سيستم مديريت تئاتر ضابطه‌مند نيست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

سيستم مديريت تئاتر ضابطه‌مند نيست

پست توسط Leila »

حسين محب‌اهري گفت:مديريت تئاتر كشور بر خلاف گذشته داراي ثبات است اما سيستم مديريتي آن ضابطه‌مند نبوده و همه چيز به رابطه افراد بازمي‌گردد.
حسين محب‌اهري، كارگردان و بازيگر تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، كمبود سالن نمايش را از مشكلات هنرمندان تئاتر خواند و بيان داشت: هر ساله به هنرمندان تئاتر افزوده مي‌شود و دانشجويان زيادي نيز از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصيل شده و توقع اجراي صحنه‌اي دارند اما هيچ سالني افزايش نيافته است. هر سال از استانداردهاي تئاتر دنيا فاصله مي‌گيريم.
وي با اشاره به مديريت تئاتر ادامه داد:مديريت تئاتر كشور بر خلاف سال‌هاي گذشته ثبات داشت اما در سيستم مديريتي ضابطه‌اي ديده نمي‌شود، تعداد اجراها و زمان اجراي نمايش براي هنرمندان مشخص نيست و همه چيز به رابطه ميان افراد بستگي دارد.
اين بازيگر يادآور شد: با توجه به اين نكته كه بودجه افزايش يافته اما تاثيري از افزايش بوده ديده نشده است، بودجه‌اي كه به تئاتر كشور تعلق يافته در قياس با تئاتر شهرستان‌ها و فعاليت هنرمندان شهرستاني ناچيز است.
وي به تعداد جشنواره‌ها اشاره كرد و افزود:برنامه‌ريزي در برگزاري جشنواره‌ها وجود ندارد و تردد جشنواره‌ها در مقايسه با سالن‌ها بسيار زياد است، هنگامي كه توانايي برگزاري جشنواره‌ها وجود ندارد چرا اين جشنواره‌ها برگزار مي‌شوند.
اين كارگردان در ادامه منحل شدن انجمن بازيگران مركز هنرهاي نمايشي را از اتفاقات مهم در تئاتر 85 عنوان كرد و يادآور شد: انجمن بازيگر مركز از 50 نفر تشكيل شده بود كه براي اين انجمن مبلغي در نظر گرفته شد و اين انجمن از دوران آقاي منتظري، رئيس اسبق مركز بوده اما در مديريت‌هاي بعد از وي، اين انجمن منحل شد و امسال نيز انجمن فعاليتي نكرد.
وي ادامه داد:تئاتر يك كار درآمدزا نيست و بازيگر در سال ممكن است در يك يا دو نمايش حضور داشته باشد و اين انجمن در ايام بيكاري به هنرمند كمك مي‌كرد اما در اين دوران نيز حقوق و حق بيمه‌ها از سوي مركز هنرهاي نمايشي پرداخت نشد.
محب‌اهري گفت: متاسفانه مديريت جديد جوان و بي‌تجربه است و عدم پرداخت حق بيمه مشكلات زيادي براي هنرمندان به وجود آورده است.اميدوارم مديران در مديريت خود يك بازنگري داشته باشند و بتوانند يك ضابطه را در تئاتر كشور به وجود آورند.

ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”