فصل جوایز سینمایی 19-2018

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

با سلام مجدد خدمت همه دوستان گرامی .

خب ، امسال بخاطر اسباب کشی و مسائل مختلف ، کلی از هالیوود غافل شدم و هر کاری دلشان خواسته دور از چشم بنده انجام داده اند!!!

با توجه به اینکه در آخرین روزهای سال 2018 میلادی هستیم و فصل جوایز سینمایی امسال به نیمه راه خودش رسیده و تقریباً همه فیلم های مدعی شناخته شده اند ، دیگر پرداختن مفصل به فیلم های مدعی فایده چندانی ندارد! اما ، این دوری چند ماهه از تب هالیوودیسم را باید یک جوری جبران کرد! پس به ذهنم رسید که مثل پارسال اول با مرور فیلم های نامزد اسکار بهترین فیلم سال دوره های گذشته شروع کنم ، و بعد بگویم که دلم می خواهد امسال کدام فیلم ها این نامزدی را بدست آورند! می دانم که برای خیلی از دوستان قدیمی ، حرف ها تکراری و خسته کننده خواهد بود ، برای همین بجای اینکه مثل پارسال از سال 2010 به جلو مرور را شروع کنم ، از سال 2000 شروع خواهم کرد!

سال 2000 :

در آن سال اسکار بهترین فیلم سال به گلادیاتور ریدلی اسکات رسید . رقیب اصلی این فیلم ببرخیران ، اژدهای غران آنگ لی بود و بعدها یک عده از کارشناسان گفتند انتخاب گلادیاتور بخاطر لایه های پنهان سیاسی-امپریالیستی که دارد سیاسی بوده!!! خب ، بنده که اصلاً با این حرف موافق نیستم! گلادیاتور یکی از اولین فیلم هایی بود که وقتی تازه کامپیوتر خریده بودم بر روی CD تماشا کردم و هنوز هم تماشایش برایم لذت بخش است! در واقع گلادیاتور یکی از آخرین فیلم های هنری غیر تخیلی محصول هالیوود می باشد که می توانم از کلمه " باشکوه " برای توصیف آن استفاده کنم . هرچه می گذرد هنری سازان هالیوود بیشتر به سمت ساخت آثار کوچک و جمع و جور پیش می روند و باشکوه سازی فقط مخصوص بلاک باستر سازان شده است! به غیر از فیلم آنگ لی ، دو فیلم از استیون سودربرگ (ارین براکوویچ و قاچاق) و فیلم شکلات لس هالستروم هم نامزد اسکار بودند اما حالا هر سه فراموش شده اند! و در عوض فیلم کشتی شکسته رابرت زمه کیس که در آن سال نادیده گرفته شد به اثری کلاسیک و فراموش نشدنی تبدیل شده است!

*
سال 2001 :

انتخاب آن سال آکادمی هنر آمریکا یک ذهن زیبا ران هاوارد بود که همچنان انتخابی عالی و بی نقص است . در بین رقبایش فقط ارباب حلقه ها : یاران حلقه پیتر جکسون در یادها مانده و دیگر هیچکس گاسفورد پارک رابرت آلتمن فقید ، مولین روژ! باز لورمن و در اتاق خواب تاد فیلد را به یاد نمی آورد! در عوض سال 2001 پر از فیلم هایی است که کلاسیک و فراموش نشدنی شده اند! شخصاً اگر حق انتخاب داشتم بجای فیلم های لورمن و فیلد دو فیلم هوش مصنوعی استیون اسپیلبرگ و یادآوری کریستوفر نولان را نامزد اسکار بهترین فیلم سال می کردم!

*
سال 2002 :

با اینکه خود هالیوودی ها شیکاگو راب مارشال را خیلی دوست داشتند ، اما آن سال را یکی از بدترین انتخاب های اسکار نامیده اند! سالی که باید دار و دسته های نیویورکی مارتین اسکورسیزی به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب می شد اما حال و هوای بعد از حوادث 11 سپتامبر 2001 باعث شده بود تا داوران آکادمی به فیلمی که تاریخ باشکوه! ملت آمریکا را زیر سئوال می برد روی خوش نشان ندهند! در کنار این دو فیلم ارباب حلقه ها : دو برج پیتر جکسون ، پیانیست رومن پولانسکی و ساعتها استفان داردلی هم نامزد اسکار بهترین فیلم سال بودند . اما فیلمی که امروز خیلی ها بابت نامزد نشدنش گله مند هستند اگه می تونی منو بگیر استیون اسپیلبرگ است!

*
سال 2003 :

ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه پیتر جکسون آنقدر عظیم بود که حتی سر سخت ترین منتقدانش هم نمی توانستند ادعا کنند شایستگی جایزه اسکار بهترین فیلم سال را ندارد! در واقع با معیارهای هنری پسند آکادمی اسکار باید به رودخانه مرموز کلینت ایستوود می رسید و برای همین بود که از آن به بعد داوران آکادمی هم قسم شدند بلاک باسترهای بزرگ و خوش ساخت را نادیده بگیرند! آن سال سرگشته در ترجمه سوفیا کاپولا و ارباب و فرمانده : دورترین نقطه دنیا پیتر ویر نامزدهای شایسته ایی بودند اما سی بیسکویت گری راس را دیگر کسی به یاد ندارد و در عوض می گویند ای کاش ماهی بزرگ تیم برتون یا حتی بیل را بکش جلد اول تارانتینو نامزد شده بودند!

*
سال 2004 :

انتخابگران آکادمی هنر مصمم بودند جایزه نبردن رودخانه مرموز را از دل ایستوود در بیاورند برای همین عزیز ملیون دلاری اش را به عنوان بهترین فیلم سال 2004 انتخاب کردند . فیلمی که خوب بود و لیاقت این جایزه را داشت اما نه در برابر هوانورد مارتین اسکورسیزی! در آن زمان به نظر می رسید با اینکه اسکورسیزی یک دو جین فیلم کلاسیک و فراموش نشدنی و مهم برای تاریخ سینما ساخته ، اما طلسم شده و قرار نیست هیچ وقت فیلم هایش برنده اسکار بهترین فیلم سال شوند! با اینکه شخصاً جستجوی ناکجا آباد مارک فوستر را دوست دارم ، اما می گویم سه فیلم دیگر نامزد اسکار بهترین فیلم آن سال فراموش شده اند! دیگر کسی نه از ری تیلور هکفورد یادی می کند و نه از راه های جانبی الکساندر پین . در عوض کلاسیک ترین فیلم آن سال بیل را بکش جلد دوم تارانتینو است!

*
سال 2005 :

آن زمان هالیوود هنوز آنقدر نجیب بود که با همه پشبینی ها اسکار بهترین فیلم سال به فیلم ضد اخلاقی آنگ لی نرسد و فیلم مهجور تصادف ساخته پال هگیس برنده شود! تصادف از معدود فیلم های برنده اسکار است که کاملاً فراموش شده و این روزها که ساخت فیلم های ضد اخلاقی به بهانه آزادی بیان و آزادی عشق! کاملاً باب شده از کوهستان بروکبک آنگ لی چپ و راست یاد می کنند! اما نه فیلم لی ، نه فیلم هگیس و نه سه فیلم دیگر یعنی کپوتی بنت میلر ، شب بخیر و بخت یارتان باد جورج کلونی و مونیخ استیون اسپیلبرگ ، آنقدر بزرگ نبودند که با هر دیدگاهی لیاقت اسکار بهترین فیلم سال را داشته باشند . در واقع سینمای هنری هالیوود آن سال یکی از کم بضاعت ترین سال هایش را پشت سر گذاشت و اگر قرار به انتخابی عادلانه بود باید کینگ کنگ پیتر جکسون جایزه اسکار بهترین فیلم سال را می گرفت!!!

*

ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

...

سال 2006 :

در آن سال بالاخره فیلمی از مارتین اسکورسیزی برنده اسکار بهترین فیلم سال شد! فیلمی که اصلاً هم در حد و اندازه بهترین آثار این کارگردان نبود! مرحوم با وجود حضور بازیگران بزرگی مثل جک نیکلسون و لئوناردو دی کاپریو حتی به اندازه فیلم اصلی که از آن اقتباس گرفته بود (یعنی فیلم هنگ کنگی اعمال شیطانی) جذابیت نداشت با این وجود در نبود رقبای قدر و هم سنگ بهترین فرصت بود تا آکادمی آنچه را که سه دهه از فیلم های اسکورسیزی دریغ کرده بود جبران نماید! دوشیزه کوچولو آفتاب (ساخته جاناتان دیتون و والری فریس) ، ملکه استفان فریرز ، بابل الخاندرو گونزالس ایناریتو و تا حدود کمتری نامه هایی از یوجیما کلینت ایستوود امروز دیگر فراموش شده اند ، اما فیلمی که از آن سال در یادها مانده هزارتوی پن گیلرمو دل تورو است که انتخابگران آکادمی با کج سلیقگی آن را به بخش فیلم های غیر انگلیسی زبان فرستادند تا مغلوب درام کوبنده زندگی دیگران فلورین هنکل شود!

