جنکنده های موجود در ایران ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

جنکنده های موجود در ایران ...

پست توسط dolphine »

صحت وسقمشو نمیدونم ...اگه عزیزان آگاه مطلع هستند ... لطفا راهنمایی کنن ...

به یه فروم برخوردم که مربوط به 6 سال پیش بود و داراییهای نیروی هوایی ایران رو ذکر کرده بود ... غیر از تعداد جنگند ه ها که کم وبیش آمارهای مختلفی ارائه میشه ... که هیچ کدوم به روز نیست چون یا جنگنده هایی آسیب دیده اند و از رده خارج شده اند یا تعدادی اورهال میشن و از زمینگیری نجات پیدا میکنن ... بخاطر همین آمارها دقیق نیست ...

ولی چیز جدیدی که تو این فروم دیدم برام تازه گی داشت ... اونم وجود هواپیمایی که شاید هیچوقت درباره حضورش در ایران صحبت نشده ...

[HIGHLIGHT=#f2f2f2][HIGHLIGHT=#d8d8d8]" سوپر اتاندارد " :  

تصویر

آیا حضورش در ایران صحت داره ... آیا همراه سایر جنگنده های عراقی به ایران پناه آورده ؟

تو اون مقاله عنوان کرده که 18 فروند در ایران هست که یکیش در مشهد دیده شده و بقیه در زاهدان به سر میبرن.

[HIGHLIGHT=#d8d8d8] [HIGHLIGHT=#f2f2f2]
در ضمن وجود 3 فروند اف 16 رو متذکر     احتمالا دوتاش سری A از ونزوئلا و یکیش سری بلاک 50 که از پاکستان دریافت شده و در بندرعباس به سر میبره .  

[HIGHLIGHT=#d8d8d8][HIGHLIGHT=#f2f2f2]و در آخر طرحهای جدید جنگنده های ایران رو که وزارت دفاع ونیروی هوایی روشون کار میکنن رو
طرحهایی بر گرفته از اف 14 و اف 16 عنوان کرده ... 

البته وجود 31 فروند سوخو 27 و 90 فروند سوخو 30 که از سال 2006 در حال تحویلگیری در پایگاه تبریز بودن رو هم ذکر کرده( طبق قرارداد 1990 ) ... این مورد بنا بر گفته رسانه ها شاید به خاطر فشار آمریکا انجام نشده باشه ...

[HIGHLIGHT=#f2f2f2][HIGHLIGHT=#f2f2f2]وهمچنین داستان ساخت موشک هوا به هوای R33 :   

[HIGHLIGHT=#f2f2f2] (که در غرب به نام AA-9 Amos شناخته مي شود)  
 [HIGHLIGHT=#d8d8d8][HIGHLIGHT=#f2f2f2][HIGHLIGHT=#f2f2f2]

در اون مقاله ذکر شده : با وجود اينکه رهبران ايران همواره مواضع ضدکمونيستي اعلام کرده اند و فعاليت احزاب چپ گرا در ايران ممنوع است اما شايعاتي وجود دارد مبني بر اينکه يک يا چند فروند F-14A به اتحاد شوروي در عوض کمکهاي نظامي تحويل داده شده است. حداقل يک خلبان F-14A ايران گزارش داده است (که با هواپيمايش) به سوي اتحاد شوروي حرکت کرده است. (اين موضوع هيچگاه اثبات نشده است)

دلائل بسياري وجود دارد که نشان مي دهد تکنولوژي هواپيماي F-14A، سيستم رادار کنترل آتش AWG-9 و موشکهاي فونيکس به طور کامل آشکار شده است. تجزيه و تحليل موشک فونيکس توسط اتحاد شوروي حدس زده مي شود که به ساخت و تکميل موشک Vympel R-33 کمک بسياري نموده است. موشک R-33 (که در غرب به نام AA-9 Amos شناخته مي شود) موشک هوا به هواي بسيار دوربردي است که سلاح اصلي جنگندهء MiG-31 موسوم به Foxhound به شمار مي رود. هرچند سرطراح ارشد دفتر ويمپل – گنادي سوکولوسکي – هرگونه الگو برداري بر اساس AIM-54A را تکذيب کرده است و ادعا کرده است که هيچ گاه يک موشک فونيکس عميلاتي در اختيار نداشته است.  

