ایران به چه نوع پرنده ای نیازدارد(جنگنده یا بمب افکن)؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

پرنده های مناسب برای ایران؟

tu160
8
2%
tu22
3
1%
su30
77
19%
su47
30
8%
su35
71
18%
su34
37
9%
میراژ f1 or 2000
23
6%
جنگنده های چینی(جیان 10...)
17
4%
جنگند داخلی
112
28%
هیچکدام
18
5%

مجموع رای گیری: 396

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: ایران به چه نوع پرنده ای نیازدارد(جنگنده یا بمب افکن)؟

پست توسط typhoon »

سلام
اجازه می خواهم یک چند خطی بنویسم شاید مفید حال دوستان واقع بشود.
راستش من علت این امر رو نمی دونم ولی ظاهرا عده ای از کاربران یا در یک جهان دیگر زندگی می کنند و یا زبان فارسی رو متوجه نمی شوند. بحث این تاپیک انتخاب یک جنگنده و یا بمب افکن مناسب برای نیروی هوایی ایران است.با نگاهی به لیست یکی از اولین نامهایی که خود نمایی می کند میراژ 2000 است.یک جنگنده نسل 4++ که در خدمت چند کشور دنیا است و ساخت کشور فرانسه می باشد. دوستان فرانسه به هواپیمای مسافری نمی فروشد، چگونه ممکن است یک جنگنده نسل 4++ به ما بفروشد؟
در ادامه هم به لیستی از جنگنده ها و بمب افکنهای سنگین روسی برخورد می کنیم.دوستان Tu160 سلاحی برای بازار صادرات نیست!!!
سوخوی 47 هم که یک نمونه آزمایشی بود. در مورد سایر هواپیما ها هم جهت اطلاع شما دوستان در پنجمین قطعنامه ای که بر علیه ایران صادر شد فروش سلاح از جمله انواع هواپیماهای جنگی به ایران ممنوع شد.کشور چین و روسیه هم از جمله امضاء کنندگان این قطعنامه بودند.
اما اینکه چه باید کرد؟
این نظر شخصی من است:
مشکل اصلی به نظر من یک بحث مدیریتی و بحث دیگر دکترین دفاعی ایران و بازدارندگی بر اساس موشک است.اما بیایید فکر کنیم که می خواهیم جنگنده ای بسازیم.یا بایستی یک طرح کاملا جدید را آغاز کنیم که در آن صورت بایستی هزینه های بسیاری را بپردازیم و مسلما به دلیل نداشتن امکانات و تجربه طرح را بعد از صرف هزینه های هنگفت رها کنیم.اما راه دیگر استفاده از یک طرح و یا به عبارت دیگر بدنه اثبات شده است.مثل برنامه صاعقه.شما بر اساس بدنه اف 5 یک جنگنده می سازید که کمی بزرگتر است و از دو سکان عمودی وی شکل بهره می برد.در مورد الکترونیک پروازی و تسلیحات ، چون آنچنان اطلاعاتی به بیرون درز نکرده است خیلی نمی توان نظری داد.اما بحث دیگری که به نظر من بایستی به آن اهمیت ویژه ای داد بحث خرید تکنولوژی از بازار و سیاه به زبان ساده تر دزدی و جاسوسی صنعتی است.شاید یکی از بهترین مثالها در این زمینه ماجرای هواپیمای Tu144 باشد که 6 ماه هم زودتر از کنکورد پرواز کرد،اما بعد ها مشخص شد که چگونه در تمام مدت اطلاعات این برنامه توسط جاسوسان بخش صنعتی کا گ ب به دست روسها رسید و آنها توانستند 6 ماه زودتر پرواز کنند!!!این امر هم مستلزم خرج مبالغی هنگفت و صد البته مدیریت صحیح می باشد.اما به نظر اینجانب بهترین و در عین حال تنها راه ممکن است.
البته شاید هم عده ای از دوستان در لوای بحث نیروی هوایی و غیره قصد مطرح کردن بحث های سیاسی و غیره را داشته باشند که آن هم پاسخش مشخص است!!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

پست توسط HASAN BARATY »

