mazda 3 2010

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 130
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۹ مهر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 502 بار
تماس:

mazda 3 2010

پست توسط goshi bazz »

با سلامتصویر   شده ترین و پر فروش ترین ساخته های مزدا در جهان است . به همینانگیزه نسل نو این ماشین نه تنها میبایست ادامه دهنده راه نسل پیشین کهباید اتومبیلی با کیفیتی برتر از نسل پیشین نیز باشد ، با این حال پرسشیکه برای بسیاری از دوستداران این اتومبیل به ویژه پس از دیدن نمای جانبیمدل هاچ بک نسل نو مزدا 3 پیش می آید ، این است که آیا این ماشین یک مدلبهینه سازی شده (فیس لیفت ) از همان مزدا 3 نسل پیشین است و یا سخن ازاتومبیلی کاملاً نو در میان است ؟ به همین دلیل در آغاز سخن باید یاد آورشویم که نسل نو مزدا 3در بر دارنده یک اتومبیل کاملاً نو است ، ماشینی کهشاید بتواند چون نسل پیشین مزدا 3 بسیاری از رقبا را بر سر جای خود نشاند. از ویژگی راه های جدید بازاریابی مزدا در اروپا این است که نمایندگیهایاین خودرو ساز چند روز پیش از معرفی رسمی این ماشین شبی را با نام ( شبمزدا 3) برای آشنایان و دوستداران مزدا ترتیب داده بودند . بدین روی چندیپیش مزدا 3 طی مراسمی در نمایندگی های مزدا به دوستداران ویژه معرفی شد .نوشتاری که در زیر میخوانید ، نخستین آزمایش رانندگی نگارنده با نسل نومزدا 3 است . 
  : 
  اینکه نسل نو مزدا 3روی پلیت فرم نسل پیشین ایناتومبیل ساخته شده ، اما 90 درصد از قطعات شاسی نسل نو این ماشین نسبت بهنسل پیشین بهینه سازی شده اند . از سوی دیگر وزن شاسی نسل نو نسبت به نسلپیشین 15 کیلوگرم سبک تر شده است . 
  نماند که در شاسی نسل پیشین تنها 12 درصد فولادبا مقاومت بالا به کار رفته بود در حالی که درصد به کارگیری این گونهفولاد در شاسی نسل نو 28 درصد افزایش یافته شد . بد نیست بدانید که بهکارگیری تنها یک کیلوگرم فولاد سبک و با مقامت بالا در جای درست ، میتواندجایگزین 3 کیلوگرم فولاد سنگین وزن شود . مهندسان مزدا برای بالاتر بردنمقاومت پیچشی این اتومبیل در برخی از نقاط شاسی نسل نو فاصله نقطه جوش هایشاسی را از 100 میلیمتر در نسل پیشین به 30 تا 60 میلیمتر در نسل کنونیکاهش داده اند . 
  دگرگونی های طراحی مزدا 3 ، در نمای جلو اینماشین به چشم میخورد . در این نما به ویژه جابه جایی جلو پنجره 5 گوش وخندان این اتومبیل از بالای سپر به زیر سپر در جایی که باد گیر سپر جایدارد ، فرم اسپرت ویژه ای به نمای جلو بخشیده است . 
  گفته مزدا با اینکه فرم جلو پنجره تا اندازه ایبزرگ به چشم می آید ، اما در این اتومبیل راه ورود هوا به موتور نسبت بهمدل پیشین کوچکتر شده سات . این جلو پنجره هم چنین در بردارنده دریچه ایبوده که در سرعت بالا برای پیشگیری از گردش بالای پروانه و بالاتر رفتنمقاومت بدنه در برابر باد باز میشود . فرم کلی چراغ ها و چراغهای مه شکناین اتومبیل نیز دارای شباهت های فراوانی به مزدا 6دارد . از این گذشتهگلگیرهای ورم کرده این ماشین نیز بی شباهت به مزدا RX-8و مزدا 6 نیست . 
