ناصرالدین شاه با ستاره برزیلی همبازی می‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

ناصرالدین شاه با ستاره برزیلی همبازی می‌شود

پست توسط Leila »

نخستین تولید مشترک سینمایی دو کشور هند و برزیل با بازی ناصرالدین شاه بازیگر همه‌فن حریف هندی و سونیا براگا ستاره برزیلی کلید می‌خورد.
به گزارش خبرنگار مهر، هاردیپ سینگ پوری، سفیر هند در برزیل، به خبرگزاری IANS گفت: "فاصله بسیار زیاد بین هند و برزیل را تنها با برقراری ارتباط بیشتر بین مردم این دو کشور می توان پر کرد. فیلمی که ناصرالدین شاه و سونیا براگا در آن بازی می کنند، یکی از نخستین فیلم هایی است که پس از امضاء قرارداد تولید محصولات مشترک سمعی بصری میان هند و برزیل ساخته می شود. این فیلم باید راه را باز کند."

براگا که در کشور خود به یک افسانه زنده می ماند، برای مخاطبان خارجی بیشتر با فیلم معروف "بوسه زن عنکبوتی" (1985) ساخته هکتور بابنکو شناخته می شود که ویلیام هرت برای بازی در نقش یک زندانی در آن برنده اسکار بهترین یازیگر مرد شد. پوری گفت در توافقنامه ساخت تولیدات مشترک بین برزیل و هند، تدابیر تشویقی مالی و مالیاتی به گونه ای در نظر گرفته شده که شرایط لازم برای علاقمندان به این محصولات مشترک فراهم باشد.

این توافقنامه اوایل هفته گذشته در جریان سفر لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا رئیس جمهور برزیل به هند به امضا رسید و برابر با آن کمپانی های برزیلی می توانند در بخش های مختلف تولید فیلم از جمله جلوه های ویژه و کارهای گرافیکی و انیمیشنی با کمپانی های هندی همکاری نزدیک داشته باشند.

نخستین پروژه سینمایی این دو کشور که فعلا به طور آزمایشی عنوان Tamarindo برای آن انتخاب شده، داستان یک خبرنگار برزیلی است که برای پیدا کردن پدر خود به گوا سفر می کند. فیلمی روایتی دراماتیک از مضامینی نظیر بازگشت به خانه، وابستگی ها و جستجو برای بازگشت به ریشه هاست. این فیلم در هند، پرتغال و برزیل فیلمبرداری می شود و آن را ایندرانیل چاکراوارتی، فیلمساز زاده کلکته کارگردانی می کند و آنا کریستینا کاستا دا سیلوا برزیلی تهیه کننده آن است.

این همکاری مشترک خبری خوشایند برای تهیه کننده های هندی است که همواره دنبال لوکشین های ناآشنا و زیبا هستند. سال گذشته "دی: 2 ـ بازگشت به صحنه" با بازی آیشواریا رای، هریتیک روشن و آبیشک باچان در برزیل فیلمبرداری شد.

ناصرالدین شاه 57 ساله هم در سینمای جریان روز بالیوود و هم در فیلم های هنری چهره ای شناخته شده است. او با بیش از 30 سال حضور در دنیای سینما به دفعات برنده جایزه از جمله سه جایزه فیلم فیر شده است. او یکی از گزینه های اصلی برای بازی در نقش اصلی "گاندی" ریچارد آتن بورو بود که در نهایت نقش به بن کینگزلی رسید. از پروژه های اخیر ناصر الدین شاه می توان "عروسی موسمی" و نقش کاپبتان نمو در فیلم "انجمن آقایان فوق العاده" با بازی شان کانری) را نام برد.


خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”