"پدرخوانده" بهترین فیلم درجه R تاریخ سینما شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

"پدرخوانده" بهترین فیلم درجه R تاریخ سینما شد

پست توسط Leila »

فیلم سینمایی "پدرخوانده" با پشت سر گذاشتن رقیبی قدرتمند چون "داستان عامه‌پسند" بهترین فیلم درجه R تاریخ سینما لقب گرفت.
به گزارش خبرنگار مهر، در تازه‌ترین نظرسنجی نشریه انگلیسی "امپایر" برای انتخاب 50 فیلم برتر تاریخ سینما با درجه R (ویژه تماشاگران بالای 18 سال)، "پدرخوانده" فرانسیس فورد کوپولا در رده نخست ایستاد.

این فیلم سال 1972 بر اساس داستانی به همین نام نوشته ماریو پوزو ساخته شد، مارلون براندو در آن نقش دن ویتو کورلیونه را بازی کرد و با همین نقش اسکار بهترین بازیگر مرد را هم گرفت. "پدرخوانده" در 10 رشته دیگر از جمله بهترین فیلم و کارگردان نیز نامزد اسکار شد و تنها اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین فیلم را برد.

"داستان عامه‌پسند" کوئنتین تارانتینو هم که یکی از خشن‌ترین فیلم‌های فیلمساز نابغه هالیوودی است در این نظرسنجی دوم شد. جان تراولتا، بروس ویلیس، تیم راث، ساموئل ال. جکسن و اوما تورمن از جمله بازیگران این فیلم محصول 1994 هستند که علاوه بر نخل طلا بهترین فیلم جشنواره کن، اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را هم گرفت و در شش رشته دیگر از جمله بهترین فیلم و کارگردان نامزد اسکار شد.

در رده‌های سوم تا پنجم نظرسنجی انتخاب بهترین فیلم‌های درجه R تاریخ سینما به ترتیب "بیگانه" ریدلی اسکات با بازی سیگورنی ویور، "رفقای خوب" مارتین اسکورسیزی با بازی رابرت دنیرو، جو پشی و ری لیوتا و فیلم وحشتناک "قتل عام با اره‌برقی در تگزاس" قرار گرفته‌اند.

از دیگر فیلم‌های حاضر در این فهرست می‌توان به ترتیب به "سکوت بره‌ها"، "خوب،‌ بد، زشت"، "باشگاه مشتزنی"، "لبوفسکی بزرگ"، "مرده شریر 2"، "جان سخت"، "پرتقال کوکی"، "هری کثیف"، "طالع نحس"، "مگنولیا"، "کابوی نیمه شب"، "پرواز بر فراز آشیانه فاخته"، "اینک آخرالزمان"، "هفت"، "مخمل آبی"، "جن‌گیر"، "سگ‌های انباری"، "راننده تاکسی"، "تلالو"، "بیل را بکش"، "این گروه خشن"، "پسر پیر"، "سین سیتی"، "محرمانه لس آنجلس"، "پلیس آهنی" و "مد مکس 2" اشاره کرد.


خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”