[FONT=Arial,sans-serif]با تشکر از شما دوست عزیز.به نظر باید به چند نکته اشاره کرد: 
[FONT=Times New Roman,serif]  [FONT=Times New Roman,serif]  [FONT=Times New Roman,serif]کسی فکر میکند در حمله به عقبه دشمن موشک میتواند جایگزین هواپیما شود؟ وقتی   [FONT=Times New Roman,serif]هواپیما نداشته باشیم  
[FONT=Times New Roman,serif]میتوانیم عقبه دشمن را شناسایی کنیم و به آن حمله   [FONT=Times New Roman,serif]؟ شاید عده ای از دوستان بفرمایند بوسیله جاسوس !!!! چه تعداد جاسوس میتوانیم  
[FONT=Times New Roman,serif]کشور دشمن بفرستیم ؟ 100 , 200 , 1000 ؟ اصلا این جاسوس ها چقدر میتوانند   [FONT=Times New Roman,serif]نقاط استراتژیک دشمن نزدیک شوند و مختصات نقاط مهم را به ایران بفرستند ؟ در   [FONT=Times New Roman,serif]به یک فرودگاه بزرگترین مزیت هواپیما این هست که خلبان در انتخاب هدف نظارت دارد   [FONT=Times New Roman,serif]بمب را در بهترین تقطه هدف میزند ولی آیا موشک چنین امکانی را دارد ؟ اهدافی  
[FONT=Times New Roman,serif]مانند پل های استراتژیک , ایستگاههای بیسیم و ... و اهداف متحرک ماتتد   [FONT=Times New Roman,serif]نظامی را چطور میتوان با موشک مورد هدف قرار داد ؟ 
[FONT=Arial,sans-serif]هر سلاحی محدودیت ها و مزیت های خاص خود را دارد.نباید تصور کرد داشتن توان هوایی بالا حتما منجر به پیروزی است.به خاطر همین است که با وجود فناوری های مدرن هنوز حرف اخر را نیروی زمینی می زند .امریکا عراق را بیست و چند روز بمباران کرد ولی زمانی اعلام پیروزی کرد که سربازانش وارد بغداد شدند و پرچم امریکا را بالا بردند.اعلام می کردند قصد حمله به تاسیسات ایران را دارند ولی خود شان اعتراف می کردند حتی اگر عملیات موفق شود چون توان اشغال کشور را ندارند ایرانی ها دوباره تاسیسات را خواهند ساخت .یعنی برتری در اسمان ولی شکست در هدف های تعیین شده.اسرائیل حاکم مطلق در اسمان لبنان بود ولی سرانجام روی زمین تکلیف جنگ معلوم شد..پس نباید از جنگنده برای خود یک افسانه ساخت بطوریکه تنها راه را توان هوایی ببینیم و نتوانیم حتی لحظه ای جایگزین برای ان تصور کنیم.ضمنا قرار نیست سلاحی به طور کامل جایگزین سلاح دیگر شود بلکه منظور جایگزینی نسبی است.که اگر اینطور بود ما نیروی هوایی را تعطیل می کردیم.ما بارها می شنویم بمب هوشمند با برد 100 کیلومتر یا موشک با برد 200 کیلومتر ساخته شده ولی چون به نوع هواپیما نگاه می کنیم که مثلا اف 4 است پس این نیرو برای ما ضعیف به نظر می اید که به نظر من باید نوع نگاه را عوض کرد .اصل خود هواپیما نیست بلکه اصل ان چیزی است که حمل می کند. فرض کنید که خلبان هستید و باید بین یک اف4 و یک اف 15 انتخاب کنید اف4 حامل بمب هوشمند با برد 150 کیلومتر است که حتی بدون وارد شدن به محدوده پدافندی دشمن شما می توانید بدون استرس و با دقت به هدف حمله کنید ولی اف 15 حامل بمب سقوط ازاد است که باید شما روی هدف قرار بگیرید یعنی در معرض انهدام. شما کدام را انتخاب می کنید اف 15 بسیار پیشرفته یا اف 4 قدیمی؟به رفتار صاحبان فناوری نگاه کنید اف 15 و اف 16 را می خواهند کنار بگذارند و بجایش اف 35 رادارگریز جایگزین کنند چون پرنده اگر ردگیری شود تنها راه نجاتش این است که از فاصله دور به هدف حمله کند وگرنه تفاوتی در نوع جنگنده نخواهد بود . .بنابراین کشورها از موشک و هواپیما به صورت مکمل استفاده می کنند.مثلاوقتی امریکا ایران را تهدید می کردشما بارها این مطلب را می شنیدید که فلان هواپیما ها از فلان نقطه به پروازدر می ایند و..و موشک های تام هاوک از فلان نقطه شلیک می شوند.کمتر مطلبی را می توان پیدا کرد که بمباران هوایی را با موشک کروز همراه نکرده باشد. .یعنی برای زدن اهدافی که دارای چند لایه محافظتی هستند که جنگنده سر نشین دار حضورش در منطقه با ریسک بالا همراه است یا برای انهداف بعضی از نقاط مثل پدافند یا سامانه راداری و بعد حمله اصلی و یا برای تکمیل عملیات هوایی از این روش استفاده می شود.خب در ایران برعکس این وضعیت حکمفرما است.یعنی با توجه به زرادخانه موشکی تاسیسات را هدف قرار می دهیم ولی بعضی از نقاط که همانطور که شما فرمودید امکان انهدامشان با دقتی که لازم است فراهم نیست از توان هوایی استفاده می کنیم .علت ساخت بمب های هوشمند با برد بسیار زیاد دقیقا همین مطب است .در مورد اینکه ما چگونه عقبه و بطور کلی دشمن را رصد می کنیم اگر مطلب را با دقت می خواندید تاکید بر هواپیما های بی سرنشین را می دیدید که در حالت رادار گریز به نقاط حساس نفوذ می کنند اطلاعات را مستقیم ارسال می کنند. تاکیدی که حتی سازندگان بهترین جنگنده های دنیا هم به ان رسیده اند که اخرینش توافق فرانسه با انگلیس برای ساخت بی سرنشین جدید است.یا نسل ششم امریکا در سال 2030 به بعد که مهمترین ویزه گی ان بی سرنشین بودن ان است. 
