معرفی فیلم های 2015

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3535
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4751 بار
سپاس‌های دریافتی: 7044 بار

معرفی فیلم های 2015

پست توسط bamn »

 
 
  جنون 2015!
 
 
  
 
 
  در سال های اخیر رسم شده هر سه سال یک بار سینمای تجاری و بلاک باستر سازی هالیوود ، به اوج جنون و خود شیفتگی می رسد و هوش از سر تماشاگران می رباید! سال های 2009 و 2012 که این اتفاق افتاد و حالا نوبت جنون 2015 است!   
  امسال فیلم ها را چهار دسته کردم ؛ اول نگاه مختصری به انیمیشن های سال می اندازیم ، بعد فیلم های مطرح داستانی یا تریلرهای پرچهره هنری ، بعد سراغ فیلم های کمدی می رویم و در نهایت سی فیلم تجاری را مرور خواهیم کرد که قرار است گیشه ها را بترکانند (دست کم بیشترشان!)   
  اما قبل از آن یک پوزش بخاطر این تاخیر چند هفته ای به شما بدهکارم . در چند هفته ای که از ماه ژانویه گذشته اتفاق خیلی خاصی نیافتده ، پرفروش ترین فیلم اکران 2015 تا اینجا "اسیر شده 3" بوده با فروشی حدوداً 62 ملیون دلاری و نخواهد توانست مثل دو قسمت قبلی فروش یکصدملیون دلاری در آمریکا را رد کند . اما یک اتفاق جالب که این هفته رخ داده و بعداً در باکس آفیس هم به آن می رسیم فروش خیره کننده 90 ملیون دلاری "تک تیرانداز آمریکایی" در آغاز اکران گسترده اش است که حسابی همه را شوکه کرده!!! و اگر این فروش فوق العاده ادامه داشته باشد ممکن است معادلات برای کسب جوایز اسکار را در رشته هایی که این فیلم حضور دارد حسابی دگرگون نماید!   
  اما برویم سر کار خودمان!   
     های 2015 :     
  در لیست فیلم های اکران 2015 فعلاً نام یازده انیمیشن دیده می شود که سه تایش محصول والت دیزنی است (دو تایش را پیکسار برای دیزنی ساخته تا غیبتش در 2014 را جبران کند) ، سه تایش هم محصول فوکس است ، دو تا را پارامونت ساخته و یکی یک دانه هم به یونیورسال و سونی می رسد و یکی هم یک انیمیشن خارجی است که واینشتاین حق پخش آن در آمریکا را خریده . پس از بین کمپانی های بزرگ فقط اسم برادران وارنر غایب است و لایوزگیتی های تازه به دوران رسیده هم همان بهتر که سراغ انیمیشن سازی نروند!   
 تصویر 
  انیمیشنی که کمپانی گنج یاب واینشتاین مسئولیت پخش آن را بر عهده گرفته ، محصول مشترک آرژانتین و اسپانیاست به کارگردانی معروف ترین فیلمساز آرژانتین یعنی خوان جوسی کامپانلا . این انیمیشن قرار است با نام Underdogs در آمریکا اکران شود اما معادل اسم رسمی لاتین آن تقریباً می شود * دستی ها و البته در ایران با نام من درآوردی "مسابقه رو کم کنی" دوبله و پخش شده است!!! به هر حال بعید است مورد استقبال تماشاگران آمریکایی قرار گیرد . این فیلم روز 10 آوریل روی پرده های آمریکا می نشیند .    
  تصویر 
  کمپانی فوکس روز 6 نوامبر انیمیشن * پسته ای ها را اکران می کند . این انیمیشن از روی یک مجموعه سریال کارتونی کوتاه و پرطرفدار ساخته شده اما منظورم از پرطرفدار ، بین سنین خیلی پایین است و این روزها انیمیشن هایی که برای بزرگترها جذابیتی نداشته باشند شانسی برای فروش در گیشه ندارند!    
  تصویر 
  کمپانی فوکس روز 27 مارس ، انیمیشن دیگری را اکران می کند به نام * ، که این یکی هم در تعریف خیلی تفاوتی با فیلم پسته ای ها ندارد جز اینکه ظاهرش موقر تر است و احتمالاً در جذب تماشاگر موفق تر خواهد بود بخصوص که امسال قرار نیست تا قبل از اواخر می انیمیشن معروفی هم داشته باشیم!    
  تصویر 
  حتماً متوجه شده اید که دارم فیلم ها را به ترتیب اهمیت و شانس فروش معرفی می کنم! و به ترتیب زمان اکران نیستند! حالا می رسیم به فیلمی که از روی محبوب ترین انیمیشن این روزها ساخته شده است! نه! بن تن را نمی گویم! بن تن دیگر از مد افتاد! الان باب اسفنجی توی بورس است! همانی که چند روز قبل پلیس های پایتخت بخاطر یک اشتباه تایپی به جای کارتون های باربی مصادره کرده بودند!!! فیلم * اسفنجی : خارج از آب محصول کمپانی پارامونت ، یک بخش افتتاحیه انیمیشنی به سبک سریال هایش دارد اما با خروج شخصیت ها از آب تبدیل می شود به یک فیلم زنده-انیمیشن-عروسکی! خودتان حساب کنید که پارامونت چه پولی ممکن است به جیب بزند اگر به سبک طنز سریال وفادار مانده باشد! باب روز 6 فوریه (سه هفته دیگر) روی پرده می رود .    
  تصویر 
  هفته آتی ، اولین انیمیشن 2015 را روی پرده خواهیم داشت ، * بیگانه محصول والت دیزنی که یک جورهایی آدم را یاد انیمیشن Epic یا سه گانه "آرتور و مینی موی ها" می اندازد . تماشاگران آمریکایی خیلی خوششان نمی آید که جک و جانورهای زیر پایشان را با این شکل و شمایل تماشا کنند اما فکر می کنم فروش بین 80 تا 120 ملیون دلار پیشبینی معقولی برای فروش این انیمیشن در سینماهای آمریکا باشد .    
  تصویر 
  دایناسور خوب   روز 25 نوامبر اکران خواهد شد بیشتر به کارهای دیزنی می خورد تا پیکسار! به نظر می رسد پیکساری ها بخاطر غیبتشان در سال قبل ، این یکی را به ضرب و زور مالکشان ساخته باشند و اگر این انیمیشن واقعاً با همین تفکر روی پرده برود ممکن است باعث شکستش شود! آن هم با در نظر گرفتن این نکته که هفته آخر نوامبر مخصوص اکران فیلم ها و انیمیشن های پرهزینه ای است که قرار گذاشته شده در گیشه شکست بخورند!    
  تصویر 
  آس اصلی امسال کمپانی فوکس در انیمیشن سازی *.او.او : دفتر عملیات آخرتی است که اطلاعات زیادی از آن منتشر نشده و قرار است روز 5 ژوئن روی پرده برود یعنی یک هفته بعد از یک انیمیشن مرموز دیگر و دو هفته قبل از شاهکار تازه پیکسار! بنابراین خیلی روی فروشش حساب نکنید!    
  تصویر 
  روز 25 سپتامبر کمپانی سونی انیمیشن * ترانسیلوانیا 2 را روی پرده می فرستد . با توجه به استقبال سرد منتقدان از قسمت اول و گیشه کمتر از انتظار آن ، بعید است قسمت دوم هم موفقیت چندانی داشته باشد و کار به قسمت سوم بکشد (خیال کردید همه دنیا قسمت اول هتل ترانسیلوانیا را با دوبله شاهکاری که ما تماشا کردیم دیده اند؟!!) . تنها اطلاعاتی که از این فیلم درز کرده یک عکس است که نشان می دهد کنت دراکولا (یا همان لولوخان دوبله فارسی) و دخترش باید از بابابزرگ پذیرایی کنند! آن هم در حالی که جاناتان هم دور و برشان است!    
  تصویر 
  کمپانی پارامونت برای روز 29 می جا رزرو کرده جهت اکران انیمیشن * های هیولایی . تنها چیزی هم که درباره این انیمیشن می دانم همین است! نه عکسی از آن منتشر شده ، نه تیزری ، با این حال سابقه خوب استودیو دریم ورکز در ساخت انیمیشن و مدیرت کمپانی پارامونت بر آن ، باعث می شود تا به این انیمیشن خوش بین باشیم!    
