آشنايي مختصر با جنگندهء صاعقه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

راستي دقت کرده ايد که شکل ورودي هواي صاعقه با اف-5 معمولي فرق دارد؟
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Captain
Captain
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

پست توسط DANG3R »

mehregan نوشته شده:فیشبد نامردی نکن ما همه دنبال یه منبع موثق می گردیم

mehrgan دوست عزیز
از آنجا که معلوم است فیشبد جان خودشان این عکس ها را جمع آوری و در اینجا می گذارند و منبع خاصی ندارد.
موفق باشید
Major
Major
نمایه کاربر

سلام دوستان
1-لطفا به سوالي که در دو تا پست بالا تر هست جواب بدهيد
2-به نظر من طراحي هواپيماي اف-18 را از هواپيماي اف-5يي شروع کرده اند يعني آنها ابعاد اف-5 را زيادتر کرده اند و سپس بال آن را بالاي بدنه گذاشته اند و .... درست نميگم؟
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 59 بار

پست توسط کفير »

یک هوابیمای آموزشی آمریکایی که شباهت زیادی به صاعقه دارد

[External Link Removed for Guests]

تصویر
New Member
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

صاعقه هواپيماي خيالي !!!!!!!!

پست توسط يم »

اين مطاب قابل توجه اونهاي كه ميكن صاعقه وجود نداره من بعد از خوندن مقاله مقايسه صاعقه واف 18 وحرف هاي بيهوده وتوهين اميز بعضي از عضو ها خيلي عصباني شدم وحيف اومد كه اين مطلب رو نكم كه در بهمن ماه سال 85 در بربامه ي ارتش كه روزهاي چهارشنبه دو هفته يكبار پخش ميشه گزارشي از بازديد فرمانده ارتش از كارخانه ساخت هواپيماي صاعقه رو پخش كرد البته تنها 30ثانيه رو از داخل كارخونه نشون دادن وما بقي رو به مصاحبه اختصاص دادن همچنين يك هواپيماي صاعقه كه تازه ساخته شده بود نيز به پرواز در اومد اين مطلب به كساني گفتم كه ظاهرا طرفدار امريكا هستن و اصلا به خودشون اعتماد وتكيه ندارن بايد به اين نكته توجه كردن كه فرماندهان ما درجنگ حضور داشته وطعم جنگ ونابرابري و سختي رو چشيدن وميدونن دشمن ما يك دشن قوي با تجهيزات بيشرفته است پس احمقانه اشت كه اين هواپيما رو يك هدف متحرك يا يك نمونه ازمايشي دانست چون يازده سال صرف ساخت اين هواپيما شده واين همه نيروي انساني وبودجه صرف صاعقه نشده كه بعضي از عضوها ان رو مسخره كنن من نميكم كه اين هواپيما توان رقابت رو بااف 18 داره بلكه خود رسانه هاي غربي اين مطلب رو گفتن در ضمن كارايي يك هواپيما در ميدان جنگ مشخس ميشه نه در يك سايت
Major
Major
نمایه کاربر

سلام
ضمنا در آن برنامه تعدادبي از قطعات و اسکلت هاي هواپيماي اف-4 هم نمايش داده شده بود که به رنگ زرد بود و شامل قسمتهاي مهمي مثل دماغه و کمر هواپيما بود
Major
Major
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

پست توسط sir.mohammad »

يم
ضمن خوش آمدگويي به شما
بايد عرض کنم همون طور که آگاهان انجمن توي تاپيک مورد اشاره شما گفتند ، صاعقه يک نمونه آزمايشي و يک تقليد مطلق از جنگنده آمريکايي f-5 که با هون موتورها و مقدار کمي تغييرات در قسمت بدنه هواپيمايي جديد معرفي ميشه .
و اما F-18 محصول 60 سال تجربه در زمينه هوانوردي و عصاره بهترين تغييرات هواپيماهاي شکاري ست ، اصلا انصاف نيست که اين نمونه هنر طراحي رو با يک جنگنده به قول خودتون 11 ساله مقايسه کنيد .
در ضمن سعي کنيد وقت خوندن تاپيک ها زياد عصباني نشيد چون افرادي مثل شما توي اين انجمن زياد هستن .

