پایگاه هوایی جدید بیرجند را بیشتر بشناسیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

JSF,

اگر ممکن است به من بگو که اگر پایگاه زیر زمینی داشتیم از نظر استراتژی نظامی چه تغییراتی در تاکتیک های نیروی هوایی رخ میداد وآیا همه هواپیما را به زیر زمین می بردند؟
  بی  
New Member
سپاس‌های ارسالی: 6 بار

پست توسط chakeri »

يکي از دوستان هست که اطلاعات زيادي داره و ايشون مي گن که اصلا اين پايگاه زير زمين نداره يعني فکر نکنن که هيچ پايگاهي تو ايران اينطوري باشه حالا هي سر اين موضوع بحث کنيد :L:L
-
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط JSF »

اگر ممکن است به من بگو که اگر پایگاه زیر زمینی داشتیم از نظر استراتژی نظامی چه تغییراتی در تاکتیک های نیروی هوایی رخ میداد وآیا همه هواپیما را به زیر زمین می بردند؟

darya.salar.milad, عزيز
اصولا يک پايگاه زير زميني براي کاهش محوطه هاي مورد استفاده يک پايگاه و تمرکز کليهء مراکز پشتيباني و.... ساخته ميشود.
در يک پايگاه زير زميني آشيانه هاي تعميرات زير زمين قرار دارد کليهء انبارهاي تسليحات زير زمين هستند و هواپيماهاي رزرو زير زمين هستند و آشيانه هاي سطحي نيز براي هواپيماهاي اسکرامبل مورد استفاده قرار ميگيرند.
در چنين پايگاه دهها آسانسور عظيم کار نقل و انتقال جنگنده ها به سطح زمين را با سرعت زياد قادر هستند اصولا شيلترهاي زيادي نياز نيست و هر کدام از اين آسانسورهاي بزرگ که ميتوانند در اندازهء يک شيلتر بزرگ باشند به انتهاي يک تاکسي وي ختم ميشوند و....
پايگاه دهم شکاري چابهار قرار بود يکي از پايگاه هاي زير زميني بزرگ ايران باشد و کجهز به تاسيسات عظيم زير زميني براي جاي دادن دهها فروند F/A-18L باشد اما متاسفانه در اين پايگاه تنها بخشي از انبارهاي تسليحاتي آن به طور بسيار ناقص ساخته شد.
اصولا پايگاههاي زير زميني ايران که با وقع انقلاب روند ساختشان متوقف شد بدين شکل بود که نيمي از هواپيماها به زير زمين منتقل ميشدند و تاسيسات تعميرات و نگهداري نيز زير زمين بود.
پايگاهي چون اميديه مجهز به انبارهاي تسليحاتي بزرگي در زير زمين ميباشد.
پايگاه يکم شکاري نيز مجهز به يک انبار زير زميني بزرگ در شمال پايگاه ميباشد که البته اکثر اين انبارها عمدتا پارکينگ کاميونهاي قديمي موشکهاي از کار افتاده و جنگنده هاي تکه تکه شده به همراه موتورهايشان ميباشند.
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

پست توسط shadro »

chakeri نوشته شده:يکي از دوستان هست که اطلاعات زيادي داره و ايشون مي گن که اصلا اين پايگاه زير زمين نداره يعني فکر نکنن که هيچ پايگاهي تو ايران اينطوري باشه حالا هي سر اين موضوع بحث کنيد :L:L
ميشه اون دوست عزيز رو به ما هم معرفي کني تا ما هم از وجودشون فيض ببريم :grin: :smile: :) :D
New Member
سپاس‌های ارسالی: 6 بار

پست توسط chakeri »

شما که خوب ميشناسي :m:a
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

navid missle نوشته شده:
دوست عزيز اگر اف-7 رهگير است ميگ-31 و تامکت چيه؟ دوست عزيز حتي تايگر هم تو رهگيري از اف-7 سرتره. چه برسه با فانتوم. فانتوم ميتونه موشک هاي اسپارو و سايدوايندر رو حمل کنه. تايگر هم مجهز به موشک مرگبار سايدوايندره که بسيار دقيقه ولي اف-7 موشک هاي ضعيف چيني رو حمل ميکنه و اصلا با فانتوم و تايگر قابل مقايسه نيست

دوست عزيز

اگر سيب ميوه هست پس توت فرنگی و خربزه چيه؟

:grin:
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

Re:

پست توسط ashkan sagdi »

این پایگاه هوایی 3 الا 6 میگ29 وحدود 15 فانتوم و تعدادی جنگنده ها ی نسل سوم هستن اما یه چیزی که خیلی عجیبه مساحت خیلی زیاد این پایگاه و همچنین وجود سیستم های ضد هوایی که راستش تا به حال ندیدم چند تا عکس واضح هم ازش انداختم که در اینده ای نزدیک  
New Member

Re: پایگاه هوایی جدید بیرجند را بیشتر بشناسیم

پست توسط Sister Squall »

سلام ashkan sagdi
پایگاه هوایی خیلی قدیمیی هست و میتوانید عکسهای از ش روی Google Earth پیدا کنید. راستش که هواپیماهای که به این پایگاه وارد میشوند گاهیوقات تکه تکه میشوند. فکر میکنید که کليهء انبارهاي تسليحات زير زمين روی این پایگاه هنوز در حال کار است؟
موفق باشید
New Member

پست توسط vahid f 14 »

قابل توجه دوستان کم اطلاع پایگاه مهر اباد یک قسمت زیر زمینی هم داره.من خودم اونجا خدمت کردم و این موضوع رو شب به وضوح دیدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

پست توسط shola »

با سلام دوستان اگه میشه نظرت مرا نمیز تحلیل کنید : از انجایی که بعضی از بچه ها و دوستان دیگه در دیگر فروم ها از دیدن هواپیماهای جدید ایران سخن میگویند ایا ممکن است که این پایگاه برای حفاظت و نگهداری این میهمانان تازه رسیده با اشیانه زیرزمینی ساخته شده باشد؟
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
New Member

پست توسط vahid f 14 »

حتما دوست من.هیچ کشوری اطلاعات سریشو به راهتی رو نمیکنه.در ضمن این جنگنده ها دیگه مهمان نیستن همه ی هستی ارتش این میهنن. تصویر
New Member

پست توسط Reza5515 »

من تو اصفهان خدمت میکنم ,به دلیل دوری ک خانواده م درگیرش هستن و به شدت افسردگی گرفته دو سال هست ک انتقالی به بیرجند میزنم و قبول نمیکنن ,اگه کسی پیشنهادی خاصی داره ک چطوری میشه لطفا راهنماییم کنه.ممنون میشم
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”