ادای احترام اسپایک لی به سربازان سیاهپوست جنگ جهانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

ادای احترام اسپایک لی به سربازان سیاهپوست جنگ جهانی

پست توسط Leila »

فیلمساز سیاهپوست آمریکایی با ساخت یک فیلم جدید در ایتالیا به سربازان آفریقایی ـ آمریکایی حاضر در جنگ دوم جهانی ادای احترام می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، اسپایک لی درباره این فیلم به روزنامه ایتالیایی لارپوبلیکا گفت: "فیلم من بر اساس رمان "معجزه در سینت آنا" جیمز مک‌براید ساخته می‌شود و هدف آن به رسمیت شناختن نقش سربازان سیاهپوست آمریکایی است؛ نقشی که در فیلم‌های قبلی هالیوود نادیده گرفته شده است."

این فیلمساز سرشناس که همین دیروز اعلام شد قصد دارد فیلمی دیگر درباره تبعات توفان کاترینا در نیو اورلئانز بسازد، در ادامه افزود: "آمریکایی‌ها تازه از جنگ ویتنام فداکاری‌های سربازان سیاهپوست را یادآوری کردند. اما تا پیش از آن این سربازان در فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم تقریبا گم بودند. من اخیرا یکی از سربازان سیاه حاضر در جنگ ایوو جیما را دیدم که از نادیده گرفته شدن سیاهان در دو فیلم اخیر کلینت ایستوود به شدت ناراحت بود."

منظور اسپایک لی دوگانه "نامه‌هایی از ایوو جیما" و "پرچم‌های پدران ما" به کارگردانی ایستوود است که نبرد ایوو جیما را در جنگ دوم جهانی از نگاه آمریکایی و ژاپنی‌ها به تصویر کشیده و در هیچکدام از آنها حتی یک سرباز سیاهپوست هم دیده نمی‌شود.

داستان کتاب مک براید که بر اساس رویدادی واقعی نوشته شده، درباره گروهی از سربازان سیاهپوست ارتش آمریکا در جریان نبرد با نازی‌ها در جزیره توسکانی ایتالیا است که در آن یکی از سربازان با کودک یتیم ایتالیایی دوست می‌شود. لی در ادامه مصاحبه خود با انتقاد از جنگ‌های آمریکا در ویتنام، کره و عراق، جنگ جهانی دوم را آخرین جنگ عادلانه ارتش این کشور خواند.

فیلمساز سپاهپوست در پایان گفت: "قرار نیست فیلم من تنها در ستایش از سربازان آمریکایی باشد که اروپا را از اشغال نازی‌ها نجات دادند. بسیاری از سربازان آلمانی انسان‌هایی بودند که در جبهه اشتباهی می‌جنگیدند. آنها هم مثل ما بسیار خسته و گرسنه بودند و می‌خواستند به خانه بازگردند."

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 188
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۶, ۸:۰۰ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط maryam-paizi »

در زمان جنگ جهاني دوم وتا سال 1968 سربازان سياه پوست در ارتش امريكا حق حمل سلاح نداشتند و از انان فقط در پشتيباني استفاده ميشد :shock:
اي شهر بخواب که اين ديوانه مرده است!
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”