گویند به همه مردم عالم گله خویش
پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 216 بار

پست توسط iran4946 »

اين مطاب قابل توجه اونهاي كه ميكن صاعقه وجود نداره من بعد از خوندن مقاله مقايسه صاعقه واف 18 وحرف هاي بيهوده وتوهين اميز بعضي از عضو ها خيلي عصباني شدم وحيف اومد كه اين مطلب رو نكم كه در بهمن ماه سال 85 در بربامه ي ارتش كه روزهاي چهارشنبه دو هفته يكبار پخش ميشه گزارشي از بازديد فرمانده ارتش از كارخانه ساخت هواپيماي صاعقه رو پخش كرد البته تنها 30ثانيه رو از داخل كارخونه نشون دادن وما بقي رو به مصاحبه اختصاص دادن همچنين يك هواپيماي صاعقه كه تازه ساخته شده بود نيز به پرواز در اومد اين مطلب به كساني گفتم كه ظاهرا طرفدار امريكا هستن و اصلا به خودشون اعتماد وتكيه ندارن بايد به اين نكته توجه كردن كه فرماندهان ما درجنگ حضور داشته وطعم جنگ ونابرابري و سختي رو چشيدن وميدونن دشمن ما يك دشن قوي با تجهيزات بيشرفته است پس احمقانه اشت كه اين هواپيما رو يك هدف متحرك يا يك نمونه ازمايشي دانست چون يازده سال صرف ساخت اين هواپيما شده واين همه نيروي انساني وبودجه صرف صاعقه نشده كه بعضي از عضوها ان رو مسخره كنن من نميكم كه اين هواپيما توان رقابت رو بااف 18 داره بلكه خود رسانه هاي غربي اين مطلب رو گفتن در ضمن كارايي يك هواپيما در ميدان جنگ مشخس ميشه نه در يك سايت

بايد خدمت شما عرض کنم که ساختن يک هواپيماي جنگنده کار بسيار بسيار سخت و دشواري است و تنها 4 کشور
امريکا و روسيه و فرانسه و انگليس توانسته اند بدون کمک خارجي جت هاي جنگي بسازند :-o :-o
و کشورهاي چين و اسراييل و هند و افريقاي جتوبي و برزيل و ژاپن و سوعد و المان و ايتاليا و کره جنوبي با کمک اين 4
کشور و ان هم به صورت منتاژ توانسته اند جت هاي جنگي بسازند
حتي کشوري مثل چين که خيلي از نظر نظامي از ايران جلوتر است و جزء 5 قدرت هسته اي دنيا ميباشد بعد از 30 سال
تجربه تازه موفق شده هواپيمايي به اسم جي اف 17 توليد کند که موتور ان روسي(RD-939) و رادار ايتاليايي (GRIFO)
تشکيلات اويونيک فرانسوي و تسليحات روسي ميباشد تازه چين کشوري است که سال ها ميگ 21 را با کمک روسي
با نام هاي f-6,f-7توليد ميکرد
و ايا شما ميدانيد که کارشناسان ايراني 11 ماه زحمت کشيدند تا بتوانند سوخترساني هواپيماي سوخو24 را با تانکرهاي
سوخت رسان ايراني منطبق کنند يا 3 سال وقت صرف شد تا بتوان يک باک اضافي در ميگ 29 ها براي افزايش برد کار گذاشته شود ان هم به کمک اکرايني ها
عدم توانايي توليد جت هاي جنگي براي ايران عيب نيست زيرا همانطور که گفتم کشورهايي مانند ژاپن و چين با ان همه
تکنولوژي توانايي ساخت اين چنين هواپيماهايي را ندارند :-o
اگر ايران بتواند به تنهايي از پس اورهال f-14 بر بياد خيلي کار بزرگي کرده
و در اخر ما بايد واقع گرا باشيم و حقيقت را بپزيريم من هم مثل تمام ايرانيان وطن پرست عاشق ميهن خود هستم
و ارزو دارم که کشورم در تمام زمينه ها سرامد تمام کشورها باشد
و بايد قبول کرد که ايران در صنايع هوا فضا راه درازي در پيش دارد
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده
New Member
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