  تصویر 
  محصول اصلی و اورژینال امسال پیکسار * به بیرون نام دارد که می تواند بعد از چند سال ناکامی یک اوج تازه برای آنها باشد . این انیمیشن تا جایی که از تیزرش متوجه شدیم ماجرای شخصیت های مختلفی است که درون ذهن یک دختر بچه زندگی می کنند و هر یک سعی دارند روحیات مربوط به خود را در دختر کنترل کرده و بروز دهند .    
  تصویر 
  اما یک انیمیشن دیگر هست که جایگاهی بالاتر از انیمیشن پیکسار دارد! فسقلی های زرد رنگ انیمیشن های من شرور را که بخاطر دارید! اگر نه پس خیلی بی سلیقه هستید!!! انیمیشن * فیلم اختصاصی آنهاست درباره اینکه از کجا آمده اند و چه گندهایی به تاریخ زده اند تا بالاخره با گرو آشنا شدند!!! این انیمیشن بدون تردید پرفروش ترین انیمیشن سال 2015 خواهد بود که روز 10 ژولای اکران می شود! اگر فکر می کنید مینیمویها هم مثل "پنگوئن های ماداگاسکار" شکست می خورد ، پس بچه ها را نمی شناسید!    
  فیلم های داستانی/هنری 2015 :   
  البته طبیعی است که بعضی از این فیلم ها در گیشه با استقبال مواجه شده و تبدیل به فیلم هایی پرفروش شوند و بعضی دیگر نتنها دنیا را نداشته باشند بلکه از نظر هنری هم چیزی برای عرضه نداشته باشند و خیلی زود فراموش شوند . و البته باز هم ممکن است تعدادی از آنها اکرانشان به سال بعد موکول شود و فیلم های دیگری هم که هنوز در جدول اکران 2015 جا نگرفته اند برای اضافه شدن به این فهرست وجود داشته باشند . به هر حال بنده 20 فیلم را انتخاب کرده ام که نام های بزرگی را به عنوان کارگردان ، تهیه کننده یا بازیگر همراه دارند و این نوید را می دهند که مورد استقبال فیلم بین های حرفه ای و هنر دوست قرار گیرند . (البته جهت کاهش حجم مطلب ، این قسمت فاقد تصویر می باشد . در ضمن فیلم ها به ترتیب زمان رزرو شده برای اکران می باشند)   
  27 فوریه :   آخرین روزهای فصل جوایز 2014 ، سر و کله اولین فیلم قابل اعتنا پیدا می شود ؛ درام کمدی نقشه های ستارگان ساخته دیوید کراننبرگ و بازی جولین مور ، میا واسکویسکا و جان کیوزاک .    
  6 مارس :   می تواند عجیب باشد که یک فیلم هنری تحسین شده اما نچندان پرفروش ، کارش به قسمت دوم بکشد . بهترین هتل چهار فصل 2 به کارگردانی جان مدن و بازی جودی دنچ ، مگی اسمیت ، بیل نایتی و ریچارد گیر ، می تواند یک استثنا باشد .    
  20 مارس : * کالینز هم یک کمدی درام است ساخته دان فوگلمن و بازی آل پاچینو ، جنیفر گارنر ، آنت بنینگ و مایکل کین . البته فیلم تهیه کننده قدرتمندی ندارد و ممکن است نتواند از حد اکران محدود فراتر رود .    
  27 مارس :   بود سرنا یکی از مدعیان فصل جوایز باشد اما ظاهراً سازندگان از نتیجه نهایی راضی نبوده اند و ترجیح دادند اکران فیلم را عقب بیاندازند . فیلم را سوزان بیر کارگردانی کرده و جنیفر لاورنس و برادلی کوپر یک بار دیگر در آن هم بازی بوده اند .    
  3 آوریل :   درام زن طلایی را داریم ساخته سیمون کورتیس و بازی هلن میرن ، رایان رینولدز و کیتی هولمز .    
  10 آوریل :  تریلر درام داستان واقعی در این روز اکران می شود ساخته رابرت گلد و بازی جونا هیل ، جیمز فرانکو و فیلیسیتی جونز    
  17 آوریل :   بچه 44 برای این روز وقت گرفته . ساخته شده توسط دانیل اسپینوزا با بازی تام هاردی ، نائومی راپس و گری اولدمن .    
  24 آوریل :   این روز شاهد اکران اولین تجربه کارگردانی سینمایی راسل کراو خواهیم بود . درام جنگی آب یاب با بازی خود کرو و الگا کورلنکو ، درباره یک کهنه سرباز جنگ جهانی اول که با خاطرات تلخش از نبرد گالیپولی به استرالیا بازگشته و سعی دارد چاه آبی برای سامان دادن به مزرعه اش حفر کند .    
  29 می :   این روز کمپانی سونی برای فیلمی کمدی/درام ساخته کامرون کرو و بازی برادلی کوپر ، اما استون ، ریچل مک آدامز ، بیل مورای و ... وقت گرفته اما فیلم حتی اسم هم ندارد پس جای تعجب نخواهد بود اگر اکرانش به تعویق بیافتد .    
  28 آگوست :   پایان گرفتن فصل اکران بلاک باسترهای تابستانی یک بار دیگر سر و کله فیلم های هنری پیدا می شود و اینها دیگر می آیند تا شانسشان را برای فصل جوایز امتحان کنند . اولینش تریلر بازگشت است ساخته الخاندرو آمنه بار و بازی اتان هاوک و اما واتسون .    
  4 سپتامبر : * یک تفنگ دارد فیلم وسترنی است ساخته گوین اوکانر و بازی ناتالی پورتمن و اوان مک گرگور .    
  11 سپتامبر :   ساخته جان هیلکات اسم عجیبی دارد! سه گانه نهم با بازی کیسی افلک و وودی هارلسون .    
  18 سپتامبر :   برادران وارنر در این روز برای فیلمی وقت گرفته که فعلاً اسم موقتش هست "فیلم بدون نام ویتی بلوجر" به کارگردانی اسکات کوپر و بازی جانی دپ ، بندیکت کمبریج و داکوتا جونز . این فیلم می تواند جزو مدعیان اصلی فصل جوایز آینده باشد .    
  2 اکتبر :   فیلم ماجرایی دراین روز اکران می شود به کارگردانی رابرت زمه کیس به نام گردش با بازی جوزف گوردن لویت و بن کینگزلی . البته ممکن است بیشتر یک فیلم تجاری باشد تا هنری اما به هر حال در لیست جا گرفته است!    
  16 اکتبر :   هم یک فیلم بی نام دیگر با نام موقت "پروژه بی نام جاسوسی جنگ سرد" که شاید از الان باید آن را برنده جایزه اسکار سال آینده دانست! چرا؟ کارگردان : استیون اسپیلبرگ - فیلمنامه نویس : برادران کوئن - بازیگران : تام هنکس ، امی رایان و آلن آلدا .    
  13 نوامبر :   درام صخره کسپا ساخته بری لوئنسون و بازی بیل مورای ، بروس ویلیس ، کیت هادسن و دنی مک براید ، می تواند فیلمی غافلگیر کننده باشد . البته اگر فضایی ها آقای لوئنسون را بازگردانده باشند!    
  25 نوامبر :   اسکات بعد از شکست اکسدوس با درام مریخی باز می گردد .    
  11 دسامبر : * به بزرگی دریا قرار بود ماه فوریه اکران شود اما ظاهراً تهیه کنندگانش مشتاق هستند شانس خود را در گیشه و فصل جوایز آخر سال امتحان کنند . این درام تاریخی دریایی را ران هاوارد ساخته و از بازیگرانش می توان به کریس همسورث ، بنجامین والکر ، سیلین مورفی ، بن ویشاو و براندون گلیسون اشاره کرد .    
  25 دسامبر :   او راسل حسابی روی خط اسکار افتاده و تا جایزه بهترین فیلم سال را نگیرد ول کن نیست! فیلم تازه اش جویی نام دارد و طبق معمول جنیفر لاورنس و برادلی کوپر و رابرت دونیرو را در لیست بازیگران اصلی اش می توان مشاهده کرد!    
  و آخرین مورد * از مرگ است ساخته الخاندرو گونزالس ایناریتو که با توجه به موفقیت امسال "مرد پرنده ای" اش می تواند نشان دهد ایناریتو بعد از وقفه ای که پس از سه فیلم اولش داشت ، دوباره به اوج بازگشته .    
  
