اینگمار برگمان در مراسمی ساده به خاک سپرده شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

اینگمار برگمان در مراسمی ساده به خاک سپرده شد

پست توسط Leila »

تعدادی از اعضا خانواده و دوستان اینگمار برگمان، امروز عصر در مراسم تدفین فیلمساز فقید سوئدی در جزیره کوچک فارو شرکت کردند.
به گزارش خبرنگار مهر، اینترنشنال هرالد تریبیون اعلام کرد برگمان که 30 ژوئیه گذشته در منزل خود در فارو در 89 سالگی درگذشت، دوست داشت مراسم تدفین او به طور خصوصی و بسیار آرام برگزار شود.

در این مراسم که حدود 40 دقیقه طول کشید، تقریبا 75 نفر شرکت داشتند، در حالی که کلیسای محل برگزاری مراسم 350 صندلی دارد. بیرون کلیسا، پلیس و ماموران حفاظت از ورود افراد متفرقه جلوگیری می کردند.

خبرگزاری سوئدی TT به نقل از خانواده برگمان اعلام کرد جنازه او در یک تابوت چوبی ساده در محلی از قبرستان کلیسا که خود وی انتخاب کرده بود، به خاک سپرده شد. رسانه سوئدی گزارش داد، ایوا، لنا و متس، بچه های فیلمساز نامدار و تعدادی از دوستان نزدیک و بازیگران او شامل لیو اولمان 68 ساله و بی بی آندرسون 71 ساله، همین طور پیتر استورمار و گروهی از ساکنان جزیره که کلا 600 نفر جمعیت دارد، در این مراسم حضور داشتند.

کارگردان فیلم هایی کلاسیک مانند "مهر هفتم" و "فانی الکساندر" یکی از اساتید مسلم سینمای مدرن بود. او تا پیش از بازنشستگی در سال 2003 حدود 60 فیلم ساخت. برگمان پس از ساخت چند فیلم در جزیره فارو، این جزیره کوچک در دریای بالتیک را به عنوان محل سکونت خود انتخاب کرد. او که پنج بار ازدواج کرده بود و هشت فرزند داشت، در آثار خود اغلب تنش های زندگی زناشویی را به تصویر می کشید.

وودی آلن در 1988 به مناسبت هفتادمین سال تولد برگمان، از او به عنوان "احتمالا، بزرگترین هنرمند سینما از زمان اختراع دوربین فیلمبرداری" یاد کرد. اما برگمان در سال 2004 اعتراف کرد تحمل دیدن فیلم های خود را ندارد، چون این فیلم ها او را افسرده می کند.


خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 188
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۶, ۸:۰۰ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط maryam-paizi »

زندگي نامه (( اينگمار برگمن)) :

اينگمار برگمن ( مهمترين فيلمساز اسکانديناوي) در سال 1918 در اوپسالا ي سوئد بدنيا آمد. پدرش کشيش بود. او در جواني به ساختن فيلمهاي مستند پرداخت تا اينکه با(( ويکتور شوشستروم)) پدر سينماي سوئد آشنا شد . شوشستروم
برگمن جوان را تشويق به ساختن فيلمهاي بلند و عميق سينمايي کرد . عاقبت برگمن اولين فيلمش را به نام
(( توت فرنگيهاي وحشي )) ساخت . که در ان فيلم (( مکس فون سيدو)) درخشيد.( بازيگري که بعدها مهمتريت بازيگر سينماي سوئد در عرصه اي بين المللي گشت) . برگمن در دهه 60 و70 ميلادي يکي از مهمترين سينماگران سينماي متفکر اروپا بود( شايد مهمترين) مانند: ژآن لوک گودار- فرانسوا تورفو و آندره ي تارکوفسکي. اينگمار برگمن در سال 1982 آخرين فيلمش ( فاني و الکساندرا ) را ساخت و بعد از ان ديگر فيلمي نساخت . مهمترين فيلمهاي وي به شرح زير است:
1- مهره هفتم(1958)
2- آوا ها و نجواها(1971)
3- پرسونا(1966)
4- و........ :smile:
اي شهر بخواب که اين ديوانه مرده است!
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”