پست توسط يم »

من هم تاحدودي با نظر شما موافق هستم ساخت جنگنده و كارهاي نظير اين واقعا مشكله ولي ما كارهاي زيادي انجام داديم كه واقعا انجام اونها مشكل وحتي غير ممكن به نظر ميرسيد

حتما يه اف 5 كه لحيمش كردن مگر عصاباني شدن در مورد توهين به وطن عيبه مگر براي شما عيب باشه ولي براي ايرانيها افتخار

پس شما هم اون برنامه رو ديدين برنامه ارتش برنامه جالبي اما مال سپاه زياد جالب نيست و مسائل نظامي رو بي خيال شده از جلسات بي مورد سپاه گزارش واخبار ميده

مطلب من درمورد اف 18 رو از زبان رسانه هاي امريكايي گفتم ايران هم در زمينه هواي تجربه هاي 20ساله رو داره در ضمن سن سال زياد تاثير نداره مثلا همين سلول هاي بنيادي كه كسي باورش نمشود ايران در اين زمان كوتاه بتونه به اون دست پيدا كنه ما (ايران) در زمينه نظامي پشرفتهاي بسيار زياد وباور نكردني داشته چندي پيش رئيس ستاد مشترك ارتش در برنامه تلويزيوني در جواب سوالي دربره سلاح هاي ايراني اعلام كرد كه تنها درارتش 605 طرح نظامي طي 5سال اخير به موفقيت به پايان رسيده كه تنها نام 5طرح برد وما بقي رو محرمانه خواند
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

پست توسط majidjon13 »

مطلب من درمورد اف 18 رو از زبان رسانه هاي امريكايي گفتم

دروود

ميشه لطفا لينک اين خبر را که از رسانه هاي غربي ديده ايد قرار دهيد؟؟
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2612 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار
تماس:

پست توسط moh-597 »

يم,

كاربر گرامي

ارسال چندين پست متوالي با يك موضوع و بدون بار علمي و آن هم در كمتر از 15 دقيقه مجاز نمي باشد پستهاي شما ادغام مي شود
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من

صفحه اینستاگرام
New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط FARNAM »

بايد کمي عاقل بود سلاح و دانش ما هم مثل جامعه ما است نبايد خيال پرداز بود هر وقت نشانه هاي پيشرفت را در جامعه ديديد به دانش و تکنولوژي داخلي ايمان بياوريد مکانيک سر کوچه هم مي تونه چهارتا پيچ رو از روي نقشه ببنده يا يک موتور را ده بار باز کنه و ببنده و بتونه بار يازدهم درست ببنده ولي هيچ وقت نمي تونه يک موتور طراحي کنه .توانايي اين نيست که چهار تا پيچ رو بستن هر موقع تونستند راست بگن و دروغ را کنار بگذارند پيشرفت مي کنند نگفتن و پنهان کردن نشانه نداشتن است هيچ کدام از طرح هاي ارتش طرح نيست موتور يکي را برمي دارن ميزارن روي شاسي يکي ديگه راداراون يکي رو ميزارن روي اين يکي هر وقت تونستند يک رادار يا موتور يا شاسي طراحي کنند در دانشگاه نه در ارتش جايي که پرسنلش فقط اصول نظامي را آموزش ديده اند در هيچ کجاي دنيا يک ارتش کار طراحي نمي کند فقط موسسات طراحي و ساخت اين کار را مي کنند مثل لاکهيد مارتين جنرال الکتريک و هزاران شرکت ديگر روسها اين کار را مي کنند ولي بهتر است بگيم کپي برداري از طرح هاي امريکايي
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”