*
سال 2007 :

بی چک و چانه اسکار بهترین فیلم آن سال مال جایی برای پیرمردها نیست برادران کوئن بود! حتی با وجود شاهکاری مثل خون ریخته خواهد شد پال توماس اندرسون! سه فیلم نامزد دیگر هم آثاری سطح بالا بودند ؛ تاوان جو رایت ، مایکل کلایتون تونی گیلوری و حتی جونو جیسون رایتمن ، آثاری بودند که استحقاق نامزدی اسکار را داشتند و البته آن سال کم نبودند فیلم های خوب دیگری که این لیاقت را داشتند اما سهمیه به آنها نرسید ، فیلم هایی مثل گانگستر آمریکایی ریدلی اسکات و اولتیماتوم بورن پال گرین گرس و ...

*
سال 2008 :

اسکار گرفتن میلیونر زاغه نشین دنی بویل را باید یک نقطه عطف در تاریخ هالیوود دانست . فیلم بویل صرف نظر از جنبه های فرهنگی و اجتماعی اش از نظر هنری هم استحقاق کسب جایزه اسکار بهترین فیلم سال را داشت . فیلمی که باعث شد آمریکایی ها از لاک خودشان خارج شوند و توجه بیشتری به سینمای ملل دیگر نشان دهند . با این وجود خود فیلم بویل آنقدرها در یادها نمانده و در عوض رقیب اصلی اش یعنی وضعیت عجیب بنجامین باتن دیوید فینچر را همه به خاطر می آورند! سه فیلم دیگر نامزد اسکار بهترین فیلم سال را هم که هیچکس به خاطر نمی آورد! فراست/نیکسون ران هاوارد ، میلک گاس ون سنت و کتابخوان استفان داردلی همگی فراموش شده اند و در عوض همه یادشان مانده که آکادمی چه ظلم بزرگی کرد با نامزد نکردن شوالیه تاریکی نولان و البته دو فیلم عالی گرانتورینو و بچه عوضی از کلینت ایستوود . اصلاً نامزد نشدن فیلم نولان بود که باعث شد تعداد فیلم های نامزد اسکار بهترین فیلم سال را از دوره های بعدی افزایش دهند!!!

*
سال 2009 :

یک حق خوری دیگر توسط آکادمی! در برابر فیلم عظیم و دوران ساز آواتار جیمز کامرون ، داوران آکادمی جعبه درد کاترین بیگلو را انتخاب کردند فقط برای اینکه ثابت کنند مثل زمان ارباب حلقه ها اسیر جنجال های تبلیغاتی نخواهند شد! حالا بماند که بیگلو هم به عنوان همسر سابق کامرون از او چندان دل خوشی نداشت و آکادمی می خواست با انتخاب وی به عنوان اولین کارگردان زنی که فیلمش برنده جایزه اسکار می شود ژست حمایت از بانوان را بگیرد! در شبی که همه از انتخاب جعبه درد در برابر آواتار غافلگیر شدند ، رقبای دیگر هیچ ادعایی برای این جایزه نداشتند! سمت تاریک (یا نقطه کور یا محوطه خطا ، بستگی دارد کدام ترجمه را قبول داشته باشید!) جان لی هنکاک برای این هنوز در یادها مانده چون هیچکس نمی تواند فراموش کند که خانم ساندرا بولاک در یک شب هم جایزه بهترین بازیگر زن سال را گرفت و هم جایزه بدترین بازیگر زن سال را! علمی-تخیلی منطقه 9 نیل بلوم کمپ هم با آن لایه های آشکار سیاسی و ضد نژادپرستی اش آنقدر خوب بود که توجه آکادمی را به این ژانر جلب کرد و در سال های بعد آثار علمی-تخیلی دیگری هم توانستند نامزد شوند! اراذل بی آبرو تر و تمیز ترین!!! فیلم کوئنتین تارانتینو نسبت به سایر فیلم هایش بود و برای همین پرفروش هم شد! انیمیشن بالا به کارگردانی پیتر داکتر هم اولین محصول استودیو پیکسار بود که آکادمی آن را در حد نامزد شدن برای اسکار بهترین فیلم سال به رسمیت شناخت! اما یک آموزش لنی شرفینگ ، پرشس لی دنیلز ، یک مرد جدی برادران کوئن و پا در هوا جیسون رایتمن فیلم هایی هستند که با وجود گذشت کمتر از یک دهه باید آنها را فراموش شده تلقی نمود! و واقعاً حیف بود که به جای دو تا از اینها حداقل تسلیم ناپذیر کلینت ایستوود و جولی و جولیا نورا افرون را نامزد نکردند!

*
سال 2010 :

رسیدیم به حرف های تکراری! جسته و گریخته از گوشه و کنار شنیده ام که کم کم دارند می گویند سخنرانی پادشاه نباید اسکار می گرفت و حق شبکه اجتماعی دیوید فینچر بود! اما بنده همچنان طرفدار فیلم تام هوپر هستم و کوتاه نمی آیم! پارسال گفتم که تا به حال 10 بار فیلم را دیده ام ، امسال هم می گویم تا به حال 13-14 بار فیلم را دیده ام و همچنان حاضرم ببینم! 127 ساعت دنی بویل ، قوی سیاه دارن آرنوفسکی ، مشت باز دیوید او راسل ، سرآغاز (یا تلقین) کریستوفر نولان ، داستان اسباب بازی 3 لی آنکریج ، شهامت برادران کوئن و استخوان زمستان دبورا گرانیک (با معرفی جنیفر لاورنس) همگی فیلم هایی بودند که شایستگی حضور در فهرست بهترین فیلم های سال را دارند . فقط ای کاش بجای فیلم بحث برانگیز بچه ها خوبند لیزا کولیدنکو ، جزیره شاتر اسکورسیزی را نامزد می کردند!

*
سال 2011 :

در مورد این سال هم نظرم تقریباً همان است که قبلاً گفته بودم! هنرپیشه میشل هازانویس به حقش رسید و هوگو مارتین اسکورسیزی بیشتر در جنبه های فنی برتری داشت تا فیلمنامه و بازیگری! فرزندان الکساندر پین ، کمک (یا خدمتکار) تاد تیلور ، نیمه شب در پاریس وودی آلن ، مانی بال بنت میلر ، درخت زندگی ترنس مالیک و اسب جنگی استیون اسپیلبرگ همگی در جای خودشان قرار دارند اما صدای بلند و فوق العاده نزدیک استفان داردلی را اخیراً دیدم و اصلاً در حد و اندازه های نامزدی اسکار نبود! آخر انتخابگران آکادمی چه فکری پیش خودشان کرده بودند که بجای فیلم محشری مثل سلحشور گوین اوکانر ، این فیلم را نامزد کردند و تازه سهمیه دهم را هم خالی گذاشتند که می توانست به راندن نیکلاس وندینگ روفن یا حتی هری پاتر و هدایای مرگ قسمت دوم دیوید یتس برسد!!!

*

ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

...

سال 2012 :

آرگو ، و ما ادراک آرگو؟!!! ... می خواهم ببینم کسی پیدا می شود که جرات کند و بگوید انتخاب فیلم افلک به عنوان بهترین فیلم سال توسط آکادمی ، انتخابی کاملاً سیاسی نبوده است?! آن هم در رقابت با سه فیلم شاهکار لینکلن استیون اسپیلبرگ ، زندگی پی آنگ لی و جنگو رها از بند کوئنتین تارانتینو! آن هم در حضور فیلم های قابل دفاع جانوران وحشی جنوبی بن زتلین ، بینوایان تام هوپر و دفتری با خطوط نقره ایی دیوید او راسل! آن هم در حضور عشق میشل هانکه و سی دقیقه بامداد کاترین بیگلو که با اینکه فیلم های خوبی بودند اما حضورشان در بین نامزدها به معنای نادیده گرفته شدن فیلم های بهتری مثل خیزش شوالیه تاریکی کریستوفر نولان ، اسکای فال سام مندز ، غیرممکن جی.ای بایانا و بی قانون جان هیلکات بود! سال 2012 یکی از بهترین سال های سینمای هنری هالیوود بود اما بدترین انتخاب ممکن به نامش ثبت گردید!

*
سال 2013 :

هرچقدر هنری سازان هالیوود سال 2012 سعی کردند شکوه و ابهت این بخش از سینما را احیا کنند ، به همان نسبت هنری سازان سال 2013 بیشتر به سمت آثار کوچک و ویژه مخاطب خاص رفتند! نتیجه اش هم شد برنده شدن 12 سال بردگی استیو مک کویین که هرچند فیلم خوبی بود ، اما اگر مثلاً به جای سال 2013 ، سال 2012 اکران شده بود ممکن بود حتی به جمع نامزدهای نهایی هم راه پیدا نکند! رقیب اصلی فیلم مک کوئین جاذبه آلفونسو کوارون بود که به عنوان یک فیلم علمی-تخیلی با دقت طراحی شده ، هم تماشاگران را جذب کرد ، هم منتقدان را ، و هم دانشمندان را! فقط بدی اش این است که برای امثال بنده نتیجه تماشای این فیلم سردرد و سرگیجه بود! دو رقیب جدی دیگر اخاذی آمریکایی دیوید او راسل و گرگ وال استریت مارتین اسکورسیزی ، زیادی روی مسائل جنسی و غیر اخلاقی در داستانشان مانور می دادند بخصوص دومی که حسابی هم جنجال آفرین شد . کلوب مشتریان دالاس جان مارک ولی هم با اینکه از نظر بازی هنرمندانه ستارگانش قابل ستایش است اما تلاش عبث کارگردان برای توجیه رفتارهای ضد اخلاقی جنسی ارزش اجتماعی فیلم را پایین آورده! کاپیتان فیلیپس پال گرین گرس هم که فیلم میان مایه ایی بود الکی بزرگ شده! او اسپایک جونز ، نبراسکا الکساندر پین و فیلومنا استفان فریرز هم که آنقدر زدن حرف های مهم برایشان اهمیت داشته یادشان رفته بود باید در گوشه ذهن مخاطبان باقی بمانند! می شد بجای این سه فیلم آثار ماندگار تری مثل شتاب ران هاوارد ، پیشکار لی دنیلز یا زندانیان دنیس ولینو را نامزد کرد!

