مقاله اي تحليلي و جامع در مورد نيروي هوايي ايران IRIAF (تاپيک جامع)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72642 بار
سپاس‌های دریافتی: 31670 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

torabi89 جان
در مورد بقيه موارد علاقه‌اي به بحث ندارم
اما در مورد F15 هاي دانگريد شده عربستان بايد خدمتتون عرض کنم بجز اسم اون برتري قابل ملاحظه‌اي بر فانتومهاي به قول شما 40 سال پيش ايران نداره
کمي مطالعه کنيد :-P
موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

مهدي جان مگه عربستان فقط اف15 داره عزير
دوما همون اف15 ها کلي به اين فانتوم ها ميچربن بابا فانتوم هاي ما وسط يه مانور سنگين از بس قديمي هستن يهو ديدي وارفتن :grin: يعني يهو ديدي بال اف4 يه طرف کاپکيت يه طرف موتوراهم يه طرف ديگه(يکم شوخي ب :-) ود اما خوب فانتوم هاي ما هم خيلي قديمي و فرسوده هستن اما هواپيماهاي عربستان...............)

اصلا ميگيم اف14 هامون بابا اف14 هاي ما که رادار درست و حسابي ندارن حتي اگه مدرنيزه شه باشند اون اف15 هارو سازندش با جديدترين فناوري روز اپگريد کرده
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

torabi89 جان
برام تعجبن آور هست اين فرمايشات شما
وقتي چيزي در فلان سال ساخته مي‌شه هرگز به اين معني نيست که در طي اين مدت هيچ تغييري نکردند، پس لطفا اونها رو قديمي و .... نناميد، بارها شاهد به روز رساني‌هايي در اکثر هواپيماها بوديم، پس ....
در مورد F15 هم مطلبي رو مدتي پيش دوست خوبم رضاي عزيز ارسال کرده بودند که در اون به طور کامل در مورد F15 هاي عربستاني بحث شده بود
در ضمن بنده منکر خريدهاي سنگين و گاها احمقانه‌ي سعوديها نيستم، اما هميشه حرف اول رو تکنولوژي نمي‌زنه، که در اين مورد لااقل تنها تکنولوژي وارداتي و داون شده در مقياس زياد داره، نه چيزي بيش از اين، در واقع نام و مقياس بالايي دارند، نه قدرت عملياتي بالا
در مورد F14 هم نه شما، نه بنده و نه هيچ يک از دوستان اطلاع دقيقي از اون نداريم، پس لطفا خود رو صاحب نظر ندونيد که رادار درست و حسابي ندارند، چرخاش توي هوا پنجر مي‌شه، بوقش کار نمي‌کنه و امثال اون :eek:
اميدوارم کمي سنجيده تر و واقعي تر مطالب رو ارسال کنيد
موفق باشيد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط torabi89 »

اقا مهدي جدي جدي شما ميخواهي با اين هواپيما ها که ما داريم با همون عربستان بجنگي!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اصلا عربستان رو ول کن من کلي گفتم شما ترکيه بغل گوشته همون کويت فسقلي بغل گوشته امارات همينطور همه اين کشور ها با جديد ترين و مدرنترين تجهييزات که ما نصفشم نداريم اون وقت ما با اف7 يا اف5 يا با اف4 40 سال پيش وووووو ميخواهيم جلوي اونا بايستيم ؟؟؟؟
من قبول دارم تو نيروي هوايي کاراي خوبي انجام شده اما..............................
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