==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Major II
Major II
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: جنکنده های موجود در ایران ...

پست توسط SEAFARER »

سلام.
وسطای خرداد ماه امسال بود که توی پارک با دوستان نشسته بودیم.پارک یه جاییه که کل شهر(تبریز) دیده میشه و همینطور فرودگاه.نشسته بودیم که من 4 تا جنگنده دیدم که داشتن به طرف فرودگاه میرفتند.اول گفتم شاید میگ هستند.چون در فاصله زیادی بودند نمیشد دقیق فهمید چی هستند.یکم بهتر و با دقت بیشتر که نگاه کردم دیدم میگ نیستند.اصلا من تا حالا چنین جنگنده ای رو در آسمان ندیده بودم.نه توی تصاویری که از جنگنده های ایران در حال پرواز گرفته شده نه تصاویری که از جنگنده های ایران در زمین گرفته شده.خیلی شبیه سوخو 27 بود!!گفتم در انجمن بگم و بپرسم ولی با خودم گفتم ممکن نیست ایران سوخو 27 داشته باشه و فراموش کردم تا به امروز... ولی هنوز هم باور نمیکنم.چون هنوز احتمالش 0 هست. تصویر
تصویر
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

پست توسط ramin-am »

سوپر اتاندارد و اتاندارد هیچوقت وارد ایران نشدند . تنها راه وارد شدن این جنگنده ها عراق بود که عراق هم به صورت ملکی اونها رو نداشته و 5 فروند اجاره ای داشت که در جنگ 2 فروند هدف قرار میگیرند و بقیه به فرانسه بازگردانده میشه .
و اما ماجرای سوخو در تبریز چند ماه پیش یکی از دوستانم گفت هواپیماهایی رو به صورت فورمیشن 2 فروندی دیده که شبیه میگ بودند ولی رنگ بندی متفاوت و اندازه بزرگتری داشتند . من ابتدا احتمال شوالیه های روس رو به اونها دادم ولی شوالیه دو هفته قبل از ایران رد شده بودند . بعد در جریان نمایشگاه تبریز هم همون دوستم از یکی از خلبانان راهنما نقل قول کرده بود که از یک شکور خارجی در حال بررسی خرید هواپیما هستند . تقریبا 2 سال پیش هم فلانکر های چینی چند روزی توی تبریز میهمان بودند و من احتمال بررسی این هواپیما رو میدم ولی این یک احتمال از نوع غیر کارشناسی هست .
چند وقت پیش هم خبر از فرود یک هواپیمای تک موتوره توی تبریز داده شد که با توجه به گفته های دوستم به احتمال قوی یک اف 7 بوده و شاید میراژ .چون دیگه چنگنده ای با خروجی موتور بزرگ که دوستم میگفت امکانش وجود نداره .
به رویاهایت بی اندیش ..........
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

پست توسط farshid1989 »

