مشاركت سينمايي آلمان و اسرائيل در پروژه هولوكاست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

مشاركت سينمايي آلمان و اسرائيل در پروژه هولوكاست

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: دو كشور آلمان و اسرائيل در حال همكاري براي ساخت فيلم جديدي بر اساس رمان «رستاخيز آدام» نوشته «يورام كانيوك»، نويسنده مشهور اسرائيلي هستند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه گاردين، رمان «رستاخيز آدام» نوشته «يورام كانيوك»، نويسنده اسرائيلي و منتشر شده در سال 1969 داستان يك دلقك يهودي آلماني به نام «آدام استين» است كه به اجبار به كمپ‌هاي نازي آورده شده و در آنجا زنداني مي‌شود و ازاي نواختن ويالون براي زندانيان كه به اتاق گاز مي‌رفتند، توانست زندگي خود را نجات دهد.
سينماي دو كشور آلمان و اسرائيل در حال ساخت فيلمي به همين نام، براساس اين رمان هستند، آنچنانكه «جف گولدبلوم» در اين فيلم قسمتي از نقش «آدام» را بازي مي‌كند و «ويلم دافوئه» در نقش فرمانده كمپ نازي و كسي كه «آدام» را مجبور مي‌كند تا همانند سگ‌ها رفتار كند، بازي مي‌نمايد.
گارگرداني اين فيلم را نيز «پل شرايدر»، كه براي فيلمنامه «راننده تاكسي» به شهرتي جهاني دست يافت، به عهده داشته و «ايهود بليبرگ» اسرائيلي و «ورنر ويرسينگ» آلماني نيز به طور مشترك اين فيلم را تهيه كنندگي مي‌كنند.
همچنين در اين فيلم بازيگران برجسته‌اي از آلمان چون «موريتز بلايبتروي» و «ورونيكا فرز» و بازيگران مشهوري از سينماي اسرائيل چون «آيلت زورر» كه در فيلم «مونيخ» ساخته «استيون اسپيلبرگ» بازي كرده بود، به ايفاي نقش مي‌پردازند.
پروژه 7 ميليون دلاري «رستاخيز آدام» در حيفا، تلاويو، روماني و آلمان در حال فيلمبرداري بوده و قرار است تا در فوريه در جشنواره فيلم برلين به نمايش درآيد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”