 
 
  ادامه دارد ...
 
 
آخرین ويرايش توسط 1 on bamn, ويرايش شده در 0.
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3058 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط SMH »

  , خیلی ممنون از پستتون :razz: ، ولی عکس ها لود نمی شن و اپلود سنتر عکس ها مشکل داره
لطفا بررسی بشه.
با تشکر :D
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3535
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4751 بار
سپاس‌های دریافتی: 7044 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط bamn »

mojtaba13721372 نوشته شده:  , خیلی ممنون از پستتون :razz: ، ولی عکس ها لود نمی شن و اپلود سنتر عکس ها مشکل داره
لطفا بررسی بشه.
با تشکر :D


ممنون از لطفتون . حتماً ایراد از سرور سایت پرشین گیگ است . دیروز که سایت راحت باز می شد اما امروز حتی با v.. هم باز نمی شه! دعا کنید زود مشکلش برطرف بشه تا بتونم ادامه مطلب رو هم کار کنم . الان چند ساله دارم از پرشین گیگ استفاده می کنم کلی دیتا روش دارم که اگه سایت باز نشه لنگ می مونم .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3058 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط SMH »

  , خیلی ممنون مشکل رفع شده و الان همه عکس ها لود شدن
با تشکر بابت پست مفیدتون :razz:
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3535
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4751 بار
سپاس‌های دریافتی: 7044 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط bamn »

 ...
 
