برنامه‌های ماه رمضان شبکه تهران اعلام شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

برنامه‌های ماه رمضان شبکه تهران اعلام شد

پست توسط Leila »

برنامه‌های نان و ریحان، جشن رمضان، مجموعه "شکرانه"، ترتیل روزانه قرآن، بوی سبز، سر شب پای پیاده و اسوه‌های آسمانی و سخنرانی مذهبی در ماه رمضان از شبکه تهران روی آنتن می‌رود.
به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه تلویزیونی "شکرانه" که پیش از آن با نام "وراء" معرفی شده بود در ماه رمضان امسال از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. "شکرانه" در شب های قدر نیز پخش خواهد شد. این مجموعه کاری معناگرایانه است که با موضوع حق طلبی و گرایش به حقیقت در طول داستان به مشترکات فرهنگی و اجتماعی ایران وتاجیکستان نیز توجه داشته است.

داستان این مجموعه درباره جوانی تحصیل‌کرده به نام حامد است که اعتقاد به کار و تلاش دارد. درمیانه راه پر فراز و فرودی که در تأسیس یک کارگاه تولیدی فراروی دارد، در تنگنای اقتصادی کمکی را از پدرش می پذیرد، اما متوجه می‌شود که این پول متعلق به فرد دیگری است که پدرش به او مدیون است و ...

در مجموعه تلویزیونی "شکرانه" 14 نفر از هنرمندان تاجیک بازی می‌کنند و نقش اول زن آن را یک بازیگر تاجیک ایفا کرده است. پوریا پورسرخ، حامد بهداد، حسن جوهرچی و مریم کاویانی از دیگر بازیگران این سریال هستند. مجموعه تلویزیونی "شکرانه" به تهیه کنندگی منصور سهراب پور، کارگردانی سعید سلطانی و موسیقی متن علیرضا کهن دیری ساخته شده است.

برنامه "نان و ریحان" کاری از گروه فرهنگ اسلامی است که نگرش و باور دینی در زندگی اجتماعی را بررسی می‌کند. این برنامه به معرفی مصادیق اجتماعی و کاربردهای علمی و فرمایشات حضرت علی (ع) درباره دنیا و آخرت، تعیین مختصات انسان امروز در دنیا و آخرت می‌پردازد.

سخنرانی مذهبی از دیگر برنامه های گروه معارف شبکه تهران در ماه مبارک رمضان است. دهه اول ماه مبارک رمضان دکتر نقویان، دهه دوم حجه الاسلام و المسلیمن سیدمهدی طباطبایی و دهه سوم حجه الاسلام والمسلمین شهاب مرادی با موضوعات نهج البلاغه، بحث های اخلاقی و مرتبط با مقوله ماه مبارک رمضان در زمان های 30 تا 35 دقیقه به ایراد سخن می پردازند.

برنامه "اسوه‌های آسمانی" ویژه شب‌های قدر و ضربت خوردن حضرت علی (ع) و پیشواز ماه مبارک رمضان از شبکه تهران پخش می‌شود. این برنامه در قالب گفتگو این مبحث را بررسی می‌کند.

"سر شب پای پیاده" برنامه گفتگومحور گروه اجتماعی شبکه تهران است که ماه رمضان هر شب به مدت 60 دقیقه به صورت زنده با نمایش بخش‌هایی از یک فیلم به بررسی و تحلیل آسیب‌های اجتماعی مطرح شده در فیلم می‌پردازد. این برنامه با حضور کارشناسان برجسته حوزه‌های مختلف از جمله روانشناسی، جامعه شناسی و ... به بررسی و تحلیل چالش ها و آسیب های مهم اجتماعی می پردازد.

برنامه قرائت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، امسال در شبکه تهران با نوآوری و بدعت جدید تهیه و ضبط شده است. هر روز یک جزء قرآن کریم با صدای استاد کریم منصوری و با کیفیت خاص و مناسب از این شبکه در 35 تا 50 دقیقه پخش می‌شود.

برنامه زنده جشن رمضان یکی دیگر ازتولیدات گروه معارف و مناسبت های اسلامی شبکه تهران ویژه ماه مبارک رمضان است که مانند سال‌های گذشته با حضور همشهریان تهرانی در سالن بزرگ کشور واقع در میدان فاطمی به صورت زنده برگزار می شود.

میان برنامه بوی سبز در 30 قسمت 30 دقیقه‌ای از گروه معارف شبکه تهران با موضوع نیایش برگرفته از مناجات شعبانیه، دعای خمس عشر و دعاهای صحیفه سجادیه تهیه شده است. این میان برنامه با گویندگی بسطامی و پویان مقدم روی آنتن می‌رود.خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”