bmw m6

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 130
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 502 بار
تماس:

bmw m6

پست توسط goshi bazz »

تصویر   نگاهیبه بدنه این اتومبیل به آسانی در می یابیم که ب ام و سری 6 نیز در فرم ویا چارچوب طراحی تازه ب ام و قرار دارد. در این زمینه میتوان فرم نو چراغجلو و عقب و فرم پهن تر جلوپنجره را برشمرد.

این خودرو از یکطراحی پویا اسپرت برخوردار است و در نمای جانبی تا اندازه ای به پورشه 911شباهت دارد. طراحان ب ام و سری 6 در طراحی نمای عقب این اتومبیل نیز ازفرم گونه های دیگر ب ام و پیروی کرده امد. اما این مدل از زیبایی هاییبرخوردار است که در مدل های دیگر ب ام و کمتر دیده شده است. در نمای عقب ،فرم سپر و 4 لوله اگزوز کروم کاری شده آن فرم اسپرت زیبایی را به اینخودرو بخشیده اند.

درازا،پهنا،بلندای این اتومبیل به ترتیب برابربا 487،186 و 138 سانتیمتر است. قسمتهایی از بدنه این خودرو از جنس فیبرکربن ساخته شده است . در این زمینه بد نیست بدانید که وزن سقف فیبرکربنیاین ماشین 50 درصد سبکتر از وزن سفق گونه های استاندارد سری 6 است.

کابین:
کابینب ام و ام6 برای خود فصل جداگانه ای دارد. تمامی قسمت های این کابین یا باچرم طبیعی و یا از جنس فیبرکربن و یا آلومینیوم پوشیده شده اند.ایناتومبیل نیز به گونه استاندار از سیستم I Drive بهره مند است. همچنینفرمان کلفت با روکش چرمی و صندلی های ویژه اسپرت این اتومبیل نیز اززیبایی درخور نگرشی برخوردارند.

با نشستن بر روی صندلی این ماشینو روشن کردن موتور، دو سوی راست و چپ تکیه گاه این صندلی ها باد شده و کمرراننده را در خود جای میدهند . ب ام و ام6 از یکی از بهترین و دولوکس ترینکابین های خودروهای این کلاس برخوردار است.

ساختارهای نو:

درمیانساخته های نو ب ام و شاید سری 6 تنها اتومبیلی باشد كه با دیدن آن مو برتن شما راست میشود. این اتومبیل با برخورداری از یك پیشرانه 10 سیلندر با507 اسب بخار ، گیربکس 7 سرعتع و فرمی بسیار زیبا بدون شک یکی از 5 خودروبرتر در میان اتومبیل های کلاس اسپرت جهان هست.

نوآوری های اینماشین برای آشنایان به جهان اتومبیل چندان هم تازه نیست ، چرا که کمتر ازیک سال پیش ب ام و با معرفی مدل M5 بسیاری از نوآوری های سری 6 را نیز بهجهانیان شناساند. با این که هر دو مدل M5 و M6 از موتور و گیربکس مشترکسود میبرند ولی خواندن ویژگی های سری 6 برای بار دوم نیز همچنان جالب است

موتور وگیربكس :

ایناتومبیل چون ماشین های مسابقه ای فرمولا وان از یك پیشرانه 5لیتری 10سیلندر با آرایش V شکل، یک گیربکس 7 سرعته سود میبرد. بیشترین توان وگشتاور این موتور به ترتیب برابر با 507 اسب بخار در 7750 دور و 520 نیوتنمتر در6100 دور در دقیقه است . M6 با وزن 1600 کیلویی خود گرچه اندکی ازماشینهای فرمولا وان سنگین تر است اما در شتاب و سرعت گیری ناآرام و بسیارچابک است . شتاب 0-100 و بیشترین سرعت این اتومبیل نیز به ترتیب برابر با6/4 ثانیه و 330 کیلومتز در ساعت است.(بیشترین سرعت استاندارد کنترل شده250 کیلومتر در ساعت).

