«فرياد مورچه‌ها»ي مخملباف در سنگاپور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

«فرياد مورچه‌ها»ي مخملباف در سنگاپور

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: فيلم «فرياد مورچه‌ها» آخرين ساخته محسن مخملباف، كه در تازه‌ترين حضور بين‌المللي خود در جشنواره فيلم سنگاپور به روي پرده رفت، موفقيتي به دست نياورد.


به گزارش خبرگزاري فارس،‌ فرياد مورچه‌ها از 25 آوريل در جشنواره فيلم سنگاپور به روي پرده رفت و در اين جشنواره هم كه با موفقيت يك فيلم كردي از كشور عراق خاتمه يافت، موفقيتي كسب نكرد.
بنا به اين گزارش، فرياد مورچه‌ها توسط پخش‌كننده‌اش (كمپاني وايلد بانچ) تاكنون در جشنواره‌هاي مونترال كانادا و رتردام هلند به نمايش درآمده اما هيچ موفقيتي به دست نياورده است. اين فيلم همچنين در بازار فيلم اروپا در آلمان اكران شده است.
فرياد مورچه‌ها در سينماهاي تايوان نيز به روي پرده رفته و نسخه‌هاي دي‌وي‌دي فرياد مورچه‌ها نيز براي پخش در كشور هند آماده شده است اما تاكنون نظرهاي مثبتب را به همراه نداشته است.
فيلم فرياد مورچه‌ها در مورد ازدواج دختري است كه به خدا باور دارد با مردي كه خدا را باور ندارد. آن‌ها تصميم مي‌گيرند، براي ماه عسل به هند بروند و...
نگارش فيلمنامه، تدوين و كارگرداني فيلم را محسن مخملباف انجام داده و در اين راه تعدادي از عوامل فني سينماي هند او را همراهي كرده‌اند.
محمود شكرالهي بازيگر ايراني فيلم، پيش از اين در فيلم روزهاي خوب زندگي (مهدي صباغ‌زاده - 1372) بازي كرده و از ديگر بازيگران فيلم مي‌توان به كارل ماس،‌ برات، سويتا اي ير،‌ بولها بابا‌، راما دوي، يوحي ستو كه جملگي از بازيگران هندي هستند، اشاره كرد.
اين فيلم مثل ساير آثار مخملباف در سال‌هاي اخير، محصول يك كشور آسيايي است و اين بار فيلم مخملباف، محصول سينماي هند معرفي شده است.
تهيه‌كنندگان فيلم فرياد مورچه‌ها وايلد بانچ و خانه فيلم مخملباف هستند.


تصویر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”