ساعت شني، ضرغامي را به مجلس كشاند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

ساعت شني، ضرغامي را به مجلس كشاند

پست توسط Leila »

رئیس رسانه ملی دوشنبه 24 دی با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس به پرسش‌های اعضاء کمیسیون درباره مجموعه "ساعت شنی" و برخی برنامه‌های رادیو جوان پاسخ می‌دهد.

جواد آرین‌منش درباره اهداف کمیسیون فرهنگی مجلس از دعوت مدیران ارشد حوزه فرهنگ و هنر به خبرنگار مهر گفت: "کمیسیون فرهنگی در راستای تعامل با دستگاههای فرهنگی و نظارت بر عملکرد آنها با توجه بودجه سالانه‌، شنیدن نظرات و ارائه دید‌گاههای اعضا کمیسیون درباره برنامه‌های فرهنگی هنری نشست‌هایی در ماههای اخیر با مدیران وزارت ارشاد، میراث فرهنگی، سازمان تبلیغات اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار کرده است."

این عضو کمیسیون فرهنگی در ادامه افزود: "هفته گذشته هم جلسه‌ای با مدیران سازمان تربیت بدنی درباره ورزش بانوان داشتیم. بخشی از زمان این نشست‌ها اختصاص به ارائه گزارش عملکرد دستگاهها دارد. در قسمت دوم جلسه هم نقطه‌نظرات و انتقادهای اعضاء کمیسیون فرهنگی مجلس و دیدگاههای مردم نسبت به دستگاهها مطرح و درباره اعتبارات بحث و نتایج جمع‌بندی می‌شود."

وی درباره نشست روز دوشنبه 24 دی اعضا با رئیس رسانه ملی توضیح داد: "با توجه به اینکه صدا و سیما رسانه‌ای فراگیر است و مخاطبان زیادی هم دارد، تصمیم گرفته‌ایم نشستی با رئیس رسانه ملی برای تبادل نظر درباره برنامه‌های صدا و سیما داشته باشیم. در این جلسه درباره سریال‌های ماه گذشته سیما همچون "ساعت شنی" صحبت خواهیم کرد که به ناهنجاری‌های اجتماعی اشاره کرده است."

آرین‌منش خاطرنشان ساخت: "به نظرم مجموعه "ساعت شنی" به خوبی از هنرمندانی چون داریوش ارجمند و ... استفاده کرده و هدف این مجموعه کاهش آسیب‌های اجتماعی است که این مسئله قابل تقدیر است، اما در برخی صحنه‌ها ناهنجاری‌ها را به زعم مردم خیلی عریان طرح کرده و این عبور از خطوط قرمز و نادیده گرفتن قبح در برنامه‌های تلویزیون است. هدف تولیدکنندگان این مجموعه ارزشمند است، اما طرح برخی مسائل به این شکل درست نبوده است."

نماینده مردم مشهد در مجلس ادامه داد: "رسانه ملی در ماه رمضان مجموعه‌های خیلی خوبی پخش کرد که جای تقدیر دارد. دو هفته پیش هم اعضاء کمیسیون فرهنگی مجلس از مراحل فنی مجموعه تلویزیونی "حضرت یوسف" بازدید کردند و بخش‌هایی از مجموعه را دیدند. این مجموعه از پروژه‌های فاخر رسانه ملی خواهد بود و جای تشکر دارد، اما مطرح کردن برخی مسائل در مجموعه‌ها موجب نگرانی مردم می‌شود که باید مورد توجه قرار بگیرد."

وی با اشاره به دیدگاه انتقادی برخی علما به برنامه‌های رادیو جوان گفت: "اخباری که درباره برنامه‌های رادیو جوان به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه شده، مبنی بر انتقاداتی درباره برنامه‌های رادیو جوان و نگران‌کننده است و برخی علما هم نسبت به برنامه‌های این شبکه گلایه داشتند که نباید از برخی خطوط قرمز عبور کند یا دیالوگ‌هایی مطرح می‌شود که مناسب نیست."

اعضاء کمیسیون فرهنگی مجلس علاوه بر نشستی که 24 دی از ساعت 14 تا 16:30 با عزت‌الله ضرغامی دارند، فردا 23 دی هم ساعت 13:30 با اعضاء شورای عالی خانه هنرمندان ایران در محل خانه هنرمندان دیدار و گفتگو می‌کنند.ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”