پرواز های پایگاه هشتم شکاری

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

پرواز های پایگاه هشتم شکاری

پست توسط javadfakoori »

سلام!
چند وقته که توی پایگاه هشتم شکاری پرواز های پشت سر هم به صورت touch and go انجام میشه توسط انواع هواپیما ها در روز و شب!
میخاستم بدونم این پرواز ها برای چی انجام میشه اگه کسی اطلاعی داره؟
این پرواز ها به این صورت انجام میشه که یه هواپیما میاد باند رو لمس میکنه و سریع بلند میشه و میره!
و یه مورد دیگه اینکه این پایگاه مثلا چند وقت پرواز زیادی نداره ولی بعد پرواز های بسیار زیادی پشت سر هم تو شب و روز انجام میدن!!!
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

آسمان اصفهان
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: پرواز های پایگاه هشتم شکاری

پست توسط shola »

touch and go در واقع راهی برای تمرین خلبانان در فرود امدن است .بخش دشوار لندینگ بدست اوردن زاویه صحیح نزدیک شدن به باند و نگهداری صحیح جنگنده روی باند حتی در صورت وجود باد مخالف است که با این کار و پس از هر بار لمس باند و سپس برخواستن این کار مرتبا تمرین میشود .
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط javadfakoori »

دقیقا همین الان یک اف 14 از ارتفاع کمتر از 200 متری از روی جنوب غرب اصفهان رد شد با navigation light روشن!
من عمرم اصفهان بودم برای بار دوم بود که اف 14 رو از این ارتفاع روی شهر دیدم!
واقعا صدایی داشت!!!!
اگه تونستم ازش چند تای عکس آپ میکنم!!!

آسمان اصفهان
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1001 بار
سپاس‌های دریافتی: 879 بار

پست توسط نادر70 »

javadfakoori نوشته شده:سلام!
چند وقته که توی پایگاه هشتم شکاری پرواز های پشت سر هم به صورت touch and go انجام میشه توسط انواع هواپیما ها در روز و شب!
میخاستم بدونم این پرواز ها برای چی انجام میشه اگه کسی اطلاعی داره؟
این پرواز ها به این صورت انجام میشه که یه هواپیما میاد باند رو لمس میکنه و سریع بلند میشه و میره!
و یه مورد دیگه اینکه این پایگاه مثلا چند وقت پرواز زیادی نداره ولی بعد پرواز های بسیار زیادی پشت سر هم تو شب و روز انجام میدن!!!

یک سوال داشتم. با توجه به فاصله ی نسبتا زیاد پایگاه هشتم از مناطق مسکونی نحوه ی پروازها مثلا  [FONT=Times New Roman]
touch and go  
  چطور تشخیص می دهید? 
  در مورد مورد دومی که در پست اولتون اشاره کردید باید بگم که در مقاطع زمانی که مراحل آموزش های عملی پروازی صورت می گیرد معمولا پروازها افزایش می یابد و امری طبیعی است ولی پروازهای پایگاه هشتم تا سال گذشته که من مطلع هستم تقریبا منظم انجام می شد. دبیرستان ما در منطقه ای نزدیک به پایگاه واقع بود که پروازها به سمت غرب و جنوب کشور از حوالی آنجا عبور می کرد وبیشتر مواقع قابل مشاهده بود . این پروازها معمولا منظم بود و حتی خیلی اوقات سر ساعت معینی هم انجام می شد. 
[COLOR=#366092]پشتیبان [COLOR=#c00000]ولایت فقیه  باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. 
امام روح الله (ره)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط javadfakoori »

نادر70
احیانا شما دبیرستان امام محمد باقر(ع) نبودی؟
منظور من از افزایش پرواز های این پایگاه, پرواز های شبانه هشتم شکاری بود نه پرواز های معمولی این پایگاه!
در ضمن افزایش پرواز موقتی!!! این رو دلیلش رو میخاستم!
من هم از یکی از ساکنین منازل سازمانی این پایگاه پرسیدم که اتفاقا به دلیل همین پرواز ها و صدای زیاد هواپیما در روز و شب بیشتر از 6 ماه دوام نیاورد و ساکن شهر اصفهان شد!
هم از ایشون شنیدم و هم خودم دیدم!

یه سوال دیگه از دوستان مطلع: افسر RIO اف 14 چطوری آموزش می بینه؟
کابین عقب اف 14 که جایگاه افسرRIO وکابین جلو هم که خلبان میشینه, چه کسی توی پرواز موارد لازم رو به RIO آموزش میده؟
افسر خلبان که اپراتور رادار نیست؟!

یه سوال دیگه این که نیک رزم نیروی هوایی چیه؟
توی جاده انارک به سمت اصفهان قرار داره که از جاده چزی زیادی پیدا نیست و از همین دوستمون هم که پرسیدم گفت محل قلق گیری هوایپماهای نیروی هواییه!
کسی از این موضوع اطلاع داره؟؟؟

با تشکر :razz: :razz: :razz:

آسمان اصفهان
Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط نادر70 »

احیانا شما دبیرستان امام محمد باقر(ع) نبودی؟
درسته در همون دبیرستان بودم و 3 سال نظاره گر پروازهای زیبای F-14
منظور من از افزایش پرواز های این پایگاه, پرواز های شبانه هشتم شکاری بود نه پرواز های معمولی این پایگاه!
در ضمن افزایش پرواز موقتی!!! این رو دلیلش رو میخاستم!
در مورد افزایش پروازها هم همون طور که گفتم به احتمال زیاد به دلیل آموزش نهایی خلبانان جوان F-14 ها بوده

یه سوال دیگه از دوستان مطلع: افسر RIO اف 14 چطوری آموزش می بینه؟
کابین عقب اف 14 که جایگاه افسرRIO وکابین جلو هم که خلبان میشینه, چه کسی توی پرواز موارد لازم رو به RIO آموزش میده؟
افسر خلبان که اپراتور رادار نیست؟!

