"مردگان" و "اسپایدرمن 3" از سینمایک پخش می‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

"مردگان" و "اسپایدرمن 3" از سینمایک پخش می‌شود

پست توسط Leila »

برنامه سینمایک در فصل تابستان به سمت پخش فیلم‌های عامه‌پسندتر می‌رود که "مردگان" مارتین اسکورسیزی و "اسپایدرمن 3" از آن جمله است.
کامبیز اخوان صفا درباره حضور کارشناسان در برنامه سینما یک و فیلم‌هایی که در تابستان برای پخش در نظر گرفته شده به خبرنگار مهر گفت: "ما در سینما یک سعی کرده‌ایم بر اساس محتوای فیلم سراغ کارشناسان آن حوزه برویم. اگر کار بستر روانشناسی قوی یا جامعه‌شناسی دارد، سعی می‌کنیم حتماً در کنار منتقد سینمایی، از حضور یک روانشناس مثل دکتر جلالی یا یک جامعه‌شناس مثل دکتر الستی هم بهره ببریم."

مدیر تامین برنامه شبکه یک سیما در توضیح بیشتر این مسئله افزود: "در کنار منتقدانی که در شبکه‌های مختلف سیما دیده می‌شوند، سعی می‌کنیم کارشناسان مرتبط با حوزه فیلم هم حضور داشته باشند و خط قرمزی برای حضور کارشناسان در شبکه یک نداریم. سعی کرده‌ایم در ایام تابستان فیلم‌های عامه‌پسندی را برای پخش انتخاب کنیم. فیلم‌هایی چون "مردگان"، "اسپایدرمن 3" و ... تابستان از سینما یک روی آنتن می‌رود."

وی ادامه داد: "سعی کرده‌ایم فیلم‌های سینما یک در ایام تابستان ضمن داشتن جذابیت‌های هنری برای مخاطبان سرگرم کننده هم باشند، به همین دلیل فیلم‌ها در ژانرهای مختلف چون تخیلی یا به روز عامه پسند هم هستند، نه اینکه یک قشر سینمادوست فیلم ها را دنبال کنند."

اخوان صفا درباره فیلم‌های تکراری هم اشاره کرد: "در تابستان فیلم های تکراری هر روز ساعت 10 صبح پخش می شود. فیلم‌ها با رویکرد هفتگی تقسیم بندی شده‌اند. یک هفته فیلم‌های معنوی، فیلم‌های پلیسی، تربیتی و ... روی آنتن می‌روند. در کنار فیلم‌های برجسته خارجی، فیلم‌های ایرانی هم پخش می‌شود."

وی درباره اینکه سینما یک چرا کمتر سراغ فیلم‌های کلاسیک می‌رود، گفت: "مردم هر باکس سینمایی را از دست بدهند، باکس فیلم‌های سینمایی شبکه پنجشنبه‌ها را از دست نمی‌دهند و باکس پربیننده است. فیلم‌های کلاسیک می‌تواند در شبکه چهار پخش شود و مخاطبان خاص خود را هم خواهد داشت، ولی یک شبکه یک برای کل کشور است و باید فیلم‌های عامه‌پسندی پخش کند."


خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”