هندی‌ها "کازابلانکا" را بازسازی می‌کنند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

هندی‌ها "کازابلانکا" را بازسازی می‌کنند

پست توسط Leila »

یک فیلمساز هندی با تغییر کافه ریک به رستورانی در جنوب هند و پسزمینه جنگ جهانی دوم به درگیری‌های قومی در سریلانکا، فیلم برنده اسکار "کازابلانکا" را بازسازی می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، در فیلم 1942 همفری بوگارت نقش صاحب کافه را بازی کرد که از سال های قبل از جنگ جهانی دوم شخصیت اینگرید برگمن در فیلم را می شناسد و به او کمک می کند همراه همسرش که یکی از اعضا نیروی مقاومت است، از دست نازی ها فرار کنند.راجیو نات، کارگردانی که قصد دارد بازسازی مالایایی زبان خود را در خود شهر ساحلی کازابلانکا در مراکش اکران کند، در این باره گفت: "فیلم من به فیلم اصلی ادای احترام می کند. در دوران دانشجویی بیش از 20 بار این فیلم کلاسیک را دیدم."

قهرمان این فیلم که "مهر هفتم" نام دارد، یک دیپلمات هندی است که اکنون یک رستوران دارد. او به زن مورد علاقه خود و همسر وی که هر دو از شورشیان جدایی طلب تامیل هستند و با دولت سریلانکا مبارزه می کنند، کمک می کند از هند فرار کنند. در این اقتباس قهرمان و زن مورد علاقه او در یک رستوران کنار ساحل همدیگر را می بینند.

فلیمساز 55 ساله که در جریان یک سفر به نروژ با تعدادی از شورشیان ببرهای تامیل دیدار کرد، گفت: "این فیلم نه علیه آنهاست و نه از آنها حمایت می کند." جنگ داخلی در سریلانکا از 1983 تا به حال حدود 70 هزار کشته بر جای گذاشته که تنها 4500 مورد آن به سال گذشته مربوط می شود. هند به لحاظ سیاسی و نظامی ارتباطی تنگاتنگ با این تقابل دارد و تعداد زیادی از شورشیان به این کشور پناهنده شده اند.

نات فیلمبرداری این پروژه را از ماه آینده آغاز می کند و بخش هایی از آن در سریلانکا گرفته می شود. این فیلم قرار است برای اکران در سال 2008 آماده شود. در "مهر هفتم" که دوازدهمین فیلم نات به عنوان کارگردان است، سورش گوپی، بازیگر مالایایی و ماندریا بدی، یازیگر زن بالیوود نقش بوگارت و برگمن را تکرار می کنند. نات که در 1999 برای کارگردانی فیلم مالایایی "مادر" برنده نشان ملی و معتبر هند شد، بازسازی "کازابلانکا" را رویایی دانست که به حقیقت پیوسته است.تصویر


خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”