گربه ی افسانه ای در مقابل رقبای بی رحم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

به نظر شما تامکت قادر به مقابله با جنگنده های جدید همسایه ها هست؟

1-بله
126
53%
2-خیر
110
47%

مجموع رای گیری: 236

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3545 بار

Re: گربه ی افسانه ای در مقابل رقبای بی رحم

پست توسط sand_fighter »

واقعا شما فکر می کنی اگر دشمن وارد نبرد هوایی بشه چیزی از تامکت های با ارزش شما می مونه؟ برای هر تامکت ما 5 تا 10 اف 18 سوپر هورنت کنار می گذارن این منهای اف 15 ها و 16 هایی است که از عربستان و قطر و ..... بلند می شن وقتی در هر منطقه 30 تا 40 جنگنده حاضر بشن اونوقته که کل سیستم های شما اورکام می شن و آتش جواب گوی حجم نیرو های دشمن نخواهد بود اونوقت من دوست دارم بدونم چنتا su30 باید داشته باشیم تا این حجم بزرگ دشمن رو جواب گو باشه !؟
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 727 بار
سپاس‌های دریافتی: 1795 بار

پست توسط aliTOPGUN »

خب دوست عزیز ببین نمیدونمشما چرا همش ما رو با ابر قدرتها مقایسه میکنی! و توقع جنگ چند به 1 داری؟ اگه لطف کنی و یه نگاهی به پستهای صفحه ی قبل وپست قبلی بکنی! متوجه میشی تمام بحث من روی فناوری روزه ونحوه ی دستیابی به اون و مشکلات پیش روی ایران پر افتخاره!!! یوگوسلاوی یک ابر قدرت شرق اروپا بود و در مورد حملات برق اسای 18 کشور ناتو فقط نابود شد!! ونظاره کرد{منهای یکنایت هاوک که با کل توان پدافند و اطلا عاتی سرنگون شد. اونم کشوری که توانایی طراحی هواپیما- پایگاه و تانک وسلا حهای سبک داشت}... وانگهی هیچ وقت حمله ای که شما در انتظارشی به وقوع نخواهد پیوست و بحث روی تحدیدات وجلو گیری از اونها برای قدرتمند شدن توان کشورمونه .. من تعصبی روی تامکت ندارم{هواپیمای قدرتمند 30 سال پیش!}لی وقتی قدرتمند ترش موجود نیست به من چه ربطی دارد؟دوست دارم منظورتونو واضح تر بدونم ینی شما میگید اسمان ایران رو بسپاریم به همسایه ها تا با پدافند زمینی محافظتش کنیم یه نگاهی به پست بال کن و لطفاتوانایی SA6-SA2-S200/HAWK رو مد نظر داشته باش ممنونم از شما ومنتظر!
Yesterday is past, it is history.Tomorrow is future, it is a mystery today is present, it is a gift
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3545 بار

پست توسط sand_fighter »

خب دوست عزیز ببین نمیدونمشما چرا همش ما رو با ابر قدرتها مقایسه میکنی!

خوب بخاطر اینکه در خارج از مرز های ما یا کشور ها به شدت به ابر قدرت ها وابسته اند ! یا اصلا قدرت اینو ندارند تا با ما در گیر بشن پس علنا دشمن ما ابر قدرت ها هستن !
وانگهی هیچ وقت حمله ای که شما در انتظارشی به وقوع نخواهد پیوست

اومدیم و به وقوع پیوست اونوقت چی ؟ اصلا شما با کدوم علت می گی این کار نمی شه !؟؟؟؟؟
وقتی قدرتمند ترش موجود نیست به من چه ربطی دارد؟

میگ 29 ها در داگ فاین حمله به اهداف زمینی و در کل میانگین از اف 14 ها بهترن ! (اف 14 های علان که نه راداری دارن نه فینیکسی )
شما میگید اسمان ایران رو بسپاریم به همسایه ها تا با پدافند زمینی محافظتش کنیم

باز ملت زدن تو جاده خاکی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر ما رفتارمون در جهان خوب شه دیگه نیازی نیست هر 3 روز یک بار رزمایش بگذاریم تا دهن این عربارو ماسمالی کنیم تا حرف مفت نزنند !
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست »

البته باید دید منظور از رفتار خوب با دنیا چیست.اگر قرار بر این باشد که ما از حقوق مسلم خود عقب نشینی کنیم.من یکی امیدوارم هزار سال هم که بشه رفتارمون با دنیا خوب نشه.در ضمن دوست عزیز وقتی میگیم دنیا یعنی تمام مردم این کره خاکی اما دشمن ما بیشتر دولت ها هستند نه ملت ها.البته اون دولت ها هم هیچ غلطی نمیتونند بکنندو باید بشینند و پیشرفت ملت ایرانو ببیند و فقط و فقط حرص بخورند.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط aliTOPGUN »

