عبور هواپیمای بی سرنشین ایران از رادار های آمریکایی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

عبور هواپیمای بی سرنشین ایران از رادار های آمریکایی

پست توسط Mil@d »

دوستان این تاپیک را باز کردم تا راجع به موضوعی که متاسفانه در رسانه ها به خوبی بازتاب داده نشد صحبت کنیم.

اگر خاطرتان باشد حدود 2 سال پیش سرلشکر صفوی فرمانده وقت سپاه در یک برنامه تلویزیونی خبر از پرواز یک UAVسپاه بر فراز ناو هواپیمابر رونالد ریگان داد که توانسته بود از جزییات این ناو فیلمبرداری کرده طوری که امریکایی ها اصلامتوجه این امر نشدند. و هواپیما سالم به پایگاه خود( احتمالا جزیره ابوموسی) بازگشت.

صحبتهای سردار را کسی جدی نگرفت و غربیها آن را در حد بلوف دانستن. تا مدتی بعد شبکه العالم تصاویر آن را پخش کرد و موجب بهت همه شد.
مسئله ای که پیش امد این بود که این همه تبلیغات از امریکا که ناوهایمان تا شعاع چند کیلومتری رادارشان همه چیز را رصد می کند زیر سوال رفت.

چندی گذشت و در دیماه 86 گشتی های سپاه ناوشکن امریکایی را مورد سوال و جواب قرار دادند که همه ماجرا را می دانید.

چند شب بعد دربادار دوم علی فدوی جانشین نیروی دریایی سپاه به گفتگوی ویژه شبکه 2 آمد و حدود 20 دقیقه فیلمهای بکر که در هیچ رسانه پخش نشده بود از ناوها و تجهیزات امریکایی نشان داد که واقعا دیدنی بود و همگی با هواپیمای بدون سرنشین گرفته شده بود.

این سیستم هم اکنو یکپارچه شده و کل خلیج فارس با سیستم شناسایی هدهد سپاه کنترل می شود.

سوالی که پیش می آید دلیل ضعف رادارهای امریکا در ردیابی این هواپیما های بی سرنشین چیست؟
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

عکس نیروی دریایی سپاه از ناو هواپیمابر از تلویزیون العالم
[External Link Removed for Guests]
  بی  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

در ساخت اين هواپيماها از مواد جاذب امواج رادار استفاده شده است به همين دليل به سختي ميتوان انها را شناسايي کرد. من که اين فيلم را نديدم( به علت سرعت کم اينترنت) ولي شنيده ام چند فروند F-18 به منظور رهگيري اين هواپيما از روي ناو بلند شده اند که خوشبختانه ناکام ماندند. يکي از خصوصيات بسيار خوب اين پرنده ها ارتباط ان لاين انهاست يعني در هر لحظه تصاوير خود را به پايگاه زميني منتقل ميکند که اين امر باعث ميشود حتي با انهدام UAV هم فيلمش به پايگاه برسد.
خوشبختانه ايران در زمينه هواپيماهاي بدون سرنشين پيشرفت خوبي داشته است
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط samanrossonero »

میلاد جون ما در برابر آمریکا و تجهیزات نظامی اون هیچی نیستیم...
وقتی تانک پالادین و گدلین رو میبینم بدنم میلرزه...
آمریکا قدرت بسیار بالای نظامی داره که در هیچ رسانه ای بازتابونده نشده... :razz:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

samanrossonero,
هیچکس قدرت امریکا رو نفی نکرده ولی امریکا نقاط ضعف زیادی هم دارد که با رزم نامتقارن می توان ضربات مهلکی به اون وارد کرد وخود فرماندهان امریکایی روی آن بحث زیادی دارند.

ناوهای امریکایی به شدت نسبت به موشکهای ساحل به دریا ضعیفند ومی توان از این نقطه به انها ضربه وارد کرد.

