ده چهره سينمايی خبرساز در سال 2006

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

ده چهره سينمايی خبرساز در سال 2006

پست توسط Kingman_62 »

 ده چهره سينمايی خبرساز در سال 2006

تصویر

قسمت دوم فيلم پر فروش دزدان دريايی کارائيب با عنوان صندوقچه مرد مرده، در سال 2006 در صدر جدول پر فروش ترين فيلمهای آمريکا و همچنين در بين ده فيلم پر فروش تاريخ اين کشور قرار گرفت. جانی دپ، با بازی در نقش اصلی اين فيلم بار ديگر جايگاه خود را در هاليوود به عنوان بازيگری که نقش موثری در فروش يک فيلم دارد، تثبيت کرد.


[External Link Removed for Guests]

نيکول کيدمن در سال 2006 يکی از پرخبر ترين سالهای دوران فعاليت حرفه ای خود را گذراند؛ به عنوان سفير حسن نيت صندوق توسعه سازمان ملل برای زنان منصوب شد، با کيت اوربان، خواننده نيوزلندی ازدواج کرد و از سوی مجله هاليوود ريپورتر به عنوان 'پر درآمدترين بازيگر زن جهان' دست يافت.


تصویر

احتمالا جايزه اسکار برای بازيگران هاليوودی نقطه اوج حرفه آنها محسوب می شود. امسال دو بازيگر نسبتا پرکار و کمتر شناخته شده به اين جايزه دست يافتند. فيليپ سيمور هافمن برای بازی در نقش ترومن کاپوتی در فيلم کاپوتی و ريس ويترسپون برای نقش هم سر جانی کش در فيلم 'دست از پا خطا نمی کنم'، اسکار بهترين بازيگران نقش اصلی را به خود اختصاص دادند.


تصویر

مل گيبسون بازهم مانند چند سال اخير خبرساز بود. او در ماه ژوئيه پس از اين اينکه به خاطر رانندگی در حين مستی بازداشت شد، جملاتی يهودی ستيزانه گفته بود که بعدها از گفتن آن اظهار پشيمانی و عذرخواهی کرد. همچنين نمايش "آپوکاليپتو" فيلم اخير او خشم و اعتراض قوم مايا را در آمريکای مرکزی برانگيخت.


[External Link Removed for Guests]آنجلينا جولی و برد پيت تصميم گرفتند برای دوری از جنجالهای خبری فرزندشان را در ناميبيا به دنيا بياورند. هرچند سفر اين دو به ناميبيا با هجوم پاپاراتزی ها به اين کشور همراه شد. به طوريکه گفته می شود اين زوج سرشناس برای در اختيار گذاشتن حقوق چاپ عکس فرزندشان برای نخستين بار، هفت ميليون دلار دريافت کردند که ظاهرا اين مبلغ صرف امور خيريه شد


تصویر

تام کروز و کيت هولمز از ديگر زوجهای خبرساز دنيای هنر و سرگرمی سال بودند. ازدواج اين دو بازيگر هاليوود بار ديگر نام آنها بر سر زبانها انداخت. اين زوج مشهور سينمايی در يک مراسم مفصل با حضور تعدادی از چهره های سرشناس دنيا بر اساس عقايد و رسوم کليسای ساينتولوژی در شهر کوچکی در شمال رم ازدواج کردند.تصویر

نمايش فيلم رمز داوينجی که بر اساس کتاب جنجالی دن بروان ساخته شد، با اعتراض گسترده روحانيان ارشد مسيحت از جمله مقامات واتيکان روبرو شد. نمايش جهانی رمز داوينچی با حضور اودری توتو بازيگر نقش زن اين فيلم همراه با کارگردان و بازيگران ديگر آن در جشنواره فيلم کن 2006 آغاز شد.


تصویر

جورج کلونی با دستی پر به مراسم اسکار 2006 رفت. نامزدی اسکار برای بازی در فيلم "سيريانا" و نامزد شدن ساخته اش "شب بخير و موفق باشيد" در چند رشته مختلف، برای کمتر بازيگر- کارگردانی پيش می آيد. بازی در نقش مامور سابق سازمان سيا در فيلم سيريانا نخستين اسکار را برای او به ارمغان داشت.

تصویر

پس از شون پن که در سال 2005 به ايران سفر کرد، اين بار ژوليت بينوش با سفر از پيش اعلام نشده اش به ايران، خود را در مرکز توجه علاقه مندان فيلم در ايران قرار داد. اين بازيگر فرانسوی که به دعوت عباس کيارستمی، کارگردان ايرانی به اين کشور سفر کرده بود، دليل اصلی اقامت يک هفته ای اش را در ايران "صرفا ديدار يک دوست" اعلام کرد.

تصویر

شايد در ميان درگذشتگان سال 2006، رابرت آلتمن کارگردان مستقل سينمای آمريکا از شهرت بيشتری برخوردار بود. کارگردان فيلمهايی چون مش، بوفالو بيل، و گاسفورد پارک در سن 81 سالگی در گذشت. او 9 ماه پيش از مرگش در هفتاد و هشتمين دوره اسکار به جايزه افتخاری يک عمر دستاورد هنری دست يافت

موفق  
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”