*
سال 2014 :

و باز یک سال یخ دیگر! کم کم فاصله سال های پر هیجان فصل جوایز در بین سال های بی رونق و کم جان در حال افزایش است! مرد پرنده ایی الخاندرو گونزالس ایناریتو در شرایطی اسکار بهترین فیلم را به خانه برد که بجز تعداد معدودی از منتقدان و فیلم بین های خیلی سطح بالا ، هیچکس نتوانست با آن ارتباط برقرار کند و از هرکس راجبش بپرسی فقط از بازی هنرمندانه مایکل کیتون خواهد گرفت و فیلمبردای مبتکرانه اش! نه فیلمنامه سر و تهی داشت که در یاد بماند و نه بقیه جزییات فیلم! در واقع اصلاً نمی توانید باور کنید مرد پرده ایی را همان کارگردانی ساخته که سال بعدش بازگشته از مرگ را رو کرد! اسکار بهترین فیلم آن سال حق میان ستاره ایی کریستوفر نولان بود ، اما حتی حاضر نشدند فیلم را به جمع نامزدهای نهایی راه بدهند! یا حداقل پسرانگی ریچارد لینکلیتر را انتخاب می کردند که از منتقدان متاکرتیک نمره کامل 100 از 100 را گرفت! هتل بزرگ پوداپست وس اندرسون ، بازی تقلید مورتن تیلدام ، سلما اوا دورنی ، تئوری همه چیز جیمز مارش و ویپلش دیمن چزل همگی فیلم های خوبی بودند اما نه آنقدر خوب که برنده شوند . تک تیرانداز آمریکایی کلینت ایستوود هم همانقدر بد بود و نامزد شدنش ناجوانمردانه ، که نادیده گرفته شدن گرانتورینو ، بچه عوضی و تسلیم ناپذیرش ناجوانمردانه بود!!! در عوض می شد شبگرد دان گیلوری یا دختر گمشده دیوید فینچر را برای نامزدی در نظر گرفت .

*
سال 2015 :

بعد از دو سال کسالت بار ، دوباره به سالی رسیدیم که اغلب فیلم های هنری اش واقعاً دوست داشتنی بودند! با اینکه همچنان معتقدم اسکار بهترین فیلم این سال حق بازگشته از مرگ ایناریتو بود همانقدر که اسکار مرد پرنده ایی حقش نبود! فیلم برنده نورافکن ساخته تام مک کارتی را هم دوست دارم ، مریخی ریدلی اسکات را هم دوست دارم ، کوتاهی بزرگ آدام مک کی را هم دوست دارم ، اتاق لنی آبراهمسون را هم دوست دارم ، حتی مکس دیوانه : جاده خشم جورج میلر را هم دوست دارم ، و حتی پل جاسوس ها ی اسپیلبرگ را هم هرچقدر بیشتر تماشا می کنم بیشتر برایم جذاب می شود! فقط بروکلین جان کراولی را ندیده ام اما می دانم که فیلم خوبی است! و باز در عجبم که چرا با وجود کلی فیلم خوب دیگر مثل هشت نفرت انگیز کوئنتین تارانتینو ، کرید رایان کوگلر و استیو جابز دنی بویل ، چرا آکادمی از همه 10 ظرفیت اعلام نامزدهای نهایی استفاده نکرد؟!

*
سال 2016 :

انتخاب عجیب و غریب و پر حاشیه مهتاب بری جنکینز به عنوان بهترین فیلم سال دقیقاً همان چیزی بود که خیلی ها در هالیوود نیاز داشتند تا شرم و حیا را کنار بگذارند و به اسم آزادی بیان و آزادی عشق و آزادی هنر هر غلطی دلشان می خواهد بر پرده سینما انجام بدهند! با اینکه علاقه چندانی به ژانر موزیکال ندارم اما می دانم که بی برو برگرد اسکار آن سال حق لالالند دیمون چزل بود! ورود دنیس ولینو ، حصارها دنزل واشنگتن ، ستیغ اره ایی مل گیبسون ، جهنم یا آب خنک دیوید مکنزی ، شخصیت های پنهان تئودور ملفی ، شیر گرت دیویس و منچستر ساحلی کنت لنورگان همگی فیلم هایی خوب و قابل ستایش هستند که نامزدی حقشان بود اما چرا دوباره باید از کلینت ایستوود اسم ببرم و نادیده گرفته شدن فیلم خوبش یعنی سالی؟!

*
سال 2017 :

پارسال فکر می کردم حتماً شکل آب گیلرمو دل تورو شاهکاری در حد و اندازه های هزار توی پن است که اسکار بهترین فیلم سال را تصاحب کرده . اما چند وقت پیش که فیلم را دیدم حتی به اندازه پسر جهنمی هم از فیلم خوشم نیامد!!! صرف نظر از اینکه تقریباً همه کاراکترهای اصلی فیلم عقده های روحی و جنسی دارند و کارگردان هم باید حتماً آنها را نشان می داده! ، اصلاً چیزی به نام فیلمنامه در کار نبود! دل تورو در حد یک صفحه خلاصه داستان را نوشته بود و بعد با همان یک صفحه دو ساعت فیلم را بدون توجه به جزئیات و ریزکاری های داستان ساخته! آن زمان دلم می خواست دانکرک کریستوفر نولان برنده شود ، اما حالا با اطمینان کامل می گویم این حق مارتین مک دوناگ و فیلم عالی اش سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری بوده که خورده شده!!! تاریک ترین ساعت جو رایت و پست استیون اسپیلبرگ را هم دیده ام و دوست داشتم . برو بیرون را هم دیده ام اما معتقدم با وجود فیلمنامه چالش برانگیزی که داشت در آن حدی که بزرگش کردند نبود! لیدی برد گرتا گروینگ و نخ شبح پال توماس اندرسون را ندیده ام اما می دانم که لیاقت نامزد شدن را داشته اند! بزرگترین مشکلم با فیلم ضد اخلاقی مرا به نام خودت بخوان لوکا گوداگینو است که چپ و راست تشویق شد و شاید اگر ترس آکادمی از متهم شدن به جریان سازی برای فساد نسل جوان نبود ، اسکار بهترین فیلم سال را به این یکی می دادند! و همه اینها در شرایطی بود که دو شاهکار بیبی راننده ادگار رایت و بلیدرانر 2049 دنیس ولینو عملاً نادیده گرفته شدند!

ادامه دارد ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

...

و اما ، می رسیم به فصل جوایز امسال . همانطور که در ابتدا خدمتتان عرض کردم ، نیمی از فصل جوایز سپری شده و حتی نامزدهای گلدن گلوب هم اعلام شده اند و بنابراین چهره رقبای اصلی تا حدود زیادی مشخص گشته و مثل سال های قبل نیست که از چند ماه زودتر اسم تعدادی فیلم را ردیف می کردیم تا ببینیم قرعه به نام کدامشان در می آید! پس بدون مقدمه و حرف اضافه مستقیماً می رویم سراغ مدعیان اصلی نامزدی چهار جایزه اسکار بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین بازیگر نقش اول زن .

نامزدهای احتمالی اسکار بهترین فیلم سال :

تولد یک ستاره (A Star Is Born) : اولین فیلم برادلی کوپر در مقام کارگردان که البته خودش نقش اول فیلم هم هست ، در این فیلم کوپر نقش یک خواننده مشهور را بازی می کند که در یک کافه با دختر خواننده ایی (با بازی لیدی گاگا) آشنا شده و زمینه را برای ترقی و شهرت وی فراهم می نماید اما ... . فیلم با استقبال فراوان منتقدان و البته فروش بالایی در گیشه مواجه شد تا در فصل جوایز هم حسابی جدی گرفته شود!

پلنگ سیاه (Black Panther) : با اینکه یک عده معتقدند شعارهای سیاسی این فیلم ابرقهرمانی زیادی گل درشت است و به فیلمنامه آسیب زده ، اما در مجموع بسیاری بر این باورند که مارول با این فیلم کلیشه های ژانر ابرقهرمانی را در نوردیده و بنابراین سزاوار است به عنوان اولین فیلم این ژانر نامزد اسکار بهترین فیلم سال گردد . درگذشت استن لی هم مطمئناً در حمایت هرچه بیشتر از این فیلم تاثیر گذار خواهد بود .

