صفحه 1 از 2

زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: سه شنبه 9 خرداد 1391, 11:52 am
توسط Sami 1993
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
بیش از 18 هزار قطعه از زیردریایی فوق سنگین 3200 تنی طارق با تلاش بی وقفه متخصصان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی ، ساخته و تعویض شد.

به گزارش مشرق به نقل از واحد مرکزی خبر، مراسم به آب اندازی و عملیاتی شدن این زیردریایی بزرگ با حضور امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ، فرماندهان این نیرو در رسته ها و پایگاه ها و مناطق مختلف و طراحان و مهندسان جان بر کف دریادل برگزار شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه برای تعمیر قطعات مهم و حساس زیر دریایی طارق یک میلیون و 620 هزار نفر ساعت وقت صرف شده است، تأکید کرد: تمام قطعات طراحی و ساخته شده و تعمیر شده طارق، بومی و ایرانی است.

امیردریادار سیاری افزود: با توجه به اینکه کشور سازنده هیچ کدام از نقشه های قطعات حساس این زیردریایی را در اختیار ما قرار نداده بود و اصرار کشور سازنده بر تعمیر این زیردریایی در حوضچه های همان کشور بود، گفت: در ابتدا کارها بسیار سخت و دشوار بود، اما سخت کوشی ، تخصص و عزم و اراده جان بر کفان نیروی دریایی ارتش ثابت کرد کار، نشد ندارد.

وی با اشاره به سنگ اندازی های برخی کشورها ، در کار تعمیر زیردریایی سنگین طارق گفت: حالا نقشه های قطعات مختلف و حساس زیر دریایی های کیلو کلاس در دست ماست و به راحتی کار تعمیر این زیردریایی ها را انجام می دهیم.

امیر دریادار سیاری تأکید کرد: در عرصه دریا از شعار ما می توانیم گذشتیم و باید از این بعد شعار ما توانستیم را فریاد بزنیم.

امیردریادار زمینی فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در مصاحبه با خبرنگاران گفت: طراحی ، ساخت و تعویض پوشش سخت و نرم ضد رادار زیر دریایی طارق ، سکان ها و بالک ها ، سیستم های غوص و صعود ، کپسول های هوای فشرده ، سیستم های هوایی و نیوماتیک ، پمپ ها ، تابلوها و سیستم های الکترونیکی ، سنسورها یا حسگرها ، رادارهای مخابراتی و رادیویی ، دکل های ارتباطی ، سیستم های رانش ، قطعات موتوری ، شافت ، پروانه ، یاتاقان از جمله قطعات تعویضی در زیردریایی فوق سنگین طارق است.

وی تأکید کرد: بیش از 200 تخصص در تعمیر این زیردریایی به کار رفته است و اگر این زیردریایی برای تعمیر به کشور سازنده تحویل می شد، شاید دیگر الان ایران، طارق نداشت و اگر هم داشت تا ابد وابسته بود.

زیردریایی فوق سنگین طارق نخستین زیردریایی جمهوری اسلامی ایران است که سال 1371 خریداری شد.

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: سه شنبه 9 خرداد 1391, 1:32 pm
توسط Sami 1993
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: سه شنبه 9 خرداد 1391, 2:30 pm
توسط Sami 1993
ویدئو : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: سه شنبه 9 خرداد 1391, 4:02 pm
توسط Sami 1993
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

دریادار سیاری خبر داد
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خبرگزاری فارس: مراسم خاتمه تعمیرات و به آب اندازی زیردریایی فوق سنگین طارق امروز با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش در کارخانجات منطقه یکم این نیرو برگزار شد.

تصویر

به گزارش خبرگزاری فارس، دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه معدود کشورهایی در دنیا هستند که توانایی تعمیرات اساسی و نیمه اساسی زیردریایی‌ها را دارند، اظهار داشت: حقیقتاً انسان از عظمت کاری که توسط متخصصان نیروی دریایی ارتش انجام شده است لذت می‌برد و ما می‌بینیم که در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی با تلاش وهمت این متخصصان و جوانان امروز زیر دریایی جمهوری اسلامی ایران طارق آماده اعزام به آبهای آزاد است.

سیاری افزود: متخصصان و جوانان نیروی دریایی در جنگ با فولاد و آهن توانستند در کمترین زمان و در راستای اجرای فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا در سال 88 مبنی بر تسریع در انجام امور زیردریایی طارق، تعمیرات این زیردریایی را به اتمام رسانند و من امروز افتخار می‌کنم که در خدمت این عزیزان هستم.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس و تاکیدات معظم‌له در خصوص مایوس کردن دشمن خاطرنشان کرد: فرماندهی معظم کل قوا فرمودند «دشمنان ما به دنبال این هستند که ثابت کنند ما نمی‌توانیم» و ما امروز نشان دادیم که می‌توانیم و توانمندی ما بیش از آن است که دشمنان تصور می‌کنند.

سیاری تصریح کرد: کسی که خالصانه دنبال کار می‌رود و شعار راه ما، راه حسین(ع) است را سرلوحه امور قرار می‌دهد مسلماً نتیجه‌اش این می‌شود که ما در مدتی کوتاه شاهد انجام تعمیرات زیر سطحی و به آب اندازی آن باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه آنچه امروز اتفاق می‌افتد به برکت حضور انقلاب در کارخانجات این نیرو است، تصریح کرد: پیچیده‌ترین و بالاترین سطح فن‌آوری مربوط به زیردریایی‌هاست، حال با توجه به کمبود امکانات ببینید کار ما چه قدر عظیم بوده است و جهانیان بدانند که مردم ایران به آنچه گفته‌اند اعتقاد داشته و توانمندی انجام آن را دارند.

سیاری اظهار داشت: امسال در بحث شناورهای سطحی و زیرسطحی اخبار خوبی به سمع و نظر ملت شریف ایران خواهیم رساند.

وی در ادامه گفت: پروژه‌های ساخت یگانهای شناور و موشک‌انداز کلاس پیکان با نام پروژه سینا و ساخت ناوشکن‌های کلاس جماران با نام پروژه موج روند روبه رشدی را طی می‌کنند.

در ابتدای این مراسم دریادار حسین آزاد فرمانده منطقه یکم دریایی در سخنانی اظهار داشت: از ابتدای تاریخ انقلاب اسلامی تاکنون تغییرات چشمگیری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بخصوص در نیروهای مسلح رخ داده است اما تغییراتی که ظرف چند سال اخیر و از زمانی که رهبر معظم انقلاب نیروی دریایی را یک نیروی راهبردی عنوان فرمودند بسیار چشمگیر و اثرگذارتر بوده است.

وی با بیان اینکه نگاه بلند فرماندهی کل قوا درخصوص دریا و دریانوردی ما را به آینده امیدوارتر می‌کند، گفت: خداوند را شاکریم که به سربازان ولایت این توفیق و توانایی را داد که یکی از نشدنی ها را تبدیل به شدن کند و در بحث تعمیر زیردریایی طارق سربلند بیرون بیایند.

آزاد در پایان به حضور ناو گروه نوزدهم نیروی دریایی ارتش در آبهای آزاد اشاره کرد و افزود: امروز ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز و ناو جمهوری اسلامی ایران بوشهر در قالب ناوگروه نوزدهم نیروی دریایی ارتش در حال دفاع از منابع و منافع کشور در آبهای آزاد هستند.

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: سه شنبه 9 خرداد 1391, 10:01 pm
توسط babak1985
باسلام وتبریکتصویر تصویر تصویر تصویر

چرا این زیر دریایی اینقدر پیر و چروکیده شده است تصویر

تصویر

در ضمن این زیردریایی قابلیت شلیک موشک کروز رو داره تصویر

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: سه شنبه 9 خرداد 1391, 10:56 pm
توسط DJ Dani
واقعا افتخار بزرگی هست تعمیر این زیردریایی و باید تبریک گفت , بنده یکبار قسمت شده کیلو را ببینم.
در مورد تناژ باید گفت که منظور از فوق سنگین رده بندی موجود در نیروی دریایی ایران است وگرنه این زیردریایی با وزن متوسط 3000 تن در حد زیردریایی های میان وزن رده بندی می شود.
رده بندی موجود در نیروی دریایی بر مبنای تجهیزات موجود در نداجا است و به همین دلیل ناوچه را ناوشکن و قایق موشک انداز را ناوچه می نامیم.
در مورد موشک کروز هم سال 1385 طی مانور ضربت ذوالفقار از یکی از کیلوها موشکی شلیک شد که فرمانده وقت آن را موشک زیرسطح به سطح عنوان کرد.
البته کیلو موقع شلیک در سطح آب قرار داشت , اسم موشک را به مانند همه اسامی عربی ثاقب گفتند (متاسفانه گویا اسم اصیل ایرانی وجود ندارد!) هرچند بعدها بعضی نظرشون با توجه به برد پایینی که در فیلم به نمایش در آمد یک سلاح ضد هوایی مثل استرلا بوده اما مدتها قبل (قبل از تحریم های 2005) خبری مبنی بر توافقنامه ای بین ایران و روسیه برای اورهال طارق در خاک این کشور و اجرای آپدیت هایی از جمله قابلیت شلیک موشک های کروز منتشر شد که بعدها دیگر حرفی از آن بیان نشد!
شاید هم به جایی نرسیده , موشک ها برای شلیک از محفظه اژدر پرتاب خواهند شد چون این زیردریایی محفظه بالستیکی ندارد.
اگر این زیر دریایی ها آپدیت شده باشند به راحتی توانایی حمل موشک را دارند و شاید هم در آینده نزدیک یک سلاح از آنها رسما آزمایش شود.
فقط برای من یک سوال شده , چرا در متن خبرها رسما از کشور سازنده نامی برده نمیشه؟
به جای خودش برسه کشور سازنده رو به لجن می کشند اما در این مورد فقط بیان میشه کشور سازنده , کسی هم ندونه فکر می کنه اینها هم ساخت استکبار جهانی هست!
واقعا تاسف آوره وقتی خونمون رو همین کشور سازنده مکیده و ما به روی خودمون...!
خوش باشید.
:razz:

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: چهار شنبه 10 خرداد 1391, 12:27 am
توسط Java
-بعید میدونم کار تعمیرات و بازسازی شناور تموم شده باشه و به احتمال زیاد حداقل چند هفته ای هم در روی آب سایر کار های باقیمانده رو انجام خواهند داد.
به هر حال تیم تعمیرات هرچقدر هم که ماهر و سریع باشند باز هم برخی تست ها و نصب برخی تجهیزات خاص میماند تا زمان به آب اندازی.

-اما در مورد بدنه چروکیده!
اصول کار بازسازی یک شناور دریایی شامل چند قسمت میشه:
بدنه(شامل تعویض فریم های خاص از بدنه,تقویت برخی از فریم ها,نصب مجدد سیستم فداشونده و ...)
سیستم تاسیسات
برق و سلاح
بخش تحرک(موتور, گیربکس,شافت و...)
_________________________________________
در هنگام بازسازی بدنه یک شناور , پس از انجام عمل سند بلاست و زدن رنگ ویژه ای روی بدنه, به کمک دستگاههای اکوساندر ,قطر ورقها در تمام طول شناور و در تمام بخش های اون که احتمال کوچکترین سایشی وجود داشته باشه انجام میشه و اگه نیاز به تعویض داشته باشه قطعا" تعویض میشه.

پس مطمین باشید اگه اون بخش ها نیاز به تعویض داشت این کار توسط سرپرست تعمیرات بدنه انجام میشد.

اما چروکیدگی بدنه که در بخش های خاصی از اون بیشتر به چشم میخوره یک علت اساسی داره: فشار بسیار زیادی که آّب در عمق های مختلف به فریم های بدنه وارد میکنه و این فریم ها بسته به محلی که قرار دارند و فاصله ای که از تقویت کننده پشتی گرفته اند از این چروکیدگی بی بهره نخواهند بود.

