیروهای مسلح را تعقیب می کنم حق بدهید که کنجنکاو شوم اخر پایگاه بی مصرف برای چه؟

از طرفی وقتی دشمنان ایران را نسبت به موضوعی حساس می بینم طبیعتا این فکر به ذهنم خطور می کند مگر در برجند چه خبر است که اینها اینهمه درباره ان حرف می زنند.آیا اطلاعات پایگاه لو رفته یا ...!

بگذریم از اینکه به معلومات ما افزون گردید سپاسگذارم.
  بی  
Colonel I
Colonel I
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

پست توسط Frogfoot »

نوید گوگل آپدیت 2008 استفاده میکنم

ورژن برنامه Google Earth مهم نیست. گوگل تصاویرش را از منابع مختلف و در بازه های زمانی مختلف دریافت میکنه. اکثر تصاویر چند ماه تا چند سال از عمرشون میگذره. معمولا اسم شرکتی که از تصاویرش برای اون موقعیت خاص استفاده شده، در پایین صفحه درج میشه. می تونید اسم شرکت را بدست بیارید و تحقیق کنید که این تصویر چه زمانی از اون منطقه گرفته شده.
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

Frogfoot,

دوست عزیز عبارت درج شده digitalglobal 2008 است.
و در ارتفاعی بالاتر مشترکا digital global2008 ,terrametrics2008
  بی  
-
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط JSF »

darya.salar.milad, عزيز armin19801, راست ميگويد اين پايگاه همچون پايگاه ديگر در منظريه و کوشک نصرت و..... متعلق به زمان رزمايش هاي پيمان سنتو هستند.
اون آشيانه ها شيلتر نيستند يعني مثل آشيانه هاي ساير پايگاههاي شکاري نيستند اينها موقتي بوده اند.

در مورد تحويل اميديه به سپاه راست ميگوييد اما فعلا روند انتقال اف 7 ها به بيرجند متوقف شده است.
پايگاه بيرجند زير زميني نخواهد بود.
اگر قرار بود اين پايگاه يزر زميني شود تاسيسات زيرزميني پايگاه دهم را کامل ميکردند.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”