  کمدی های 2015 :  
  خب ، حالا نوبت معرفی چند فیلم کمدی است . برای این فهرست پانزده فیلم انتخاب کرده ام و دیگر لازم به توضیح نیست که تعداد فیلم های کمدی در لیست اکران خیلی بیشتر از اینهاست . ممکن است بیشتر فیلم هایی که معرفی می کنم آشغال باشند و در گیشه شکست بخورند و کمدی های دیگری بجایشان پرفروش شوند پس خیلی سخت نگیرید! با همان ترتیب فیلم های داستانی/هنری پیش می رویم :   
  23 ژانویه :   مورد موردچی است (یک جوری بخوانید که یعنی دارید یک اسم ایتالیایی را می خوانید!) ساخته دیوید کوئیپ با بازی جانی دپ ، گوئینت پالترو ، اوان مک گرگور و پال بتانی . جانی دپ در این فیلم هم همان میمیک ها و سبک کمدی همیشگی اش را پیاده کرده که در فیلم های اخیرش اصلاً جواب نداده بنابراین بعید است که موردچی هم مورد استقبال قرار گیرد!    
  13 فوریه :   یکی عالی است! مرد پادشاه : سرویس مخفی یک کمدی جیمز باندی نوجوانانه بسیار بامزه و به روز ، ساخته متیو ویگان ، با بازی کالین فرث ، ساموئل ال جکسون ، مایکل کین و تارون اگرتون . این یکی پتانسیل تبدیل شدن به یک بلاک باستر پرفروش آخر زمستانی را دارد .    
  27 فوریه :   اسمیت بعد از شکست فیلم "هفت پوند" چند سالی به خودش استراحت داد و بعد از آن هم با سه فیلم "مردان سیاهپوش 3" ، " آینده زمین" و "داستان زمستان" خیلی پرفروغ نبوده است . حالا با کمدی فوکوس می خواهد دوباره به اوج بازگردد . این فیلم را گلن فیکارا و جان ریکوا ساخته اند که فیلم قبلی شان "دیوانگی ، حماقت ، عشق" با وجود فروش نسبتاً خوب از سوی منتقدان تحویل گرفته نشد .    
  27 مارس :   فروش این یکی هم شرط می بندم . سرسخت ساخته اتان کوئن!!! با بازی ویل فرل و کوین هارت . نمردیم و دیدیم ویل فرل در فیلمی از کوئن ها بازی کرده!!!    
  17 آوریل : * بلارت : پلیس فروشگاه 2 را در این روز می بینیم . پال بلارت اولی وقتی اکران شد فروش خیلی بالایی داشت و خیلی ها آن را بامزه ترین کمدی سال نامیدند ، اما هر چه گذشت ضعف های فیلم بیشتر به چشم آمد و کم کم از جلوی دیده ها و یادها رفت! بنابراین انتظار نداشته باشید قسمت دومش حتی به اندازه نصف قسمت اول فروش کند! این یکی را اندی فیکمن کارگردانی کرده و خود کوین جیمز هم فیلمنامه اش را نوشته است!   
  15 می :   دخترانه گام کامل 2 هم در ادامه قسمت اولش است که هجوی بود بر شوهای استعدادیابی تلوزیونی و مورد استقبال غیر منتظره ای قرار گرفت! دیگر بعید می دانم قسمت دومش آن حال و هوای هجو را داشته باشد و بیشتر دنبال ستاره سازی و پولسازی رفته است و گرفتن بهترین زمان برای اکران هم اثبات این مدعاست! این یکی را الیزابت بنکس کارگردانی کرده که اولین تجربه اش در این زمینه است و قبلاً فقط دختر خوشگله فیلم های تجاری بوده و در گام کامل اولی هم یک نقش کوتاه داشته!    
  22 می :   امسال ملیسا مک کارتی به کارگردانی پال فیگ : جاسوس !    
  26 ژوئن :   مک فارل سال 2012 با یک کمدی به شدت نامتعارف و هنجار شکن به نام "تد" یک شبه مشهور شد ، اما سال قبل تماشاگران از کمدی خشن اش "یک ملیون راه برای مردن در غرب" استقبال نکردند! حالا مک فارل و مارک والبرگ با تد 2 بر می گردند تا دوباره ستاره بختشان را رصد کنند!    
  اول ژولای :   2012 استیون سودربرگ که خیلی وقت بود فیلم هایش نمی فروخت با استقبال غافلگیر کننده از کمدی/موزیکال اش "مایک جادویی" مواجه شد . اما ظاهراً سودربرگ سر فیلمبرداری خیلی با عوامل تولید سازگاری نداشته برای همین مایک جادویی ایکس ال ال را گریگوری جاکوبس ساخته که یکی از تهیه کنندگان فیلم اول بوده ، هرچند تخصص جاکوبس بیشتر در موسیقی است تا فیلمسازی! نقش اول این یکی هم چانینگ تاتوم می باشد .    
  17 ژولای : * قطار به کارگردانی و تهیه کنندگی جاد آپتاف در این روز روی پرده می رود . دیگر کارهای آقای آپتاف مثل آن اوایل مورد استقبال قرار نمی گیرند اما هنوز هم بلد است تماشاگر را با کمدی های موقعیت نامتعارفش سرگرم کند .    
  24 ژولای :   کلمبوس می خواهد یک بار دیگر دوران طلایی اش در دهه نود را تجربه کند . دورانی که به سلطان کمدی های تجاری مشهور بود و باعث شد کارش به ساخت دو قسمت اول هری پاتر کشیده شود . حالا بعد از مدتها در حاشیه بودن باز می گردد با کمدی پیکسل ها و نقش آفرینی آدام سندلر و کوین جیمز! خدا به خیر کند!!!    
  7 آگوست :   دمی را همه با فیلم "سکوت بره ها" می شناسند و وقتی سال 2008 از کمدی تحسین شده "ریچل در راه ازداج" رونمایی کرد هرچند در گیشه چندان موفق نبود ، جوایز فراوانی را در آن سال بدست آورد و رفت و حالا برگشته با یک کمدی دیگر ؛ ریکی و فلش با بازی مریل استریپ که معمولاً کمدی های تابستانی اش خیلی بیشتر از هنری های زمستانی اش فروش می کنند!    
  25 سپتامبر : * آموز! نانسی میرز کم فیلم می سازد اما استاد کمدی های خانوادگی است . نقش اول های این فیلم آن هاتاوی و رابرت دونیرو هستند .    