torabi89,
گویا شما از کل کل کردن بدتون نمی یاد . حذفتون رو یک بار گفتین همه فهمیدیم . لازم به ده بار ارسال پست نیست . کسی قصد جنگ با عربستان و یا ترکیه رو نداره . ترکیه که تکلیفش معلومه همواره در سمت بی طرف بوده . اما اگر روزی اعراب حمله کنن شما خیالت راحت باشه که ایران به حد کافی سلاح برای مقابله با اونها داره . ثانیا یک اف-4 ایرانی با خلبانای واقعا مرد ایرانی قدرتشون دهها برابر اف -15 های عرب با خلبانهای ترسوئه که وقتی یه اف 14 را میبینن 4 تا موتور هم قرض میکننو می زنن به چاک . گویا شما قدرت خلبانان ایرانی رو دست کم گرفتین . اون دو تا فانتومی که اف -15 های عربستان زدن اگر پشتیبانی آمریکا در اون زمان نبود مطمئن باشید حتی جرات نزدیک شدن به اونها رو هم نداشتن .
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط torabi89 »

snipercab نصف حرفات شعار بود معذرت ميخوان اما همون عربا به وقتش يه پدري از ما دربيارن...............
دوما ما داريم درباره قدت نيروي هوايي بحث ميکنيم من چکار دارم که خلبان ايراني قوي هست يا نه حرف من اينه که همون خلبان عرب از 200 کيلومتري اون خلبان دلاور رو رهگيري ميکنه و با يه موشک ناقابل شهيد ميکنه همون کاري که ما با خلباناي عراقي اوايل جنگ ميکرديم جنگ هوايي جنگ چيريکي نيست که شما ميگي يه خلبان ايراني دلاور نميدونم چيچي
تکنولژي حرف اول رو ميزنه
من تمام اين حرفا رو درجواب احمد گفتم که ايشون گفته بود ايران قويترين نيروي هوايي در منطقه رو داره و عربستان يا هر کشور ديگه اي رو به عنوان مثال در باره نوع هواپيما ونوع سلاح و مقايسه تکنولژي اوردم که بقيه دوستان هم اومدن تو گود
منم ايراني هستم و ايران رو دوست دارم و حق اظهار نظر دارم حرف بيربطي نزدم که شما از من طلبکاري
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

torabi89,
نحوه نوشتاره شما منو یپبه یاد یه نفری میندازه که امیدوارم اشتباه کرده باشم
همون خلبان عرب از 200 کيلومتري اون خلبان دلاور رو رهگيري ميکنه و با يه موشک ناقابل شهيد ميکنه همون کاري که ما با خلباناي عراقي اوايل جنگ ميکرديم

اشتباه شما اینست که واقعا خلبانها را دست کم میگیرید . در حال حاضر به خلبانان هوانیروز علاوه بر اموزشهی عادی تکنیک های فرار از موشک نیز آموزش داده میشود . بسیاری از خلبانان ما نیز در جنگ این تکنیکها را به کاربردند و دماغ شلیک کننده ها را سوزاندند . ثانیا هرچه فاصله موشک تا هدف بیشتر امکان خطا کردن نیز بیشتر
ثالثا ایران نیز راههایی برای ره گم کردن از موشکها دارد . شراره و باریکه . نوارهای آلومینیومی ، کاهش ارتفاع و یا افزایش ارتفاع ناگهانی و بسیاری موارد دیگر که جنگ الکترونیک نیز شامل حال آن میگردد. در ضمن اگر خیال کردید که کشورهای غربی بهترین تجهیزات را در اختیار اعراب میگذارند بار هم اشتباه میکنید . آنها همان کاری را میکنند که به اصطلاح بازاریها گنجش را رنگ میکنند جای بلبل می فروشند . اگر قرار باشد تجهیزات درجه یک بفرستند آن وقت آمدیم و روزی با هم رو در رو شدند و باید با هم با سلاحهای پیشرفته بجنگند که به هیچ وجه قابل قبول نیست . موشکهای آمرامی که بابرد بالا امریکا به اعراب فروخته همگی دارای تکنولوژی دهه نود هستند که آمریکا در انبارهای خود داشت وبه اعراب فروخت تا با موشکهای جدیدتر و نوینتر نیروی هوایی امریکا مجهز شود . همان عربی که تو فرومها ما را مسخره می کند نمی داند که فرومش را همین خارجی ها برایش ساختند . کشورهای که مردمش عرضه ساختن حتی یک لنج را ندارند و تماما ابادیشان را مدیون ایرانی ها و غربیها هستند کی می توانند برای ما شاخ و شانه بکشند . حتی اف-22 آمریکایی را در اختیار خلبانان عربی که به غیر از ترس و عیاشی و خوردن و خوابیدن چیزی در وجودشان نیست بگذارید باز هم ترس دارند که با خلبانان ایرانیروبرو شوند . چون میدانند ایران همواره چیزی برای رو کردن دارد که اینها از ان بی خبرند .
من تعجب میکنم که شماییکه این همه ادعای حمایت از جمهوری اسلامی رادارید اینگونه نیروی هوایی و دانشمندان ما را به سخره می گیرید ولی منی که دلم از این دولت واقعا پر است نه تنها به خودم حتی به دیگران هم اجازه نخواهم داد که دانشمندان و خلبانان و نیروی هوایی کشورم را کم ارزش جلوه دهند . :x :x :x

