فجیع ترین سانسور تاریخ سریال ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵, ۲:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4179 بار
تماس:

فجیع ترین سانسور تاریخ سریال ها

پست توسط ganjineh »

با حذف هشتصد دقيقه از مجموعه تلويزيوني «ساعت شني» که جزء سريال هاي رده الف سيما بود، چيزي حدود نهصد ميليون تومان از بيت المال سرنوشت نامعلومي پيدا کرد.


به گزارش برنا، با شروع پخش سريال «ساعت شني» از شبکه اول سيما حرف وحديث هاي زيادي درباره اين مجموعه از جانب افراد مختلف مطرح شد تا جايي که به گفته منابع آگاه با حذف هشتصد دقيقه از آن به ناگاه ساعت شني از حرکت ايستاد.

سريال هاي رديف "الف" برآورد مشخصي دارند که براي هر دقيقه آن چيزي حدود يک ميليون و دويست هزار تومان هزينه مي شود و با توجه به حذف اين ميزان از قسمت هاي "ساعت شني" به نظر مي رسد چيزي حدود 960 ميلیون تومان از بيت المال به هدر رفته باشد.

چندي است که اين سريال با ورود خود به تلويزيون غوغايي به پا کرده است و هرکسي بنا به جايگاهي که دارد، درباره محتواي اين سريال دست به نقادي مي زند.
رئيس کميسيون بهداشت ودرمان مجلس شوراي اسلامي و مدير شبکه چهارسيما از يک طرف و رئيس سازمان بهزيستي از سوي ديگر _در مقام طرفداران و خاموش کنندگان آتش داغ انتقادها_ قبل از پخش قسمت يازدهم اين سريال با ظاهر شدن بر صفحه تلويزيون و توضيح درباره پيامدهاي مثبت اين مجموعه تابوشکن، سعي کردند فضاي به وجود آمده را آرام و متعادل کنند.

اما گويا اين آتش روشن شده به اين زودي ها قرار نبود خاموش شود تا جايي که توسط کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي ضرغامي و شکري، رئيس سازمان صدا وسيما وتهيه کننده اين سريال به مجلس فراخوانده شدند و از آنها خواسته شد تا تغييراتي در ديالوگ هاي رد وبدل شده بين شخصيت هاي اين سريال ايجاد کنند. اما با توجه به اين که ساعت شني در دو سال گذشته تصويربرداري شده اين امر غير ممکن بود و تصميم شوراي نظارت بر عملکرد صدا و سيما بر اين شد که بخش عمده اي از اين مجموعه (بنا به گفته منابع آگاه هشتصد دقيقه) حذف و در نهايت بدون نتيجه گيري خاصي براي سرنوشت بسياري از شخصيت هاي آن پايان يافت.

 تصویر 
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”