موشک suburn که ایران به ان دست یافته است را هیچ ناوی در جهان یارای گریز از ان نیست.
  بی  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 21 بار

پست توسط kpars »

البته این بیشتر حدس تا چیز دیگر

شکی نیست که پهپاد ها را سختتر از هواپیماهای بزرگتر میشود شناسایی کرد ولی اگر به فیلم سپاه نگاه کنید می بینید که ترابریها در حال فرودند و شکاریها یا رهگیرها هنوز در موقعیت مناسب پرواز نیستند. بنظر میاید که سپاه بسیار وقت شناسی خوبی از اوضاع داشته. سالها باید باشه که تمام حرکات زیر نظر گرفته شده بنابراین تا حدی پیشبینیهای خوب از اعمال نیروی دریایی که دیسپلین زیاد داره نباید غیر ممکن باشه...
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

kpars,

با نظرت موافقم ولی در من در مجموع نیروی دریایی امریکا از این ناحبه ضربه پذیر می بینم و این و واکنش دیرهنگام ناو به

حضور هواپیما نشان از سرعت عمل پایین نیروی دزیایی امریکا در مقابله با حملات پیش بینی نشده دارد.
  بی  
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: ا يران - تهران - منطقه 11
سپاس‌های ارسالی: 844 بار
سپاس‌های دریافتی: 779 بار
تماس:

پست توسط ali nuri »

darya.salar.milad

با سلام.

از موشک suburn كه ميگي ايران داره ، اطلاعاتي مي توني ازش بزاري؟ :grin:

اگه ايران به موشك suburn دست یافته است و هیچ ناوی در جهان یارای گریز از ان نیست . اگه اينطور كه ميگي باشه بايد از يه چيزي شليك بشه يعني لانچرش يا پرتاب كنندش خوب همون وسيله قابل رهگيري كه هست؟؟؟؟ :-(

آخه من تو مجله اي نوآور خوندم كه ناو هواپيما بر با اسكورت چند ناو و ناوچه و ناوشكن و با وجود هواپيماهايي كه داره مثل يه پايگاه شناور مي مونه بعيد مي دونم اون همه محافظ و هواپبماهاي گشتي ، بزارن اون لانچر بياد كارشو بكنه و بره!!!! :-?

اين مي دونم هيچي تو اين دنيا 100% بي نقص نيست! ( از آدمش تا تكنولوژي حاصل از ذهن همون انسان)و مطمئن هستم نيروي دريايي ايلات متحده هم شكست ناپذير نيست.

تو پست هاي قبلي خوندم كه سپاه ناوگانهاي دريايي مستقر در خليج فارس را زير نظر داره . ولي آخه يه هواپيمايي بي سرنشين از نظر جسه با يه لانچر يا خودرو حامل موشك كلي فرق داره : : :x ? -?
آخرین ويرايش توسط 1 on ali nuri, ويرايش شده در 0.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

پست توسط earth »

سلام دوستان عزیز
دوباره بحث هاي تکراري که کيفيت سايت رو پائين آورده . خواهش ميکنم از بحث هاي تاريخ مصرف گذشته و خبرهاي سوخته پرهيز کنيد . اين موضوع به اندازه کافي و در زمان مناسب مورد بحث و تحليل در اين سايت قرار گرفته . من واقعا نگرانم ، چون اين سايت داره از دوران اوج خودش فاصله ميگيره ( این تنها سایت فارسی زبانه که من در اون عضوم و خیلی بهش علاقه مندم ولی متاسفانه فعلا سیر نزولی خودش رو داره طی میکنه ) . :sad:
آخرین ويرايش توسط 1 on earth, ويرايش شده در 0.
به قول حضرت استاد اکبر خان گلپايگاني :
چه غم ز بي کلهي
آسمان کلاه من است
زمين بساط و در و دشت . بارگاه من است
زنند طعنه که اندر جهان جايت نيست
به جان دوست . همان نيستي پناه من است .
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 45 بار

پست توسط IAF »

نا جایی که من میدونم سال ۸۶ هیچ اف-۱۴ در نیروی دریایی آمریکا اونم مستقر در خلیج فارس نبود ولی تو عکسها اف-۱۴ دیده میشه!!

جریان چیه؟
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

ali nuri,

چون earth, با تکرار مطالب در سایت مشکل داردند شما را به این لینک ارجاع میدهم
http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... sc&start=0

دوستان این مطلب با اینکه مقداری از زمان آن گذشته ولی هرگز در زمان خودش به اندازه لازم مورد بحث قرار نگرفت و سرسری از ان گذشتیم.

عکس متعلق به سال 85 است. ولی در فیلمی که دیماه 86 توسط دریادار فدوی پخش شد و من آن را موجود ندارد در ناو f-18 وE-2c و یک هلی کوپتر دیده می شود.
  بی  
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: ا يران - تهران - منطقه 11
سپاس‌های ارسالی: 844 بار
سپاس‌های دریافتی: 779 بار
تماس:

پست توسط ali nuri »

darya.salar.milad

ممنون دوست عزيز.

عجب غوليه!!!!!! :grin: