آیا می دانید که ... (در مورد فیلمسازان ایران)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3508
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4734 بار
سپاس‌های دریافتی: 7036 بار

آیا می دانید که ... (در مورد فیلمسازان ایران)

پست توسط bamn »

  آیا می دانید که در پنج سال گذشته بطور رسمی 321 فیلم ایرانی در سینماهای تهران اکران شده است؟
آیا می دانید که این 321 فیلم توسط 235 کارگردان! تولید شده است؟
آیا می دانید که 92 نفر از این 235 کارگردان تک فیلمه هایی با فروش زیر 100 ملیون تومان در سینماهای تهران طی پنج سال گذشته داشته اند؟
آیا می دانید که 15 نفر از این 235 کارگردان بیش از یک فیلم در اکران پنج سال گذشته داشته اند که میانگین فروش فیلم هایشان زیر 100 ملیون تومان بوده است؟
آیا می دانید که با این حساب 107 نفر از 235 کارگردان سینمایی ، یعنی حدود 45% آنها عملاً محصولاتی را اکران کرده اند که بدون در نظر گرفتن هزینه های ساخت و اکران فیلم ها ، به راحتی می توان روی اسم محصولاتشان به عنوان فیلم هایی که هیچ کمکی به گیشه ایران نکرده اند خط کشید؟
آیا می دانید که از این 235 کارگردان فقط 20 کارگردان ، یعنی حدود 8% ، هستند که میانگین فروش محصولاتشان در سینماهای تهران در این پنج سال بیشتر از یک میلیارد تومان بوده است . از این 20 کارگردان 11 نفر تک فیلم داشته اند و 9 نفر میانگین فروش دو یا چند فیلمشان بیشتر از یک میلیارد تومان بوده است!
آیا می دانید که از 107 کارگردان بی تاثیر در گیشه ، 19 فیلم منتظر اکران هستند؟
و آیا می دانید از 20 کارگردان میلیاردی ، 5 فیلم منتظر اکران هستند؟
و آیا می دانید در این پنج سال تقریباً 40 کارگردان جدای از آن 235 نفر اقدام به ساخت فیلم سینمایی کرده اند که فیلم هایشان هنوز اکران نشده اند؟
***
آیا می دانید که قبل از فیلم پرفروش “هیس! دخترها فریاد نمی زنند” اثر قبلی خانم پوران درخشنده (خواب های دنباله دار) تنها 30 میلیون تومان در سینماهای تهران فروخته بود؟
آیا می دانید که میانگین فروش دو فیلم اکران شده از خانم نیکی کریمی (به عنوان کارگردان) در این پنج سال در تهران 98 میلیون تومان بوده است؟
آیا می دانید دو فیلم قبلی آقای قربان محمد پور (قبل از فیلم آنچه مردان درباره زنان نمی دانند با فروش 826 میلیون تومانی) روی هم فقط 35 میلیون تومان در سینماهای تهران فروخته بودند؟
آیا می دانید که آقای آرش معیریان با اکران 6 فیلم در این پنج سال رکوردار است؟ میانگین فروش این شش فیلم 224 میلیون تومان می باشد!
و …
 
   و کلاً آیا می دانید اصلاً این همه کارگردان که هی می آیند و می روند و خیلی هایشان بعد از ساختن یکی-دو فیلم دیگر پشت سرشان را هم نگاه نمی کنند اصلاً برای چی وارد سینما می شوند؟ اگر فیلمسازی اینقدر راحت و پر منفعت است بگویید تا ما هم بیاییم؟!  
    منبع استخراج آمار :
 
 [External Link Removed for Guests]  
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”