بلکککلنزمن (BlacKkKlansman) : این دوره شاهد رقابت تعداد قابل توجهی فیلم با درون مایه های سیاسی مربوط به مبارزه با نژاد پرستی در جامعه آمریکا ، در فصل جوایز هستیم . فیلم ساخته اسپایک جونز یکی از شاخص ترین آنهاست . فیلم که از همان ب بسم الله با عبارت های مرد سیاه ، کاکا سیاه و کوکلس کلان در اسمش شوخی کرده ، داستان واقعی یک کاراگاه پلیس سیاه پوست (با بازی جان دیوید واشنگتن) است که در دهه هفتاد از طریق تماس تلفنی با یکی از سران گروه نژاد پرست کوکلس کلان دوست شد تا در گروهشان نفوذ کند و در عوض یکی از همکارانش (با بازی آدام درایو) را به جای خودش به جلسات آنها می فرستاد ...

سوگلی (The Favourite) : جدیدترین فیلم یورگوس لانتیموس کارگردان متفاوت یونانی الاصل هالیوود ، داستان رقابت زنان دربار ملکه آن (فرمانروای انگلستان در اوایل قرن هجدهم) برای نزدیک شدن به ملکه و بدست گرفتن کنترل دربار است که در نهایت ... در این فیلم لانتیموس تمایل جنسی ملکه آن به زنان را به عنوان نقطه ضعف وی و بهانه رقابت اطرافیان ملکه ، در محوریت داستان قرار داده است ، با این وجود رویکرد وی به این مسئله ضد اخلاقی متفاوت از فیلم های رو به ازدیاد حامی آن می باشد و بیشتر به حال و هوای سریال بازی تاج و تخت گرایش دارد .

نخستین انسان (First Man) : با اینکه جدیدترین فیلم دیمون چزل در لیست فیلم های نامزد گلدن گلوب غایب است ، اما مطمئناً جزو فیلم های نامزد اسکار بهترین فیلم سال خواهد بود . فیلم داستان زندگی نیل آرمسترانگ (با بازی رایان گسلینگ) است که به عنوان اولین انسان قدم بر کره ماه گذاشت . چزل در این فیلم بیشتر روی زندگ شخصی و خانوادگی آرمسترانگ متمرکز شده و جنبه های علمی و سفر وی به ماه را در اولویت دوم قرار داده است با این وجود شاهد فیلمی بسیار تماشایی و احساسی می باشیم .

کتاب سبز (Green Book) : پیتر فارلی بیشتر به عنوان سازنده کمدی های سطح پایینی مثل احمق و احمق تر ، اسموس جونز ، و سه کله پوک شناخته می شود ، بنابراین وقتی اولین اکران فیلم کتاب سبز در جشنواره فیلم تورنتو با تشویق و تحسین فراوان تماشگران همراه شد و بلافاصله از فیلم به عنوان یکی از نامزدهای حتمی اسکار بهترین فیلم سال یاد گردید ، تعجب بسیاری را برانگیخت! در این فیلم ویگو موریتنسن نقش گردن کلفتی را بازی می کند که استخدام می شود تا محافظ و راننده پیانیست معروف جامائیکایی دان شرلی (با بازی ماهرشالا علی) باشد در تور دور آمریکاییش آن هم در دهه بشدت ملتهب شصت که سیاهپوستان در ایالات جنوبی آمریکا اصلاً امنیت جانی نداشتند!

اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند (If Beale Street Could Talk) : بری جنکینز بعد از فیلم بحث برانگیز و برنده اسکار مهتاب ، این بار سراغ یک عشق متعارف رفته است! در این فیلم کی کی لینی نقش زن جوان سیاهپوستی را بازی می کند که همسرش به اتهامی دروغین زندانی شده و او می خواهد قبل از به دنیا آوردن فرزندش بی گناهی شوهرش را اثبات نماید! فیلم اقتباسی است از رمانی با همین نام به قلم جیمز بالدوین نویسنده شهیر سیاه پوست که آثارش در جریان مبارزات ضد نژادپرستی سیاهان در دهه شصت تاثیر فراوانی داشت .

راما (Roma) : جدیدترین فیلم کارگردان سرشناس مکزیکی آلفونسو کوارون ، به زندگی یک سال اعضا یک خانواده طبقه متوسط در مکزیکوسیتی دهه هفتاد می پردازد . فیلم بشدت مورد تحسین جشنواره های مختلف قرار گرفته با این وجود در گلدن گلوب به نامزدی در بخش فیلم های غیر انگلیسی زبان ارجاع داده شده که شدیداً مورد انتقاد قرار گرفت و طرفدارانش معتقدند فیلم خیلی بهتر از آن است که فقط بخاطر زبانش نادیده گرفته شود . آلفونسو کوارون اولین کارگردان مکزیکی تباری بود که برنده اسکار بهترین کارگردانی برای فیلم جاذبه شد ، اما فیلمش اسکار بهترین فیلم را نگرفت تا طی سال های بعد از الخاندرو گونزالس ایناریتو و گیلرمو دل تورو عقب بیافتد و حالا باید دید او سومین مکزیکی خواهد بود که فیلمش اسکار بهترین فیلم سال را می گیرد یا خیر؟!

معاون (Vice) : آدام مک کی همانطور که توانست از دل موضوع جدی رکورد اقتصادی سال 2008 آمریکا ، فیلم سر زنده کوتاهی بزرگ را عالی از آب در بیاورد ، با همان رویکرد سراغ فیلم زندگینامه دیک چینی (معاون جورج بوش پسر) رفته است که نقشش را در فیلم کریستیان بیل با کلی گریم و اضافه وزن بازی کرده!!! از دیک چینی به عنوان مهره اصلی سیاست های جنگ افروزانه آمریکا در دوران ریاست جمهوری بوش پسر یاد می شود و بنابراین رویکرد سرزنده مک کی به این فیلم هم به همان اندازه فیلم کوتاهی بزرگ چالش برانگیز بوده است!

بیوه ها (Widows) : استیو مک کوئین 5 سال بعد از 12 سال بردگی بازگشته تا یک بار دیگر خودی نشان دهد! فیلم جنایی بیوه ها داستان چند زن بیوه است که شوهرانشان در جریان اجرای یک سرقت مسلحانه به قتل رسیده اند و حالا این بیوه هایشان هستند که مجبورند بدهی شوهرانشان به رئیس باند تبهکاران را با اجرای یک سرقت دیگر پرداخت نمایند! فیلم البته اقتباسی است از یک سریال تلوزیونی دهه هشتاد به همین نام و بنابراین ممکن است داوران آکادمی از این جهت روی خوش به آن نشان ندهند!

اگر انتخابگران و مسئولان آکادمی بخواهند از همه 10 ظرفیت ممکن برای اعلام اسامی نامزدهای نهایی استفاده نمایند ، این 10 فیلم بیشترین شانس را خواهند داشت ، با این وجود ممکن است در نهایت تعداد نامزدهای نهایی اسکار بهترین فیلم سال کمتر از 10 باشد یا حتی اتفاقات دیگری بیافتد که باعث شود فیلم های دیگری مثل بازگشت مری پاپینز (راب مارشال) یا می توانید مرا ببخشید؟ (مارلی هیلر) یا حتی استن و اولی (جان اس برد) جایگزین این فیلم ها شوند!

در ادامه نامزدهای احتمالی سه جایزه اصلی دیگر را هم مرور خواهیم نمود ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

...

نامزدهای احتمالی اسکار بهترین کارگردانی سال :

اسپایک لی (بلکککلنزمن) : کارگردان 61 ساله سیاهپوست آمریکایی ، سازنده فیلم های مطرحی مثل کار درست را انجام بده (1989) ، مالکوم ایکس (1992) ، مرد نفودی (2006) و چی-رک (2015) ، قبلاً دو بار نامزد جایزه اسکار شده اما نه به عنوان کارگردان! نامزدی هایش یک بار برای فیلمنامه اورژییال کار درست را انجام بده و یک بار بخاطر تهیه مستند سینمایی چهار دختر کوچک در سال 1998 بوده است . البته او در سال 2015 یک اسکار افتخاری هم گرفت . به هر حال اگر امسال نامزد اسکار بهترین کارگردانی شود بار اولش در این رشته خواهد بود!

یورگوس لانتیموس (سوگلی) : فیلمساز 44 ساله یونانی ، همیشه به سراغ ساخت فیلم های هنری خاصی می رفته که متفاوت از جریان رایج فیلمسازی می باشد و در واقع سوگلی اولین فیلم اوست که مخاطبان عادی هم می توانند با آن ارتباط برقرار نمایند . مهمترین آثار کارنامه وی دندان نیش (2009) ، آلپ (2011) ، خرچنگ (2015) و کشتن گوزن مقدس (2017) هستند . وی هم تاکنون دو بار در شاخه هایی غیر از کارگردانی نامزد اسکار شده! یک بار برای ساخت فیلم دندان نیش در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان ، و یک بار هم برای نگارش فیلمنامه اورژینال فیلم خرچنگ .

دیمون چزل (نخستین انسان) : کارگردان جوان یهودی-آمریکایی که می خواهد در 33 سالگی سومین نامزدی اش برای اسکار بهترین کارگردانی را به چنگ آورد! آن هم برای چهارمین فیلم بلند سینمایی اش! چزل که سال 2009 با فیلم مستقل و کم هزینه گای و مدلین روی نیمکت پارک ، مورد توجه منتقدان قرار گرفت ، اولین بار با فیلم ویپلش (2014) نامزد اسکار بهترین کارگردانی شد و بعد از آن برای فیلم لالالند (2016) این جایزه را بدست آورد هرچند خود فیلم به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب نشد! چزل البته برای نگارش فیلمنامه اورژینال لالالند هم نامزد اسکار شده بود!