امیدوارم دست از به استهزا کشیدن نیروی هوایی بردارید . چون کاری که شما میکنید همان کاریست که اعراب دوست دارند شما انجام دهید ؟
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

torabi89 جان
قصد بحث با شما رو ندارم
اما به عنوان حسن ختام
حرف اول رو هرگز تکنولوژي به تنهايي نخواهد زد، يک مثال ساده، کسي بهترين سلاح رو داشته باشه، اما قدرت و جرات استفاده از اون رو نداشته باشه و همينطور در خواب و خيال باشه، و در طرف ديگر فردي دلير و با اعتقادات قوي باشه و فقط يک چوب دستي داشته باشه، به نظر شما کدوم پيروز خواهند بود؟
در مورد اعراب هم که .... :eek:

در کل فکر مي‌کنم نيازي به ادامه بحث در اين تاپيک نباشه، در صورت ادامه شديدا پست‌ها کنترل خواهد شد
اگر نياز به ادامه بحث در اين مورد مي‌بينيد در PM مي‌تونيد با بنده و يا ديگر دوستان ادامه بديد، صحبتهاي کوچه بازاري و امثال اون جايگاهي در اين انجمن نداره و مغاير با قوانين هست
موفق باشيد
آخرین ويرايش توسط 1 on Mahdi1944, ويرايش شده در 0.

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

[align=left]Case #2: Air surveillance radar

Iran recently imported a powerful surveillance radar from the China National Electronics Import-Export Corporation. The radar is now part of Iran's air defense system, and it can detect targets up to 300 kilometers away. If the United States ever comes to blows with Iran, American pilots will have to contend with it.

This radar too seems to have been built with help from the United States. In the appendix to my testimony, I have listed the sensitive, controlled equipment that the U.S. Commerce Department approved for export to China National Electronics from 1989 to 1993. It totals $9.7 million. It includes things like equipment for microwave research, a very large scale integrated system for testing integrated circuits, equipment for making semiconductors, and a shipment of computer gear worth $4.3 million. All of this equipment appears highly useful for developing radar, and all of it was deemed so sensitive that it required an individual validated export license to leave the United States.

If the question is: Who has been helping Iran build air defenses? The answer may well be: The U.S. Commerce Department.

I would like to point out that in these two cases, the exports were approved under the Bush Administration. I urge the Committee to obtain and study the exports approved under the Clinton Administration. The generally pro-export stance of the Clinton Administration leads one to suspect that China is importing even more sensitive high-technology from the United States today. I cannot emphasize too strongly the need for effective Congressional oversight of our export licensing process. The lack of Congressional oversight was one of the main reasons why the Commerce Department approved so many sensitive American exports to Iraq before the Gulf War.

In addition to these two cases, other Chinese organizations involved in military or nuclear weapon work have either received sensitive American products or may do so  .