سوال جالبی است دوستان مطلع لطفا توضیح بدهند.
یه سوال دیگه این که نیک رزم نیروی هوایی چیه؟
توی جاده انارک به سمت اصفهان قرار داره که از جاده چزی زیادی پیدا نیست و از همین دوستمون هم که پرسیدم گفت محل قلق گیری هوایپماهای نیروی هواییه!
کسی از این موضوع اطلاع داره؟؟؟

من هم این مکان را دیده ام البته نمی دانستم که این کاربری را دارد از جاده هم به نظر متروکه می آید. اما با توجه به مطلبی که شما شنیده اید احتمالا همین کاربری قلق گیری و آموزش تیر اندازی را داشته باشد چرا که اطراف این ناحیه هم حداقل تا شعاع 40-50 کیلومتری هیچ منطقه مسکونی وجود ندارد.
[COLOR=#366092]پشتیبان [COLOR=#c00000]ولایت فقیه  باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. 
امام روح الله (ره)
اخراج شده
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 324 بار
سپاس‌های دریافتی: 682 بار

پست توسط phoenix80 »

کابین عقب اف-14 مسئولیتی -حتی استیک هم نداره - در مورد هدایت هواپیمای اف-14 نداره و اموزش ها رو روی زمین انجام میده و اموزش هم شامل کار با رادار و رادیو هست که احتیاجی به اموزش در اسمان ندارد.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 381 بار

پست توسط mahdi3366 »

حرفای شما ها درست.اما نباید به حق از فرمانده جوان پایگاه هوایی حرفی نزد.
خداییش انسان والا مقامی هستش.خیلی به فکر ساکنین و پروازهاست.این بنده خدا یکی از معدود کارکنان این نظام هستش که بجای زیر آبی رفتن و از زیر کار در رفتن،خیلی بیشتر از اون چیزی که وظیفشه کار میکنه.من خودم هر روز میبینم که ساعت 6 صبح میاد اداره و 6 شب برمیگرده.
خدا عمرش بده :AA:
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط javadfakoori »

جای Spotter ها در اصفهان خالی....!
در طی سه رو اخیر پرواز های بسیار زیادی از پایگاه هشتم روی شهر اصفهان و مناطق مسکونی انجام گرفته که البته هنوز دلیلش رو نمیدونم(اگه شد میپرسم بعدا میگم)...!
روز اول مال اف 14 ها بود...!
یک فروند اف 14چندین مرتبه در ساعاتی از روز بروی شهر اومد و با سرعت بالا و بالهای کاملا بسته و ارتفاع بسیار پایین از روی شهر و جنوب اصهان رد شد( کوه صفه)...!
عصر روز قبلش دو فروند Pc-7 از ارتفاع بسیار پایین نزدیک 20 متری از روی شهر رد شدند...!(جالبه که اصفهان 3 روزه به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده و دقیقا توی همین 3 روز هم پرواز ها زیاد شده) و هواپیما ها فکر کنم VFR پرواز میکنند...!
امروز هم دو فروند اف 5 در ارتفاع پایین و در فرمیشن دو فروندی به صورت بال به بال از روی شهر رد شدن...!

(اگه یه دوربین درست حسابی داشتم بجای اینکه اینا رو براتون تعریف کنم عکساشو براتون میفرستادم... تصویر تصویر تصویر)
خلاصه چشمشون نزنیم پرواز هاشون روی شهر بعد از 20 سالی زیاد شده...!
اما باز هم جای Spotter ها خالی...!

آسمان اصفهان
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

پست توسط salam_2407 »

پرواز پایگاه نهم بندرعباس هم به شکل محسوسی زیاد شدند ( این پایگاه فقط فانتوم داره )
و هرر روز تعداد زیادی فانتوم را میبینم که از روبروم رد میشن و در دل اسمان خلیج فارس جا میگرند
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار
Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط نادر70 »

phoenix80 نوشته شده:کابین عقب اف-14 مسئولیتی -حتی استیک هم نداره - در مورد هدایت هواپیمای اف-14 نداره و اموزش ها رو روی زمین انجام میده و اموزش هم شامل کار با رادار و رادیو هست که احتیاجی به اموزش در اسمان ندارد.

سلام
من هم این قضیه را شنیده ام ولی به هر حال هم خلبان و هم کمک خلبان(به خصوص خلبان در حوزه ی مهارتهای پروازی) نیازمند تمرین و پیاده سازی آموزشهای نظری و تئوریک در واقعیت و پرواز واقعی هستند بنابراین موضوع انجام پروازهای آموزشی منتفی نمی گردد.اما می توان این گونه پروازها را پرواز تمرینی نام گذاری کرد.

در مورد افزایش پروازها در روزهای اخیر با جناب فکوری موافقم.حداقل پروازهای قابل مشاهده از روی شهر افزایش یافته است.بنده روز یکشنبه یک فروند F-14 و روز دوشنبه هم پرواز یک فروند F-27 را در ارتفاع نسبتا کم مشاهده کردم که نمایانگر همین موضوع است.
امام روح الله (ره)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط javadfakoori »

F27 رو کجا رویت کردی همشهری؟ :razz: