پرسانحه ترين و کم سانحه ترين جنگنده نيروي هوايي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پرسانحه ترين و کم سانحه ترين جنگنده نيروي هوايي

پست توسط Mil@d »

یه سوال جالبه...

تا حالا فکر کردید کم سانحه ترین و پرسانحه ترین جنگنده نیروی هوایی ایران کدام بوده است؟

البته فقط سقوط به دلیل نقص فنی وگرنه جنگنده های نابود شده توسط پدافند و هواپیماهای دشمن نباید در آمار به حساب آیند...

فقط سقوط به دلیل نقص فنی

اگر این را گفتید یک رتبه جهانی نیز ارائه دهید...

در جهان کم سانجه ترین و پرسانحه ترین جنگنده کدام بوده است؟

باز هم فقط علت نقص فنی باشد

آمار دقیق و مستند لطفا ..
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

من دقيقا توي آمار نيروي هوايي نبوده ام ولي فکر مي کنم سقط بر اثر نقص فني بيشترين آمار را فانتوم و کمتري آمار را ميگ 29 داشته باشد...

در جهان نيز فکر کنم سوخو 24 و ميگ 21 استاد سقوط و اف 15 ايمن تر باشند.

شما چه فکر مي کنيد...البته اگر ممکن است تعداد نيز ذکر کنيد تا به يک جمع بندي خوب برسيم :razz:
  بی  
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2612 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار
تماس:

پست توسط moh-597 »

Darya salar MILAD نوشته شده:من دقيقا توي آمار نيروي هوايي نبوده ام ولي فکر مي کنم سقط بر اثر نقص فني بيشترين آمار را فانتوم و کمتري آمار را ميگ 29 داشته باشد...

شما چه فکر مي کنيد...البته اگر ممکن است تعداد نيز ذکر کنيد تا به يک جمع بندي خوب برسيم :razz:

دوست عزیز

پرداختن به اینگونه مسائل باید همراه با مستندات و آمار رسمی باشد اینکه شاید من و یا شما و یا خیلی از دوستان از یکسری آمار اطلاعات داشته باشیم ولی عنوان کردن آن دو اشکال دارد اول اینکه این اطلاعات نظامی است و چه بسا با عنوان این مطالب دوباره سایت دچار مشکل شود و دوم اینکه هیچ کدام از دوستان حتی خود بنده هم در جریان سقوطهای هواپیماهای ایرانی بر اثر نقص فنی نیستم پس پرداختن به این موضوع از نظر اینجانب جایز نیست .
فقط یک نکته را برای آگاهی شما ذکر کنم اگر بخواهیم آمار پروازهای این دوجنگنده را از ابتدای ورود به خدمت تا به امروز مرور کنیم به جرات می توان گفت تعداد پروازهای فانتوم حداقل 50 برابر میگ 29 است پس ....
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
[External Link Removed for Guests]

صفحه اینستاگرام
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

از نظر خبرهاي بخش شده در مورد سقوط هواپيماهاي جنگنده بر اثر نقص فني

جنگنده ميگ 21( اف.7) و جنگنده امريکايي F-16 در رتبه هاي اول قرار دارند.

فانتوم يکي از اسطوره هاي مقاومت در پرواز است

.
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

عنوان کردن آن اشکال دارد

ممنون محمد جان ولی یک نکته...ما که قصد نداریم در این سایت به افشای اطلاعات سری و حساس کشور دست بزنیم این کار با خیانت فرقی ندارد...

فقط یک قصد داشتم که بدانم در این 30 سال بعد از انقلاب کدام جنگنده ایمن تر بوده و کدامیک مستعد سقوط...

آمار نیز نمی خواهد...هرچند موارد اعلام شده در مطبوعات و تلویزیون رسمی موجود است ولی متاسفانه تا به حال جمع نزده ام...

قصد اصلی ام فهمیدن ایمنی جنگنده های ایرانی بود...همین و بس :razz: :razz:
  بی  
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

پست توسط awaks »

با سلام،درياسالار عزيز درست ميفرمايند،اينكه چيز مهمي نيست فقط يه نظرسنجي خيلي معموليست.به نظر من كمترين سانحه مربوط به ميگ 29 وبيشترين مورد مربوط به فانتوم بوده،هرچند كه به دليل فرسوده بودن پرنده هاي موجود هر هواپيمايي كه پرواز ميكند احتمال سقوط آن بسيار بالاست :shock: حال ميخواهد اف4باشد يا ميگ يا.................
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21366 بار

پست توسط SAMAN »

