سيستم هاي هشدار دهنده صوتي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Incredible Poster
Incredible Poster
نمایه کاربر
پست: 3047
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 9:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 384 بار
تماس:

سيستم هاي هشدار دهنده صوتي

پست توسط Farhad3614 »

سیستمهای هشدار دهنده از تقسیم بندی گسترده ای از نظر نوع استفاده و امکانات برخوردارند. در این تقسیم بندی، تجهیزات مورد استفاده برای خودرو دارای دامنه وسیع تری هستند. سیستم های هشداردهنده صوتی در ایران، طی چند سال اخیر بر روی خودروهایی مثل سمند، پژو پارس و برخی خودروهای دیگر قرار داده شده اند. برای ما ایرانی ها که غیر از چند تا اهرم تنظیم هوا، چیز دیگه ای روی کنسول جلوی ماشین هامون ندیدیم، داشتن یکی از این سیستم ها بر روی خودرو مثل سوار شدن بر آپولو میمونه، حالا بگذریم از تجهیزاتی که در خودروهای خارجی به کار میره! در رابطه با سیستمی که بر روی سمند نصب میشه، این سیستم قابلیت های زیادی داره که براتون لیست میکنم:


× تنظیم تایمر چراغ سقفی


× نشان دادن تاریخ، ساعت و روز هفته


× نشان دادن وضعیت سیستم تهویه (کولر و بخاری) و سیستم صوتی


× نشان دادن مقدار بنزین باقی مانده در باک خودرو


× قابلیت رمزگذاری بر روی خودرو به صورت یک کد چهار رقمی که برای روشن کردن خودرو، ملزم به وارد کردن آن هستید


× قابلیت تنظیم میزان حساسیت حسگر دزدگیر به صورت الکترونیکی بین صفر تا صد (به عنوان مثال اگر حساسیت را روی 100 تنظیم کنید، حتی با رد شدن یک اتومبیل، دزدگیر به صدا در می آید و اگر روی اعداد خیلی کم تنظیم کنید، فقط با ضربات محکم فعال شود.)


× قابلیت هشدار صوتی و نوشتاری (توضیحات: این قابلیت یکی از بارزترین مزایای این سیستم است. بسیار اتفاق میفته که راننده یادش میره ترمز دستی رو بخوابونه و در حال وهوای آرتیست بازی هم بره (بعدش هم دیگه معلومه!) و یا درب ماشین رو نبنده. در اینگونه مواقع، این سیستم شما رو آگاه میکنه و مثل یک دستیار هستش. مواردی که این سیستم تذکر میده عبارتند از: 1- باز ماندن یکی از درب ها 2-کم شدن بیش از حد بنزین، روغن موتور و یا روغن ترمز 3-کشیده ماندن ترمز دستی بعد از حرکت خودرو و ...)


=> پیامهای نوشتاری از طریق Display area و پیام های صوتی از طریق بلندگوی سیستم پخش میشوند. صفحه کلید این سیستم، دارای 9 کلید عددی و 7 کلید عملیاتی است
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”