{نقل از sand Fighterخوب بخاطر اینکه در خارج از مرز های ما یا کشور ها به شدت به ابر قدرت ها وابسته اند ! یا اصلا قدرت اینو ندارند تا با ما در گیر بشن پس علنا دشمن ما ابر قدرت ها هستن !
[اومدیم و به وقوع پیوست اونوقت چی ؟ اصلا شما با کدوم علت می گی این کار نمی شه !؟؟؟؟؟
میگ 29 ها در داگ فاین حمله به اهداف زمینی و در کل میانگین از اف 14 ها بهترن ! (اف 14 های علان که نه راداری دارن نه فینیکسی )
[quoteباز ملت زدن تو جاده خاکی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر ما رفتارمون در جهان خوب شه دیگه نیازی نیست هر 3 روز یک بار رزمایش بگذاریم تا دهن این عربارو ماسمالی کنیم تا حرف مفت نزنند ![/quote]}
1- بحث در مورد قدرت نظامی است و وابستگی مانند ویروس!
2- تهدید هست وهر لحظه امکان حمله جهت نابودی برخی تاسیسات وجود داره دشمن مثل بعضی ها توی جاده خاکی نیست دوست عزیز که بیاد حمله به کشوری 70 میلیونی با 2میلیون ارتش و ذخیره کنه!وقتی میدونه 7 هزار ساله هیچکس نتونسته بهشون زور بگه!!
3-میگ29 فعلا توی قطعات یدکی مونده واگه یه سر به نمایشگاه بزنید شاید داره ازش روغن میچکه!
4- صد درصدبا شما موافقم ولی 1- معمولا پارو دم اونهایی میگذارند که سرشون به کار خودشونه2- از شما ممنونم نظرات جایبی دارید.
Yesterday is past, it is history.Tomorrow is future, it is a mystery today is present, it is a gift
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

پست توسط iran_f14 »

مگه ميگ 29 ميتونه به اهداف زميني حمله كنه ؟
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط aliTOPGUN »

در مدلهای SMT بله ولی میگهای ایران A/UB فقط قدرت رهگیری هوایی را دارند
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

, عزیز تصویر اف-14 با R-73؟ :-x
تمام میگ-29 ها توانایی حمله به اهداف زمینی را دارند(تسلیحات هدایت ناپذیر)
در ایران چون هواپیماهای بهتری با برد بیشتری مثل اف-4 و اف-5 وجود دارند دلیلی برای استفاده از میگ-29 نیست
ولی یک جمله ای که قبلا در تاپیکی در همین سنترال داده بودم و گفته بودم که "تا کنون در ایران از قابلیتهای هوا به زمین میگ-29 استفاده نشده" رو اصلاح میکنم چون به خاطر دارم که در یک کلیپ میگ-29 ایرانی دو موشک(راکت؟) را همزمان شلیک می کند که خوب احتمالا گزینه دوم یعنی راکت بوده چون شلیک دو موشک R-27 یا R-73 یا حتی R-60 به طور همزمان به سمت یک Drone منطقی نیست(در جنگ واقعی شاید پیش بیاید)
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط aliTOPGUN »

jafar mohammad عزیز تصویر لود تامکت با دو مشکو داشتم سعی میکنم دومی رو پیدا کنم ولی اولی در صفحه ی قبلیه که توی یه سایت موشکو ار 73 ارچر ذکر کرده بود ولی بیشتر شبیه AIM9P2 میمونه!! در مورد میگ 29 های ایران چیزی توی رزومه شون نبوده ولیکن مطمعنا چون شما دیدید این توانایی رو دارند ضمنا توی این سایت راجع به رادار میگ 29 و سوار کردنش روی فانتوم برای لود موشکهای KH....خوندم مطمعنا این توانایی رو داره واطلاعاتم نادرست بوده . از شما بابت تذکر ممنونم.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط aliTOPGUN »

[External Link Removed for Guests]
خود R73 ARcher
.....R73
.....R73
تامکت ایرانی با R73 {به شباهت موشک لود شده با تصاویر بالا توجه شود و لطفا روی تصویر تامکت زوم کنید}
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط aliTOPGUN »

F14A tomcat ایران با لود AIM9P -AIM7E4 -AIM54A-و AIM23C dhقوش اسمان!!
هیچکدام از موشکها ی معروف گربه های ایرانی با دو موشک بالایی شباهت ندارند!
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

تصویری که شما قرار داده اید یک تامکت مجهز به دو سایدوایندر است R-73 قطور تر است و روی مدل اصلی آن(غیر آموزشی) هیچ گونه نوار سیاه یا زرد وجود ندارد

موشک سری KH ی که به صورت احتمالی روی یک یا چند فانتوم نصب شده اند موشک KH-58 هست و در مورد بقیه (KH-25وKH-29)تا کنون ادعایی مطرح نبوده
که این موشک نیازی به خود رادار هواپیما ندارد
در مورد توانایی هوا به زمین و کلیپی که من دیدم صد در صد مطمئن نیستم احتمالش هست که واقعا دو تا موشک هوا به هوا به سمت هدف شلیک کرده باشند :-(
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”