حسگرها باعث آلایندگی موتور میشوند!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 365
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 آبان 1385, 1:36 pm
محل اقامت: ماهشهر-شیراز
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 387 بار

حسگرها باعث آلایندگی موتور میشوند!!!

پست توسط جعفر طاهري »

سلام
قاعدتاً هر چه خودرو در بخش سامانه تنظیم بهینه کارکرد موتور ، تعداد حسگر بیشتری داشته باشد، آلایندگی کمتری داشته و به محیط زیست آسیب کمتری میرساند و خودرو نیز سوخت کمتری مصرف میکند و مثلاً ارتقاء از یورو 4 به 5 یا 6 پیدا میکند .
خودرو سازان داخلی تحت فشار استاندارد سازی ، بناچار دست به این ارتقاء بهینه میزنند اما تجربه نشان داده ، بعلت سطح درآمد استفاده کنندگان و وجود حسگرهای بی کیفیت و گران قیمت اغلب دارندگان خودرو به این آسانی حاضر به تعویض سنسور خراب شده خودرویشان با سنسور ، نو نیستند و بهمین علت مدتها با وضع پیش آمده کار کرد بد موتور سر میکنند و ضمن اینکه سوخت بیشتری را میسوزانند آلودگی بیشتری نیز در شهر ایجاد میکنند. 
بنابراین تا زمانیکه سازمانی نظارتی وجود نداشته باشد که از نصب حسگر های نامرغوب جلوگیری کند ، مطمئن باشید خودروئی که هنگام خروج از کارخانه کارکرد بهینه آن یورو 6 بوده پس از مدتی بر اثر خراب شدن حسگرها قادر به پاس کردن یورو 1 نیز نخواهد بود و اصل استاندارد سازی را بوسیله اجبار اعمال استاندارد بالا توسط مصرف کننده از بین میبرد . در حالیکه مصرف کننده چه دارای سطح درآمد خوب باشد و یا بد بنظر من مقصر نیست .
وقتی حسگر با کیفیت و مرغوب باشد هرگز راننده متوجه وجود چنین قطعه ائی نمیشود و پس از پوسیده شدن و از کار افتادن خودرو نیز در استوک فروشیها قابل استفاده است .
پیشنهاد میشود : 
- ارتقاء به سطح آلایندگی یورو بالاتر را که لازمه آن نصب سنسورهای بی کیفیت بیشتر است فعلا فراموش کنید چون فقط باعث آزار دارنده خودرو و افزایش گازهای خفه کننده بیشتری شده است . 
برای اینکه به صحت گفته های من پی ببرید به بوی بد متصاعد شده از اگزوز خودروهای پیرامون خود که ناشی از کارکرد بد موتور است دقت کنید .
منبع تیونینگ تالک
 
داستانهای فاطمه امیری کهنوج
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4350
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6692 بار
سپاس‌های دریافتی: 12082 بار
تماس:

Re: حسگرها باعث آلایندگی موتور میشوند!!!

پست توسط Mohammad 1985 »

باید کلا گل بگیرن صنعت خودروسازیمون رو
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”