[FONT=Times New Roman,serif]  [FONT=Times New Roman,serif]و اما   [FONT=Times New Roman,serif]مورد دفاع ضد هوایی . همه میدانید که دفاع ضد هوایی در میان مدت به صورت ثابت و   [FONT=Times New Roman,serif]حد اقل نیمه ثابت میباشد و معمولا به صورت حلقه آخر دفاعی عمل میکند . چند   [FONT=Times New Roman,serif]دفاع ضد هوایی برای دفاع از منطقه ای که هواپیمای دشمن به آن نزدیک میشود لازم  [FONT=Times New Roman,serif]؟مگر ما میتوانیم کل کشور با دفاع ضد هوایی پوشش بدیم ؟ به خصوص اینکه ما   [FONT=Times New Roman,serif]سیستم دفاعی استراتژیک هم مجهز   [FONT=Times New Roman,serif]کسی نیست به آقای شمخانی بفرماید که  [FONT=Times New Roman,serif]عزیز برادر آواکس اصلا به منطقه دشمن وارد نمیشود که ما بخواهیم با موشک به آن  [FONT=Times New Roman,serif]حمله کنی. [FONT=Times New Roman,serif] چقدر تور ام یک میخواهیم تا دور تا دور نقاط استراتژیک به صورت چند  [FONT=Times New Roman,serif]حلقه دفاعی مستقر کنیم تا موشکهای کروز را منهدم کند ؟ [FONT=Times New Roman,serif] در دفاع هوایی همیشه  [FONT=Times New Roman,serif]موشک و هواپیما به صورت مکمل هم عمل میکنند . اگر هواپیما نباشد و بخواهیم فقط با  [FONT=Times New Roman,serif]دفاع موشکی از کشور حمایت کنیم تعداد موشکهای لازم به حدی زیاد خواهد شد که   [FONT=Times New Roman,serif]تهیه آن را نداریم واگر هم داشته باشیم هزینه ای به مراتب بیشتر از تجهیز کشور   [FONT=Times New Roman,serif]هواپیماهای مدرن خواهد بود. 
[FONT=Times New Roman,serif]به نظر این نوع نگاه هم به دلیل پیش فرض ناتوان حساب کردن توان هوایی فعلی کشور یا تصور اشتباه نسبت به مطلب گفته شده  
[FONT=Times New Roman,serif]. [FONT=Times New Roman,serif]چه کسی گفته قرار است پدافند زمین به هوا جایگزین نیروی هوایی شود.توانایی پدافندی هوا به هوای گذشته شما ایا غیر از 79 فروند اف 14 مجهز به فینیکس بود.الان این همه سرمایه گذاری روی موشک های هوا به هوا برای چیست؟موشک 40 کیلومتری زمین پایه که با توجه به شلیک از جنگنده گفته می شود بردش به حدود 70 تا 90 کیلومتر رسیده.موشک حرارتی که می دانید به دلیل عدم امکان جنگ الکترونیک شانس اثابت به هدفش بالاتر از نوع راداری است.الان با برد 40 تا 100 کیلومتر ساخته شده که تفاوتش با سایدواندر های قبلی تان معلوم است. تلاش برای ساخت موشک راداری قدرتمند تر از فینیکس و در نهایت مجهز کردن سایر پرنده غیر از اف 14 به این نوع موشک ها.اگر ایران می خواست پدافند زمین پایه را جایگزین مطلق جنگنده کند این همه سرمایه گذاری برای چیست؟ 
[FONT=Arial,sans-serif]در مورد مقابله با اواکس سامانه پلنا 1 که از ان نام برده شده سیستم موشکی نیست بلکه نوعی سامانه جنگ الکترونیک است .در واقع اواکس هدفش هدایت دقیق و جمع اوری اطلاعات است که این سامانه بخوبی در مقابلش عمل می کند .در همین سایت اگر بگردید مطالب مفیدی در مورد نحوه عملکرد ش خواهید دانست.در مورد تور ام 1 هم این سامانه کاملا متحرک است در یک نقطه ثابت نیست .پس نیازی به چیده شدن به دور تاسیسات ندارد.در مورد دفاع هوایی استراتزیک هم بارها مسئولان از تلاش برای ساخت ان گفته اند.فقط باید صبر کردکه اگر ساخته شود اسمان کشور تا حدود بسیار زیاد نفوذ ناپذیر خواهد شد.دلیلش رو باز از خود صاحبان فناوری باید پرسید که چقدر دست و پا زدن اس 300 تحویل ایران نشود .در نهایت اگر با دقتی بیشتر مطلب را می خواندید در جایی از پدافند غیر عامل سخن گفته شد .یعنی حرف شما اگر درست درامد دشمن از این پدافند عبور کرد تازه می رسد به امثال فردو .که قابل انهدام نیست.حالا اگر شما جای انها بودبد جرات می کردید به کشوری حمله کنید که تاسیسات غیر قابل دسترس دارد که در ان اورانیوم غنی می کند .اگر به فرض این کشور در معرض شکست قرار بگیرد و راهی نداشته باشد و دست به تهدیداتی علیه موجودیتتان بزند ایا راهی برای ادامه جنگ و پیروزی خواهد بود .ایا اگر ایران بر روی پدافند بصورت مطلق حساب می کرد ایا دلیلی داشت این همه توی کشور بگرده و یک رشته کوه پیدا کنه و تونل بزنه و برق کشی و اب رسانی و هوارسانی وچند متر بتن ریزی وساخت جاده های دسترسی و...   [FONT=Times New Roman,serif]خب توی همون نطنز کارش رو انجام می داد.امثال فردو ساخته می شوند برای کور کردن اخرین نور امید دشمن.  
[FONT=Times New Roman,serif][COLOR=#000000]در پایان از دوستان به دلیل طولانی شدن مطلبم عذرخواهی می کنم.من فقط نظرم را گفتم.  