הרפובליקה האסלאמית של איראן, חיל האוויר نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
بر اساس گزارش دفاعی اسرائیل در سال 2011که بنا به ادعا اونها از منابع جاسوسی و ماهواره های نظامی بدست امده
לחיל האוויר האירני יש מערכים לא גדולים מאוד של מיראז'ים, פאנטומים, ו-F-14, כולם מיושנים מאוד, וכולם, לפי הערכות, במצב קשה עקב מחסור בחלקי חילוף וכדו'. עם זאת, על פי שמועות, חיל האוויר האירני רוכש למעלה מ-300 מטוסי Su-30 וכן מטוסי J-11 J-10 סיניים ו-Mig-29SMT. אלו מטוסים שיכולים להיות מאתגרים מבחינה טכנולוגית לחיל האוויר הישראלי, אבל קשה להאמין שהם מצויים בידי האירנים בכמויות גדולות, לפחות לא בשלב הזה.
ما300 فروند Mig-29SMT Su-30 J-11 J-10 خریداری کردیم
ودر سال2011 گفته بود
איראן רכשה 150 מטוסי SU30. בכמות כזו לא ניתן לדבר עוד על חיל אויר
ایران 150 فروند سوخو تحت لیسانس در ایران مونتاژشده دارد( ایران چندین کارخانه در اصفهان تبریز مشهد تهران و شیراز برای ساخت و مونتاژ قطعات ایجاد کرده است که ارزش این قرار داد حدود یک میلیارد دلار بوده است قیمت هر جنگنده جدا درنظر گرفته شده است و ظرفیت اسمی در نظر گرفته شده در قرار داد مونتاز 250 فروند بوده نه خرید و این فعالیت ها مرتبط با پروژه شفق 2 نیز هستند مثلا تولید ایونیک در شیراز ادعا کرده ایران مثل چین توانسته سازه سوخو30 رو کپی کنه چند ماه پیش دوستان خبر حضور یه ماکت جنگنده جدید دادن شبیه سوخو 30 بود ولی یه موتوره و بالچه های جلوی ان حذف شده بود می تونید تصاویر شو در سنترال پیدا کنید )
שנועדו ככל הנראה לשמש את איראן למשימות MIG-31BM/MF רכישת 84 מטוסי
84 فروند میگ 31 BM / MF نیز جزه خریدهای 2003 تا 2008 است(گزارش 2011)
מטוסי קרב-הפצצה מתקדמים מדגם מיג Su-30mk2 MiG-29M/M2 מטוסי מיג j-10a, MIG-31 bm המכונים במערב
علاوه بر خرید j-10a, MIG-31 bm تعدادی Su-30mk2 MiG-29M/M2 از طریق سوریه و ونزوئلا خریداری شده است
איראן חיל האוויר ו Su30 MKII & J-10A הרוסית דיווחה מכירה של 150 Su-30MKII מטוסי קרב ו -20, 78 מיכליות דלק IL MK לאיראן. האם נכון
در اینجا به خرید 20 تانکر il-78 اشاره کرده است
در وسط های گزارش نام חוסיין מכירה כבוי حسین چیت فروش برای من جالب بود که گفته بود ایشان و چند تن از خلبان باسابقه نیروی هوایی تحت نام وابسته نظامی به چین سفر می کنند وا در انجا پس از بررسی های فراوان J-10b J-11b J-10a انتخاب می کنند
و به پیش نهاد حسین چیت فروش ایران 69 فروند J-11b می خرد
דאגתה ההולכת וגוברת של טורקיה משכנותה עם איראן ובייחוד שאיפותיה לפתח נשק
ایران بیشتر نگران ناتو و قدرت ترکیه است
בנוסף, תסייע איראן בהקמת מתקן לייצור טילים לטווח בינוני בסוריה ותצייד את הצבא הסורי בנגמ"שים וטנקים מתוצרת
ایران ارتش سوریه را محهز کرده است
מקורות בתעשייה ובפנטגון אומרים כי חיל האוויר האמריקני מתיר באופן דיסקרטי
پایان گفته بخشی از این اطلاعات از ماهواره های جاسوسی امریکا بدست امده و جزئ اطلاعات فوق محرمانه ارتش امریکا برای قافل گیری ایران در جنگ احتمالی به طور رسمی حاضر به انتشار انها نیست و اطلاعات بالا بخش کوچک اطلاعات گزارش محرمانه ارتش اسرائیل در مورد نیروی هوایی ایران است که اجازه انتشار عمومی یافته است و برخی اطلاعات مثل تصاویر ماهواره قابل انتشار نیست مثل :
צילום זה מראה מיג-31BM עם איראן חיל האוויר عکس میگ 31 BM ایران توسط ماهواره ....
Major II
Major II
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

پست توسط SEAFARER »

سلام.
اسرائیلی ها در حد حادی توهم دارند... :-?
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7308 بار

پست توسط Goebbels »

گزارش دفاعی اسرائیل را بی خیال!

