انيميشن ايراني "قصه‌هاي بازار" وارد مدرسه و سينماي فرانسه مي‌شود.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

انيميشن ايراني "قصه‌هاي بازار" وارد مدرسه و سينماي فرانسه مي‌شود.

پست توسط Achilles »

مجموعه انيميشن ايراني "قصه‌هاي بازار" سال ‪ ۲۰۰۸‬ميلادي وارد مدرسه و سينماي فرانسه مي‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه ايرنا، "نسرين ميرشب"، توزيع‌كننده فيلمهاي ايراني در اروپا، در زمينه توزيع و اكران اين انيميشن در فرانسه گفت:
قصه‌هاي بازار شامل فيلم‌هاي "كوه جواهر" و "سپيد بالان" ساخته عبدالله عليمراد و "حكايت شيرين" به كارگرداني محمدرضا عابدي است كه از ژانويه ‪ ۲۰۰۶‬در فرانسه اكران و با استقبال خوب مخاطب روبه رو شد و سال آينده ميلادي وارد مدارس و سينماي فرانسه مي‌شود.

كوه جواهر، داستان پسربچه‌اي است كه در بازار شاگرد يك زغال فروش است و هنگام كار در روياي ثروتمند شدن فرو مي‌رود و از كار اخراج مي‌شود. پيرمرد جواهرفروش پسربچه را استخدام مي‌كند و با خود به كوه جواهر مي‌برد. در آنجا ، پيرمرد پوست گوسفندي به پسربچه مي‌پوشاند، تا عقابي او را به لانه‌اش در بالاي كوه ببرد.

درانيميشن سپيد بالان ، دو پرنده سپيد بال در بهار سبز، زندگي شيريني دارند. با آمدن پاييز و زرد شدن طبيعت و خشك شد درختان، آنها روزهاي سختي را مي‌گذرانند. در كنار قلمرو آنها، لجنزاري وجود دارد كه تغذيه از آنجا باعث لذت اين دو پرنده مي‌شود.

به گفته ميرشب، شركت‌هاي فرانسوي پس از بررسي فيلمنامه‌هايي كه از ايران به اين شركت‌ها معرفي مي‌شود، فيلمنامه‌اي را كه از ويژگي‌هاي لازم برخوردار باشد، انتخاب كرده و براي ساخت آن سرمايه‌گذاري خواهند كرد.

اين پخش‌كننده فيلم در اروپا يادآور شد: تاكنون بيش از ‪ ۱۳‬انيميشن ايراني در سينماهاي فرانسه اكران شده و وزارتخانه‌هاي آموزش و پرورش و فرهنگ و هنر فرانسه برخي از آنها را وارد كتاب‌هاي درسي مدارس اين كشور كردند، تمايل بسياري براي ديدن انيميشن‌هاي هنري ايران در مردم فرانسه به وجود آمده و شركت‌هاي توليد و پخش فيلم بيش از گذشته مايل به سرمايه‌گذاري در توليد و عرضه اين فيلم‌ها هستند.


[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”