«كلاغ‌پر» و «مهمان» به مهماني جشن سينما نمي‌‌روند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

«كلاغ‌پر» و «مهمان» به مهماني جشن سينما نمي‌‌روند

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: با اعلام عدم حضور دو فيلم «كلاغ‌پر» و «مهمان» در جشن سينما، فهرست فيلم‌هايي كه تهيه‌كنندگان‌شان عدم حضور در جشن يازدهم را رسما اعلام كرده‌اند، به 10 فيلم رسيد.


به گزارش خبرگزاري فارس، روابط عمومي مؤسسه سينمايي پويا فيلم اعلام كرد: در پي صدور اطلاعيه رسمي شوراي مركزي اتحاديه تهيه‌كنندگان و توزيع كنندگان سينماي ايران در جهت حفظ وحدت و پيشبرد اهداف اتحاديه دو فيلم «كلاغ‌پر»(شهرام شاه‌حسيني) و مهمان(سعيد اسدي) از محصولات اين سازمان در اين جشن شركت نخواهند كرد.
بر اساس اين گزارش، تاكنون 10 فيلم پارك وي، مصائب دوشيزه، اخراجي‌ها، پابرهنه در بهشت، آدم، تله، چند مي‌گيري گريه كني، كلاغ‌پر، مهمان و اگه مي‌توني منو بگير از شركت در جشن يازدهم سينماي ايران انصراف داده‌اند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

پرويز پرستويي دبير يازدهمين جشن سينما اعلام كرد
فيلم‌هاي انصرافي از ابتدا خواهان حضور در جشن سينما نبوده‌اند
با اعلام انصراف برخي فيلم‌ها از حضور در جشن سينماي ايران ديروز پرويز پرستويي، دبير اين جشن اعلام كرد: مبناي كار ما فرم‌هاي ارسالي به دبير خانه جشن است.

بديهي است فيلم‌هايي كه فرم را ارسال نكردند از ابتدا به هر دليلي خواهان حضور در جشن سينماي ايران نبودند.
به گزارش «تهران امروز» در پي جهت‌گيري اتحاديه تهيه‌كنندگان و توزيع كنندگان فيلم نسبت به تحريم يازدهمين جشن خانه سينما، برخي تهيه‌كنندگان از حضور فيلم‌هايشان در اين دوره از جشن انصراف دادند. در اين شرايط پرويز پرستويي روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاري ايسنا در مورد فيلم‌هايي كه از حضور در جشن انصراف داده‌اند گفت: از بين 60 فيلم متقاضي شركت در جشن، متاسفانه 4 فيلم «ستاره‌ است» فريدون جيراني، «زن بدلي» مهرداد مير‌فلاح «بي‌وفا» اصغر نعيمي و «سنگ، كاغذ، قيچي» سعيد سهيلي با وجود پر كردن فرم شركت، متقاضي باز پس‌گيري فيلم‌هايشان شدند.
اين در حالي است كه روز گذشته خبرگزاري فارس اعلام كرد
تهيه كننده 2 فيلم «پارك وي» و « مصائب دوشيزه» در پي صدور اعلاميه رسمي شوراي مركزي اتحاديه تهيه‌كنندگان و توزيع كنندگان سينماي ايران از شركت در يازدهمين جشن خانه سينما انصراف داده است با توجه به اينكه پرستويي پس از انتشار اين خبر با ايسنا گفت‌وگو كرده است. براساس گفته پرستويي اين 2 فيلم از توليدات غلامرضا موسوي تهيه‌كننده و سخنگوي اتحاديه تهيه‌كنندگان است كه تا امروز فرم درخواست شركت در جشنواره را پر نكرده است. پرستويي همچنين در اين گفت‌و‌گو در پاسخ ادعاي اخير اتحاديه تهيه‌كنندگان سينما در مورد تبديل خانه سينما به حيات خلوت منافع سياسي و اقتصادي عده‌اي اندك تصريح كرد:شعار و مضمون جشن امسال سينما، وحدت و مهرباني است.
اين مفهوم به اتكاي شعار امسال «اتحاد ملي، انسجام اسلامي» طراحي شده است، بنا براين اگر پرداخت به وجوه جذاب اين شعار، عمل سياسي است باعث افتخار است و پاي اين شعار ايستاده‌ايم و بر اين كار خويش هم مصر هستيم.
اختلاف ميان خانه سينما و اتحاديه تهيه‌كنندگان در پي بروز اختلاف در ميان اعضاي اتحاديه تهيه‌كنندگان و در نتيجه تشكيل فدراسيون تهيه‌كنندگان از سوي خانه سينما به وجود آمد.


ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”