مرسدس بنز خالق Pre-Safe

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, RAHVAR, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 1166
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مرداد 1385, 11:49 am
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

مرسدس بنز خالق Pre-Safe

پست توسط SHAHRAM »

 
مرسدس بنز خالق Pre-Safe
 
 

 
  
آشنایی با نحوه عملکرد برترین سیستم ایمنی خودرو با نام Pre-Safe

دراوایل سال2001میلادی زیندل فینگن درتب وتاب معرفی پیشرفته ترین سیستم حفظجان سرنشینان قرارداشت و این سیستم برای نخستسن بار درآن زمان بروی مرسدسبنز S کلاس نصب گردید وتا به امروز بروی بیش از170 هزار دستگاه S کلاس بهچشم می خورد.نحوه عملکرد آن نیز باسودجستن ازسیستم فعال وغیرفعال ایمنیاست .
این مجموعه شامل یک سنسور حساس به حرکت ویک مجموعه کنترل مدیریتمی شود که درهنگام احساس خطر وزمانی که خودرو درشرایط ناپایدار و بحرانیبسرمی برد با توجه به داده های ازقبل تعیین شده در حافظه اش میزان خطررامی سنجد واگر ازمیزان معیین شده فراتررود پس از فشرده شدن پدال ترمزتوسط راننده وارد عمل شده و کمربندهای سرنشینان جلورابه حالتایمنتردرآورده , صندلیهارابه حالت استاندارد برمی گرداند, شیشه هایخودرورابالا برده و بسرعت سانروف یا سقف شیشه ای را می بندد تاازبروزهرگونه تلفات جانی جلوگیری نماید.البته اخیرا این سیستم هوشمند بهآیتمهایحفاظت از زانوها , حفظ اطلاعات شخصی سرنشینان وتطبیق دادن آن با عملکردایربگها وکمربندهای ایمنی مجهز شده است.

سیستم BA –Plus

تولدسیستم BA-Plus (Brake assist) نشان دهنده نتایج آزمایشات شبیه سازی شدهوتستهای جاده ای (ازسال 1992تا1996) بروی خودروهای مرسدس بنز است که ازسال 1996تاکنون به عنوان یکی از تجهیزات استاندارد مرسدس بنزدرآمده است.
اینمجموعه بدین گونه عمل می کندکه با کمک یک سنسور میزان فشار پای راننده بهپدال گازرا اندازه گیری نموده و با اطلاعات حفظ شده در حافظه اش که برایشرایط خطر ثبت شده میسنجد و پس ازنخستین فشار راننده بر پدال ترمز شرایطاورژانس راتشخیص داده و در کمتر از دهم ثانیه بیشترین فشاررابروی مجموعهترمز می آورد. ابته اخیرا این مجموعه مجهز به 2سیستم راداری شده است کهاولی ازنوع 2 گیگا هرتزی با شعاع دید 80درجه و کنترل فضای 30 متری و دومیراداری است که حدود150متررابا زاویه 90درجه تحت پوشش می دهد که در صورتمشاهده کم شدن فاصله با خودروی جلویی به صورت اتوماتیک وارد عمل شده وچنانچه راننده به میزان کافی بروی پدال ترمزفشار نیاورداینکاررابطورخودکارانجام می دهد.
آزمایشات انجام گرفته شده در مناطقشلوغ شهری و کوهستانی نیزنشان داد که 93% خودروهایی که از این سیستمهوشمند سود می برند والبته سرعتی معادل 80 کیلومتردارند با اتومبییلهایجلویی برخورد نمی کنند.
به هر حال کارشناسان فنی مرسدس بنز نوید دادهاند که مجموعه ایمنی Pre-Safe و سیستمBA-Plus در سالهای آینده با آیتمهاینوین تری راهی بازار گردند.

دپارتمان فنی Gfactor
  
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر[External Link Removed for Guests] تصویر
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”