خاموش شدن پراید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4524 بار
سپاس‌های دریافتی: 8624 بار

Re: خاموش شدن پراید

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

Zxcvmnb نوشته شده: جمعه 4 آبان 1397, 10:38 pm سلام یک پراید ۷۸ دارم که دوگانه کارخانه هست
مدتی است که وقتی که روشنش می کنم تکون تکون می خوره و خاموش می شه
اما وقتی می ره رو گاز خوب می شه
پمپ بنزین شو عوض کردم , باک بنزینش رو باز کردم گفتن شاید لوله ی باک بنزینش جرم گرفته باشه اما درست نشد
یکی از همکارانتون گفت که شیر گاز شو ببند شاید شیر برقی رگولاتور خراب شده باشه اما آن هم نبود

لطفاً کمک کنید
سلام
1- وقتی که موتور در دور آرام بیش از حد هوا بکشه این مشکل پیش میاد
یعنی یا پیچ سلو بیش از حد بسته هست یا استپر تنظیم نیست و هوای زیاد میده به موتور موقع روشن شدن
.
بنده پیچ سلو رو کمی سفت کرده بودم تا دور موتور کمی بالاتر از نرمال باشه ولی مشکلِ لرزش شدید بعد از روشن شدن پیش اومد و با کمی شل کردنِ پیچ سلو مشکل حل شد

پیچ سلو همون پیچی هست که یک فنر هم روش نصب شده تا شل نشه

.
پیچ سلو رو یک دور شل کنین و تست کنین
.
2- وقتی یک وایرشمع نیم سوز باشه هم این حالت پیش میاد
باید وایرها رو تک تک بردارین و با اهم متر مقاومتشون رو اندازه بگیرین . بین 1000 تا 4000 اهم یعنی خوبه
هر چه بیشتر باشه یعنی بنجل و یا نیم سوزه
اون وایری که چند هزار اهم از بقیه بیشتره پس کارش تمومه و باید عوض بشه
.
لزومی نداره وایر نو بخرین . مکانیکیها پر از وایرهای سالم هست چون فقط یکی از وایرها خراب میشه ولی همه رو عوض میکنند !!! چون تست نمیکنند با اهم متر بیینند کدومش باید عوض بشه .
اهم متر ببرید و چند وایر با مقاومت زیر 4000 اهم سوا کنین و بردارین . و یا کلی وایر به اصطلاح خراب بگیرین و ببرین خانه و با اهم متر خوبهاش رو جدا کنین
.
کلاً وایر نباید دیگه بیش از 5000 اهم باشه وگرنه یا خیلی بنجله یا نیم سوز شده پس باید عوض بشه

.
تست مهم :
اگر موتور بعد از روشن شدن به شدت میلرزه ولی خاموش نمیشه این تست رو انجام بدین برای پیدا کردنِ وایرشمع معیوب:
با موتور کاملاً سرد , کاپوت باز
یک انبردست عایق دار آماده کنین
موتور رو روشن کنین
همونطور که موتور داره به شدت میلرزه سریع برید و با انبردست وایرها رو تک تک بکشین و دوباره نصبش کنین .
اون وایری که کشیدنش از شمع باعث کمترین تغییر در لرزش میشه همون وایر معیوی هست
اون وایری که برداشتنش باعث شدت گرفتن لرزش میشه و یا موتور خاموش میشه پس اون وایر سالم هست

.
با همین تست میشه قدرتِ تک تکِ سیلندرها رو هم با هم مقایسه کرد و فهمید کدومش مشکل داره و نیروی کمتر تولید میکنه
با موتور کاملاً گرم همون تستِ قبلی رو انجام بدین

اون وایری که برداشتنش تاثیر کمتری بر کار موتور داره و لرزش کمتری به وجود میاد پس همون سیلندر به دلیلی نیروی کمتر تولید میکنه که میتونه از وایر یا شمع یا انژکتور یا سوپاپهای همون سیلندر باشه و یا معیوب بودن واشرسرسیلندر در اطرافِ همون سیلندر و ضعف کمپرس و هدر رفتنِ قدرت انفجار بنزین

====================
.
خواندن این تاپیک رو از صفحه ی اول به همه پیشنهاد میکنم چون کلی پول و آسایش و راحتی توشه
topic-t107118-1008.html
به دیگران هم پیشنهاد کنین بخونند
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط Zxcvmnb »

با سلام دوست عزیز وقتی روشنش می کنم به شدت می لرزه و ماشین خاموش می شه و فقط روی بنزین این جوریه
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 118 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

پست توسط مهاجر تنها »

Zxcvmnb نوشته شده: دوشنبه 7 آبان 1397, 1:18 pm با سلام دوست عزیز وقتی روشنش می کنم به شدت می لرزه و ماشین خاموش می شه و فقط روی بنزین این جوریه
به نام خالق هستی
سلام
دوست گرامی ماشین شما کاربراتوریه واگر فقط روی بنزین این مشکلو داره و با گاز خوب و بدون ریپ کار می کنه ربطی به برق نداره و همچنین ربطی هم به سوپاپها نداره
شما زحمت بکشید ببینید بنزین تا کاربراتور جریانش چگونه است؟اگر خوبه که مشکل از خود کاربراتوره دو تا ژیگلور داره که باید سرویس شوند
ساسات را چک کنید هرچند اتوماتیکه اما بعضی اوقات گیر می کنه

نکته بعدی هوا کشی زیادی از کنار منیفولد سوخت هم شاید باشه که روند پاشش سوخت را مختل می کنه
برای احتیاط اون ازمایشات شمع و وایری که اقای اسمونی گفتند انجام دهید
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”