تصویرتصویر تصویر
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط fox hound »

ببینید دوستان ما الن توی تحریم هستیم و همه هم میدونیم که حتی چینی هاهم دیگه به ما چیزی نمیدن
تو این شرایط بهترین راه تولیدات داخل هست . اگه تولید انبوه جنگنده های آذرخش و صاعقه صحت داشته باشه میتوان امید وار بود که ایران میتونه جنگنده ای حداقل تو حد j-10 رو تو داخل تولید کنه و تو این اوضاع تحریم یه لاستیک پاره ی جنگنده ی آذرخش ؟ برای ملت وطن پرست ایرانی باآرزشتر از یه اسکادران جنگنده ی f-35 هست :-o
بعدش هم تو زمان جنگ شایعاتی افتاد مبنی بر اینکه نیروی هوایی یه تعداد از جنگنده هارو دست نخورده به انبار ها فرستاد تا برای روز مبادا
و شاید اون جنگنده هایی هم که از آسمان وطن محافظت میکنندالان جزو کم پرواز ترین نمونه های خودشون هشتند :-)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6692 بار
سپاس‌های دریافتی: 12082 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

, یه نکته مهم دیگه در مورد موشها اینه که بسیار بسیار گرون تموم میشن ! یعنی موشکی مثل شهاب سه برای حمل کلاهک 1 تنی چند میلیون دلار قیمت داره ( فقط ساخت ) اما جنگنده ای مثل اف 4 قادر به حمل نزدیک به 8 تن مهمات هست . البته موشکها هم مزیتهای خاص خودشون رو دارن ولی هیچ وقت نمی تونن جایگزین نیروهای هوایی بشن . و البته یکبار مصرف هم هستند ! یعنی فقط یک بار می تونن شلیک بشن و بعدش باید موشک جدید جایگزین بشه ولی هواپیما تا زمانی که مورد اصابت قرار نگیره می تونه بارها مواضع دشمن رو مورد حمله قرار بده .
هر دو هزینه سنگینی دارن و احتمال عدم موفقیتشون هم هست و هر دو رو میشه مورد اصابت قرار داد . برای شلیک هر موشک از یک لانچر به چند ساعت زمان نیاز هست ( بسته به نوع موشک ) که در صورتی که لانچرها توسط دشمن هدف قرار بگیره تا زمانی که لانچر جدید مورد استفاده قرار نگیره موشکها بدون استفاده خواهند بود . هدف قرار دادن فرودگاها و آشیانه هواپیماها هم ممکنه انجام بشه و تا مدتی اونها رو بی استفاده کنه اما میشه از فرودگاهای دیگه استفاده کرد .
در کل بخواهیم بررسی کنیم برتری به نظر من با نیروهای هوایی هست به خصوص اینکه کاربرد های چند منظوره دارن
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: maragheh
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

