بتمن جدید با "آیمکس" به سینما می‌آید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

بتمن جدید با "آیمکس" به سینما می‌آید

پست توسط Leila »

کریستوفر نولان، کارگردان فیلم جدید مجموعه بتمن، در اقدامی نامعمول چهار سکانس این فیلم را با دوربین‌های ایمکس فیلمبرداری کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، "شوالیه تاریکی" با بازی کریستین بیل در نقش بتمن / بروس وین از 18 ژوئیه سال آینده همزمان با نمایش در سالن های عادی در سالن های مجهز به سیستم آیمکس نیز نمایش داده می شود.

هالیوود ریپورتر گزارش داد هر چند پیش از این اتفاق افتاده نسخه تبدیل شده یک فیلم 35 میلیمتری در سینماهای آیمکس پخش شود، اما "شوالیه تاریکی" اولین فیلم مطرحی است که بخش هایی از آن با استفاده از دوربین آیمکس فیلمبرداری شده است. این سکانس ها با باقی صحنه های فیلم که 35 میلیمتری فیلمبرداری شده تلفیق می شود.


استفاده از تکنولوژی آیمکس در تولیدات سینمایی که در سینماهای آیمکس پخش می شوند به این معنی است که هنگام نمایش این سکانس ها "نسبت تصویر" می تواند ابعاد بیشتری پیدا کند و آنقدر بزرگ شود که کل پرده را پر کند. دان فلمن، رئیس بخش توزیع داخلی برادران وارنر، می گوید: "در سالن های عادی هدف این است که سکانس هایی که با دوربین های آیمکس فیلمبرداری شده اند از تصویر بیرون بپرند و برای تماشاگران امکانی فراهم آورند که پیش از این در فیلم 35 ندیده بودند."

پس از چند ماه تمرین، نخستین صحنه های فیلمبرداری شده با دوربین های آیمکس شامل صحنه ای طولانی با حضور شخصیت جوکر (هیث لجر) ماه گذشته در شیکاگو فیلمبرداری شد. نولان گفت: "من واقعا مجذوب این ایده شده بودم، نه فقط به خاطر داستان بلکه از این جهت که برای رویایی جوکر و بتمن بزرگترین پرده فراهم می آید. به لحاظ درگیر کردن تماشاگران با حوادث، هیچ تکنولوژی قابل قیاس با آیمکس نیست و ما از اینکه این تکنولوژی را به شیوه ای به کار برده ایم که تاکنون کسی انجام نداده بسیار هیجانزده هستیم."

گرگ فاستر، رئیس آیمکس فیلمز اینترتینمنت در مورد ویژگی های استفاده از این شیوه گفت: "آیمکس به ما امکان داشتن تصاویری مثل آینه، صدای سراوند دیجیتال 14000 وات و ارتفاعی تا هشت برابر حالت عادی می دهد و این ترتیب تماشاگران چیزی کاملا متفاوت با آنچه تاکنون دیده اند می بینند."

نولان 37 ساله کارگردان فیلم های "ممنتو"، "بی خوابی" و "پرستیژ" است. او فیلم قبلی مجموعه بتمن را نیز ساخت که دو سال پیش با عنوان "بتمن آغاز می شود" به نمایش درآمد و با استقبال منتقدان رو به رو شد.


تصویر


خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”