  که پیش از این در مزدا 2 نیز به کار گرفته شده واز این پس نیز در دیگر مدلهای این خودرو ساز دیده خواهدشد . در نمای جانبیگرچه فرم ستون C نسل نو مزدا 3 بی هیچ دگرگونی از مدل پیشین قرض گرفته شده، اما دیگر قسمتهای این نما همگی دارای فرم های جدیدی هستند . در این میانخطوط بالای درها که به گونه ای نشان دهنده سر شانه هایی پهن هستند و درپایان چراغ های عقب را نیز در برگرفته اند و خط کج پایین درهای این ماشین، زیبایی ویژه ای به نمای جانبی این خودرو بخشیده اند . با این حال شایدتنها نکته منفی طراحی این ماشین در نمای جانبی ، سپر بیش از اندازه بیرونزده عقب آن باشد . در نمای عقب مزدا 3 بیش از هر چیز چراغهای عقب آن بهچشم می آیند . فرم این چراغهای نیز بیش از پیش از این در مزدا 6 دیده شدهاست .درازا ، پهنا و بلندای مدل هاچ بک مزدا 3 به ترتیب برابر 4460 ، 1755، 1470 میلیمتر و فاصله اکسل های آن 2640 میلی متر است . گرچه فاصله اکسلهای این ماشین برابر با نسل پیشین بوده ، اما درازای مدل هاچ بک و سداناین ماشین به ترتیب 40 و 120 میلیمتر بیش از مدل پیشین است . 
  : 
  طراحی و کیفیت کلی کابین مدل پیشین مزدا 3 درزمره بهترین های این کلاس بوده ، اما ارگونومی و کیفیت کابین نسل نو اینماشین بسیار بهتر از نسل پیشین مزدا 3 است . در کابین این ماشین نخستینموردی که به چشم میخورد ، جلو داشبورد آن بوده که بی هیچ شباهتی به جلوداشبورد نسل پیشین با برخورداری از یک طراحی نو و ساخته شده از مواپلاستیکی نرم با نو آوری ها خود نمایی میکند . در قسمت نشان دهنده های اینماشین ، شما دو نشان دهنده گرد می بینید که پس قابی گود جاسازی شده اند .در فاصله میان این دو نشان دهنده نیز لامپ های هشار دهنده نیز لامپ هایهشدار دهنده سیستم نشان دهنده جای دارند . راننده این اتومبیل با نشستنروی صندلی راننده خود را در کانون کنترل این ماشین می یابد .برای راحتیکار و بخشیدن ایمنی بالا با راننده مزدا 3 ، دسته دنده این ماشین نسبت بهمدل پیشین 6 سانیتمتر بالاتر و 3 سانتیمتر نزدیکتر به راننده جا سازی شدهاست . 
  سوی دیسپلی یا صفحه نمایشگر داده های کامپیوتررانندگی این ماشین نیز د بالاترین نقطه کنسول میانی ، دادهای کار آمدی رادر اختیار راننده میگذارد . با اینکه صندلی های سفت و خوب جلو این ماشیناز گودی ( 2 سانتیمتری بیشتر از نسل پیش ) مناسبی در قسمت نشیمن گاه وتکیه گاه برخوردارند ، اما صندلی های عقب آن چنان در رده متوسط جای دارند. با این حال راحتی صندلی های عقب نسل نو مزدا 3 با افزایش درازای 5/3سانتیمتری قسمت نشیمنگاه ، بهتر از نسل پیشین این ماشین است . گنجایشصندوق بار این ماشین در مدل هاچ بک برابر با 340 لیتر و قابل گسترش تا1360 لیتر و در مدل سدان برابر 430 لیتر است . 
  و گیربکس :  
  3با دو پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپه بنزینی و 2پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپه دیزل قابل سفارش است . بیشترین توان و گشتاوردپیشرانه 6/1 لیتری بنزینی اتومبیل این آزمایش به ترتیب برابر 105 اسب بخاردر 6000 دور و 145 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه است . هم چنین شتاب صفرتا 100 کیلومتر و بیشترین سرعت مزدا 3 با این موتور به ترتیب با 2/12ثانیه و 184 کیلومتر در ساعت و میانگین مصرف سوخت 9/15 کیلومتر بر هر لیتربنزین است 0 این اتومبیل به گونه استاندارد از بک گیربکس 5 سرعته دستی سودمی برد. 