پست توسط datis »

در مورد جواب آقا saman azizi بگم که نه اون چیزی که گفتم کاملا فکر کردم گفتم اول اینکه ما تحریم هستیم بخاطر اینکه ما گفتیم مارو تحریم کنین.کسی که به دیگران دشنام میدهد باید منتظر عواقب آن باشد.دوم ما باید الان به دنبال طرحهای باشیم که بتوانیم برای خودمان تولید کنیم که در حد طرح باقی نماند و اگر میخواهد روش کار بشه برای 30 تا 40 سال آینده باشد. مثل طرح f-14 که قرار نبود تولید بشه ولی بخاطر ما شد که به بهترین هواپیمای ایران برای این سالها تبدیل شد.
من نظر tayfoon رو پسندیدم ،جون واقعا عاقلانه ترین حرکت ما تو این زمون هست.
ضمنا وقتی ما نمیتونیم صندلی هواپیما رو تولید کنیم پس دنبال ساخت هواپیما رفتن خیال و وهم باطل است. :ch:
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

datis نوشته شده:

ضمنا وقتی ما نمیتونیم صندلی هواپیما رو تولید کنیم پس دنبال ساخت هواپیما رفتن خیال و وهم باطل است. :ch:

من موندم دوستان جوری با صراحت می گن نداریم و نمی توانیم که انگاری در قلب وزارت دفاع و نیروی هوایی هستند و از همه چیز خبر دارند .
ما فقط از وضعیت کلی صنعت هوایی در کشور خبر داریم ( که فکر کنم درش صندلی هواپیما تولید می شه تصویر )
در حالی که به عالت حفاظت اطلاعات شدید چیز زیادی از وضعیت صنعت هواپیما سازی جنگی در داخل خبر دار نیستم . شاید وزارت به دانش فنی و توانایی ساخت دسترسی داشته باشه .
در رابطه با تحریم و اینکه خودمون گفتیم تحریممان کنید .
اگر ما می خواهیم تحریم نباشیم باید از همه چیزمان بگزریم و هر چیزی گفتند بگیم بر روی چشم .
من که حاضرم گرسنه باشم ولی حرف زور نشنوم . دیگران رو نمی دونم .

در رابطه با پیشرفت صنعت نوپای هوایی ایران و مقایسه ان با امریکا توسط بعضی از دوستان .
امریکا 100 سال هواپیما می سازه و اولین هواپیما ساخت دست بشر اونجا پرواز کرده و ما تازه 15 ساله به فکر صنعت هوایی افتادیم . پس نباید از ایران انتظار داشت یک شبه بیاد یک چیزی در حد ایگل بسازه . ما به خاط تحریم مجبوریم در خیلی موارد از پایه شروع کنیم .
مقامات نظامی کشور هم با علم بر اینکه حالا حالاها طول می کشد که به یک جنگنده توانا دست پیدا کنیم در ابتدا پدافند هوایی و موشکهای دوربرد را تقویت کردند تا دستمون خالی نباشه و بعد حالا به ططور جدی افتادن دنبال ساخت جنگنده ( در بودجه نود سهم قابل قبولی برای اینکار کنار گذاشتند )
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 427 بار
سپاس‌های دریافتی: 146 بار

پست توسط GH58 »

[quote="simab1348"]به نظر من ایران بیش از اینکه به هواپیماهای جنگنده و بمب افکن نیاز داشته باشد به انواع بالگرد بویژه بالگردهای هجومی نیاز دارد. باتوجه به توان موشکی و سهولت استفاده و هزینه پائین و توان تخریبی مناسب و دقت زیاد موشکها در بردهای مختلف دیگر نیاز زیادی به هواپیماهای جنگنده نیست . اگر کشور ما مورد حمله هوایی دشمن قرار گیرد بهترین گزینه پدافند مناسب و حمله متقابل موشکی است. واگر حمله زمینی و استفرار نیروهای دشمن در خاک ما صورت گیرد بالگردها بسیار کاراتر از هواپیما عمل خواهند کرد.
البته ماموریتهایی نیز هست که فقط هواپیما ها از پس آن برخواهند آمد . برای مثال نوعی جنگنده ضربتی بنام Thunderbolt A10 یا صاعقه، جزء اولین جنگنده های نیروی هوایی ایالات متحده است که برای پشتیبانی نزدیک از عملیات نظامی نیروی زمینی طراحی شده اند. طراحی آنها بسیار ساده است. این جنگنده ای است که می تواند علیه انواع ادوات و تجهیزات زمینی نظیر تانکها و سایر ادوات زرهی به کار رود و به راحتی آنها را منهدم کند. توضیحات بیشتر در مورد این جنگنده را در این آدرس مطالعه بفرمائید. [url]http://newcoy.persianblog.ir/post/209/[/quote[/url]]