  30 اکتبر :   این روز کمدی/ترسناک اسکات ها علیه زامبی ها روی پرده می رود به کارگردانی کریستوفر بی لندون و بازی تی شریدان . فقط نمی دانم این اسکات ها منظورش مردم اسکاتلند است یا خانواده اسکات ها؟!    
  18 دسامبر :   کمدی لیست ما هم خواهر ها است که در آستانه تعطیلات کریسمس آینده روی پرده می رود . این فیلم را جیسون موری ساخته و تینا فی و جان سینا در آن بازی کرده اند! بله درست دیدید! جان سینا بعد از شش سال به پرده باز خواهد گشت تا سومین فیلم سینمایی اش را تجربه کنید!    
  *   
  بلاک باسترها :   
  حالا می رسیم به اصل جنون! از بین فیلم های تجاری سال 2015 سی تا را انتخاب کرده ام که حتی اگر همه آنها هم به اندازه پیشبینی ها فروش نکنند باز هم فروش کل سینماهای آمریکا در سال 2015 از سال 2014 بیشتر خواهد بود! این فیلم ها را به ترتیب اولویت از پایین به بالا معرفی می کنم . البته درباره چند فیلم اولی کمی تردید دارم اما از فیلم نهم به بعد می گویم همه شان پرفروش خواهند بود!   
  تصویر 
  اولین فیلم * است که هرچقدر فکرش را می کنم می بینم بیشتر به فیلم های داستانی-هنری می خورد! این تریلر ماجرایی که از اسمش هم مشخص است درباره چیست توسط بالتازار کورماکور ساخته شده و در لیست بازیگران پر تعدادش نام های جاش برولین ، جیک گلینهال ، جیسون کلارک ، کایرا نایتلی ، رابین رایت و سام ورتینگتون به چشم می خورد . کورماکور قبلاً دو فیلم تجاری "محموله" و "دو اسلحه" را ساخته ، شاید برای همین به نظرم رسیده اورست هم ممکن است یک فیلم تجاری باشد . این فیلم 18 سپتامبر اکران می شود .    
  بعدی فیلم * خونین است ساخته گیلرمو دل تورو و بازی میا واسکویسکا که بعد از مدتها می خواهد یک فیلم ترسناک ناب به خورد ملت بدهد! این فیلم 16 اکتبر اکران می گیرد یعنی اوج رقابت بهترین ترسناک ها!    
  30 ژانویه (چند روز دیگر) * تقویم روی پرده می رود که قبلاً قرار بود با نام "خوش آمدید به دیروز" در بهار 2014 اکران شود . راستش آنقدر در یک سال گذشته تیزر این فیلم را دیده ام که دیگر دارد حالم به هم می خورد و فکر کنم تماشاگران آمریکایی هم همین احساس را داشته باشند! این فیلم تخیلی نوجوانانه را دیان اسرالیت ساخته است .    
  دوم اکتبر به لطف یک کارگردان ایرانی شاهد * لندن خواهیم بود!!! بابک نجفی این فیلم را در ادامه فیلم موفق "سقوط الیمپوس" ساخته و جرالد باتلر باز هم نقش اول خواهد بود .    
  بریک ایسنر اکشن/فانتزی * شکارچی جادوگر را برای کمپانی لایونزگیت ساخته که اگر اسم وین دیزل به عنوان نقش اولش در کنار اسامی دیگری مثل الیجا وود و مایکل کین به چشم نمی خورد ، روی شکستش شرط می بستم! این فیلم 23 اکتبر اکران می شود .    
  25 نوامبر ، یعنی همان تاریخی که گفتم نباید روی فروش فیلم هایش شرط بست! فیلم تخیلی * شب استثنائی اکران می شود ساخته جف نیکولز که فیلم قبلی اش "ماد" مورد توجه منتقدان قرار گرفته بود .    
  تصویر 
  بعد از دو فیلم موفق "مجهول" و "بدون توقف" جیمز کولت سرای فیلمساز و لیام نیسون با فیلم * در طول شب روز 13 مارس به پرده ها باز می گردند .    
  فیلم اولی که سال 2008 براساس بازی های هیتمن ساخته و اکران شد خیلی مورد استقبال قرار نگرفت . 28 آگوست * : مامور 47 یک بار دیگر شانس خودش را برای کشاندن هواداران به سینماها امتحان خواهد کرد .    
  از اینجا به بعد فیلم هایی هستند که دلشان برای فروش قرص است! تا ببینیم! 6 مارس اکشن-تخیلی * روی پرده می رود . داستان روباتی که به عنوان پلیس ضد شورش خدمت می کند اما وقتی در یک ماموریت جا می ماند شروع به کشف عواطف انسانی خودش می نماید! این فیلم را نیل بلوم کمپ ساخته و هیوجکمن و سیگورنی ویور در آن بازی کرده اند .    
  29 می فیلمی روی پرده می رود که مثلاً می خواهد پوز 2012 رولند امریچ را بزند! تریلر فاجعه ای * آندریاس ساخته براد پیتون و بازی راک!    
  "فرار از هزار تو" را منتقدان خیلی تحویل نگرفتند اما فروشش آنقدر رضایت بخش بود که قسمت دومش هم ساخته شود . * از هزار تو : آزمون های آتشین 18 سپتامبر اکران خواهد شد .    
  سه هفته دیگر یعنی روز ششم فوریه فیلمی اکران می شود که دو سال است حسابی همه را سر کار گذاشته . * پسر قاعدتاً پتانسیل پرفروش شدن را دارد اما معمولاً فیلم هایی که چندین بار تاریخ اکرانشان تغییر می کند و مدتها طرفدارانشان را منتظر نگه می دارند در نهایت گیشه چندان موفقی نداشته اند . هفتمین پسر اکشن/فانتزی را سرجیو بودروف ساخته و از بازیگرانش می توان به جف بریجیز ، بن بارنز و جولین مور اشاره کرد .    
  تصویر 
  پنجاه پنجره خاکستری   ظاهر نباید بیشتر از یک درام رمانس معمولی باشد . اما صفحه اختصاصی این فیلم در سایت imdb از وقتی تبلیغات رسمی اش آغاز شده جزو صفحات محبوب و پر بازدید بوده است و شانس بالایی برای فروشش قائل می شوند . این فیلم را که براساس کتاب پرفروشی از ای.ال جیمز ساخته شده سم تیلور جانسون کارگردانی کرده و جیمی دورنان و داکوتا جانسون نقش اول های آن هستند .    
