مقایسه هواپیما های روسی و آمریکایی!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

مقایسه هواپیما های روسی و آمریکایی!

پست توسط javadfakoori »

سلام! توی این تایپیک قصد داشتم نظر دوستان رو راجع به هواپیماهی شکاری روسی و آمریکایی بدونم که کدوم بهترند و البته کدوم یک در حال حاضر بهترین جنگنده دنیا هستن و همچنین کدوم بیشتر بدرده ایران عزیزمون میخوره؟؟؟!!!

به نظر من تا زمان تولید تامکت آمریکایی ها پیش بودند ولی از دهه ی 90 میلادی روس ها با هواپیماهای بسیار مانور پذیر مثل میگ 29 و سوخ 27 و سوخو 35 از آمریکا جلو زدن!!! به نظر من در حال حاضر هواپیمای روسی بیشتر بدرده ایران میخوره تا نمونه غربی!
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

آسمان اصفهان
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: مقایسه هواپیما های روسی و آمریکایی!

پست توسط حسن2568 »

سلا من متخصص نيستم واطلاعات سطحي دارم
بطور كلي جنگنده هاي طرفين هر يك داراي خصوصيات مخصوص به خود هستند
تفاوت اصلي در طراحي اينكه روسها هميشه برعكس امريكائيها كار ميكنند بدنه جنگنده هاي روسي بسيار محكمتر است اما عمر خدمتي جنگنده هاي روسي بويژه در مورد موتور بسيار كمتر است مثلا در حالي كه فانتوم بيش از 2000 ساعت عمرخدمتي دارد واف14 با بيش از2400 ساعت در مقابل ميگ21 با200 ساعت وميگ29 با400 ساعت از اين لحاظ حرفي براي گفتن ندارند البته اخيرا عمر خدمتي ميگهاي جديد به حدود 1000 ساعت وسوخو35 به رقم اعجاب انگيز6000 ساعت رسيدند كه نشان از تغيير نگرش روسها دارد.
همچنين اگ در هواپيماي امريكائي مثلا يك ابزار يا اهرم در سمت چپ باشد روسها آن را در سمت راست قرار ميدهند و...
در مورد قابليتها جنگنده هاي روسي معمولا از لحاظ سرعت وقدرت مانور برتري دارند اما جنگنده هاي غربي از لحاظ اويونيك پيشرفته تر هستند به همين دليل به نوعي توازن بين آنها برقرار ميشود
در مورد نياز ايران به جنگنده بحثهاي زيادي شده ومعمولا بي نتيجه وسليقه اي .
اما نظر شخصي من بيشتر بر توليد بومي استوار است ولي با توجه به نيازهاي فعلي ونيمه خالي بودن نيروي هوائي من ميگ 35 و29 ام2 وسوخو34 و35 وياك 130 روسيدر يك نظر
رافائل وجي10 وسوپر هورنت را در نظر ديگر ترجيح ميدهم .البته در مورد اين گونه نظريا مثلي هست كه
آبگوشت خيالي هرچه پر چربيتر "خشمزه تر
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

پست توسط don_Hirbod »

درحال حاضر اگر از f-22a بگزريم كارامدترين و مانور پزير ترين هواپيماها ساخت روسيه هستند بعلاوه اين موضوع كه هميشه هواپيماهاي روسي هزينه نگهداري كمتري از هواپيماهاي غربي دارن البته نظر من هم با ساخت داخلي است ولي درحال حاضر كه نيروي هوايي ارتش از كهولت سن رنج ميبره 400-300 هواپيماي روسي بد نيست اونم با مطالعات بنده SU-30MKI و SU-34 بعلاوه تعدادي A-50 اين سه هواپيما ميتونن هم مرزهاي هوايي را به خوبي پوشش بدن هم زميني البته اگر فرز را برين قرار بديم كه شايعات درست باشن در حال حاضر 45 فروند mig-31 و 250 فروند SU-30MK يا Su-30MKI بعلاوه 30 فروند Su-27 درحال خدمت هستند البته ازين تعدادد su-27 ها همگي مال نيروي هوايي سپاهن و الباغي اينگونه بر مياد كه از براي ارتش باشن
چو ايران نباشد تن من مباد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط javadfakoori »

سپاه به غیر از موشک ساختن مگه کاره دیگه ای از دستش یر میاد؟؟؟؟ اصلا سواد کار کردن با این هواپیما رو دارن؟؟؟؟ یا مثل سوخو24 که اوایل گفتن سپاه خریده بعد دادن به ارتش!!!!!!!! و البته کهولت سن مال اسم این هواپیما هاست نه توانایی اونها همانطور که امیر خلبان میقانی گفتن اف14 های ما اسمشون مال اون موقع است نه توانایی هاشون و همینطور اشباح نهاجا, و میگ29 و .........

