مشکل روآ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 203 بار
سپاس‌های دریافتی: 427 بار

مشکل روآ

پست توسط azarbod »

با سلام من یک خودروی روا دوگانه سوز دارم وبه خاطر وجود کپسول گاز درعقب خودرو وقتی که دونفر درعقب میشینه قسمت عقب خودرو میخابه وقسمت جلوش میاد بالا وواقعا قیافه خودرو خیلی زشت وبیکلاس میشه وگاها هم در جاده ناصاف چرخ عقب خودرو به شاسی میخوره هرکی اشنایی داره منو راهنمایی کنه چطور میتونم این مشکلو حل کنم.وهزینش چقدره.
New Member

Re: مشکل روآ

پست توسط mortezaff »

اگه رینگ پژوی که بهتر در ضمن میتونی فنرای عقب ماشینو بادگیری کنی تا بیاد بالا
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 39 بار
سپاس‌های دریافتی: 51 بار

پست توسط arash1468 »

با سلام
به نظر من با تعویض و تقویت کمک فنرهای عقب خودرو مشکل باید حل بشه.
البته شرکت ایران خودرو وظیفه داشته که کمکهایی طراحی بکنه که بتواند وزن اضافی حاصل از کپسول گاز در عقب خودرو را تحمل کند اما چون مهندسان عزیز این شرکت سرشان بسیار شلوغ است و وقت کافی و امکانات در اختیارشان نیست زحمت این طراحی به عهده خریدار گذاشته شده است.
من همین جا از دوستان عزیزی که رشته مکانیک خوانده اند تقاضا می کنم که زحمت این کار را بکشند ؟
اجرتان با خداوند.
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

پست توسط simab1348 »

متاسفانه این نقص روآ باعث شد تا هزینه زیادی بابت گیر کردن اگزز به دست اندازهای مصنوعی بپردازم . البته با اضافه کردن فنر تاحدود زیادی مشکل رفع شد. و فعلا مشکلی ندارم . این مشکل ضمنا باعث شده بود بدلیل بالا آمدن سر ماشین هنگام رانندگی در اتوبان باد جلوی سرعت ماشین را بگیرد که بعداز اضافه کردن یک لایه فنر این مشکل نیز رفع شد .ضمنا بابت اضافه کردن فنر حدودا 35000 تومان هزینه کردم .
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
New Member

پست توسط joseph_fj70 »

azarbod نوشته شده:با سلام من یک خودروی روا دوگانه سوز دارم وبه خاطر وجود کپسول گاز درعقب خودرو وقتی که دونفر درعقب میشینه قسمت عقب خودرو میخابه وقسمت جلوش میاد بالا وواقعا قیافه خودرو خیلی زشت وبیکلاس میشه وگاها هم در جاده ناصاف چرخ عقب خودرو به شاسی میخوره هرکی اشنایی داره منو راهنمایی کنه چطور میتونم این مشکلو حل کنم.وهزینش چقدره.

ba salam
shoma mitavanid ba taghyire fanarhaye ghesmate jolo be fanare estandarde sport ertefae ghesmate jolo ra kootah nemaid
va ba taghyire fanarhaye ghesmate aghab be fanare estandarde sport ba ertefae addi in moshkel va moshkele handling e khodro ra bartaraf namaid
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

سفت شدن پدال ترمز

پست توسط mohamadmahdi5867 »

باسلام وقت بخیر چند وقتیست زمانیکه صبح ماشین رو استارت میزنم پدال ترمز مثل چوب سفت هستش چند بار پدال میزنم تا نرم بشه در همین وقتی که پدال را فشار میدهم صدای خارج شدن هوا از پدال میاد میخواستم بدونم شما میدانید علت چیست باید چیکار کنم لطف کنید راهنمایی کنید.باتشکر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1772 بار
سپاس‌های دریافتی: 846 بار

Re: سفت شدن پدال ترمز

پست توسط ho3ein2000 »

mohamadmahdi5867 نوشته شده: پنج‌شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷, ۹:۵۹ ق.ظباسلام وقت بخیر چند وقتیست زمانیکه صبح ماشین رو استارت میزنم پدال ترمز مثل چوب سفت هستش چند بار پدال میزنم تا نرم بشه در همین وقتی که پدال را فشار میدهم صدای خارج شدن هوا از پدال میاد میخواستم بدونم شما میدانید علت چیست باید چیکار کنم لطف کنید راهنمایی کنید.باتشکر
با سلام
صبح که روشن کردید قبل از ترمز چند بار دور موتور رو تا 2.5 برسونید ببینید نرم شده 
چند تا دلیل داره از بالا به پایین
1.نشتی تو شلنگ که از منیفولد وصل شده به بوستر ترمز
2.خراب شدن بوستر(مخصوصا پاره شدن دیافراگم داخلش)
3.بی کیفیت و خراب بودن لنت ترمز ها
4.خراب شدن شیر تقسیم سیستم ترمز

خدا یاور بنده اش هست~ تا وقتی که بنده یاور برادرش باشه
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3423 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

پست توسط shafagh »

يك ورق فنر به هر طرف اضافه كنيد البته چك كنيد كه فنرهاي قبلي شكسته و كج نشده باشند.
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”