  جدیدترین اقتباس سینمایی از رمان معروف سر جیمز متیو بری روز 24 جولای روی پرده خواهد رفت . سازندگان * با توجه به رویکرد جدیدی که در چند سال اخیر نسبت به برداشت های متفاوت از رمان های کلاسیک به وجود آمده تصمیم گرفته اند آنها هم متفاوت باشند! فیلم پن به کارگردانی جو رایت و بازی هیو جکمن ، گرت هدلوند و لیوی میلر ، داستان پیتر پن را از همان آغاز رفتنش به نورلند شروع می کند ، زمانی که نورلند تحت سلطه کاپیتان بلک برد خبیث بوده و هوک هم چیزی بیشتر از یک ماجراجوی آسمان جل نبوده است!    
  روز 22 می فیلم * فردا اکران می شود ، داستان دختری که به قدرت سفر به آینده دست پیدا می کند . این فیلم اکشن/تخیلی را براد برد ساخته که فقط شاهکار در کارنامه اش دیده می شود! پس خیالمان از کیفیت فیلم راحت است!   
  بعد از ناکامی دو * چهار شگفت انگیز در جلب نظر منتقدان و هواداران ، کمپانی فوکس می خواهد یک بار دیگر شانسش را برای گل کردن این ابرقهرمانان امتحان کند . خدا را چه دیدی؟ شاید این بار فیلم نظرها را به خود جلب کرد و چهار شگفت انگیز فوکس هم شد رقیب انتقامجویان مارول و دیزنی و عدالت جویان وارنر و دی سی!!! این فیلم را که 7 آگوست اکران می شود جاش ترنک کارگردانی کرده و بازیگرانش میلس تایلر ، مایکل بی جوردن ، جیمی بل و کیت مارا هستند .    
  ششم فوریه بالاخره بعد از مدتها انتظار * ژوپیتر واچفسکی ها روی پرده می رود . این فیلم تخیلی با بازی چانینگ تاتوم ، میلا کنیس و شان بین ، قرار بود تابستان 2014 روی پرده برود اما به دلایل نامعمولی اکرانش به تعویق افتاد . بعضی ها (مثل نویسندگان محترم سایت کافه سینما) خیلی مشتاق دیدن این فیلم هستند . آنها از فیلم قبلی واچفسکی ها (اطلس ابر) هم به سختی دفاع می کنند ، اما آمریکایی ها برخلاف شهرت بد رفته شان خیلی از آدم هایی که حد و حدود طبیعی زندگی را رعایت نمی کنند خوششان نمی آیند و برای همین اطلس ابر در گیشه به سختی دچار شکست شد . پس فروش صعود ژوپیتر هم به مویی بند است!    
  23 دسامبر * و سنجابها 4 اکران می شود که به هر حال محبوب بچه ها هستند . اما با روند نزولی که فروش قسمت سوم نسبت به قسمت دوم داشت ، شاید این بار دیگر از دست این جانورهای جیغ جیغو راحت شویم!!!    
  سیندرلا   زنده 13 مارس بر پرده سینماها خواهد نشست! خب ، سیندرلا دیگر داستانی نیست که بشود برداشت تازه ای از آن داشت و محتوا و نتیجه گیری پایانیش را تغییر داد پس فیلم تقریباً به طور کامل به نسخه کلاسیک انیمیشنی اش وفادار خواهد بود . سیندرلا را کنت برانا ساخته که یکی از عشاق ادبیات کلاسیک در هالیوود محسوب می شود و بازیگرانش هم لیلی جیمز ، ریچارد مدن ، کیت بلانشت و هلنا بوهم کارتر هستند .    
  تصویر 
  فیلم اول واگرا آنقدرها هم که سر و صدا کرد و با مجموعه "بازی های گرسنگی" مقایسه می شد فروش نکرد اما دست کم باعث شهرت خانم شایلنه ودلی که شد! قسمت دوم آن با نام * واگرا : شورشی روز 20 مارس اکران می شود و پیشبینی شده پرفروش تر از قسمت اولش باشد . این فیلم را روبرت شونتیک ساخته که در کارنامه اش فیلم موفق سرخ و فیلم بشدت ناموفق آر.ای.پی.دی در کنار هم دیده می شوند!!!    
  ترمیناتور : جنسیس   است برای هواداران دو قسمت اول ترمیناتور که از فیلم های سوم و چهارم راضی نبودند سورپرایز های جالبی داشته باشد و پیشبینی می شود بیشتر از آن دو مورد استقبال قرار گیرد . این فیلم را آلن تیلور کارگردانی کرده و آرنولد شوارتزینگر یک بار دیگر در آن با نقش معروف تی-100 اش باز می گردد . فیلم روز اول جولای روی پرده می رود ، یعنی تعطیلات روز استقلال که نوبتش را به هر فیلمی نمی دهند!    
  بعد از سال ها انتظار ، بالاخره هواداران فیلم های مکس دیوانه در روز 15 می شاهد اکران داستان تازه ای از آن خواهند بود . به نظر می رسد جورج میلر * دیوانه : جاده خشم را با هدف تبدیل آن به یک مجموعه جدید و جدا از مجموعه قدیمی ساخته . در این سری تازه تام هاردی جای مل گیبسون را گرفته است .    
  خیلی ها پیشبینی می کردند کاراکتر اتان هانت تام کروز در "ماموریت : غیرممکن : پروتکل شبح" کشته می شود و این مجموعه وارد مسیر تازه ای خواهد شد اما اتان هانت کشته نشد و تام کروز 53 ساله یک بار دیگر مجبور شده بدلکاری های غیرممکن این نقش را بر عهده بگیرد (چقدر هم که دلش نمی خواهد!!!) * : غیرممکن 5 را کریستوفر مک کورای می سازد و روز 25 دسامبر اکران خواهد شد .    
  مدتهاست هواداران مجموعه انتقامجویان منتظر اضافه شدن * مورچه ای به گروه هستند ، حالا بعد از پایان فاز دوم مجموعه ، مرد مورچه ای فاز سوم را در روز 17 جولای افتتاح خواهد کرد! این فیلم را پیتون رید ساخته و پال رود ابرقهرمان عجیب و غریبش خواهد بود!    