البته دلایل دیگری نظیر نوع فلز بکار رفته در ساخت بدنه,برخورد های احتمالی با شناور های کناری و .. هم میتونن باعث این اتفاق بشن!

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: چهار شنبه 10 خرداد 1391, 12:58 am
توسط Bystander
Gava نوشته شده:-بعید میدونم کار تعمیرات و بازسازی شناور تموم شده باشه و به احتمال زیاد حداقل چند هفته ای هم در روی آب سایر کار های باقیمانده رو انجام خواهند داد.
به هر حال تیم تعمیرات هرچقدر هم که ماهر و سریع باشند باز هم برخی تست ها و نصب برخی تجهیزات خاص میماند تا زمان به آب اندازی.

-اما در مورد بدنه چروکیده!
اصول کار بازسازی یک شناور دریایی شامل چند قسمت میشه:
بدنه(شامل تعویض فریم های خاص از بدنه,تقویت برخی از فریم ها,نصب مجدد سیستم فداشونده و ...)
سیستم تاسیسات
برق و سلاح
بخش تحرک(موتور, گیربکس,شافت و...)
_________________________________________
در هنگام بازسازی بدنه یک شناور , پس از انجام عمل سند بلاست و زدن رنگ ویژه ای روی بدنه, به کمک دستگاههای اکوساندر ,قطر ورقها در تمام طول شناور و در تمام بخش های اون که احتمال کوچکترین سایشی وجود داشته باشه انجام میشه و اگه نیاز به تعویض داشته باشه قطعا" تعویض میشه.

پس مطمین باشید اگه اون بخش ها نیاز به تعویض داشت این کار توسط سرپرست تعمیرات بدنه انجام میشد.

اما چروکیدگی بدنه که در بخش های خاصی از اون بیشتر به چشم میخوره یک علت اساسی داره: فشار بسیار زیادی که آّب در عمق های مختلف به فریم های بدنه وارد میکنه و این فریم ها بسته به محلی که قرار دارند و فاصله ای که از تقویت کننده پشتی گرفته اند از این چروکیدگی بی بهره نخواهند بود.

البته دلایل دیگری نظیر نوع فلز بکار رفته در ساخت بدنه,برخورد های احتمالی با شناور های کناری و .. هم میتونن باعث این اتفاق بشن!


Gava نوشته شده:این ها چین و چروک نیست ، صفحات پژواک (Anechoic Tiles) هستند . این صفحات لاستیکی یا پلیمری که دارای هزاران سوراخ در سطح خود هستند در بدنه ی بیرونی کشتی ها و خصوصا زیردریایی ها نصب میشوند که باعث اعوجاج و مخدوش شدن سیگنال های فرستاده شده توسط سونارهای فعال و تضعیف صداهای ناشی از خود شناور (صدای موتور و ...) برای جلوگیری از شنیده شدن توسط سونارهای پسیو میشوند .

ظاهرا ضخامت این صفحات در زیردریایی های مدرن روسی حدود 100 میلیمتر هست .

تصویر

زیردریایی تهاجمی کیلو قابلیت شلیک موشکهای کروز رو نداره و سلاح اصلیش ، اژدرهای 533 میلیمتری هست

برگرفته شده از کامنت
cheka
سایت میلیتاری


Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: چهار شنبه 10 خرداد 1391, 6:27 am
توسط Java
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

معلوم نیست چرا روس ها فراموش کرده اند ازاین صفحات بسیار مهم در بخش اصلی بدنه(که سطح مقطع بسیار بزرگتری هم دارد) اسفاده کنند!!! و فقط در قسمت بالایی سکان که از فریم های با قطر کمتر برخوردار است از این صفحات به چشم میخورد :-?

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: چهار شنبه 10 خرداد 1391, 9:15 am
توسط abdolmahdi
t 72z نوشته شده:
Gava نوشته شده:-بعید میدونم کار تعمیرات و بازسازی شناور تموم شده باشه و به احتمال زیاد حداقل چند هفته ای هم در روی آب سایر کار های باقیمانده رو انجام خواهند داد.
به هر حال تیم تعمیرات هرچقدر هم که ماهر و سریع باشند باز هم برخی تست ها و نصب برخی تجهیزات خاص میماند تا زمان به آب اندازی.