آلفونسو کوارون (راما) : کارگردان 57 ساله مکزیکی ، سازنده فیلم های مطرحی مثل پرنسس کوچک (1995) ، و مادر تو هم (2001) ، هری پاتر و زندانی آزکابان (2004) ، فرزندان انسان (2006) و جاذبه (2013) . در واقع می توان فیلم راما را هنری ترین و خاص ترین فیلم کوارون نامید که شاید برای تماشاگران عادی سینما جذابیتی نداشته باشد اما به عنوان یک اثر هنری شاخص بشدت تشویق شده . کوارون برای نگارش فیلمنامه اورژینال و مادر تو هم ، تدوین و نگارش فیلمنامه اقتباسی فرزندان انسان و تهیه فیلم جاذبه ، چهار نامزدی اسکار در کارنامه دارد و دو بار برای کارگردانی و تدوین فیلم جاذبه مجسمه را تصاحب نموده!

آدام مک کی (معاون) : کارگردان 50 ساله آمریکایی به عنوان تهیه کننده و کارگردان پای ثابت کمدی های سطح پایین امثال ویل فرل و ملیسا مک کارتی بود تا اینکه سال 2015 با فیلم کوتاهی بزرگ مورد توجه قرار گرفت ؛ یک درام-کمدی خوش ساخت که پیچیدگی های اقتصادی منتج به بحران اقتصادی سال 2008 را با ساده فهم ترین لحن ممکن برای تماشاگران عادی توضیح می داد و در عین حال بازی های سطح بالایی هم از ستارگان فیلمش گرفته بود! مک کی برای آن فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد و اسکار نگارش بهترین فیلمنامه اقتباسی را هم بدست آورد! او بعد از کوتاهی بزرگ به تهیه کمدی های سطح پایین ادامه داده اما به عنوان کارگردان حالا با فیلم مطرح معاون بازگشته است .

در کنار این پنج نفر که بیشترین شانس را برای نامزدی اسکار بهترین کارگردانی سال دارند از افراد دیگری مثل برادلی کوپر (تولد یک ستاره) ، پیتر فارلی (کتاب سبز) و استیو مک کویین (بیوه ها) به عنوان گزینه های احتمالی دیگر یاد می شود .

*

نامزدهای احتمالی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال :

برادلی کوپر (تولد یک ستاره) : بازیگر 43 ساله آمریکایی که با این فیلم اولین تجربه کارگردانی اش را هم تجربه نموده ، تا همین چند سال پیش جدی گرفته نمی شد و به ایفای نقش های فرعی در کمدی های سطح پایین می پرداخت تا اینکه در سال 2009 با فیلم خماری مورد توجه قرار گرفت و بعد از آن به سراغ نقش های جدی تری رفت که خیلی زود استعداد بازیگری اش را شکوفا نمود و حالا تبدیل به یک چهره قدرتمند در هالیوود هم شده است . از مهمترین فیلم های وی می توان به بر هم زنندگان عروسی (2005) ، آقای بله (2008) ، خماری (2009) ، بدون مرز (2011) ، مکانی آن سوی کاج ها (2012) ، دفتری با خطوط نقره ایی (2012) ، اخاذی آمریکایی (2013) ، نگهبانان کهکشان (2014) ، تک تیرانداز آمریکایی (2014) ، سوخته (2015) ، جویی (2015) ، انتقامجویان : جنگ ابدیت (2018) ، قاچاقچی (2018) و ... اشاره نمود . وی دو بار در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد سال برای فیلم های دفتری با خطوط نقره ایی و تک تیرانداز آمریکایی ، یک بار در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم اخاذی آمریکایی ، و یک بار به عنوان تهیه کننده فیلم تک تیرانداز آمریکایی در بخش بهترین فیلم ، نامزد اسکار شده است .

ویگو موریتنسن (کتاب سبز) : هنرپیشه 60 ساله آمریکایی-دانمارکی که ما او را با نقش آراگون سه گانه ارباب حلقه ها به یاد می آوریم ، بیشتر علاقه مند به حضور در فیلم های هنری و خاص است و پذیرش نقش آراگون در فیلم های پیتر جکسون توسط او هم خودش داستان مفصلی دارد! از مهمترین فیلم های کارنامه بازیگری وی می توان به قتل بی نقص (1998) ، سه گانه ارباب حلقه ها (2001-2002-2003) ، هیدالگو (2004) ، تاریخچه یک خشونت (2005) ، آلاتریست (2006) ، قول های شرقی (2007) ، جاده (2009) ، یک شیوه خطرناک (2012) ، کاپیتان شگفت انگیز (2016) و ... اشاره نمود . مورتنسن دو بار برای بازی در فیلم های قول های شرقی و کاپیتان شگفت انگیز نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است .

کلینت ایستوود (قاچاقچی) : هنرپیشه و فیلمساز مطرح و کهنه کار 88 ساله آمریکایی ، یک بار دیگر با ایفای نقش در فیلم قاچاقچی به کارگردانی خودش ، مورد توجه قرار گرفته است . وی در این فیلم نقش یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم و جنگ کره را بازی می کند که در آستانه 90 سالگی برای جلوگیری از ورشکستگی مجبور می شود وارد کار قاچاق مواد مخدر شود! ایستوود این فیلم را با الهام از یک ماجرای واقعی ساخته! وی هم به عنوان بازیگر و هم به عنوان کارگردان از ستون های هالیوود محسوب می شود که در کارنامه اش آثار بزرگ و شاخصی مثل بخاطر یک مشت دلار (1964) ، بخاطر چند دلار بیشتر (1965) ، خوب ، بد ، زشت (1966) ، فریب کوگان (1968) ، هری کثیف (1971) ، جو کید (1972) ، غریبه دشت های بالا (1973) ، قدرت مگنوم (1973) ، جوزی ولز یاغی (1976) ، فرار از آلکاتراز (1979) ، ضربه ناگهانی (1983) ، استخر مرگ (1988) ، پرنده (1988) ، نابخشوده (1992) ، در خط آتش (1993) ، پل های مدیسون کانتی (1995) ، قدرت مطلق (1997) ، کابوی های فضایی (2000) ، شغل خونین (2002) ، رودخانه مرموز (2003) ، عزیز ملیون دلاری (2004) ، پرچم های پدران ما (2006) ، نامه هایی از یوجیما (2006) ، بچه عوضی (2008) ، گرانتورینو (2008) ، تسلیم ناپذیر (2009) ، آخرت (2010) ، جی.ادگار (2011) ، تک تیرانداز آمریکایی (2014) ، سالی (2016) و ... دیده می شوند . ایستوود برای دو فیلم نابخشوده و عزیز ملیون دلاری هم به عنوان تهیه کننده و هم به عنوان کارگردان برنده اسکار شده است . وی برای تهیه فیلم های رودخانه مرموز ، نامه هایی از یوجیما و تک تیرانداز آمریکایی ، کارگردانی رودخانه مرموز و نامه هایی از یوجیما و برای بازی در دو فیلم نابخشوده و عزیز ملیون دلاری به عنوان هنرپیشه نقش مکمل مرد ، نامزد اسکار بوده است! در واقع اگر ایستوود برای بازی در فیلم قاچاقچی نامزد اسکار شود این اولین نامزدی وی برای این جایزه به عنوان هنرپیشه نقش اول خواهد بود!!!

رابرت رد فورد (پیرمرد و اسلحه) : این هنرپیشه و فیلمساز قدیمی هالیوود هم در 82 سالگی یک بار دیگر با بازی در فیلم پیرمرد و اسلحه ساخته دیوید لویی مورد توجه قرار گرفته بویژه که گفته می شود این آخرین حضور وی در برابر دوربین می باشد و خودش را بازنشسته خواهد کرد! وی در این فیلم نقش یک سارق بانک حرفه ایی و مبادی آداب را بازی می کند که با وجود سن زیاد همچنان به شغلش ادامه می دهد! ردفورد هم مثل ایستوود کارنامه پرباری دارد و فیلم های مهم زیادی در کارنامه اش به چشم می خورد مثل بوچ کسیدی و ساندس کید (1969) ، نامزد (1972) ، نیش (1973) ، همه مردان رئیس جمهور (1976) ، پلی در دور دست (1977) ، مردم معمولی (1980) ، خارج از آفریقا (1985) ، مسابقه تلوزیونی (1994) ، نجواگر اسب (1998) ، آخرین قلعه (2001) ، همه چیز از دست رفته (2013) ، کاپیتان آمریکا : سرباز زمستان (2014) و ... ردفورد قبلاً فقط یک بار برای فیلم نیش نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده اما برای کارگردانی فیلم مردم معمولی اسکار گرفته و ضمناً برای تهیه و کارگردانی فیلم نمایش تلوزیونی هم نامزد بوده است . او همچنین یک اسکار افتخاری هم در سال 2001 دریافت نموده .