آسمان اصفهان
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: اردبيل
سپاس‌های ارسالی: 44 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

پست توسط v@hid »

البته با روابطي كه ما با غربيها داريم اصلا نميشه هواپيما از غرب خريد و ما فقط ميتونيم هواپيماهاي شرقي رو بخريم كه در اينجا هم هواپيماهاي روسي در اولويت هستند
به نظر من هم هواپيماهي su34,mig31,mig35,su35 ميتونه در اولويت باشه
البته به نظر من هواپيماهاي آمريكايي نسبت به روسي از كيفيت مناسبتري برخوردارند واگه ميشد اونها رو خريد بهتر بود
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

پست توسط HITMAN_KU »

یه نظر من هواپیماهای روسی به درد سطل آشغال میخورند.
Captain I
Captain I

پست توسط حسن2568 »

, سلام ودرود
اينطورها هم نيست .در واقع سطح كيفيت تسليحات روسي در زمان اتحاد شوروي به خاطر سياست كيفيت كميت بسيار پائين بود .اما درحال حاضر اين وضع در حال بهبود است .بيخود نيست كه چين وهند مرتب تسليحات روسي خريده ويا از روي آن كپي ميكنند روسها از لحاظ طراحي آيروديناميك هواپيما زبانزد هستند و از لحاظ محكم بودن هم جنگنده هاي روسي بهترند
مهمترين ضعف آنها از زمان شوروي در اويونيك بود كه در اين زمينه هم اخيرا پيشرفتهاي خوبي داشتند .براي مثال رادار جنگنده سوخو35 تا شعاع 400 كيلومتري خود را رهگيري ميكند
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران-کرج
سپاس‌های ارسالی: 114 بار
سپاس‌های دریافتی: 52 بار
تماس:

پست توسط عمو تیرتفنگ »

سلام

به نظر من با توجه به شرایت ویژه ی ایران و احتمال درگیری با رژیم قاتل صهیونیستی و نیاز به بمباران و درگیری و رفت و برگشت حداقل 3500 کیلومتری و پنهان ماندن از دید رادار . هیچ پرنده ای بغیر

از سوخو 47 مخوف که واقعا رو دستش نیومده به درد ایران نمیخوره . این جنگنده هم در داگ فایت بهترینه چون بالهای رو به جلو ی ان این امکان رو به اون میده هم از دید رادار پنهانه بخاطر بدنه ی

جاذبش و هم میتونه نقش بمب افکن رو داشته باشه بخاطر هیکل درشت و موتورهای قدرتمند روسیش .
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط javadfakoori »

ولی ما نباید مهرات و وطن پرستی خلبانان ایرانی رو دسته کم بگیریم چیزی که اسراییلی ها ندان! ما توی جنگ با هلیکوپتر کبری میگ21 رو زدیم و با مسلسل اف5 میگ25 رو سر نگون کردیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آسمان اصفهان
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14921 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

پست توسط oweiys »

دوستان من یک سوال
اف 22 امریکایی بهتره یا سوخو 47 ویا میگ 37 و 35 روسی؟ یا اصلا هیچکدام ,جنگنده بهتری هم وجود داره؟

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)
Captain I
Captain I

پست توسط حسن2568 »

, سلام پسر خوب اين طرز مقايسه اصلا درست نيست
بهترين تركيب براي يك ارتش چه در نيروي هوائي يا زميني ويا دريائي استفاده از تركيب تشليحات با توجه به نيازها وظرفيتهاست كه در واقع بايد تسليحات مختلف با هم مچ بشوند
به عبارت ساده تر صرف داشتن اف22 به عنوان مثال براي يك نيرو كافي نيست چه اينكه يك جنگنده پشتيباني نزديك مانند سوخو25 كاري را انجام ميده كه صد تا اف22 هم نميتونند انجام بدهند .جنگنده هاي مختلف از نسلهاي متفاوت وبا كاربردهاي مختلف ساخته ميشوند وكشورهاي مختلف هر يك با توجه به شرايط جغرافيائي ونوع وحجم تهديدات پيرامون اقدام به بررسي وتامين تركيبي از اين تجهيزات ميكنند براي نمونه ايران در زمان جنگ در به دليل مچ نبودن تجهيزات نظامي در تمام بخشها با مشكلات زيادي روبرو بود

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14921 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

پست توسط oweiys »

من مقایسه نکردم و سوال کردم هرکسی با اطلاعات فنی اگه می تونه جواب بده(چون به بحث هم نزدیکه)- یاعلی این گوی و میدان
آخرین ويرايش توسط 1 on oweiys, ويرايش شده در 0.

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”