  با مرگ دلخراش پال والکر اکران * 7 یک سال به تعویق افتاد تا بدلکاران بتوانند صحنه های باقی مانده را بازی کنند . بجایش سال 2014 فیلم "نیاز به سرعت" شانسش را امتحان کرد که اصلاً موفقیت آمیز نبود و معلوم شد محبوبیت مجموعه "سریع و آتشین" بخاطر کاراکترهایش است نه ماشین هایش!!! سریع 7 ساخته جیمز وان روز 3 آوریل اکران می شود و تیم همیشگی مجموعه این بار با آدم بده ای طرف هستند که یک راننده قهار است چون جیسون استتهام نقشش را بازی کرده است!    
  حالا می رسیم به پنج فیلم اصلی سال . فیلم هایی که شانس زیادی دارند تا فروش جهانی خودشان را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهند .   
  تصویر 
  بازی های گرسنگی : زاغ مقلد - قسمت دوم   فرانسیس لاورنس ، آخرین فیلم این مجموعه است که 20 نوامبر اکران خواهد شد . در این قسمت نیروهای شورشی که بر همه مناطق پانم مسلط شده اند باید به کاپیتول حمله کنند ، شهری که زیر تمام زرق و برق هایش یک میدان مین جهنمی نهفته است! پایانش هم که مطمئناً برای آنهایی که کتاب را نخوانده باشند بشدت غافلگیر کننده خواهد بود!    
   تصویر  
  بعد از بیش از یک دهه این پا-آن پا کردن ، بالاخره فیلم چهارم پارک ژوراسیک را روز 12 ژوئن بر پرده خواهیم دید . * ژوراسیک را کالین ترورو ساخته اما مطمئناً می توان اثر اسپیلبرگ را به عنوان تهیه کننده در فیلم مشاهده کرد . این بار خط داستانی جدیدی شروع می شود و پارک دایناسورها با رعایت همه جوانب افتتاح شده است! نقش اول فیلم هم کریس پرات است که می خواهد پا جای پای هریسون فورد بگذارد (پیتر کویل نگهبانان کهکشانش در برابر هان سولو و اوون پارک ژوراسیکش در برابر ایندیانا جونز!)    
 تصویر 
  جیمز باند قبلی (اسکای فال) با فروش بیش از یک میلیارد دلار پرفروش ترین قسمت مجموعه شد و تقریباً همه منتقدان هم آن را بهترین جیمز باند چهار دهه گذشته نامیدند (بعضی ها که کلاً گفتند بهترین است!) حالا همان تیم یعنی سام مندز کارگردان و دانیل کریگ و رالف فاینس و بن ویشاو ، روز 6 نوامبر با * به سینماها باز می گردند و این بار قرار است با توطئه های کریستوفر والتز مقابله کنند! و رهبر همه آدم بدها را هم بشناسند!    
  تصویر 
  فاز دوم مجموعه ابرقهرمان های مارول با * : عصر اولتران در روز اول می به پایان می رسد . گروه ابرقهرمانان این بار با مشکلات بسیار جدی تری نسبت به فیلم قبلی دست به گریبان هستند چون هم دشمنانشان بسیار خطرناک تر و باهوش تر شده اند و هم شیلد دیگر آن شیلد سابق نیست! شاید "عصر اولتران" به اندازه فیلم 2012 فروش نکند ، اما آنهایی که بگویند این یکی به اندازه قبلی جذاب نبود تقصیر خودشان است که "سرباز زمستان" و "دنیای تاریک" را از دست دادند و خیلی از وقایع کلیدی داستان را پشت سر گذاشته اند! اما یک توضیح درباره عکس بالا : خیلی ها با دیدن تیزر فیلم این سئوال برایشان پیش آمده که مگر سپر کاپیتان آمریکا هم می شکند؟! حتی پتک ثور هم نتوانست این کار را بکند! اما خیالتان راحت! کاپیتان سپرش را هم در فیلم ببازد جانش را نمی بازد چون برای جنگیدن با مرد آهنی در فیلم "کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی" قرارداد بسته است!   
  تصویر 
  اما آس اول سال! شاید بگویید به اندازه "عصر اولتران"فروش نمی کند ، در عوضش هواداران قدیمی تر و متعصب تری دارد! * ستارگان : بیداری نیرو تا جایی که خبر دارم داستانش مربوط به چند سال پس از وقایع "بازگشت جدای" است . یعنی جوان تر هایی که سه گانه آخر مجموعه را دیده اند اما سه گانه قدیمی را ندیده اند (که فکر می کنم تعدادشان یک در صد ملیون باشد!) باید حتماً سه گانه قدیمی را هم قبل از "بیداری نیرو" تماشا کرده باشند . مدتها قبل ، یعنی بعد از اکران "بازگشت جدای" در سال 1983 قرار بود دنباله اش ساخته شود اما جورج لوکاس و کمپانی فوکس سال ها سر این قضیه چانه زنی می کردند تا جایی که فیلمنامه نویس کار مجبور شد فیلمنامه اش را به صورت کتاب منتشر کند که بتواند مخارجش را جبران نماید! بعدها هم لوکاس به سراغ ساخت سه گانه ای رفت که داستانش به قبل از داستان سه گانه قبلی مربوط بود . سال 2005 لوکاس بعد از "انتقام سیث" گفت دیگر جنگ ستارگانی نمی سازد و به قولش هم عمل کرد منتها کمپانی لوکاس فیلمزش را با یک قرارداد کم سابقه چهار میلیارد دلاری به والت دیزنی فروخت و دیزنی هم تنها راهی که به ذهنش می رسید تا این مبلغ را به جیبش برگرداند جنگ ستارگان بود! پس در نتیجه روز 18 دسامبر 2015 شاهد اکران "بیداری نیرو" خواهیم بود ساخته جی جی آبرامز با فیلمنامه ای از خودش و بازی یک لشکر هنرپیشه معروف و غیر معروف و البته حضور افتخاری هریسون فورد ، مارک همیل و کری فیشر!    
  *   
  راستی داشتم یک نگاهی دزدکی می انداختم به لیست فیلم های 2016 که دیدم نه! انگار قرار است جنون ادامه داشته باشد!   
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3058 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط SMH »