کریستیان بیل (معاون) : بازیگر 44 ساله متولد ولز ، برای بازی در نقش دیک چینی در این فیلم علاوه بر گریم بسیار سنگین ، کلی هم وزن اضافه کرده ، که می تواند برای انتخابگران اسکار حائز اهمیت باشد چون آنها به هنرپشه هایی که علاوه بر بازی خوب ، بدنشان را هم در خدمت نقش قرار می دهند احترام ویژه می گذارند . البته این قبیل رفتار از سوی بیل سابقه دارد ، وی برای بازی در فیلم های ماشینیست (2004) و مشت باز (2010) به شکل مفرطی خود را لاغر کرد و در عوض برای بازی در نقش بروس وین سه گانه بتمن نولان به عضله سازی پرداخت! بیل از جمله بازیگرانی است که از کودکی وارد سینما شدند و به شهرت رسیدند . تعدادی از مهمترین فیلم های کارنامه وی عبارتند از : امپراتوری خورشید (1987) ، هنری پنجم (1989) ، زنان کوچک (1994) ، رویای شب نیمه تابستان (1999) ، روانی آمریکایی (2000) ، قلمرو آتش (2002) ، تعادل (2002) ، ماشینیست (2004) ، آغاز بتمن (2005) ، حیثیت (2006) ، قطار 3:10 به یوما (2007) ، شوالیه تاریکی (2008) ، رستگاری ترمیناتور (2009) ، دشمنان عمومی (2009) ، مشت باز (2010) ، خیزش شوالیه تاریکی (2012) ، اخاذی آمریکایی (2013) ، کوتاهی بزرگ (2015) ، متخاصمان (2017) و ... . بیل برای بازی در فیلم مشت باز برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده و برای فیلم کوتاهی بزرگ هم نامزد همین جایزه شده است اما برای فیلم اخاذی آمریکایی در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد نامزد اسکار شده بود .

از این پنج نفر ذکر شده هم به عنوان رقبای اصلی برای نامزدی و کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال یاد می شود با این وجود نباید گزینه های دیگری مثل ویلم دافو (بر دروازه ابدیت) ، رمی مالک (بوهمی راسپودی) و رایان گسلینگ (نخستین انسان) را هم نادیده گرفت .

*

نامزدهای احتمالی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن :

رزماری پایک (یک جنگ خصوصی) : هنرپیشه 39 ساله انگلیسی در فیلم ساخته متیو هاینمان نقش ماری کالوین خبرنگار جنگی معروف آمریکایی را بازی کرده که در طول حدود دو دهه فعالیت برای تهیه گزارش تقریباً به تمامی نقاط جنگی و آشوب زده جهان سفر کرد و چندین بار زخمی شد و در نهایت فوریه 2012 در حمص سوریه به قتل رسید . از مهمترین فیلم های کارنامه هنری خانم پایک می توان به روزی دیگر بمیر (2002) ، غرور و تعصب (2005) ، یک آموزش (2009) ، جک ریچر (2012) ، پایان دنیا (2013) ، دختر گمشده (2014) ، یک پادشاهی متحد (2016) ، متخاصمان (2017) و ... اشاره کرد . وی قبلاً یک بار برای بازی در فیلم دختر گمشده نامزد جایزه اسکار بهترین هنرپیشه نقش اول زن شده است .

ملیسا مک کارتی (می توانیذ مرا ببخشید؟) : بانوی کمدین 48 ساله آمریکایی این بار در یک نقش جدی و واقعی خوش درخشیده است! وی در فیلم ساخته ماریل هیلر نقش لی ایزریل را بازی کرده ، نویسنده متوسطی که وقتی در آستانه ورشکستگی قرار گرفت با جعل نامه های شخصیت های معروف درگذشته شهرت و ثروت زیادی برای خودش کسب کرد اما در سال 2008 با انتشار کتاب زندگینامه خود تحت عنوان می توانید مرا ببخشید؟ به این کلاهبرداری اعتراف نمود . وی سال 2014 در سن 75 سالگی درگذشت! خانم مک کارتی که در کارنامه بازیگری اش فیلم هایی مثل ساقدوش ها (2011) ، خماری قسمت سوم (2013) ، جاسوس (2015) ، شکارچیان اشباح (2016) و ... دیده می شود یک بار برای فیلم ساقدوش ها نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل شده . در واقع تا قبل از این فیلم به مدت حدود یک دهه مک کارتی نقش های فرعی بی اهمیت و مسخره را که متناسب با چاقی اش به وی تحمیل می شد بازی می کرد اما درخشش در فیلم ساقدوش ها باعث شد تا تبدیل به معروف ترین کمدین زن هالیوود شود و حالا هم که با یک نقش جدی مورد توجه وارد فاز جدیدی از دوران حرفه ایی خود شده است!

نیکول کیدمن (ویرانگر) : بانوی 51 ساله آمریکایی-استرالیایی در فیلم کارین کوساما نقش یک کاراگاه پلیس آسیب دیده و بشدت خشن را بازی می کند که به دنبال انتقام است . کیدمن با آن چهره جذاب زنانه اش چنان در ویرانگر متفاوت است که در مصاحبه ایی گفته به دخترانش اجازه نخواهد داد تا قبل از 21 سالگی این فیلم را تماشا کنند!!! این هنرپیشه معروف قبلاً یک بار برای بازی در فیلم ساعتها برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده و سه بار دیگر هم برای فیلم های مولین روژ! ، حفره خرگوش و شیر در همین بخش نامزد شده ، پس بازی در ویرانگر احتمالاً اولین نامزدی اش در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن را برایش به ارمغان خواهد آورد! در کارنامه بازیگری وی فیلم های شاخصی مثل روزهای تندر (1990) ، دور و دورتر (1992) ، زندگی من (1993) ، بتمن برای همیشه (1995) ، تصویری از یک بانو (1996) ، چشمان کاملاً بسته (1999) ، مولین روژ! (2001) ، دیگران (2001) ، ساعتها (2002) ، داگویل (2003) ، کلدمانتین (2003) ، تولد (2004) ، قطب نمای طلایی (2007) ، استرالیا (2008) ، حفره خرگوش (2010) ، گریس از موناکو (2014) ، ملکه صحرا (2015) ، شیر (2016) ، فریب خورده (2017) ، پسر پاک شد (2018) و ... دیده می شوند .

الویا کولمن (سوگلی) : هنرپیشه 44 ساله انگلیسی ایفاگر نقش ملکه آن در فیلم یورگوس لانتیموس ، اولین بار است که نامش به عنوان یکی از مدعیان جدی نامزدی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن مطرح می شود . در کارنامه بازیگری نچندان طولانی و گزیده وی فیلم هایی مثل اوج هیجان (2007) ، بانوی آهنین (2011) ، هیدن پارک در هادسون (2012) ، خرچنگ (2015) ، و قتل در قطار سریع السیر شرق (2017) شاخص ترین عناوین محسوب می شوند!

گلن کلوز (همسر) : بانوی هنرمند 71 ساله آمریکایی در فیلم ساخته بیورن رونگه نقش همسر یک پروفسور خودشیفته را بازی می کند که در طول سفر به استکهلم همراه با شوهرش برای دریافت جایزه نوبل زندگی خود را مرور می نماید . در کارنامه بازیگری خانم کلوز که نسبت به سن و سالش دیر کشف شد! فیلم های مطرحی مثل جهان به گفته گارپ (1982) ، اندوه بزرگ (1983) ، استعداد ذاتی (1984) ، جذابیت مرگبار (1987) ، روابط خطرناک (1988) ، هملت (1990) ، هوک (1991) ، پینوکیو (2003) ، آلبرت نابس (2011) ، نگهبانان کهکشان (2014) و ... دیده می شوند . وی قبلاً سه بار برای بازی در فیلم های جذابیت مرگبار ، روابط خطرناک و آلبرت نابس نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن ، و سه بار هم برای بازی در فیلم های جهان به گفته گارپ ، اندوه بزرگ و استعداد ذاتی نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است .

علاوه بر این پنج نفر که به عنوان اصلی ترین مدعیان این جایزه مطرح هستند می توان به لیدی گاگا (تولد یک ستاره) ، ناتالی پورتمن (وکس لوکس) و ویولا دیویس (بیوه ها) به عنوان نفرات دیگری که شانس نامزدی دارند اشاره کرد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

برندگان گلدن گلاب 2019

که با خلق چند شگفتی همراه شد!