جنگنده آدامس و شکلات نیست که هر وقت خواستی از جیب درآورده و استفاده کنی! جنگنده نیاز به دهها و بلکه صدها ساعت پرواز در طول سال دارد تا آمادگی و مهارت رزمی خلبانان حفظ شده و ارتقا یابد.

و وقتی پرواز صورت بگیره ، عکس هایی منتشر خواهد شد و جنگنده دیده خواهد شد . جی 11 ، سوخو 30 ، سوخو 27 ، میگ 29 اس ام تی و میگ 31 ای در کار نیست! :-)
Major
Major

پست توسط ramin-am »

خب ما اینها رو کجا نگهداری میکنیم؟ آهان یه 100 تا تو پارکینگ خونه ما هستن روشون چادر زدیم خاکی نشن
ماشین رو دو روز روشن نمیکنی ایراد میده حالا جنگنده با اون همه نیاز به نگهداری
Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

پست توسط mojtabba »

در کل جنگنده های اتاندارد در عراق 5 تا بودند حالا نمی دونم از کجا شدند 20 تا که دوتا شون رو تو جنگ زدیم و 18 تا به ایران پنا هنده شدند
جناب Goebbels
سوالی رو اشتم و تا حالا به جوابش نرسیدم
هر جنگنده ای برای اینکه موتور رو روشن کنه نیاز به استارتر داره و موتور هرجنگنده هم استارتر مخصوص خودش رو داره و نمی شه با استارتر اف 5 میگ 29 رو روشن کرد !
اما جنگنده های چینی چند مدتی در تبریز فرود اومده بودند و به تبع هم موتور رو خاموش کرده بودند حالا اینها به چه استارتری موتور رو روشن کردند ؟
شاید در هواپیما های ایلیوشین استارتر هارو آورده بودند یاشاید هم در ایران موجود بودند ؟
حالا کسی است به این سوال بنده جواب بده یانه ؟
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س
Major
Major

پست توسط ramin-am »

کلا تیمی که نیروی هوای چین برای رزمایش عقاب آناتولی فرستاده بود چند فروند فلانکر و یک ایلوشن پشتیبانی بود که تمام تچهیزات مورد نیاز رو با خود داشت
دوستان اسپاتر عزیز هم از تمامی اونها عکس گرفتند.
همون 5 فروند اجاره ای اتانداردها درست هست که دو فروند هم توسط تامکت شکار شده.
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7308 بار

پست توسط Goebbels »

جناب mojtabba

تا جایی که بنده اطلاع دارم :

برخی جنگنده ها برای استارت پیشرانه نیازمند سیستم های پشتیبانی زمینی هستند و برخی دیگر از جنگنده ها از پیشرانه خود آغازگر (Self Starter) استفاده میکنند.پیشرانه های خود آغاز گر به واحد قدرت کمکی یا APU مجهز هستند که عمل استارت رو انجام میده. پیشرانه های Saturn AL-31 و WS-10A جی 11 و سوخو های چینی هم دارای واحد قدرت کمکی برای استارت است. علاوه بر این میتوان با سیستم های استارت بادی یا Air Start Cart هم پیشرانه جت هواپیما های مختلفی رو روشن کرد و این سیستم منحصر به یک هواپیمای خاص نیست بلکه پیشرانه مورد نظر باید قابلیت رو داشته باشه که پیشرانه های روسی این قابلیت رو دارند.
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

پست توسط chad »

من و تمام ایرانیها از خداشون هست که این حرف اسرائیلیها در ست باشه ولی موضوعی که همیشه گفته میشه اینه که چرا کسی این جنگنده ها رو در حال پرواز ندیده یعنی همیشه شب پرواز میکنند یعنی یکی از خلبانهای این تعداد عزیم جنگنده به پست کسی نخورده تا بگه من خلبان سوخو یا j11هستم یا کسی تو پایگاه مربوطه این جنگنده ها خدمت کرده باشه.
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 1389 بار
سپاس‌های دریافتی: 266 بار
تماس:

پست توسط sroasha »

1393 نوشته شده:سلام.
اسرائیلی ها در حد حادی توهم دارند... :-?

توهم ندران ،این بخشی از سیاست ایجاد ایران هراسیشون هست !
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”