-اما در مورد بدنه چروکیده!
اصول کار بازسازی یک شناور دریایی شامل چند قسمت میشه:
بدنه(شامل تعویض فریم های خاص از بدنه,تقویت برخی از فریم ها,نصب مجدد سیستم فداشونده و ...)
سیستم تاسیسات
برق و سلاح
بخش تحرک(موتور, گیربکس,شافت و...)
_________________________________________
در هنگام بازسازی بدنه یک شناور , پس از انجام عمل سند بلاست و زدن رنگ ویژه ای روی بدنه, به کمک دستگاههای اکوساندر ,قطر ورقها در تمام طول شناور و در تمام بخش های اون که احتمال کوچکترین سایشی وجود داشته باشه انجام میشه و اگه نیاز به تعویض داشته باشه قطعا" تعویض میشه.

پس مطمین باشید اگه اون بخش ها نیاز به تعویض داشت این کار توسط سرپرست تعمیرات بدنه انجام میشد.

اما چروکیدگی بدنه که در بخش های خاصی از اون بیشتر به چشم میخوره یک علت اساسی داره: فشار بسیار زیادی که آّب در عمق های مختلف به فریم های بدنه وارد میکنه و این فریم ها بسته به محلی که قرار دارند و فاصله ای که از تقویت کننده پشتی گرفته اند از این چروکیدگی بی بهره نخواهند بود.

البته دلایل دیگری نظیر نوع فلز بکار رفته در ساخت بدنه,برخورد های احتمالی با شناور های کناری و .. هم میتونن باعث این اتفاق بشن!


Gava نوشته شده:این ها چین و چروک نیست ، صفحات پژواک (Anechoic Tiles) هستند . این صفحات لاستیکی یا پلیمری که دارای هزاران سوراخ در سطح خود هستند در بدنه ی بیرونی کشتی ها و خصوصا زیردریایی ها نصب میشوند که باعث اعوجاج و مخدوش شدن سیگنال های فرستاده شده توسط سونارهای فعال و تضعیف صداهای ناشی از خود شناور (صدای موتور و ...) برای جلوگیری از شنیده شدن توسط سونارهای پسیو میشوند .

ظاهرا ضخامت این صفحات در زیردریایی های مدرن روسی حدود 100 میلیمتر هست .

تصویر

زیردریایی تهاجمی کیلو قابلیت شلیک موشکهای کروز رو نداره و سلاح اصلیش ، اژدرهای 533 میلیمتری هست

برگرفته شده از کامنت
cheka
سایت میلیتاری  سلام عليكم
اجازه بفرمائيد نقد كوتاهي بر آخرين جمله داشته باشيم : بر خلاف مطلب فوق ،زيردريائي هاي كلاس KILO قابليت حمل و پرتاب موشك هاي كروز از خانواده موشك هاي Klub را دارد. بطور كلي موشك هاي Klub به دو دسته كلي تقسيم ميشوند :

گونه زيردريائي پرتاب يا Klub-S

گونه كشتي پرتاب يا Klub-N

كه هر دو گروه فوق در زير مجموعه خود موشكهائي با قابليت دو گانه ضد كشتي وضد زيردريائي را دارند. نيروي دريائي روسيه از موشك هاي سري Klub-S براي تجهيز زيردريائي هاي كلاس Kilo ، Lada ، Akula و Yasen استفاده مي كند.هندوستان ، الجزاير و ويتنام از جمله استفاده كنندگان ديگر از موشك هاي سري Klub-S براي زيردريائي هاي كلاس Kilo خود هستند. نام ايران هم بعنوان يكي از استفاده كنندگان احتمالي از اين سامانه موشكي در زيردريائي هاي كيلو وجود دارد. به هر حال صرفنظر از اينكه آيا ايران چنين موشكي را در اختيار دارد يا خير ، به طور مسلم زيردريائي هاي كلاس Kilo از اين موشك هاي كروز به عنوان بخشي از سلاح هاي سازماني شناخته شده خود استفاده مي كنند.