به نظر من بهترين گزينه در شرايط فعلي توليد انبوه جنگنده هاي داخلي جهت ماموريت هاي پشتيباني هوايي ودفاع محلي وتوليد تحت امتياز مدلهاي جديدميگ29 (حداقل مدلsmt2) جهت ماموريت هاي رهگيري،حملات ضد كشتي وضد رادار(با موشكهايkh31) و... است.
بازم تكرار ميكنم در شرايط فعلي!!!
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر

پست توسط datis »

آقا سامان، اول دلیل بیار با مدرک که ما میسازیم.دوم اون چیزی که تولید میشه برای هواپیمای شکاری نیست برای مسافربری هست. سوم اگر تولید میکردیم تا حالا صداش درر میومد.چهارم دانش فنی خوبه که داشته باشیم اما ... باید بتونیم خط تولید باکیفیت و با پریود نرمال تولید کنیم ، نه اینکه یکی رو امروز یکی رو سه ماه دیگه تولید کنیم. اول برنامه ریزی برای تعویض برنامه ریزی شده و بازرسی قطعات در موقع تعیین شده صورت گیرد.
من چون چندین ساله که تو قسمتهای ابزاردقیق و کنترل کیفیت کار میکنم با دلیل و با مدرک میام جلو
در مورد تحریم باید بگم که من هم دوست ندارم بهم زور بگن مثل بقیه آدمهای رو زمین، این معلومه ولی همیشه گفتم ما باید وقتی تو جامعه زندگی میکنیم و به لحاظ نیازهای که داریم ناز خیلی ها رو روزانه تو همین ایران میکشیم مثل ناز همکارهامون ، ناز خدمتکار اداره ، ناز رئیس و مهم تر از همه ناز اعضا خانواده خودمون نسبت به نیازهای که داریم.اگه شما برادرتون رو اذیت کنی اونهم شمارو اذیت میکنه اگه شما با خواهرت رابطه خوبی نداشته باشی و هی بهش بند کنی اون هم باهات همون کارو خواهد کرد.
اگه دو سطر بالا رو خوندی و بهش اعتقاد داشی،پس اون جامعه ای تو ازش تصور داری بدون تو دنیا هم همین رفتارها کاربرد داره! وقتی من برمیگردم به خاطر سابقه تاریخی از فلان کشور و به خاطر سیاست برخی از سرانمون که (تا وقتی آمریکا دشمن ماست ما بر سر قدرت در این کشور میمونیم) این تفکر رو تو ذهن ملت جا داده اند که روسیه کشور خوبیست یا چین اقتصاد مملکت ما رو اصلا خراب نکرده که خیانت بزرگی به کشور محسوب میشه میدونی چرا ! بزرگ بزرگ چرم ایران و اسباب بازی سازی و لباس و صنعتی ایران تقریبا رو به نابودی است آیا من اجازه ورود این کالاها رو به کشور داده ام یا آنها که به خاطر منافعشون با اینکه میدانن ولی از دشمنی با آمریکا حرف میزنند.
من خیلی سیاست ترکیه یا مالزی یا کشورهای میانه رو رو دوست دارم چون در اگه ............... بغضی نسبت به کشوری دارند ولی هیچ وقت صریح نمیگن و مناسباتشون رو نرمال نگه میدارند.اگه قبول نداری چهار خط بالا رو دوباره بخون..........و خودت میگی که ما تازه 15 ساله که به فکر صنایع هوایی افتادیم پس به اونا احتیاج داریم پس زبان در این جامعه نگه دار و آرمانی فکر نکن !
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

آیا ایران هم می تونه سیاستی میانه رو بگیره ؟
آیا موقعیت استراتژیک ایران ، منابع سرشار و چشم طمع همیشگی و زیاده خواهنه دشمنان این اجازه رو به ایران می ده که میانه رو باشه .
اگر اینطوری بود در زمان پهلوی این اتفاق می افتاد .
من هم دوست دارم وضعیت کشورم از نظر سیاسی مثل ترکیه و مالزی و............. باشه .
ولی وقتی وضعیتی که کشور از باتدا تشکیل به همراه داشته ( که موجب حجوم اقوام گوناگون به آن شده) این اجازه را نمی ده ..............

