ویل اسمیت گیت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3594
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4763 بار
سپاس‌های دریافتی: 7055 بار

ویل اسمیت گیت

پست توسط bamn »

پرده اول : تقریباً از همان آغازین سال های پیدایش سینمای تجاری در آمریکا و شکل گیری هالیوود ، ازدواج ها و طلاق های متعدد و متوالی ستاره های سینما از سوژه های محبوب و جنجالی نشریات زرد بود . اوایل این مسئله با واکنش منفی کلیسا و سازمان ها و گروه های مذهبی و خانواده محور مواجه می شد اما کم کم به امری طبیعی و پذیرفته شده تبدیل گردید .

پرده دوم : هالیوود تا همین چند سال پیش یک تشکیلات غیر رسمی مرد سالار به حساب می آمد ، ستارگان مرد نقش قهرمانان شکست ناپذیر و محبوب را بازی می کردند و ستارگان زن یا نقش زنانی ضعیف و عاشق پیشه ، یا فریبنده و وسوسه گر را بازی می کردند . دستمزد بازیگران و عوامل تولید مرد از دستمزد همکاران خانمشان بیشتر و معمولاً دو برابر بود ، و دختران نوجوان برای ورود به صنعت سینما و ستاره شدن گاهی مجبور بودند تن به هر خفت و حقارتی بدهند . جنبش های فمینیستی در طول صد و پنجاه سال گذشته بسیاری از قوانین و عناوین مردسالارانه را خرد و تصرف کرده بودند اما هنوز انگار در صنعت سینما فقط تظاهر به فمینیسم می شد ، تا اینکه ماجرای رسوایی اخلاقی هاروی واینشتاین و جنبش می تو پیش آمد و فمنیسم به ناگهان هالیوود را به تسخیر خود در آورد .

پرده سوم : دوست داشته باشیم یا نه ، هالیوود از همان ابتدا بنای سست کردن بنیان های خانواده اصیل و اخلاق مدار را داشته ، از الگو گرفتن جوانان از زندگی ولنگار و بی در و پیکر ستاره های سینما و ازدواج ها و طلاق های رسمی و غیر رسمی متعددشان ، تا جریان های ضد ارزشی که پشت نقاب فمنیسم در واقع به دنبال نابود کردن رابطه شوهر-همسری زنان و مردان هستند . اما این وسط بعضی ها در داخل هالیوود از قواعد پیروی نمی کنند . ویل اسمیت و جیدا پینکت اسمیت نزدیک 25 سال است با هم ازدواج کرده و مثل روز اول زندگی عاشقانه ایی دارند . ویل اخیراً در فیلم " شاه ریچارد " نقش مردی خانواده دوست را بازی کرده که برای موفقیت فرزندانش به آب و آتش می زند و می تواند الگویی برای والدین آینده باشد . همسر ویل اخیراً به یک بیماری مبتلا شده و به ناچار موهایش را کوتاه کرده است . کریس راک روی سن مراسم اسکار با این مسئله شوخی می کند . ویل اسمیت در یک لحظه کنترل خود را از دست می دهد روی سن می رود و به صورت راک سیلی می زند . او چند دقیقه بعد که برای گرفتن جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول سال روی سن می رود از راک و حاضران عذرخواهی می کند ، اما ... تقریباً همه رسانه ها شمشیر را برای اسمیت از رو بسته اند و حرکت او را یک حرکت زشت و غیر اخلاقی و بد آموز می نامند . حتی شایع می شود که ممکن است جایزه اسکار اسمیت را از او پس بگیرند . در نهایت او مجبور می شود از عضویت آکادمی اسکار استعفا دهد و احتمالاً طی سال های آینده فرصت بسیار کمی برای قرار گرفتن جلوی دوربین به دست خواهد آورد .

حرکت زشت و اشتباه اسمیت که ناشی از یک لحظه احساساتی شدن و تلاش برای دفاع از همسرش شکل گرفت ، الگوی پدر و مرد خانواده نمونه او را در فیلم " شاه ریچارد " و در زندگی واقعی ، به نابودی کشاند ، توسط همان سیستم رسانه ایی که سال هاست دنبال تخریب بنیان های خانواده است .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”