همچنین میانگین مصرف بنزین این ب ام و نیز8/6 کیلومتر بر هر لیتر است . تعویض دنده های گیربکس 7 سرعته این اتومبیلچنان تند و تیز است که هر تعویض دنده تکان سنگینی به کمر و گردن رانندهاین ماشین وارد میکند.
زمان تعویض هر دنده این گیربکس 65 میلی سکندیا 65 هزارم یک ثانیه است. بد نیست بدانید که زمان تعویض هر دنده فراریF430 برابر با 150 میلی سکند است.

دینامیک رانندگی:

باوارد آوردن فشار بر روی پدال گاز این اتومبیل آوایی بم آمیخته با غرشیآهنین به گوش شما میرسد. آوای این موتور تا اندازه های نزدیک به آوایپیشرانه لامبورگینی گالاردو است. در هنگام شتابگیری با این ماشین شما بهزودی در می یابید که شتابگیری این هیولای سرعت ترس برانگیز است. دور موتوراین ب ام و به آسانی و بدون خجالت بالا میرود و گیربکس اتوماتیک آن نیز بهتندی تندر دنده عوض می کند.

تندی تعویض دنده های این گیربکس به اندازه ای سات که در هنگام رانندگی دل شما به حال کلاچ این اتومبیل میسوزد!

بام و M6 در مانورهای بسیار سنگین از یک کم پیچی یا کم فرمانی بسیار اندکرنجور است. در این هنگام اگر راننده بر فشار پای خود بر روی پدال گازبیافزاید، این اتومبیل با برخورداری از تقسیم وزن ایده آل (موتور جلودیفرانسیل عقب) به تندی به راه می آید.

ناگفته نماند که ایناتومبیل در یک پیست بسته آزمایش شده و این گونه مانور ها نیز تنها درپیستهای بسته امکان پذیر هستند. سیستم فنربندی این خودرو نیز در سه گونهاستاندارد،اسپرت،کامفورت قابل تنظیم است کخ حالت اسپرت سفت ترین حالتتنظیم این فنر بندی است.

پورشه مازاراتی یا ب ام و:

پورشهیکی از اتومبیل های اسپرت درجه یمک جهان است. پورشه 911 نیز در مانور هااز یک کم پیچی اندک رنجور است، اما جاگذاری موتور ب ام و ذر جلو ، بالانسبهتری را برای این اتومبیل به همراه داشته است.

از سوی دیگر ب امو M6 با نسبت توان به وزن 3/3 کیلوگرم برای هر اسب بخار از نسبت توان بهوزن بهتری از پورشه 911 و مازاراتی gran sport نیز بهره مند است. ب ام وM6 در مقایسه با مازاراتی نیز نه تنها هیچ چیز کم ندارد که کیفیت مونتاژآن نیز بهتر از مازاراتی است، با همه این سخن ها ، پرستیژ ب ام و همچنانکمتر از پورشه و مازاراتی است.

پایان سخن:

ب ام و M6 رامی توان به گونه ای کوتاه و گویا یک اتومبیل نیرومند، تاآرام ، شیک و باروح اسپورت دانست. این اتومبیل همچنین با وسایل رفاهی سوپر دولوکس و فنربندی نرم(در حالت کامفورت) برای رانندگی در مسیرهای طولانی نیز بسیارمناسب است.
M6 در حالت اسپرت دست کمی از یک پلنگ خشمگین ندارد ولی شما میتوانید هر نام دیگری را که برازنده آن میدانید بر روی آن بگذارید


ببخشید اگه زیاد بود!!! یه نیم ساعت طول کشید تایپ کنم!! امیدوارم مفید باشه

ببخشید منبع یادم رفت:: مجله ماشین شماره  
تصویر تصویر تا توانی دلی به دست اور تصویر تصویر تصویر تصویر دل شکستن هنر نمی باشد تصویر تصویر موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”