خاموش شدن ماشین در حالت سرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

خاموش شدن ماشین در حالت سرد

پست توسط aqua90 »

سلام خدمت دوستان ماشین باز و متخصص و ادمین محترم امیدوارم حالتون خوب باشه
یه راهنمایی میخواستم
ماشین من تیبا2 مدل 94 هستی 79 تا کار کرده
الان یک ماهی هست که وقتی ماشین سرده مثل صبح ها بعد استارت و روشن شدن ماشین دور موتور غیرعادی بالا میره و بعد از ده پونزده ثانیه ماشین افت میکنه انگار خالی کار میکنه خفه میشه و اگر یه نمه گاز ندی کلا خاموش میشه و البته اونموقع گازم میدم خالی گاز میخوره ، بعد دوباره روشن میکنم یکم ماشین گزم میشه درست میشه البته باز هم با دور موتور غیرعادی بالا مثلا میاد رو 10.5 یا بعض موقعها 20 و پایین هم نمیاد . روغن عوض کردم فیلتر روغن و پمپ بنزین و هوا هم عوض کردم . دریچه گاز و خود استپر رو هم با اسپری تمیز کردم درست نشد ، البته دیاگ هم زدم گفت دستکاه چیزی نشون نمیده مشکل نداره اما باز هم وقتی ماشین سرده این داستان و داره 
خاموش شدن موقع سرد بودنه فقط اما دور بالا موقع گرم بودن ماشین هم هست انگار گاز سرخوده
به نظر شما چه کنم ؟
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 118 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

Re: خاموش شدن ماشین در حالت سرد

پست توسط مهاجر تنها »

یا هو
سلام دوست گرامی

مشکل از استپر می باشد گاهی با تمیز شدن هم درست نمی شود

✅ گیر کردن شافت استپر موتور

✅دریچه گاز

🎯بالا و پایین رفتن شدید دور موتور :

✅یکی از دلایل علاوه بر خرابی سنسورهایی مثل دریچه گاز، خرابی بادامک ها یا محور های میل سوپاپ است که به اصطلاح صاف شدن میل سوپاپ میگویند
⬅️دراین حالت علاوه براینکه دور از زیر 1000حتی تا2500نیز مدام و به شکل نامنظم بالا و پایین میشود، موتور خوب گاز نخورده، دود میکند و در اگزوز و مانیفولد گاز عطسه میزند.
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط aqua90 »

مرسی ممنونم از شما و راهنماییتون بسیار سازنده

و اینکه آیا مشکل دریچه گاز و خراب و یا فرسوده بودن آن بصورت فیزیکی قابل مشاهده ست  ؟؟؟
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 118 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

پست توسط مهاجر تنها »

aqua90 نوشته شده: یک‌شنبه 2 دی 1397, 12:24 am مرسی ممنونم از شما و راهنماییتون بسیار سازنده

و اینکه آیا مشکل دریچه گاز و خراب و یا فرسوده بودن آن بصورت فیزیکی قابل مشاهده ست  ؟؟؟

سلام
سلامت باشید
سنسور دریچه گاز باهمین نوسانات می شود فهمید خرابه
اما ساختار خود دریچه گاز از جهت میکانیکی شاید فنرش عیب کنه که رفت وبرگشتش ضعیف کنه والا چیزی برای خراب شدن نداره
واشرش هم اگر هربار دریچه را باز می کنید باید عوض کنید
دوست گرامی احتمال هوا کشیدن از منیفولد سوخت هم می باشد اون هم چک کنید

خدا کمکتون کنه
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”