بنده تا حدی که اطلاع دارم خدمت دوستان عرض میکنم:

با تایید صحبت جناب shahbaz متاسفانه اف-7 ( هواپیمای مورد علاقه:D ) نا امن ترین هواپیما در کشور است. اف-4 برترین و بهترین جنگنده ساخته شده در طول تاریخ است.( از هر لحاظ)
البته بنده یه آمار مختصر دارم که اصلا نمیشه گفت ملاک کلی است ولی گفتن اونها هم بی ضرر نیست:

سقوط اف-7 با خلبانی سرگرد شهیدعرفانیان
سقوط میراژ-اف-1 در مشهد
سقوط سوخوی 24 در تهران
سقوط جنگنده اف-5 در دزفول به خلبانی سرگرد شهید علوی

و اخیرا سقوط جنگنده فانتوم در جنوب کشور ! :sad:
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d »

SAMAN نوشته شده:با تایید صحبت جناب shahbaz متاسفانه اف-7 ( هواپیمای مورد علاقه:D ) نا امن ترین هواپیما در کشور است. اف-4 برترین و بهترین جنگنده ساخته شده در طول تاریخ است.( از هر لحاظ):sad:

مرسی سامان جان ولی یک نکته...

من هم به بی ارزش بودن اف 7 واقفم ولی بحث ما تعدد سقوطها بوده است...نکته دیگر اینگه فانتوم در هر حال بالاترین پروازها را در کشور دارد و به هر حال بالا بودن آمار سقوطش پذیرفتنی است...
:-)
  بی  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

پست توسط sokuteasemuni »

سلام بر همگی دوستان
از نظر تعداد سانحه F-4 (دو مدل Dو E) و F-14 و F-7 پرسانحه ترین ها و بعد همF-5 و SU-24 هستند و در درجه بعدی میراژF-1 و در آخر MiG-29
ممکنه از اینکه F-14 رتبه ی بدی داره تعجب کنید اما مشکل واماندگی موتور این هواپیما که در بین اهل فن مشهوره در زمان جنگ 4-5 سانحه داشته و مشکل هیدرولیک هم سانحه داشته که با داکاری خلبانش ضرر به بار نیاورده و اضراری نشسته
البته اگه به نسبت مدت حضور در نیروی هوایی و تعداد پرواز در این 30 سال حساب کنیم قضیه فرق میکنه و F-7 وSU-24 در رتبه ی بالاتر(بد تر ) قرار میگیرن
در دنیا هم F-104 استار فایتر که به تابوت پرنده مشهور شده بود و بعد MiG-21 (به لطف هندیها که رکورد دارن) پرسانحه ترین ها و کم سانحه ترین هم تا جائی که بنده خوندم میراژ 2000واف-15 هست البته جنگنده هایی مثل تایفون، رافال،اف-22،جی-10،هنوز چند سالی بیشتر نیست که وارد خدمت شدن و بعضی هاشون هیچ سانحه ای نداشتن
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

فکر کنم ميگ-29 هم 3 الي 4 سقوط داشته که به احتمال قريب به يقين کسي به شهادت نرسيده.
دو فروندش که قطعيه و مربوط به اوايل ميشه
و 1 -2 فروند ديگر هم محتمل به نظر ميرسه.
و اما سوخو-25
با توجه به اینکه الحمد الله هر 10 تاشون دیده می شوند بنابر این سقوط بی سقوط!
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6692 بار
سپاس‌های دریافتی: 12082 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

Darya salar MILAD نوشته شده:من دقيقا توي آمار نيروي هوايي نبوده ام ولي فکر مي کنم سقط بر اثر نقص فني بيشترين آمار را فانتوم و کمتري آمار را ميگ 29 داشته باشد...

مقایسه اف4 و میگ 29 در ایران از لحاظ نقص فنی نمی تونه ملاک باشه چرا که باید به عمر خدمتی تعداد سورتی پرواز ها و محدودیت در ضمینه تامین قطعات و غیره بدون شک در حال حاضر برای نیروی هوایی ایران تامین قطعات میگ 29 از اف 4 راحتر هست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Junior Poster
Junior Poster
محل اقامت: بی سرزمین تر از باد
سپاس‌های ارسالی: 327 بار
سپاس‌های دریافتی: 353 بار

پست توسط jiyar rojhelat »

ميلاد بهتر بود مي نوشتي 13 جنگنده امن و نا امن را بهتر بشناسيم ::ns
دستم بوي گل مي داد . مرا به جرم چيدن گل محكوم كردند. ولي كسي نيانديشيد شايد گلي كاشته باشم. چه
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”