پیچیدن بوی دود در کابین سمند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4526 بار
سپاس‌های دریافتی: 8625 بار

Re: پیچیدن بوی دود در کابین سمند

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

Mamaldrug نوشته شده: شنبه 3 آذر 1397, 12:52 pm ممنون از راهنماییتون.
من تماما سیستم اگزوز و کاتالیزورها و واشرها رو تعویض کردم و بارها توسط اگزوزساز کنترل شده و میگن هیچگونه نشتی نداره.
سر اگزوز خمیده رو به پایین بود و بو میومد و من حتی با یه سراگزوز از زیر سپر کشیدم بیرون.ولی بو همچنان میاد.
درها رو ریگلاژ کردم و برای صندوق عقب نوار درزبند استفاده کردم اما رفع نشد.
اما فکر میکنم این ایراد مربوط به سیستم اگزوز نیست.چون فقط تو جاده و وقتی که پا رو از روی گاز برمیدارم،مخصوصا زمانی که جاده یه مقدار حالت سرازیری داره اتفاق میفته و بقیه موارد مشکلی ندارم.حتی اگه ماشین رو در اون حالت تو حالت خلاص بذارم بو قطع میشه. در حالی که اگه مربوط به اگزوز باشه تو سربالایی ها که فشار بیشتره باید بیشتر خودشو نشون بده.
موتور حتی یه قطره آب و روغن کم نمیکنه.شمع ها هم تازه عوض شدن و بازشون هم میکنم تمیز تمیز هستند.مصرف ماشینم هم خوبه.
فکر میکنم ایراد مربوط به ecu یا قطعه ای باشه که زمانی که موتور در اون حالت خاص قرار میگیره بو شروع میشه.
نمیدونم چه کار باید کرد؟

سلام
قابلی نداشت دوست عزیز

.
وقتی توی یک ماشین گرانقیمت هستیم مثل بی ام و یا بنز یا کادیلاک یا فورد و غیره , اگه پنجره ها بشته باشه و دریچه ی هوای تازه هم بسته باشه , اگر وسط جنگل آتش گرفته هم باشید هیچ بویی نمیاد توی ماشین چون به خوبی ایزوله شده
.
.
ماشین شما 2 مشکل داره :
1- تولید بوی بد
2- رخنه ی این بو به داخل اتاقش
.
شما اول باید ببینید بوی چی هست
بوی روغن سوزی ؟ یا بوی خام سوزی ؟ یا بوی عادیِ گازهای اگزوز ماشین سالم ؟
جواب این سوال خیلی کمک میکنه به حل مشکلتون

.
کار بعدی اینه که راهِ نفوذ این بو به اتاق رو پیدا کنین
آیا دریچه ی هوای تازه کاملاً بسته میشه و سالم هست یا معیوبه و کامل بسته نمیشه ؟
جواب این سوال هم خیلی مهم هست در حل مشکل
.
تستش خیلی ساده هست :

کانالهای روی داشبورد رو طوری تنظیم کنین که باد فقط از کانالهای جلوی داشبورد خارج بشه یعنی از روی داشبورد و کنار پاها باد نزنه اصلاً
بخاری و کولر خاموش باشه
دریچه ی هوای تازه رو ببندین (اگر دکمه اش چراغ داره باید چراغش روشن باشه تا دریچه بسته باشه )
.
تصویر
[External Link Removed for Guests] تصویر
[External Link Removed for Guests]
عکسهای بیشتر
[External Link Removed for Guests]
.
تمام پنجره ها هم بسته باشه
حالا رانندگی کنین با سرعت زیاد در جای ایمن . باید اصلاً باد نیاد از کانالهای روی داشبورد
اگر حتی ذره ای باد میاد از کانالهای روی داشبورد پس دریچه اش معیوبه و درست بسته نمیشه
معیوب بودن این دریچه باعث میشه که گازهای اطراف موتور بیاد توی اتاق
ضمناً در دیواره ی بین اتاق و موتور هم هیچ روزنه ای نباید باشه . به این دیواره میگن فایر وال firewall

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط Mamaldrug »

چون این مطلب رو از توی اینترنت خوندم:

"چون زماني كه شما در دورهاي بالا به ناگه پاتون رو از گاز بر ميداريد دريچه تراتل بسته ميشه و خلا منيفلد بسيار بالا ميرود و مكش بسيار زيادي را از لوله تهويه كارتل انجام ميدهد "

"زمانى كه سوپاپ كنترل تهويه كارتر (PCV) پوسيده و كهنه مى شود، اجازه مى دهد كه روغن وارد محفظه ى احتراق شود. سوپاپ PCV معيوب و يا فرسوده باعث مى شود كه فشار افزايش يابد و واشرى كه باعث نگه دارى روغن در موتور مى شود را خراب مى كند."
New Member

