لرزش پراید هنگام شروع حرکت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

لرزش پراید هنگام شروع حرکت

پست توسط BagheriMostafa »

سلام.
من ی مشگل دارم یه پراید ۸۸دارم حدود ۶ماهه دیسک و صفحه نو انداختم ولی جدیدا موقع راه افتادن ماشین شروع به لرزیدن میکنه و مجدد کلاچ رو میگیرم و راه می افتم
۱مشگلش چیه ۲وقتی کلاچ رو ازاد میکنم ماشین بدون گاز دادن راه می افته ایا مشگلی داره درگیریه کلاچ زیاده؟!
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4524 بار
سپاس‌های دریافتی: 8624 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

BagheriMostafa نوشته شده:سلام.

من ین مشگل دارم
یه پراید ۸۸ دارم حدود ۶ ماهه دیسک و صفحه نو انداختم ولی جدیدا موقع راه افتادن ماشین شروع به لرزیدن میکنه و مجدد کلاچ رو میگیرم و راه می افتم
۱
مشکلش چیه؟

2 - وقتی کلاچ رو ازاد میکنم ماشین بدون گاز دادن راه می افته
ایا مشگلی داره ؟
درگیری کلاچ زیاده؟!

سلام
1- بعضیها کم گاز میدند قبل از راه افتادن . برای همین ماشین میلرزه که علتش اُفتِ بیش از حد دور موتور هست

اما اگر پر گاز راه میافتین اما باز هم لرزش داره پس یا صفحه کلاچ سابیده و لاغر شده و یا پنجه های دیسکِ کلاچ ضعیفه و نمیتونه با قدرت به صفحه کلاچ فشار بیاره . درنتیجه دیسک کلاچ لیز میخوره روی صفحه و لرزش تولید میکنه

2- اگر در دنده یک با ول کردن کلاچ, موتور خاموش نمشه و ماشین حرکت میکنه پس دور موتور بیشتر از نرمال هست
با پیچ سلو میشه تا حدی دور موتور رو کم کرد . همون پیچی که روی دریچه گازه و یک فنر هم روشه تا شل نشه

====================

شما برای لرزش باید اول مطمئن بشین که کلاچ رگلاژ هست .
اگر کلاچ خیلی خیلی بالا میگیره پس ممکنه سیم کلاچ بیش از حد سفته و پنجه های فنریِ دیسکِ کلاچ نمیتونه کامل برگرده عقب و درنتیجه خوب فشار نمیاره به صفحه کلاچ

وقتی میرنین دنده یک باید بعد از 4 سانت که پا رو برمیدارین کلاچ تازه شروع کنه به درگیر شدن وگرنه رگلاژ نیست
در حین حرکت هم همونطور که پاتون روی گازه اگر کلاچ رو آروم فشار بدین باید تا 3 سانت اصلاً کلاچ عمل نکنه
=======================
اگر علت لرزش نئتور , لاغری بیش از حد صفحه کلاچه پس یا بنجل بوده و از روزائل ضخامتش کمتر از استاندارد بوده و جنسش هم بنجل بوده و زود سابیده و لاغر شده

اما اگر جنسش و ضخامتش خوب بوده پس رانندگی شما ایراد داره و صفحه زود سابیده شده

به احتما زیاد میتونین فقط صفحه رو عوض کنین و دیسک عوض نشه

در تاپیک صرفه جویی نوشته ام که اگر کلاچ خوب بوده و ازش راضی بودین پس فقط صفحه کلاچ رو عوض کنین و دیسک رو عوض نکنین و یک بار دیگه ازش استفاده کنین تا صفحه دوم هم تمام بشه اونوقت دیسک رو هم با صفحه عوض کنین
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
New Member
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

Re: لرزش پراید هنگام شروع حرکت

پست توسط Abolfazl_MC »

من ی مشگل دارم یه پراید ۸۸دارم حدود ۶ماهه دیسک و صفحه نو انداختم ولی جدیدا موقع راه افتادن ماشین شروع به لرزیدن میکنه و مجدد کلاچ رو میگیرم و راه می افتم
۱مشگلش چیه ۲وقتی کلاچ رو ازاد میکنم ماشین بدون گاز دادن راه می افته ایا مشگلی داره درگیریه کلاچ زیاده؟!

با سلام مشکل لرزش خودرو به دلیل تاب داشتن فلایویل است که باید باردیگر گیربکس پیاده و فلایویل به دست تراشکار سپرده شود و تراش ببیند راه افتادن خود به خود خودرو به علت نو بودن دیسک و صفحه و درگیری مطمئن ان است و مشکلی هم ندارد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4524 بار
سپاس‌های دریافتی: 8624 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

Abolfazl_MC نوشته شده:

با سلام مشکل لرزش خودرو به دلیل تاب داشتن فلایویل است که باید باردیگر گیربکس پیاده و فلایویل به دست تراشکار سپرده شود و تراش ببیند راه افتادن خود به خود خودرو به علت نو بودن دیسک و صفحه و درگیری مطمئن ان است و مشکلی هم ندارد

سلام
تا حالا نشنیدم که فلابویل تاب برداره
این لرزش بیشتر از تاب داشتن صفحه کلاچه
موقع خریدنش و نصبش باید روی میز شیشه ای با خط کش میلیمتری یا دُم کولیس همه ی لبه هاش چک بشه . نباید بیشتر از 1mm تاب داشته باشه وگرنه ویبره میده موقع ول کردن کلاچ
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 118 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

پست توسط مهاجر تنها »

سلام
یکی از علت های لرزش ،پلوسها هم می تونه باشه لقی پلوسها را چک کنید
دوم اینکه اگر مشکلی بادنده عوض کردن ندارید و دنده ها راحت جا می ره و همچنین زاویه رها سازی کلاج استاندارده معمولا ماشینهای انژکتوری بارها کردن پدال کلاج بدون گاز دادن حرکت می کنند حقیر این قضیه را با چند ماشین امتحان کردم
یادم میاد که مربی رانندگی هم همینو می گفت

در بندگی خدای علیم موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”