فیلم "مارادونا" در ایتالیا به نمایش در می‌آید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

فیلم "مارادونا" در ایتالیا به نمایش در می‌آید

پست توسط Leila »

یک فیلم زندگی‌نامه‌ای بر مبنای ظهور و سقوط دیگو مارادونا، افسانه فوتبال آرژانتین، از جمعه این هفته در سینماهای ایتالیا نمایش داده می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم که "دست خدا" نام دارد و مارکو ریسی آن را کارگردانی کرده، مقاطع مختلف زندگی بازیکن مشهور از جمله اعتیاد او به مواد مخدر را در بر می گیرد. ریسی می‌گوید: "می خواستم جنبه انسانی بازیکنی را به تصویر بکشم که از او به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال یاد می شود، هرچند آلوده مواد مخدر شد."


"دست خدا" عبارتی بود که مارادونا در توضیح گل جنجالی خود به تیم ملی فوتبال انگلستان در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی سال 1986 ـ که با ضربه دست حاصل شد ـ به کار برد. ریسی که گل مارادونا به تیم انگلستان را یک "حرکت هنرمندانه" می داند، تصریح می کند: "البته که او کوکائین مصرف می کرد، اما عضوی از حکومت نبود. مارادونا نابغه ای بود که در تمام دوران زندگی به خودش لطمه زد."

مارادونا که به همراه پله برزیلی، از سوی فیفا به عنوان بهترین بازیکن قرن بیستم انتخاب شد، در طول دوران ورزشی خود در تیم های بوکا جونیورز، بارسلونا و ناپل بازی کرد. او به واسطه فوتبال به ثروتی انبوه دست یافت، اما پس از بازنشستگی در 37 سالگی، در مقاطع مختلف با اتفاقات آزاردهنده روبرو شد، از جمله رسوایی های مربوط به زندگی زناشویی، اعتیاد به مواد مخدر و طفره رفتن از پرداخت مالیات.

مارادونای 47 ساله در قهرمانی آرژانتین در جام جهانی فوتبال سال 1986 و تیم ناپل در لیگ فوتبال باشگاه های ایتالیا در سال های 1987 و 1990 نقش بسزایی داشت. "دست خدا" در بیش از 100 سالن در سرتاسر ایتالیا اکران می شود. این فیلم در ماه مه در جشنواره فیلم کن نیز به نمایش در می‌آید.


تصویر

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”