شتاب سمند ef7

پست توسط شاهرخ حاتمی »

سلام دوستان من یه سمند ef7 مدل 88 دارم که یه مشکلی داره اونم اینه که وقتی با ماشین یکم راه میرم شتابش کم میشه ولی وقتی توقف میکنم و یکم درجا کار میکنه دوباره خوب میشه در فصل تابستان وقتی زیر افتاب پارک میکنم و بعد نیم ساعت میام حرکت کنم شتابش خیلی خوب میشه ولی یکم که راه میرم دوباره شتاب کم میشه وقتی توقف میکنم فرقی نمیکنه که ماشین روشن باشه یا خاموش در هر دو صورت شتابش بهتر میش از دوستان میتونن منو راهنمای کنن در ضمن فرقی نمیکنه که ماشین سرد باشه یا گرم همیشه اینطوریه .
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

Re: شتاب سمند ef7

شاهرخ حاتمی نوشته شده: شنبه 24 آذر 1397, 11:12 am سلام دوستان

.
من یه سمند ef7 مدل 88 دارم که یه مشکلی داره اونم اینه که وقتی با ماشین یک کم راه میرم شتابش کم میشه ولی وقتی توقف میکنم و یکم درجا کار میکنه دوباره خوب میشه
.
در فصل تابستان وقتی زیر افتاب پارک میکنم و بعد نیم ساعت میام حرکت کنم شتابش خیلی خوب میشه ولی یک کم که راه میرم دوباره شتاب کم میشه.
.
وقتی توقف میکنم فرقی نمیکنه که ماشین روشن باشه یا خاموش در هر دو صورت شتابش بهتر میشه
.
از دوستان میتونن من رو راهنمای کنن

در ضمن فرقی نمیکنه که ماشین سرد باشه یا گرم همیشه اینطوریه .

سلام
.
بیش از حد کثیف بودنِ فیلتـر بنزین میتونه چنین مشکلاتی رو به وجود بیاره
.
کثیفی سوکتهای پمپ بنزین هم همینطور . چون باعث میشه برق با آمپر بالا نرسه به پمپ و قدرتش یهو کم میشه
.
فیشها معمولاً زیر صندلی عقب هست . فیشها رو بکشین ببینین تمیزه ؟ سولفاته نشده ؟
.
بهتره مقاومت وایرشمعها رو هم با اهم متر اندازگیری کنین . وایری که بیش از 5000 اهم هست بهتره عوض بشه . خوبش بین 500 تا 4000 اهم هست
.
مکانیکیها وایرهای کهنه ی سالم دارند پس نیازی به خرید وایر نو نیست چون معمولاً فقط یک وایر نیم سوز میشه ولی همه رو عوض میکنند !!!
با اهم متر میتونینچند تا خوبش رو سوا کنین و بردارین برای یدکی وتعویض وایر نیم سوز
===================================
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.
topic-t106890-96.html
.
topic-t107118-1008.html

توصیه‌های مهم امنیتی

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط مصطفی رجبیان »

سمند من هم همین مشکل رو داشت بوی اگزوز داخل میومد نه مشگل از کاتالیست بود نه سیستم اگزوز نه مشکل موتوری
دوستان اگر درب صندوق رو چک کنید اگر زیر قفل اون واشر گذاشتید اون رو بردارید بعضی از شاهکارها برای راحتی کار خودشان و بهتر بسته شدن درب صندوق عقب سمند بعلت سبکی مبادرت به گذاشتن واشر زیر قفل میکنند که باعث ایجاد فاصله بین درب و نوار دور صندوق میشه و اگر یکی از شیشه ها پایین باشد بو از داخل صندوق داخل اتاق می پیچه و اگر دوتا شیشه پایین باشه بو قطع میشه
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: پیچیدن بوی دود در کابین سمندse مدل 92

پست توسط alizadeh843 »

Mamaldrug نوشته شده: شنبه 3 آذر 1397, 12:52 pm ممنون از راهنماییتون.
من تماما سیستم اگزوز و کاتالیزورها و واشرها رو تعویض کردم و بارها توسط اگزوزساز کنترل شده و میگن هیچگونه نشتی نداره.
سر اگزوز خمیده رو به پایین بود و بو میومد و من حتی با یه سراگزوز از زیر سپر کشیدم بیرون.ولی بو همچنان میاد.
درها رو ریگلاژ کردم و برای صندوق عقب نوار درزبند استفاده کردم اما رفع نشد.
اما فکر میکنم این ایراد مربوط به سیستم اگزوز نیست.چون فقط تو جاده و وقتی که پا رو از روی گاز برمیدارم،مخصوصا زمانی که جاده یه مقدار حالت سرازیری داره اتفاق میفته و بقیه موارد مشکلی ندارم.حتی اگه ماشین رو در اون حالت تو حالت خلاص بذارم بو قطع میشه. در حالی که اگه مربوط به اگزوز باشه تو سربالایی ها که فشار بیشتره باید بیشتر خودشو نشون بده.
موتور حتی یه قطره آب و روغن کم نمیکنه.شمع ها هم تازه عوض شدن و بازشون هم میکنم تمیز تمیز هستند.مصرف ماشینم هم خوبه.
فکر میکنم ایراد مربوط به ecu یا قطعه ای باشه که زمانی که موتور در اون حالت خاص قرار میگیره بو شروع میشه.
نمیدونم چه کار باید کرد؟

منم این مورد را تجربه کردم خیلی بررسی کردم از قبیل صافی بنزین،کنیستر،دریچه های صندوق عقب،و خیلی موارد دیگه که رو اعصابم بود این مسئله که در نهایت اتفاقی رفتم سراغ محفظه پمپ زبنزین و متوجه شدم شیلنگ مربوط به vent از جاش در اومده بود زبا رفع این مورد بوی دود که موقع باز کردن شیشه ها به دزاخل نفوذ می کرد به طور کلی قطع گردید****دوستان زگفتم شاید بعضیا مشکل مشابه منو داشته باشن*****
New Member

پست توسط hirad9999 »

سلام.من لیفان ۶۲۰ مدل ۹۱ خریدم. شیشه ماشین رو پایین می کشم بوی خام سوزی میاد داخل کابین. نمیدونم چیکار کنم. کلافه شدم. ممنون میشم راهنمایی کنید.تشکر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

hirad9999 نوشته شده: سه‌شنبه 6 اسفند 1398, 9:20 pm سلام.من لیفان ۶۲۰ مدل ۹۱ خریدم. شیشه ماشین رو پایین می کشم بوی خام سوزی میاد داخل کابین. نمیدونم چیکار کنم. کلافه شدم. ممنون میشم راهنمایی کنید.تشکر

سلام
.

چون بوی خان سوزی هست و با پایین آوردن شیشه در حرکت به مشام میرسه پس از زیر ماشین و یا از انتهای ماشین هست که از راه صندوق عقب کشیده میشه توی اتاق .
.

زیر ماشین رو چک کنین که اگزوز و خمره ها سوراخ نباشه.
.

اگر اونها سالمه پی به نظر بنده بهترین راه اینه که یک لوله ی خمیده با زاویه ۴۰ درجه به سمت پایین نصب کنین سر اگزوز در دست ماشین تا گازهای اگزوز دمیده بشه به سمت زمین و فرصت نکنه کشیده بشه توی صندوق عقب و اتاق . سر اگزوز خیلی از ماشینهای آمریکایی و آلمانی اینطوری هست ‌.
.
مغازه های تزئینات خودرو از این سراگزوزها دارند که معمولاً کروم هست . حتماً باید خمیده به سمت پایین باشه

توصیه‌های مهم امنیتی

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط hosein136 »

سلام دوستان مشکل ماشین ( ای اف سون مدل ۹۳) من هم پیچیدن بوی بد داخل کابین هستش وقتی که پدال گاز و ول میکنم و شیشه ها پایین هست بو میاد داخل خودرو پیش هرمکانیکی که بگید بردم اگه تجربه ای در این خصوص دارید راهمنایی کنید
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

hosein136 نوشته شده: شنبه 27 اردیبهشت 1399, 1:57 pm سلام دوستان

مشکل ماشین ( ای اف سون مدل ۹۳) من هم پیچیدن بوی بد داخل کابین هستش

وقتی که پدال گاز رو ول میکنم و شیشه ها پایین هست بو میاد داخل خودرو
پیش هرمکانیکی که بگید بردم

اگه تجربه ای در این خصوص دارید راهمنایی کنید

سلام

مطالب قبلی رو بخونید و در ماشینتون چک کنین

توصیه‌های مهم امنیتی

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member

پست توسط alitili »

در این خصوص این موضوع به سایت کارینا پارس مراجعه کنید

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط aboozar011 »

سلام وقت بخیر.
کسی تونسته مشکل بوی دود داخل کابینو حل کنه؟
ماشین منم معمولا وقتی تو جاده پامو از رو گاز برمیدارم بو میپیچه داخل.و فقط هم وقتی شیشه پایینه بو میپیچه.
کف صندوق عقب زیر زاپاس یه دایره بود ک باز بود اونو پشوندم خیلی بهتر شد ولی هنوزم بو میاد.
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”