ورود به دانشکده افسری!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1001 بار
سپاس‌های دریافتی: 879 بار

Re: ورود به دانشکده افسری!

پست توسط نادر70 »

mostafa 360 نوشته شده:بعدا درصد قبوليش به چه صورته تا چه حدي بايد به سوالات جواب داد

اگه دانش آموز متوسط به بالایی باشی درصد قبولیت بالاست چرا که معمولا چند برابر ضرفیت قبول می شوند سطح سوالات هم متوسط هست .ومثل کنکور درسهای ریاضی و فیزیک(برای رشته ی تجربی و ریاضی ) خیلی مهم هست بعلاوه تست هوش واستعداد سنجی هم اینجا خیلی مهم است.
[COLOR=#366092]پشتیبان [COLOR=#c00000]ولایت فقیه  باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. 
امام روح الله (ره)
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1001 بار
سپاس‌های دریافتی: 879 بار

Re: ورود به دانشکده افسری!

پست توسط نادر70 »

سلام
بالاخره توانستم برگه استخدامی دانشکه ی افسری رو پیدا کنم .در رابطه با شرایط استخدمی مواردی را لازم دیدم که به علاقه مندان بگویم.
1-حداکثر سن ورودی 22 سال می باشد.(مدت خدمت سربازی برای کسانی که خدمت رفته اند محاسبه نمی شود و اقوام درجه 1 شهدا تا 5 سال بیشتر امکان استخدام دارند.)
2- اقوام درجه 1 شهدا، ایثارگران،جانبازان،نظامیان و بسیجیان فعال دارای اولویت استخدام هستند.
3- حداقل معدل کتبی سوم متوسطه برای رشته های ادبیات و معارف اسلامی 16 می باشد.
4- حداقل قد برای داوطلبان 165cm می باشد. (معمولا افراد زیر175cm در رشته خلبانی هواپیما پذیرفته نمی شوند این تجربه شخصی خودم است.)
5- داشتن کارت ملی و یا ابلاغیه ی شماره ی ملی لازم است.
6- حداکثر سن برای رشته ی خلبانی 20 سال تمام می باشد.
7- تنها داوطلبان رشته ی ریاضی و تجربی در رشته های خلبانی وفنی مربوط به نیروی هوایی و هوانیروز پذیرفته می شوند.
8- تعداد سوالات آزمون به شرح زیراست:
در پرسشهای عمومی
معارف و ادبیات فارسی 20 سوال باضریب 3
زبان انگلیسی 20 سوال با ضریب 2
عربی 10 سوال با ضریب 1
هوش واستعداد تحصیلی 25 سوال با ضریب 3
در پرسشهای اختصاصی رشته ریاضی
40 سوال ریاضی با ضریب 3
35 سوال فیزیک با ضریب 3
30 سوال شیمی با ضریب 2
در ضمن دوستان اگر در مورد تعداد سوالات و ضرایب دروس گروههای آزمایشی دیگراطلاعاتی لازم دارند اعلام نمایند تا سوالات وضرایب رشته های دیگر را هم ارسال کنم.
[COLOR=#366092]پشتیبان [COLOR=#c00000]ولایت فقیه  باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. 
امام روح الله (ره)
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”