  , با سلام
عالی بود
ولی تا جایی که من اطلاع دارم فیلم هفتمین پسر اکران شده روی سینماها
من خیلی وقته منتظرم که این فیلم بیاد تا ببینمش.
گزینه های جالبی توی لیست پیشنهادیتون بود
عالی ....
اگه براتون امکان داره یه تحلیل از فیلم هفتمین پسر بذارید ممنون میشم
با تشکر
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3535
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4751 بار
سپاس‌های دریافتی: 7044 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط bamn »

mojtaba13721372 نوشته شده:  , با سلام
عالی بود
ولی تا جایی که من اطلاع دارم فیلم هفتمین پسر اکران شده روی سینماها
من خیلی وقته منتظرم که این فیلم بیاد تا ببینمش.
گزینه های جالبی توی لیست پیشنهادیتون بود
عالی ....
اگه براتون امکان داره یه تحلیل از فیلم هفتمین پسر بذارید ممنون میشم
با تشکر


  هفتمین پسر قرار بود اواخر تابستان 2013 اکران شود و اولین تیزرش اوایل همان سال منتشر شد اما به دلایلی اکرانش به تعویق افتاد . شاید در برخی کشورها روی پرده رفته باشد اما تاریخ رسمی اکرانش در آمریکا ششم فوریه 2015 (17 بهمن) است . در مورد نقد و تحلیل هم اگر فیلم دوبله شود به روی چشم! فیلمی نیست که بالای زبان اصلی اش پول بدهم!
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3058 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط SMH »

  , با سلام
اما به نظر من از اون فیلم هایی هست که ارزش دیدن بالایی داره با اون تریلر هایی که من ازش دیدم .
اینم کیفیت پرده سینما (البته ببخشید که لینک دانلود دارم می ذارم :ch: ) :
[External Link Removed for Guests]
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3535
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4751 بار
سپاس‌های دریافتی: 7044 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط bamn »

mojtaba13721372 نوشته شده:  , با سلام
اما به نظر من از اون فیلم هایی هست که ارزش دیدن بالایی داره با اون تریلر هایی که من ازش دیدم .
اینم کیفیت پرده سینما (البته ببخشید که لینک دانلود دارم می ذارم :ch: ) :
[External Link Removed for Guests]


  اتفاقاً شما با این لینک ثابت کردید که شکست تجاری فیلم قطعی است! چون با اینکه این همه می گویند آمریکایی ها قوانین کپی رایت را رعایت می کنند ، اگر فیلمی قبل از اکران به صورت دانلود رایگان روی اینترنت قرار بگیرد در دانلود لحظه ای درنگ نخواهند کرد! این اتفاق شش ماه قبل برای بی مصرف ها3 افتاد و باعث شکست تجاری فیلم شد!
 
 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3058 بار

Re: معرفی فیلم های 2015

پست توسط SMH »

  , بله این حرفتون کاملا منطقی هست ... :-(
ولی به نظرم فیلمش باید داستان جالب و هیجان انگیز به همراه جلوه های ویژه ی خاص داشته باشه که ارزش دیدن بالایی داره :m:a
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”