بهترین فیلم درام : حماسه کولی

سایر نامزدها : تولد یک ستاره - بلکککلنزمن - پلنگ سیاه - اگر خیابان بل می توانست سخن بگوید

پیشبینی های قبلی : تولد یک ستاره

*

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال : کتاب سبز

سایر نامزدها : خرپول های آسیایی - بازگشت مری پاپینز - سوگلی - معاون

پیشبینی های قبلی : سوگلی

*

بهترین انیمیشن بلند سینمایی : مرد عنکبوتی : به درون دنیای عنکبوتی

سایر نامزدها : شگفت انگیزان 2 - جزیره سگ ها - میرای - رالف اینترنت را می شکند

*

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان : راما (مکزیک)

سایر نامزدها : کفرناحوم (لبنان) - دختر (بلژیک) - هرگز رویت را برنگردان (آلمان) - دزدان فروشگاه (ژاپن)

*

بهترین بازیگر مرد نقش اول فیلم درام : رامی مالک (حماسه کولی)

سایر نامزدها : برادلی کوپر (تولد یک ستاره) - جان دیوید واشنگتن (بلکککلنزمن) - لوکاس هجس (پسر پاک شد) - ویلم دافو (بر دروازه ابدیت)

پیشبینی های قبلی : برادلی کوپر

*

بهترین بازیگر زن نقش اول فیلم درام : گلن کلوز (همسر)

سایر نامزدها : لیدی گاگا (تولد یک ستاره) - ملیسا مک کارتی (می توانید مرا ببخشید؟) - نیکول کیدمن (ویرانگر) - رزماند پایک (یک جنگ خصوصی)

*

بهترین بازیگر مرد نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال : کریستیان بیل (معاون)

سایر نامزدها : جان سی رایلی (استن و اولی) - لین مانوئل میراندا (بازگشت مری پاپینز) - رابرت ردفورد (پیرمرد و اسلحه) - ویگو موریتنسن (کتاب سبز)

*

بهترین بازیگر زن نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال : اولیویا کولمن (سوگلی)

سایر نامزدها : چارلیز ترون (تالی) - کنستانس وو (خرپول های آسیایی) - ایزا فیشر (کلاس هشتم) - امیلی بلانت (بازگشت مری پاپینز)

*

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل : ماهرشالا علی (کتاب سبز)

سایر نامزدها : آدام درایو (بلکککلنزمن) - ریچارد گرانت (می توانید مرا ببخشید؟) - سام راکول (معاون) - تیموتی چلمت (پسر زیبا)

پیشبینی های قبلی : تیموتی چلمت

*

بهترین بازیگر زن نقش مکمل : رجینا کینگ (اگر خیابان بل می توانست سخن بگوید)

سایر نامزدها : امی آدامز (معاون) - کلر فوی (نخستین انسان) - اما استون (سوگلی) - ریچل وایز (سوگلی)

*

بهترین کارگردان : آلفونسو کوارون (راما)

سایر نامزدها : آدام مک کی (معاون) - برادلی کوپر (تولد یک ستاره) - پیتر فارلی (کتاب سبز) - اسپایک لی (بلکککلنزمن)

*

بهترین فیلمنامه : کتاب سبز

سایر نامزدها : اگر خیابان بل می توانست سخن بگوید - راما - سوگلی - معاون

*

بهترین ترانه اورژینال : کم عمق (تولد یک ستاره)

سایر نامزدها : مرثیه ایی برای یک جنگ خصوصی (یک جنگ خصوصی) - همه ستاره ها (پلنگ سیاه) - مکاشفه (پسر پاک شد) - دختری در فیلم ها (دامپلین)

*

بهترین موسیقی متن اورژینال : نخستین انسان

سایر نامزدها : یک جای ساکت - پلنگ سیاه - جزیره سگ ها - بازگشت مری پاپینز

*

بهترین سریال درام : آمریکایی ها

*

بهترین سریال کمدی یا موزیکال : روش کامینسکی

*

بهترین مینی سریال : داستان جنایی آمریکایی

*

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی سریال درام : ریچارد مدن (محافظ)

*

بهترین بازیگر زن نقش اصلی سریال درام : ساندرا اوو (کشتن ایو)

*

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی سریال کمدی یا موزیکال : مایکل داگلاس (روش کامینسکی)

*

بهترین بازیگر زن نقش اصلی سریال کمدی یا موزیکال : ریچل بروزناهان (خانم میزل شگفت انگیز)

*

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مینی سریال : دارن کریس (داستان جنایی آمریکایی)

*

بهترین بازیگر زن نقش اصلی مینی سریال : پاتریشا آرکت (فرار به دانمورا)

*

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل سریال ها و مینی سریال ها : بن ویشاو (رسوایی زیاد انگلیسی)

*

بهترین بازیگر زن نقش مکمل سریال ها و مینی سریال ها : پاتریشیا کلارکسون (چیزهای تیز)

*

جوایز افتخاری :

گلدن گلاب افتخاری سیسیل ب دومیل : جف بریجیز

گلدن گلاب افتخاری کارول بورنت : خود کارول بورنت!

گلدن گلاب افتخاری سفیر گلدن گلاب : ایسان البا
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

اعلام اسامی نامزدهای نود و یکمین دوره جوایز سینمایی آکادمی هنر آمریکا (اسکار)

{گزینه های مشخص شده با رنگ قرمز بیشترین شانس برنده شدن را دارند}

نامزدهای اسکار بهترین فیلم :

تولد یک ستاره - بلکککلنزمن - پلنگ سیاه - حماسه کولی - کتاب سبز - راما - سوگلی - معاون

*

نامزدهای اسکار بهترین کارگردانی :

آدام مک کی (معاون) - آلفونسو کوارون (راما) - پاول پاولفسکی (جنگ سرد) - اسپایک لی (بلکککلنزمن) - یورگوس لانتیموس (سوگلی)

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد :

برادلی کوپر (تولد یک ستاره) - کریستیان بیل (معاون) - رامی مالک (حماسه کولی) - ویگو موریتنسن (کتاب سبز) - ویلم دافو (بر دروازه ابدیت)

غافلگیری بزرگ : نامزد نشدن ایتن هاوک برای فیلم " اولین اصلاح شده" در حالی که وی 27 جایزه از 44 جایزه معتبر امسال در این شاخه را از آن خود کرده است . البته هاوک برای گلدن گلاب هم نامزد نشده بود!

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن :

گلن کلوز (همسر) - لیدی گاگا (تولد یک ستاره) - ملیسا مک کارتی (آیا می توانید مرا ببخشید؟) - الیویا کولمن (سوگلی) - یالیتزا آپاریسو (راما)

غافلگیری بزرگ : نامزد نشدن نیکول کیدمن برای نقش بسیار سنگینش در فیلم ویرانگر ، و در عوض نامزد شدن یالیتزا آپاریسو نابازیگر نقش اول فیلم راما که با وجود تحسین فراوان منتقدان ، تاکنون در جشنواره های معتبر مورد توجه قرار نگرفته بود!

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :

آدام درایو (بلکککلنزمن) - ماهرشالا علی (کتاب سبز) - ریچارد ای گرانت (آیا می توانید مرا ببخشید؟) - سام الیوت (تولد یک ستاره) - سام راک ول (معاون)

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

امی آدامز (معاون) - اما استون (سوگلی) - مارینا دی تاویرا (راما) - ریچل وایز (سوگلی) - رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید)

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمنامه اورژینال :

اولین اصلاح شده - کتاب سبز - راما - سوگلی - معاون

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی :

تولد یک ستاره - بلکککلنزمن - آیا می توانید مرا ببخشید؟ - اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید - تصنیف باستر اسکروگز

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمبرداری :

تولد یک ستاره - جنگ سرد - راما - سوگلی - هرگز رو برنگردان

*

نامزدهای اسکار بهترین تدوین :

بلکککلنزمن - حماسه کولی - کتاب سبز - سوگلی - معاون

*

نامزدهای اسکار بهترین طراحی صحنه :

پلنگ سیاه - نخستین مرد - بازگشت مری پاپینز - راما - سوگلی

*

نامزدهای اسکار بهترین طراحی لباس :

پلنگ سیاه - بازگشت مری پاپینز - ماری ملکه اسکاتلند - تصنیف باستر اسکروگز - سوگلی

*

نامزدهای اسکار بهترین گریم :

مرز - ماری ملکه اسکاتلند - معاون

*

نامزدهای اسکار بهترین موسیقی متن اورژینال :

بلکککلنزمن - پلنگ سیاه - اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید - جزیره سگ ها - بازگشت مری پاپینز

*

نامزدهای اسکار بهترین ترانه سینمایی اورژینال :

ترانه " ضعیف " از فیلم تولد یک ستاره - ترانه " همه ستاره ها " از فیلم پلنگ سیاه - ترانه " لطفاً به محل چیزهای گمشده برو " از فیلم بازگشت مری پاپینز - ترانه " مبارزه خواهم کرد " از فیلم آر.بی.جی - ترانه " هنگامی که یک کابوی بال های خود را می گشاید " از فیلم تصنیف باستر اسکروگز

*

نامزدهای اسکار بهترین میکس صدا :

تولد یک ستاره - پلنگ سیاه - حماسه کولی - نخستین مرد - راما

*

نامزدهای اسکار بهترین تدوین صدا :

یک جای ساکت - پلنگ سیاه - حماسه کولی - نخستین مرد - راما

*

نامزدهای اسکار بهترین جلوه های ویژه سینمایی :

انتقامجویان : نبرد بی نهایت - کریستوفر رابین - نخستین مرد - بازیکن یک آماده - سولو : یک داستان جنگ ستارگان

غافلگیری بزرگ : نامزد نشدن " مرد مورچه ایی و زنبوری " .