فکر کنم موارد بالا دیگه جواب برخی افراد فرصت طلب رو بده
منبع
[External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 59 بار

پست توسط کفير »

snipercab, جان :)
ايکاش حداقل يک خلاصه اي به زبان فارسي از مطالب بالا مي گذاشتيد
تصویر
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

Mahdi1944, عزيز چرا پست من رو پاك كردين ، مگه حرف بدي توش زدم منم همون چيزايي كه شما نوشتيد رو نوشته بودم .

torabi89, عزيز هدف شما از ضعيف نشون دادن نيروي هوايي چيه ؟
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

ايکاش حداقل يک خلاصه اي به زبان فارسي از مطالب بالا مي گذاشتيد

کفير,

متن قسمتی از گزارش بودکه در اکتبر 1998 توسط گری میلهولین پروفسور داشکده حقوق مرکز تحقیقات ویسکانسین امریکا که مرکزی معتبر از نظر گزارشاتیست تهیه شده بود .

به طور خلاصه در اون متن اشاره شده که ایران جدیدا رادارهایی رو از چین خریداری کرده که توانایی شناسایی اهدافی رو در فاصله 300 کیلومتری دارن و پس از استقرار این رادارها کار آمریکا در قبال ایران سخت تر شد ه است .

البته نویسنده سپس واکاوی میکنه که در حقیقت این رادار ساخت چین حاصل فروش فناوری پیچیده ساخت رایانه های پیشرفته و تجهیزات الکترونیکی روز به چین بود که چین توانسته با استفاده ار این فناوریها یک رادار قدرت مند

برای خود ساخته و نه تنها استفاده کنه بلکه به کشورهای ثالثی که در مقابل امریکا به اون کمک میکنن چون ایران ارسال کنه . در واقع نویسنده ابراز میکنه که امریکا خود از نتیجه صادرات فناوری به چین به خوبی با خبر بوده ولی این

کار رو انجام داده . یعنی اصلی ترین کمک کننده به ایران خود امریکاست .( نمونه های دیگری نیز ازقبیل فروش تجهیزات اوبونیکی اف-14 از طریق اسرائیل و آلمان - فروش حد اقل 50 موتور اف-5 از طریق کره که در داخل کره

تولید شده بود و قرار بود کره فناوری ساخت برخی از قسمتهای اون رو در اختیار ایران قرار بده - فروش برخی قطعات یدکی برخی هواپیماهای نظامی از طریق یک تاجر افغان ، قبول تعمیر هواپیماهای ایرباس ایرانی و بسیاری موارد

دیگر که در سایت مزبور وجود دارد . ) در پایان نویسنده تاکید میکنه که این صادرات با اجازه روسای جمهور وقت امریکا صورت گرفته و با توجه به اینکه کمیسیونهایی در کنگره آمریکا وظیفه بررسی نتایج این صادرات رو دارن و به انجام اون

رای مثبت دادن جای شکی نمیمونه که آمریکا خود خواستار انجام چنین عملی شده .و هیچ اشتباهی در اون رخ نداده و نتیجه گیری میکنه که چین در حال حاضر علاوه بر فناوری تجهیزات اوبو نیکی به بسیاری از فناوریهای دیگر نیز دست پیدا کرده ( که مطمئنا در اختیار ایران هم خواهد گذاشت - البته نه مجانی )

و اما نتیجه خودم از این گزارش . با توجه به این که در این گزارش به دستیابی کامل توان ساخت تجهیزات راداری تاکید شده دیگر جایی برای سخنان کسی که میگویند چین در صنعت ساخت رادار دچار مشکل است و توانایی انجام ان را ندارد . نمی ماند . مخصوصا که گزارش مربوط به سال 1998 بوده و اکنون در سال 2007 هستیم و چین توانسته با همین دانش خود هواپیماهای جنگنده نسل 4 به بعد خود را امسال به خدمت گیرد .

موفق باشید .
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”