ایران طی ده سال اخیر چه کارهایی کرد تا روابط با امریکا بهتر بشه .
پیشنهاد برقراری دوباره پرواز مستقیم ، نشستن بر سر میز مذاکره با این کشور سر مساله عراق ، مذاکره با گروه 1+5 سر مساله هسته ای ، اجازه بازرسی بیش قوانین آژانس انرژی اتمی از مراکز هسته ای و حتی موافقت با مدتی تعلیق غنی سازی ، در جهت اعتمادسازی درخواست مبادله سوخت 5 درصد با سوخت 20 درصد راکتور تهران و .......................

ولی آمریکا چی کار کرد
درخواست تعلیق دائمی کل برنامه های هسته ای ، تهدید مکرر ایران ، تحریم 30 ساله ایران ، فشار از همه جهات بر ایران ، حمایت از گروههای مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران و آشکارا اعلام کردن مبنی بر سرنگونی نظام ایران ، ترور دانشمندان هسته ای ایران ، طرح ریزی برنامه های بعد انتخابات دهم و دولت در تبعید ، فرستادن ویروس های خطرناک، سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران و...............

در رابطه با مثال اذیت برادر و خواهر و ربط آن به مقابله ایران باامریکا که مثل خوبی است ، اما .............
چه کسی در ابتدا شروع به اذیت کردن کرد ، چه کسی سفارتش را لانه جاسوسی کرد ، چه کسی شروع به توطئه چینی کرد و.....................
امام راحل در همان زمان اعلام کردند که ایران با همه کشورها به غیر از اسرائیل رابطه دارد و باید داشته باشد .
مگر اینکه ما با انقلابمون باعث شدیم امریکا اذیت بشه ، که اگر اینطوری باشه ما برای اینکه کشورهای دیگر اذیت نشن بهتره کشورمون رو نابود کنیم .

در رابطه با روسیه و اینکه سران کشور گفتند روسیه خوبه ، من هیچ وقت چنین چیزی نشنیدم . دیگر باید آشکار باشه که ایران در رباطه با روسیه سیاستی محتاتانه در پیش گرفته نمونه آن صنایع دفاعی مونه که در زمان لغو قرار داد اس 300 ، ایران شروع به تقویت سامانه های ساخته شده کرد و اعلام کرده است که خود بدنبال ساخت سامانه برد بلند است ( ایران زمانی هم گفت بدنبال ساخت ناو است ، جدی نکرفتند ولی ایران ساخت ) اگر اینطوری نبود ایران خودش را به هر در می زد ( منظور کارهای بیش از عرف ) تا روسیه سامانه ها رو تحویل بده . البته در این بین روسها فقط ضرر دیدن .

در رابطه با چین هم ، من و خیلی ها در کشور به این مساله اعتراض دارند ، ولی مشکل صنایع داخلی ما که با مواجه با محصولات چینی زمین خوردن ، عدم پیش رفتن با فن آوری روز است و انحصار طلبی و........
چیزهایی که هنوز ادامه دارد .

در رابطه با مدرک پیرامون وضعیت دانش فنی در وزارت دفاع شما به جمله من توجه نکردید که من این احتمال را دادم که ((شاید وزارت به دانش فنی و توانایی ساخت دسترسی داشته باشه )) و یا در تلاش است که بدست بیاورد .
همینطور به طرق مختلف نیز می توان به دانش فنی دست پیدا کرد که بارها در سنترال نوشته ام ( اطلاعاتی و جذب نخبگان دیگر کشورها و مدیریت صحیح و بودجه کافی و..................)

ما در ابتدا را صنعت هواپیما سازی هستیم و با توجه به اینکه فعلا به نیروی داخلی اتکا داریم ، حالا حالا ها کار داریم . به همین دلیل برای پر کردن خلا موجود در ابتدا اقدام به توسعه و تقویت پدافند هوایی ، مشوکهای دوربرد و پهپاد نموده ایم تتا با خیال نسبتا راحت سعی کنیم تا در این صنعت هم مانن دیگر صنعتهایی که پیشرفت کردیم ، پیشرفت کنیم .

ایران به چه نوع پرنده ای نیاز دارد ؟

1- در ابتدا به هواپیما هایی جهت آموزش نیاز داریم . با به خدمت گرفتن تعداد بیشتری فجر 3 و PC-7 و همینطور تکمیل و تولید انبوه جت آموزشی کوثر این مشکل حل می شود .

2- به خدمت گرفتن جنگنده ای با قابلیتهای مختلف ( جنگنده چند منظوره )

3- به خدمت گرفتن جنگنده بمب افکنی ( ضربتی ) که قابلیت حمل تعداد قابل توجهی مهمات را در مسافتهای دوردست دارد .

4- به خدمت گرفت جنگنده رهگیر در جهت دفاع هوایی با برد راداری موثر و موشکهای هوا به هوای دوربرد .