براي بررسي بيشتر به اين پست مراجعه فرمائيد. با تشكر  
topic-t77732-36.html

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: چهار شنبه 10 خرداد 1391, 10:35 am
توسط shola
DJ Dani نوشته شده:در مورد موشک کروز هم سال 1385 طی مانور ضربت ذوالفقار از یکی از کیلوها موشکی شلیک شد که فرمانده وقت آن را موشک زیرسطح به سطح عنوان کرد.
البته کیلو موقع شلیک در سطح آب قرار داشت , اسم موشک را به مانند همه اسامی عربی ثاقب گفتند (متاسفانه گویا اسم اصیل ایرانی وجود ندارد!) هرچند بعدها بعضی نظرشون با توجه به برد پایینی که در فیلم به نمایش در آمد یک سلاح ضد هوایی مثل استرلا بوده اما مدتها قبل (قبل از تحریم های 2005) خبری مبنی بر توافقنامه ای بین ایران و روسیه برای اورهال طارق در خاک این کشور و اجرای آپدیت هایی از جمله قابلیت شلیک موشک های کروز منتشر شد که بعدها دیگر حرفی از آن بیان نشد!
شاید هم به جایی نرسیده , موشک ها برای شلیک از محفظه اژدر پرتاب خواهند شد چون این زیردریایی محفظه بالستیکی ندارد.
اگر این زیر دریایی ها آپدیت شده باشند به راحتی توانایی حمل موشک را دارند و شاید هم در آینده نزدیک یک سلاح از آنها رسما آزمایش شود.
:razz:

دانیال عزیز با توجه به روی سطح بودن کیلو احتمال اینکه موشکی غیر از موشک استاندارد کیلو وجود داشته ( با فرض ضد سطحی بودن) نیز وجود دارد , موشک سی-801 که پیشتر در خود کشور سازنده تجربه های چنین پرتاب و نصب هایی را داشته است (و یا حتی دیگر نمونه های سی ...) اما در مورد توافقی که بدان اشاره کردی اسرائیل (در سال 2007) نیز ادعا کرد که ایران موشک های 3M54E را دریافت کرده است(موشکی با برد 300 کیلومتر) که این موشک ها (به علاوه دیگر گونه های 3M... ) از تیوپ های 533 م م اژدر شلیک می شوند

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
Office of Naval Intelligence پائیز 2009

بالا و سمت چپ تصویر بیانگر همین موضوع است .

Re: زیردریایی فوق‌سنگین‌طارق دوباره عملیاتی شد

ارسال شده: چهار شنبه 10 خرداد 1391, 2:34 pm
توسط DJ Dani
دقیقا رضا جان.
منظور من موشک های سری کلاب بود.
در مورد موشک های کلاس C چینی مثل C-801 خودم هم به این نتیجه رسیدم که احتمال آزمایش اون حتی در عمق کم هم امکان پذیره.
چون یک زیردریایی مثل کیلو یا هرگونه زیردریایی هایی که شلیک موشک را از تیوب اژدر انجام می دهند لازم نیست کاملا به سطح آب بیایند و با توجه به حداقل عمقی که کیلو در زیرسطح قرار می گیرد (17 متر) این امر انجام پذیره.
یادم هست یک شبیه سازی جنگ دریایی به نام Dangerous Water بود که در آن امکان کنترل زیردریایی های مختلف , ناو , P-3C و ... وجود داشت.
دو کشور چین و روسیه در این بازی زیردریایی های تایپ 877 کیلو را داشتند و از هردو موشک های سری کلاب شلیک می شد.
اما جدای این موارد به طور حتم آپدیت هایی بر روی طارق انجام گرفته , اگر اشتباه نکنم این زیردریایی مدتی زیر دستان کارشناسان روسی قرار داشته است و شاید در آینده رسما تست این موشک را ببینیم.
خوش باشید.
:razz: