دسته بندی باتری ماشین از نظر ساختمان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: چهارشنبه 2 تیر 1389, 1:37 pm
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

دسته بندی باتری ماشین از نظر ساختمان

پست توسط cilek »

دسته بندی باتری ماشین از نظر ساختمان


1. باتری ماشین سیلد
باتری ماشین نوع سیلد جدیدترین تکنولوژی ساخت باتری در ایران است که از آن به عنوان [External Link Removed for Guests] اتمی یاد میشود.اما به اشتباه اغلب بر این گمان اند که این نوع باتری ماشین اسید (الکترولیت) ندارد درصورتیکه اینطور نبوده و دارای الکترولیت هستند اما با توجه به ساختار خاص صفحات داخلی آن نیاز چندانی به نگهداری و نیز اضافه کردن آب مقطر ندارد.
باتری ماشین سیلد در نوع باتری ماشین سیلد کلسیوم و باتری سیلد سیلور کلسیوم موجود میباشد که طول عمر بیشتر و در عین حال قیمت بیشتری نیز در قیاس با سایر نمونه های مشابه دارد.
بهترین نوع باتری های سیلد، نوع سیل سیلور کلسیوم بوده که تنها تعداد معدودی از تولید کنندگان بزرگ و مطرح خارجی قادر به تولید آن هستند.

2. باتری ماشین اسید شارژ
این نوع باتری ماشین نوع قدیمی باتری ها شناخته میشود. از مشخصه های این نوع باتری ها وجود 6 درب روی ماشین است که برای دیدن سطح الکترولیت باتری میبایست 6 درب آنرا باز کرد. درصورت کاهش سطح اسید باتری ماشین باید به آن آب مقطر اضافه شود بنابراین این نوع باتری ها به نگهداری و مراقبت نیاز دارد.
بااین تفاسیر با درنظر گرفتن بالا بودن قیمت باتری سیلد، برای انتخاب باتری ماشین مناسب به تست دینام با دستگاه مخصوص نیاز است.
[External Link Removed for Guests]- [External Link Removed for Guests] - [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”