5- هواپیماهای آواکس ، جنگال ، ترابری و سوخت رسان در جهت حمایت و پشتیبانی از جنگنده ها .

6- بمب افکنهای استراتژیک ( البته در اولویت نیست)و گشت دریایی جهت حمل موشکهای ضدر کشتی و کروز .

7- پهپادهای جدید و مدرن در نقشهای مختلف .
New Member
سپاس‌های ارسالی: 93 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

پست توسط reza13533 »

به نظر من امکان اینکه در این زمان بخواهد دشمن به ایران حمله زمینی کند خیلی کم است چون امکان اینکه تلفات زیادی بدهند وجود دارد پس بنابراین انها حمله هوایی و دربرد را ترجیح مدهند.اول انها تا جایی که در توان داشته باشندایران را موشک باران میکنند(با توجه به اینکه از توان دفاع هوایی ایران چندان اطلاعی ندارند همان طور که خودمان هم نمیدانیم).بیشتر مراکز حساس و حیاتی مثل نیروگاهها سدها مراکز تامین اب و سیلوها ی گندم بیمارستانها و از همه مهمتر فرودگاهها و مراکز هسته ای.پس بنابراین مهمترین تجهیزات برای ما در مرحله اول توان موشکی و دفاع موشکی میباشد و اگر توانستیم در مقابل موشکها دوام بیاوریم بعد باید به فکر تهاجم موشکی باشیم چون فکر نمیکنم انقدر توان ساخت هواپیما داشته باشیم که بتوانیم به حمله با هواپیما فکر کنیم .پس به نظر من بیشتر باید به فکر ساخت انواع موشک چه دفاعی (ضد موشک) و چه تهاجمی(برد کوتاه میان برد و دور برد).با توجه به اینکه تمام طول سواحل خلیج فارس و دریای عمان در دست ماست.
انشاءالله که هیچ جنگی در هیچ جای کره زمین اتفاق نیفتد.امین
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر

پست توسط datis »

آقا آرمان !
باید قبول کنی که تو این دنیا برای این که پیشرفت کنی یه چیزای رو ندیده بگیری ما الان نمیتونیم تامکت رو مهندسی معکوس کنیم و یکی مثل اون رو تولید کنیم همچنان که خیلی از کشورها نمیتونند و تو این سالها که ما با پول نفت سر خودمون رو قول میمالیدیم همین همسایه مون تونسته عقب ماندگیهاشو تو این 30 سال جبران کنه و تو خیلی از علوم از ما جلو بیفته ما هنوز سر اینکه به توریسم و جهانگردی و پول درآوردن از این صنعت خود درگیری داریم یا بحث چادر یا مانتو ! ضمنا" من و تو از بازی سیاسی که در پرده در جریان هست و با شعارها و نام کشورها به عنوان دشمن و دوست بازی میشه بی خبریم یه مثل : مهمات جنگی ایران در میانه جنگ عراق داشت تموم میشد از کجا تامین شد؟هم از طریق روسیه که هم زمان به عراق و ایران اسلحه میفروخت یا از آمریکا که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق ترکیه به چندین برابر قیمت به این میفروخت به چه دلیل آمریکا که دشمن ما بود پس چرا اجازه حمل اسلحه به ایران میداد؟ تامکت در میانه جنگ موشکهایشان داشت تمام میشد از کجا تامین شد حتما" با الله اکبر از آسمون موشک رسید. مثل اینکه شما زیاد به تبلیغات و تلوزیون ایران نگاه میکنید.کاش از خودتون میپرسیدید که چرا هند 9 میلیارد از پول نفت ایران همینطوری نمیده و ما همین طوری به این کشور نفت مفت صادر میکنیم.25 ساله که ایران به نیکاراگوئه نفت خیلی ارزون میفروشه و با کمک مالی از این کشور حمایت میکنه آیا باعث تقویت ایران شده؟
آمریکا و روسیه و و و ... بیش از 100 سال تجربه ساخت سلاح دارند و بهترین متخصصین و دکترهای اسلحه سازی را در اختیار دارند و آخرین تکنولوژی روز دنیا که تکنولوژی هارپ یا بمب مغناطیسی و بدترین و مرگ بارترین بمبهای ویروسی دنیا در اختیار دارند! ما با یک موشک جدید برایشان خطو نشان میکشیم.
حرف من این است آقا آرمان آرمانی فکر نکن و تنها وقتی ما به پیشرفت میرسیم که فکر آرام داشته باشیم و ارتباط سالم و ناسالم رو در کنار هم بپذیریم.همین! :ch:
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

متاسفانه در عرصه جهانی ارتباط ناسالم مسلط بر ارتباط سالم است .
این برای کشور ما بدتر هم است .
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”