*

نامزدهای اسکار بهترین مستند بلند سینمایی :

سولو آزاد - شهرستان هیل این صبح ، این شب - خجالت کشیدن - از پدران و پسران - آر.بی.جی

*

نامزدهای اسکار بهترین مستند کوتاه :

شبی در باغ - گوسفند سیاه - آخر بازی - قایق زندگی - دوره ، پایان حکومت

*

نامزدهای اسکار بهترین انیمیشن بلند سینمایی :

شگفت انگیزان 2 - جزیره سگ ها - میرای - رالف اینترنت را می شکند - مرد عنکبوتی : به درون دنیای عنکبوتی

*

نامزدهای اسکار بهترین انیمیشن کوتاه :

رفتار حیوانی - بآو - نزدیک غروب - یک گام کوچک - آخر هفته ها

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلم کوتاه :

بازداشت - فائو - مارگارت - مادر - پوست

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان :

کفر ناحوم (لبنان) - جنگ سرد (لهستان) - هرگز روی برنگردان (آلمان) - راما (مکزیک) - دزدان فروشگاه (ژاپن)

***

پیشتازان نامزدی ها :

سوگلی و راما (هر کدام 10 نامزدی)

تولد یک ستاره و معاون (هر کدام 8 نامزدی)

پلنگ سیاه (7 نامزدی)

بلکککلنزمن (6 نامزدی)

حماسه کولی و کتاب سبز (هر کدام 5 نامزدی)

...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

برگزیدگان هفتاد و دومین دوره جوایز سینمایی بفتا (آکادمی هنرهای سینمایی و تلوزیونی بریتانیا) :

بهترین فیلم : رما

سایر نامزدها : بلکککلنزمن - سوگلی - کتاب سبز - تولد یک ستاره

*

بهترین کارگردانی : آلفونسو کوارون (رما)

سایر نامزدها : برادلی کوپر (تولد یک ستاره) - یورگوس لانتیموس (سوگلی) - اسپایک لی (بلکککلنزمن) - پال پاولفسکی (جنگ سرد)

*

بهترین بازیگر نقش اول مرد : رامی مالک (حماسه کولی)

سایر نامزدها : کریستیان بیل (معاون) - استیو کوگان (استن و اولی) - برادلی کوپر (تولد یک ستاره) - ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

*

بهترین بازیگر نقش اول زن : الیویا کولمن (سوگلی)

سایر نامزدها : گلن کلوز (همسر) - ویولا دیویس (بیوه ها) - لیدی گاگا (تولد یک ستاره) - ملیسا مک کارتی (می توانید مرا ببخشید؟)

*

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : ماهرشالا علی (کتاب سبز)

سایر نامزدها : تیموتی چلمت (پسر زیبا) - آدام درایو (بلکککلنزمن) - ریچارد ای گرانت (می توانید مرا ببخشید؟) - سام راکول (معاون)

*

بهترین بازیگر نقش مکمل زن : ریچل ویز (سوگلی)

سایر نامزدها : امی آدامز (معاون) - کلاری فوی (اولین انسان) - مارگوت رابی (ماری ملکه اسکاتلند) - اما استون (سوگلی)

*

بهترین فیلمنامه اورژینال : سوگلی

سایر نامزدها : رما - کتاب سبز - جنگ سرد - معاون

*

بهترین فیلمنامه اقتباسی : بلکککلنزمن

سایر نامزدها : تولد یک ستاره - می توانید مرا ببخشید؟ - اگر خیابان بیل سخن می گفت - نخستین انسان

*

بهترین فیلمبرداری : رما

سایر نامزدها : حماسه کولی - جنگ سرد - سوگلی - نخستین انسان

*

جایزه ویژه بهترین دستاورد برای فیلمی که فیلمنامه نویس ، کارگردان یا تهیه کننده اش بریتانیایی است : جانور (کاگردان و نویسنده : مایکل پرس - تهیه کننده : لورا درک)

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین فیلم ساخته شده در بریتانیا : سوگلی

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین مستند سینمایی : سولوی آزاد

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین موسیقی اورژینال : تولد یک ستاره

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین صدا : حماسه کولی

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین تولید هنری : سوگلی

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین جلوه های ویژه سینمایی : پلنگ سیاه

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین طراحی لباس : سوگلی

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین گریم و چهره پردازی : سوگلی

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین تدوین : معاون

سایر نامزدها : {جهت مطالعه اسامی به [External Link Removed for Guests]مراجعه نمایید}

*

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان : رما (مکزیک)

سایر نامزدها : حفرناحوم (لبنان) - جنگ سرد (لهستان) - مرد سگی (ایتالیا) - دزدان فروشگاه (ژاپن)

*

بهترین انیمیشن بلند سینمایی : مرد عنکبوتی : به درون دنیای عنکبوتی

سایر نامزدها : شگفت انگیزان 2 - جزیره سگ ها

*

و ...
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3549
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4755 بار
سپاس‌های دریافتی: 7049 بار

Re: فصل جوایز سینمایی 19-2018

پست توسط bamn »

برندگان نود و یکمین دوره جوایز سینمایی آکادمی هنر آمریکا (اسکار)اسکار بهترین فیلم : کتاب سبز

سایر نامزدها : تولد یک ستاره - بلکککلنزمن - پلنگ سیاه - حماسه کولی - سوگلی - روما - معاون

*

اسکار بهترین کارگردانی : آلفونسو کوارون (روما)

سایر نامزدها : آدام مک کی (معاون) - پاول پاولفسکی (جنگ سرد) - اسپایک لی (بلکککلنزمن) - یورگوس لانتیموس (سوگلی)

*

اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد : رامی مالک (حماسه کولی)

سایر نامزدها : برادلی کوپر (تولد یک ستاره) - کریستیان بیل (معاون) - ویگو موریتنسن (کتاب سبز) - ویلم دافو (بر دروازه ابدیت)

*

اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن : الیویا کولمن (سوگلی)

سایر نامزدها : لیدی گاگا (تولد یک ستاره) - ملیسا مک کارتی (آیا می توانید مرا ببخشید؟) - گلن کلوز (همسر) - یالیتزا آپاریسو (روما)

*

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : ماهرشالا علی (کتاب سبز)

سایر نامزدها : آدام درایو (بلکککلنزمن) - ریچارد ای گرانت (آیا می توانید مرا ببخشید؟) - سام الیوت (تولد یک ستاره) - سام راک ول (معاون)

*
اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن : رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید)

سایر نامزدها : امی آدامز (معاون) - اما استون (سوگلی) - مارینا دی تاویرا (روما) - ریچل وایز (سوگلی)

*

اسکار بهترین فیلمنامه اورژینال : کتاب سبز

سایر نامزدها : اولین اصلاح شده - روما - سوگلی - معاون

*

اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی : بلکککلنزمن

سایر نامزدها : تولد یک ستاره - آیا می توانید مرا ببخشید؟ - اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید - تصنیف باستر اسکروگز

*

اسکار بهترین فیلمبرداری : روما

سایر نامزدها : تولد یک ستاره - جنگ سرد - سوگلی - هرگز رو برنگردان

*

اسکار بهترین تدوین : حماسه کولی

سایر نامزدها : بلکککلنزمن - کتاب سبز - سوگلی - معاون

*

اسکار بهترین طراحی صحنه : پلنگ سیاه

سایر نامزدها : سوگلی - نخستین مرد - بازگشت مری پاپینز - روما

*

اسکار بهترین طراحی لباس : پلنگ سیاه

سایر نامزدها : سوگلی - بازگشت مری پاپینز - ماری ملکه اسکاتلند - تصنیف باستر اسکروگز

*

اسکار بهترین گریم : معاون

سایر نامزدها : مرز - ماری ملکه اسکاتلند

*

اسکار بهترین موسیقی متن اورژینال : پلنگ سیاه

سایر نامزدها : بلکککلنزمن - اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید - جزیره سگ ها - بازگشت مری پاپینز

*

اسکار بهترین ترانه سینمایی اورژینال : ترانه " ضعیف " از فیلم تولد یک ستاره

سایر نامزدها : ترانه " همه ستاره ها " از فیلم پلنگ سیاه - ترانه " لطفاً به محل چیزهای گمشده برو " از فیلم بازگشت مری پاپینز - ترانه " مبارزه خواهم کرد " از فیلم آر.بی.جی - ترانه " هنگامی که یک کابوی بال های خود را می گشاید " از فیلم تصنیف باستر اسکروگز

*

اسکار بهترین میکس صدا : حماسه کولی

سایر نامزها : نخستین انسان - تولد یک ستاره - پلنگ سیاه - روما

*

اسکار بهترین تدوین صدا : حماسه کولی

سایر نامزدها : یک جای ساکت - پلنگ سیاه - نخستین انسان - روما

*

اسکار بهترین جلوه های ویژه سینمایی : نخستین انسان

سایر نامزدها : انتقامجویان : نبرد بی نهایت - کریستوفر رابین - بازیکن یک آماده - سولو : یک داستان جنگ ستارگان

*

اسکار بهترین مستند بلند سینمایی : سولو آزاد

سایر نامزدها : شهرستان هیل این صبح ، این شب - خجالت کشیدن - از پدران و پسران - آر.بی.جی

*

اسکار بهترین مستند کوتاه : دوره ، پایان حکومت

سایر نامزدها : شبی در باغ - گوسفند سیاه - آخر بازی - قایق زندگی

*

اسکار بهترین انیمیشن بلند سینمایی : مرد عنکبوتی : به درون دنیای عنکبوتی

سایر نامزدها : شگفت انگیزان 2 - جزیره سگ ها - میرای - رالف اینترنت را می شکند

*

اسکار بهترین انیمیشن کوتاه : بآو

سایر نامزدها : رفتار حیوانی - نزدیک غروب - یک گام کوچک - آخر هفته ها

*

اسکار بهترین فیلم کوتاه : پوست

سایر نامزدها : بازداشت - فائو - مارگارت - مادر

*

اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان : روما (مکزیک)

سایر نامزدها : کفر ناحوم (لبنان) - جنگ سرد (لهستان) - هرگز روی برنگردان (آلمان) - دزدان فروشگاه (ژاپن)

***
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”