  بیشترین توان و گشتاورد پیشرانه 2 لیتری بنزینی مزدا3 به ترتیب برابر با 151 اسب بخار و 191 نیوتن متر ، شتاب صفر تا 100 آن4/10 ثانیه و بیشترین سرعتش 212 کیلومتر بر ساعت است . این پیشرانه با دوگونه گیربکس ، یکی 6 سرعته دستی و دیگری 5 سرعته تیپ ترونیک قابل سفارشاست . بیشترین توان و گشتاورد پیشرانه 6/1 لیتری دیزل مزدا 3 که ساخت پژوو سیتروئن است به ترتیب برابر با 110 اسب بخار و 187 نیوتن متر ، شتاب صفرتا 100 آن 6/101 ثانیه و بیشترین سرعت آن 210 کیلومتر بر ساعت است . 
  پیشرانه به گونه استاندارد از یک گیربکس 5 سرعتهدستی سود میبرد . واپسین پیشرانه در بروشور فروش مزدا 3 موتور 2/2 لیتریدیزل ساخت خود مزدا است که یکی از بهترین های موتورهای دیزل در کلاس خوداست . بیشترین توان و گشتاور این موتور به ترتیب برابر 185 اسب بخار و 400نیوتن متر است . هم چنین شتاب صفر تا 100 کیلومتر 2/8 ثانیه و 213 کیلومتردر ساعت است . این موتور به گونه استاندارد از یک گیربکس 6 سرعته دستیبهرمند است . 
  رانندگی : 
  اینکه سیستم فنر بندی و بازوهای نگاهدارنده چرخ هاینسل پیشین مزدا 3 به گفته بسیاری از آگاهان در کلاس خود از بهترین هابودند ، اما مهندسان مزدا برای بالا بردن دینامیک رانندگی نسل نو اینماشین ، سامانه مکانیکی نگاهدارنده چرخ ها ، فنر ها و سیستم مکانیکیپایدار کننده چرخ های این ماشین را نیز بهینه سازی کرده اند . دور موتورپیشرانه 6/1 لیتریبنزینی این ماشین به آسانی بالا میرود و تعویض هایگیربکس 5 سرعته آن با دقتی در خور نگرش انجام میشود . از این گذشته آوایموتور و چرخ ها که در نسل نخست این ماشین در سال 2004 یکی از دشواریهای آنبوده نیز کمتر از مدل پیشین به کابین راه میابد . با اینکه سیستم فرماناین ماشین نیز از دقت بالایی برخوردار است ، اما به باور من نسل نو مزدا3در رانندگی به خوبی نسل پیشین این ماشین احساس میشود . سامانه فنر بندیاین ماشین تا اندازه ای سفت ، اما راحت است ، چسبندگی چرخ های آن به راهبالاست و پایداریش در مانورها بسیار پذیرفتنی است که در این زمینه بایدسپاسگزار سیستم پایداری الکترونیکی استاندارد این ماشین نیز بود . مزدا 3در اتوبان نیز اتومبیلی آرام و راحت احساس میشود . در این زمینه به ویژهآرامش کابین بر لذت رانندگی با این ماشین افزوده است . 
  سخن : 
  پیشین مزدا 3اتومبیلی خوب و پر طرفدار بوده و بههمین انگیزه فرا نام پر فروش ترین ساخته مزدا را نیز از آن خود کرده است .نسل نو مزدا 3اتومبیلی بهتر از نسل پیشین است و شاید بتواند برای فولکسواگن گلف نیز دردسرساز باشد . به طور خلاصه درباره نسل نو مزدا 3 میتوانگفت اتومبیلی است با طراحی اسپرت ، کابینی با کیفیت بالا ، بدون زیباییهای آن چنانی ، با رانندگی راحت و پایداری فراوان در مانورها .
 
تصویر تصویر تا توانی دلی به دست اور تصویر تصویر تصویر تصویر دل شکستن هنر نمی باشد تصویر تصویر موفق باشید
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 130
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۹ مهر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 502 بار
تماس:

Re: mazda 3 2010

پست توسط goshi bazz »

با سلام خسته نباشید دستتون درد نکنه خیلی عاییه :) :razz:
تصویر تصویر تا توانی دلی به دست اور تصویر تصویر تصویر تصویر دل شکستن هنر نمی باشد تصویر تصویر موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”